חיפוש
שקיות מתחת לעיניים

נפיחות מתחת לעיניים הינה מצב שכיח בו העור מתחת לעיניים ובעפעף התחתון הופך רפוי, ולעתים מתמלא בנוזלים. עקב כך נוצר מראה של שקיות מתחת לעיניים. פעמים רבות המראה מלווה בעיגולים שחורים מתחת לעיניים ומשווה לפנים מראה מבוגר ועייף.

איך נוצרות שקיות מתחת לעיניים?

 • גיל – עודף עור בעפעפיים מופיע בשכיחות גבוה יותר לאחר גיל 50, גם בגברים וגם בנשים. זהו חלק מתהליך הידלדלות העור והשומן התת עורי שגורם למראה רפוי ומקומט.
 • גנטיקה – הנטייה לעודף עור ושקיות מתחת לעיניים הינה משפחתית. לעתים מדובר במבנה מסוים של העיניים וניתן לראות גם ילדים ומתבגרים עם שקיות מתחת לעיניים.
 • אלרגיה – אלרגיה בעיניים היא מצב שכיח ביותר. היא באה לידי ביטוי בעיקר בתקופת האביב ויכולה לתרום לנפיחות שמתחת לעיניים. לרוב מלווה עיגולים שחורים מתחת לעיניים.
 • מחלות – בעיות התפקוד בלוטת התריס יכולות לגרום לנפיחות מתחת לעיניים וזאת בשל בצקת שנוצרת במקום.
 • עייפות – מצב של עייפות כרונית מתמשכת, או לחילופין שינה מוגזמת, יכול לתרום לנפיחות מתחת לעיניים.
טיפול בשקיות מתחת לעיניים
טיפול בשקיות מתחת לעיניים
טיפול בשקיות מתחת לעיניים
טיפול בשקיות מתחת לעיניים
לקבלת ייעוץ ראשוני מרופא מומלץ השאירו פרטים

  נא להזין מספר טלפון תקין

  טיפול טבעי בשקיות מתחת לעיניים – תרופות סבתא

  • שקיות תה – התה מכיל קפאין ונוגדי חמצון שממריצים את זרימת הדם ומפחיתים את אגירת הנוזלים שבשקיות העיניים. יש להשרות שתי שקיות של תה שחור במים חמים למשך דקה-שתיים. לאחר מכן להוציא אותן ולאחר שהתקררו מעט להניחן על גבי העיניים למשך כרבע שעה.
  • קומפרסים – הניחו פדים עגולים של צמר גפן שנטבלו במי קרח על גבי העיניים וחדשו אותם עם מים קרים בכל כמה דקות. אפקט הקור מכווץ את כלי הדם המורחבים ומוריד נפיחות. באותה דרך ניתן גם להצמיד בעדינות לעין כפית קרה לאחר ששהתה במקרר במשך כמה שעות.
  • מסיכות פנים טבעיות – הרשת מלאה במתכונים למסיכות פנים שיכולות להרגיע את העיניים, החל מקרם מלפפונים דרך שיבולת שועל ועד מסיכת דבש. כמובן שיש למרוח אותן בזהירות מסביב לעיניים, וגם אם לא ישפיע דרמטית לפחות יהיה נעים.
  • הפחתה בשתיית אלכוהול – זה תמיד בריא, לא לשתות יותר מדי, והרווח המיידי יהיה הפחתה של הנפיחות מתחת לעיניים.

  ישנן מספר שיטות טיפול בשקיות מתחת לעיניים, החל מטיפול שמרני ועד ניתוח. השוק מציע מגוון טכנולוגיות לטיפול לא פולשני, כאשר מספר הטיפולים נקבע בהתאם למצב העיגולים השחורים שמתחת לעיניים. לעתים ניתן להסתפק בטיפול אחד שמספק תוצאה יפה. עם זאת קיימים מקרים בהם כדאי לבצע סדרה של טיפולים לתוצאה מיטבית.

  איך להעלים שקיות מתחת לעיניים – טיפול רפואי

  • הזרקת חומרי מילוי – טיפול בהזרקת חומצה היאלורונית לאזור ׳השקיות׳ שנמצאות מתחת לעיניים.
  • טיפול בשקיות מתחת לעיניים בגלי רדיו – טיפול בגלי רדיו מתבצע באמצעות ציוד המבוסס על טכנולוגיית RF וגורם לחימום רקמות תת עוריות ולכיווצן. העור באזור הטיפול נמתח ומתהדק והשקיות שמתחת לעיניים קטנות.
  • טיפול בשקיות מתחת לעיניים בעיניים במכשיר אולטרסאונד – טיפול בטכנולוגיית אולטרסאונד יכול לסייע במיצוק העור מתחת לעיניים והורדת הנפיחות. ניתן לטפל במכשיר Ultherapy שיכול לעודד תהליך של כיווץ הרקמות ובמקביל מעודד את הגוף לייצר קולגן שמחזיר לעור את גמישותו והמראה הבריא שלו.
  • טיפול בשקיות עיניים בפלזמה – מדובר בטיפול באמצעות גלים אלקטרו מגנטיים המכווצים קמטוטים בעפעפיים ויכול להדק את מראה העפעף התחתון הרפוי ובכך להפחית את השקיות מתחת לעיניים.
  • טיפול בשקיות העיניים בלייזר – טיפול בלייזר יכול להסיר את שכבות העור השומניות ולהדק את השקיות. לטיפול יש אפקט משולש של הרמה, מיצוק ועידוד יצירת קולגן בעור.
  לקבלת ייעוץ ראשוני מרופא מומלץ השאירו פרטים

   נא להזין מספר טלפון תקין

   ניתוח עפעפיים תחתונות להעלמת שקיות מתחת לעיניים

   כאשר השקיות בעיניים משוות לכם מראה עייף ומדוכדך, ובמצבים בהם הטיפול שמרני אינו יכול לסייע, ניתן לשקול ניתוח כירורגי. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה או בהרדמה מקומית עם סדציה. במסגרתו מסיר הרופא את העור והשומן העודף שמתחת לעיניים. ישנן כמה טכניקות לביצוע הניתוח, יש מצבים בהם ניתן להסתפק בשאיבת השומן מתחת לעיניים. לעתים מתבצע הניתוח דרך חתך פנימי בעפעף התחתון כך שלא ייראו לאחר מכן צלקות. במקרים שישנו גם עור רפוי במקום, מבוצע החתך מתחת לקו הריסים. דרכו ניתן גם להסיר את עודפי העור והשומן וגם לבצע מתיחה של העור שייראה הדוק ומוצק.

   יש לזכור כי האזור שמתחת לעיניים הוא אזור עדין במיוחד, בעל עור דק, עשיר בנימים וכלי דם. לכן וחשוב לבצע את ההליך במיומנות רבה ובעדינות.

   איך מתאוששים לאחר ניתוח עפעפיים תחתונות?

   מיד לאחר הניתוח מכוסות העיניים ברטיות קרות כדי להפחית בצקת. לאחר מכן והמטופל מועבר לחדר התאוששות כדי לוודא התעוררות בטוחה מהניתוח. לרוב ניתן להשתחרר הביתה לאחר כמה שעות, כאשר יש לקחת בחשבון שלא ניתן לנהוג ולכן יש לתאם עם מלווה.

   בימים שלאחר מכן צפויה נפיחות באזור הניתוח. עשויים גם להופיע שטפי דם הנראים כמו סימנים כחולים, ותחושה של יובש בעיניים. בהתאם להתייעצות עם המנתח ניתן להשתמש בטיפות עיניים ותחליפי דמעות. הראיה צפויה להיות מטושטשת בימים שלאחר הניתוח ויש להימנע מנהיגה. יש לבצע קומפרסים קרים על העיניים (כן, עם שקית אפונה קפואה) ואת הכאב לשכך באמצעות תרופות. במידה ובוצעו תפרים מסירים אותם לאחר 5-7 ימים מהניתוח. בתוך שבוע עד שבועיים ייעלמו שטפי הדם וניתן לחזור לשגרה.

   לאיזה תוצאות לצפות לאחר ניתוח עפעפיים תחתונות?

   כשבועיים לאחר הניתוח כבר תוכלו לראות את התוצאה הכמעט סופית. המראה העייף ייעלם והפנים ייראו רעננו יותר. יש המשלבים עם ניתוח עפעפיים תחתונות גם ניתוח עפעפיים עליונות. תוצאות הניתוח מחזיקות 5-10 שנים כתלות באורחות החיים והגנטיקה, תוך המלצה חמה למעט בחשיפה לשמש ולהימנע מעישון.

   סיבוכים לאחר הניתוח

   ניתוחים בעפעפיים התחתונות הם בטוחים יחסית אך כמו בכל פרוצדורה כירורגית הם אינם חפים מסיכונים. בעקבות הניתוח עלול להתפתח זיהום, דימום, הפרעה בתפקוד העפעף, קושי לעצום עיניים או ראייה מטושטשת. בכל מקרה כזה יש לפנות לרופא המנתח.

   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה