חיפוש
גישה חדשנית לטיפול טבעי בהלוקס ולגוס ללא ניתוח!

גישה חדשנית לטיפול טבעי בהלוקס ולגוס ללא ניתוח!

  • עריכה: מאירה ארבל
  • תאריך: 13 יולי 2022
image

מהו הלוקס ולגוס?

הלוקס ולגוס (בוהן קלובה) הוא מצב של תהליך דלקתי שגורם לעיוות בכף הרגל, כאשר  בוהן הרגל דוחפת את האצבע שלידה ומפרק הבוהן סוטה החוצה, מצב שעלול לגרום לכאב עז, שפשוף ואדמומיות עד כדי מגבלה בהליכה. הלוקס ולגוס הוא מצב שכיח וכ-16% מהאוכלוסיה סובלים מרמה כזו או אחרת של פגיעה במבנה כף הרגל. ישנן רמות שונות וביטויים של הלוקס ולגוס, אבל מדובר בבעיה שיכולה לפגוע במידה משמעותית באיכות החיים ולגרום לסבל רב.

מהם הגורמים להלוקס ולגוס?

  • פגם גנטי מולד
  • מחלות מפרקים
  • מחלות נוירולוגיות כגון שיתוק מוחין או טרשת נפוצה
  • שימוש בנעליים צרות שלוחצות את אזור האצבעות ולאורך זמן עלולות לגרום לעיוותים

האם ניתן למנוע הלוקס ולגוס?

קשה לעצור לחלוטין נטייה גנטית לפתח הלוקס ולגוס אבל ניתן לשפר את המצב באמצעות נעליים מותאמות שאינן מפעילות לחץ על כף הרגל, ייצור מדרסים באופן אישי וטיפול פיזיותרפי לשיקום כף הרגל שיכול למנוע התדרדרות של המצב במידה מסוימת.

איך מטפלים בהלוקס ולגוס?

הטיפול בהלוקס ולגוס הוא ניתוחי, כאשר עד לפני מספר שנים התבצע ניתוח מורכב בגישה פתוחה שהצריך החלמה ארוכה וממושכת. בשנים האחרונות התפתחה גישה זעיר פולשנית לניתוח הלוקס ולגוס, שבמסגרתה מעצבים את עצמות כף הרגל מחדש. גם ניתוח זה כרוך כמובן בכאב ותקופת החלמה, אם כי פחותים.

טיפול לא ניתוחי בהלוקס ולגוס

גישה חדשנית לטיפול בהלוקס ולגוס ללא ניתוח היא באמצעות חומצה היאלורונית. הזרקת החומצה ההיאלורונית מתבצעת לתוך מפרק הבוהן בכף הרגל, ובזכות תוספת הלחות היא מחזירה טווח תנועה ותפקוד למפרק ומקלה על העיוות. בנוסף הזרקת חומצה היאלורונית למפרק מפחיתה את הדלקת המקומית ומעודדת את צמיחת העצם כפי שהיתה לפני הפגיעה. הטיפול מתבצע במרפאה בהרדמה מקומית, ללא צורך באשפוז או תקופת החלמה וכרוך בכאב קל שניתן לשיכוך באמצעות תרופות.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה
פנייתך נשלחה בהצלחה