חיפוש
שקיות מתחת לעיניים

שקיות מתחת לעיניים

מצב של נפיחות מתחת לעיניים הינו מצב שכיח שבו העור מתחת לעיניים ובעפעף התחתון הופך רפוי, לעתים מתמלא בנוזלים ונוצר מראה של שקיות מתחת לעיניים. פעמים רבות המצב מלווה בעיגולים שחורים מתחת לעיניים ומשווה לפנים מראה מבוגר ועייף.

מהם הגורמים והסיבות לשקיות מתחת לעיניים?

 • גיל – עודף עור בעפעפיים מופיע בשכיחות גבוה יותר לאחר גיל 50, גם בגברים וגם בנשים. זהו חלק מתהליך הידלדלות העור והשומן התת עורי שגורם למראה רפוי ומקומט.
 • גנטיקה – הנטייה לעודף עור ושקיות מתחת לעיניים הינה משפחתית. לעתים מדובר במבנה מסוים של העיניים וניתן לראות גם ילדים ומתבגרים עם שקיות מתחת לעיניים.
 • אלרגיה – אלרגיה בעיניים היא מצב שכיח ביותר, בעיקר בתקופת האביב ויכול לתרום לנפיחות שמתחת לעיניים, לרוב בליווי עיגולים שחורים מתחת לעיניים.
 • מחלות – בעיות התפקוד בלוטת התריס יכולות לגרום לנפיחות מתחת לעיניים וזאת בשל בצקת שנוצרת במקום.
 • עייפות – מצב של עייפות כרונית מתמשכת, או לחילופין שינה מוגזמת, יכול לתרום לנפיחות מתחת לעיניים, המלווה לרוב בעיגולים שחורים מתחת לעיניים.

טיפ היועצת

אל תבכי ילדה. רובנו חווינו מצב של בכי ממושך לפני השינה והתעוררנו בבוקר עם חברות חדשות בדמות שקיות נפוחות מתחת לעיניים. זה כמובן מצב זמני שיחלוף במהלך היום אבל מומלץ להימנע ממנו. גם אם נגזרה עלייך איזו התקפת בכי בשעות הערב, נסי לחכות מעט לפני שאת שוכבת לישון וכדאי לנסות להרגיע את העיניים עם איזה קומפרס קריר וטוב לפני ששוכבים לישון.

איך מאבחנים שקיות מתחת לעיניים?

מכיוון ששקיות מתחת לעיניים יכולות להוות אינדיקציה למחלות שונות, חשוב לשלול אותן באמצעות בדיקות דם ומעבדה בהנחיית רופא המשפחה, ורק לאחר מכן להידרש לטיפול אסתטי.

טיפול טבעי בשקיות מתחת לעיניים

 • שקיות תה – התה מכיל קפאין ונוגדי חמצון שממריצים את זרימת הדם ומפחיתים את אגירת הנוזלים שבשקיות העיניים. יש להשרות שתי שקיות של תה שחור במים חמים למשך דקה-שתיים, לאחר מכן להוציא אותן ולאחר שהתקררו להניח על גבי העיניים למשך כרבע שעה.
 • קומפרסים – הניחו פדים עגולים של צמר גפן שנטבלו במי קרח על גבי העיניים וחדשו אותם עם מים קרים בכל כמה דקות. אפקט הקור מכווץ את כלי הדם המורחבים ומוריד נפיחות. באותה דרך ניתן גם להצמיד בעדינות לעין כפית קרה לאחר ששהתה במקרר במשך כמה שעות.
 • מסיכות פנים טבעיות – הרשת מלאה במתכונים למסיכות פנים שיכולות להרגיע את העיניים, החל מקרם מלפפונים דרך שיבולת שועל ועד מסיכת דבש. כמובן שיש למרוח אותן בזהירות מסביב לעיניים, וגם אם לא ישפיע דרמטית לפחות יהיה נעים.
 • הפחתה בשתיית אלכוהול – זה תמיד בריא, לא לשתות יותר מדי, והרווח המיידי יהיה הפחתה של הנפיחות מתחת לעיניים.

איך מטפלים בשקיות מתחת לעיניים?

ישנן מספר שיטות טיפול בשקיות מתחת לעיניים, החל מטיפול שמרני ועד ניתוח. השוק מציע מגוון טכנולוגיות לטיפול לא פולשני, כאשר מספר הטיפולים נקבע בהתאם למצב העיניים – לעתים ניתן להסתפק בטיפול אחד שמספק תוצאה יפה ולעתים כדאי לבצע סדרה של טיפולים לתוצאה מיטבית.

 • טיפול בשקיות מתחת לעיניים בגלי רדיו – טיפול בגלי רדיו מתבצע באמצעות ציוד המבוסס על טכנולוגיית RF וגורם לחימום רקמות תת עוריות ולכיווצן. העור באזור הטיפול נמתח ומתהדק והשקיות שמתחת לעיניים קטנות.
 • טיפול בשקיות בעיניים באולטרסאונד – טיפול בטכנולוגיית אולטרסאונד יכול לסייע במיצוק העור מתחת לעיניים והורדת הנפיחות. ניתן לטפל במכשיר Ultherapy שיכול לעודד תהליך של כיווץ הרקמות ובמקביל מעודד את הגוף לייצר קולגן שמחזיר לעור את גמישותו והמראה הבריא שלו.
 • טיפול בשקיות עיניים בפלזמה – מדובר בטיפול באמצעות גלים אלקטרו מגנטיים המכווץ קמטוטים בעפעפיים ויכול להדק את מראה העפעף התחתון הרפוי ובכך להפחית את השקיות מתחת לעיניים.
 • טיפול בשקיות העיניים בלייזר – טיפול בלייזר יכול להסיר את שכבות העור השומניות ולהדק את השקיות. לטיפול יש אפקט משולש של הרמה, מיצוק ועידוד יצירת קולגן בעור.

טיפול ניתוחי בשקיות בעיניים

כאשר השקיות בעיניים משוות לכם מראה עייף ומדוכדך וטיפול שמרני אינו יכול לסייע, ניתן לשקול טיפול כירורגי. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה או בהרדמה מקומית עם סדציה, ובמסגרתו מסיר הרופא את העור והשומן העודף שמתחת לעיניים. ישנן כמה טכניקות לביצוע הניתוח, יש מצבים שניתן להסתפק בשאיבה של השומן מתחת לעיניים ולעתים מתבצע הניתוח דרך חתך פנימי בעפעף התחתון כך שלא ייראו לאחר מכן צלקות. במקרים שישנו גם עור רפוי במקום, מבוצע החתך מתחת לקו הריסים ודרכו ניתן גם להסיר את עודפי העור והשומן וגם לבצע מתיחה של העור שייראה הדוק ומוצק.

יש לזכור כי האזור שמתחת לעיניים הוא אזור עדין במיוחד, בעל עור דק, עשיר בנימים וכלי דם וגם בשרירים שאחראים על סגירת העפעפיים באופן תקין וחשוב לבצע את ההליך במיומנות רבה ובעדינות.

איך מתאוששים לאחר ניתוח עפעפיים תחתונות?

מיד לאחר הניתוח מכוסות העיניים ברטיות קרות כדי להפחית בצקת והמטופל מועבר לחדר התאוששות כדי לוודא התעוררות בטוחה מהניתוח. לרוב ניתן להשתחרר הביתה לאחר כמה שעות, כאשר יש לקחת בחשבון שלא ניתן לנהוג ולכן יש לתאם עם מלווה.

בימים שלאחר מכן צפויה נפיחות באזור הניתוח ושטפי דם הנראים כמו גם סימנים כחולים, ותחושה של יובש בעיניים. בהתאם להתייעצות עם המנתח ניתן להשתמש בטיפות עיניים ותחליפי דמעות. הראיה צפויה להיות מטושטשת בימים שלאחר הניתוח ויש להימנע מנהיגה. יש לבצע קומפרסים קרים על העיניים (כן, עם שקית אפונה קפואה) ואת הכאב לשכך באמצעות תרופות. במידה ובוצעו תפרים מסירים אותם לאחר 5-7 ימים מהניתוח. בתוך שבוע עד שבועיים ייעלמו שטפי הדם וניתן לחזור לשגרה.

לאיזה תוצאות לצפות לאחר ניתוח עפעפיים תחתונות?

כשבועיים לאחר הניתוח כבר תוכלו לראות את התוצאה הכמעט סופית, המראה העייף ייעלם והפנים ייראו רעננו יותר. יש המשלבים עם ניתוח עפעפיים תחתונות גם ניתוח עפעפיים עליונות ולהשלמת המראה ניתן לטפל באזור העיניים גם עם בוטוקס וחומצה היאלורונית.

תוצאות הניתוח מחזיקות 5-10 שנים כתלות באורחות החיים והגנטיקה, תוך המלצה חמה למעט בחשיפה לשמש ולהימנע מעישון.

סיבוכים לאחר ניתוח שקיות בעיניים

ניתוחים בעפעפיים התחתונות הם בטוחים יחסית אך כמו בכל פרוצדורה כירורגית הם אינם חפים מסיכונים. בעקבות הניתוח עלול להתפתח זיהום, דימום, הפרעה בתפקוד העפעף, קושי לעצום עיניים או ראייה מטושטשת. בכל מקרה כזה יש לפנות לרופא המנתח.

 

 

תמונות לפני ואחרי של שקיות מתחת לעיניים

הזרקת בוטוקס במצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס במצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס באזור המצח
הזרקת בוטוקס בקמט זעף לפני לפני
הזרקת בוטוקס בקמט זעף אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס בקמט זעף בין הגבות
הזרקת בוטוקס במצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס במצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס באזור המצח
הזרקת בוטוקס במצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס במצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס במצח
הזרקת בוטוקס בקמט זעף לפני לפני
הזרקת בוטוקס בקמט זעף אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס בקמט זעף
הזרקת בוטוקס במצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס במצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס במצח
הזרקת בוטוקס בקמט הזעף לפני לפני
הזרקת בוטוקס בקמט הזעף אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס בקמט הזעף
הזרקת בוטוקס באזור המצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס באזור המצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס באזור המצח
הצג את כל התמונות
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה