חיפוש
הגדלת חזה

מהו ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה נחשב לניתוח הנפוץ ביותר בישראל ובעולם. שד האישה נחשב לכזה אשר מבטא את מיניותה של האישה בצורה המובהקת ביותר, וכן ניתן להגיד ששדיים זקופים ומוצקים מהווים נחשבים לאידיאלים. ניתוח להגדלת חזה משפר את מידי החזה ואת קווי המתאר ועתיד להעניק למטופלת איזון הרמוני יותר בגוף שלה. בנוסף, ניתוח להגדלת חזה גם יכול לשחזר באופן משמעותי את פרופורציית החזה והגוף לאחר היריון ולידה. המטרה המרכזית היא למעשה להעניק למטופלת שדיים גדולים ויפים אשר ישפרו את דימוי גופה ואת ביטחונה העצמי.

הגדלת חזה – פרופיל ניתוח

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
2-3 שעות
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
אשפוז יום
דרגה ומשך כאב
כאב קל/בינוני למשך 3-4 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
לא לרוץ/לקפוץ, לא להוריד חזייה, לא לישון על הצד/על הבטן
תדירות מעקב
לאחר ההחלמה כל שנה
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
7-10 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר חודשיים
החלפת שתלים
כעבור 12-15 שנה בממוצע, או אם יתגלה קרע/דלף
טווח מחירים
11,000 ל-25,000 ₪

למי מיועד ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה יבוצע רק לאחר שהאישה תגיע לגמר התפתחותה המיני, ומיועד לכל מי שתרצה לבצעו.

באיזה גיל ניתן לעשות ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה ניתן לעשות מגיל 17 ומעלה.

סוגי הניתוחים הקיימים:

חתך סביב העטרה

היתרון בשיטה זו הוא שהצלקת מטשטשת כמעט לחלוטין ונראית כאילו היא חלק מצורת העטרה. מנגד, המגע שבין השד לרקמה במקרים רבים מוביל ליצירת קופסית (ניתן לצמצם את הסיכוי אם מחדירים את השתל דרך מעטפת ניילון).

חתך בקפל התת שדי

נחשבת לשיטה הנפוצה ביותר כיום. טכניקה שמצמצמת את כמות הסיכונים למינימום אך נוצרת צלקת יותר משמעותית שעשויה במקרים מסוימים להיות גלויה אל העין.

הזרקת שומן בחזה

ככל ומדובר במקרים של נשים עם שומן עודף ניתן להזריק את השומן העצמי אשר שואבים מאזורחם אחרים בגוף במקום השתלים.

אילו סוגי שתלים יש?

שתלי הסיליקון לחזה מגיעים בשתי צורות עיקריות:

 • שתלים אנטומיים – צורת השתלים האנטומיים מדמה צורת “טיפה” המזכירה את צורת החזה הטבעית. עיקר הנפח בשתל זה הינו בחלק התחתון של השתל. שתלים אנטומיים נחשבים ליוקרתיים יותר, ומגיעים בשלוש דרגות אורך, המאפשרים התאמה מדויקת למבנה גוף האישה ומראה טבעי יותר. החיסרון בשתל האנטומי הוא שיש לו יכולת להסתובב על ציר החזה בתוך הגוף, ומאחר והשתל אינו סימטרי – מראה השד עלול להיפגע.
 • שתלים עגולים – שתלים אלו הינם סימטריים ובצורה המדמה חצי כדור או חצי בועה. הם מקנים מראה מלא יותר בחלקו העליון של המחשוף, אך יעניקו מראה “עשוי” יותר ופחות טבעי מהשתלים האנטומיים. שתלים עגולים מתאימים למבנה גוף צר יחסית.

יצויין, שלמרות שאלו הם סוגי השתלים העיקריים, קיימים סוגי שתלים לחזה נוספים.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  איפה ממקמים את שתל הסיליקון?

  1. שתלי סיליקון מתחת לשריר – בגישה זו מבוצע חתך המאפשר את הכנסת השתל מתחת לשריר, ולאחר ניתוח זה צפויה החלמה ממושכת וכואבת יותר. עם זאת השדיים צפויים להישאר זקופים ומעוצבים זמן רב יותר.
  2. שתל סיליקון מעל השריר – הרופא ימקם את השתל מעל השריר. שיטה זו מתאימה לנשים בעלות רקמת שד צפופה. עם זאת יש לקחת בחשבון שעם השנים השתל עלול לייצר גלים על פני העור.
  2 שיטות מיקום השתלים מעל או מתחת החזה בניתוח חזה

  *איור 1 השתלת מתחת לשריר (החלק האדום) איור 2 השתלת מעל לשריר.

  הכנה לניתוח הגדלת חזה

  • לקראת הניתוח יש לבצע בדיקות דם הכוללות ספירת דם, כימיה ותפקודי קרישה
  • מטופלות מעל גיל 40 צריכות לבצע לפני הניתוח בדיקת ממוגרפיה ואולטרסאונד לשדיים
  • חולות במחלות רקע כרוניות צריכות אישור מהרופא המטפל טרם הניתוח
  • מטופלות הנוטלות מדללי דם צריכות לברר עם הרופא המטפל האם עליהן להפסיק זמנית את נטילת התרופה והאם יש צורך בטיפול חלופי
  • מומלץ להפחית מעישון בשבועות שלפני הניתוח
  • ערב הניתוח יש להתרחץ היטב ולהסתבך בסבון חיטוי
  • ביום הניתוח עצמו יש להיות בצום מוחלט החל מ-6 שעות לפני תחילתו, כולל מים, עישון או מסטיק

  בחירת גודל השתלים

  שתלי הסיליקון לחזה מגיעים במגוון גדלים החל מ-150 סמ”ק ועד 800 סמ”ק. בעבר שררה מגמה של בחירת שתלים גדולים מאד אבל כיום הגדלים המועדפים מתונים יותר. זאת בעיקר בשל השאיפה למראה טבעי ונוח.

  בנוסף כדאי לדעת שככל שהשתל גדול וכבד יותר, כך הוא עתיד ליפול ולצנוח עם השנים. מומלץ להתאים את השתלים למבנה הגוף הכללי. משמע, אישה בעלת מבנה קטן ורזה תתקשה לשאת שתלי סילקון של 600 סמ”ק ואישה גדולה יותר מוטב לה שלא לבחור שתל קטן מדי. ישנה חשיבות גם למבנה החזה – יש נשים אשר מבנה החזה שלהן שקוע יותר וכדי שהשדיים יבלטו כדאי לבחור בשתל גדול יחסית.

  בדרך כלל קיימים גדלים נפוצים של שתלים במרפאת הרופא, ובעת פגישת הייעוץ ניתן לשים את השתלים בתוך החזה ולקבל אומדן כללי של הנפח שיתווסף לחזה.

  טיפ היועצת

  אם אינך בטוחה לגבי גודל שתלי הסיליקון שיתאימו לך, נסי לבחון את התוצאה הצפויה באמצעות תוכנה ממוחשבת. במרפאות רבות ישנה הדמיה תלת מימדית שיכולה להציג כיצד ייראה החזה העתידי ביחס למבנה גופך.

  איך מתבצע ניתוח הגדלת חזה?

  ניתוח הגדלת חזה נמשך כשעה וחצי ומתבצע לרוב בהרדמה מלאה. אולם ניתן גם לבקש לעבור אותו בהרדמה חלקית וזריקת טשטוש. ישנן מספר טכניקות לניתוח:

  1. החדרת השתל דרך עטרת הפטמה – בגישה זו מבצעים חתך סביב עטרת הפטמה בנשים אשר מבנה הפטמות שלהן גדול מספיק, ודרכו מכניסים את השתל.
  2. החדרת השתל דרך בית השחי – קיימת גישה שבמסגרתה מבצעים חתך בבית השחי ודרכו מכניסים את השתל לשד. הרופא יסתיר את הצלקת בבית השחי
  3. החדרת השתל מתחת לשד – זוהי הגישה הנפוצה שבמסגרתה יבצע הרופא חתך מתחת לשד. שתל הסיליקון מוחדר בקפל התחתון של השד. זוהי טכניקה בטוחה והצלקת מוסתרת מתחת לשד.
  אזורי חיתוך בניתוח חזה איור מקורי היועצת

  *באיור נקודה 1 דרך עטרת הפטמה נקודה 2 דרך בית השחי 3 מתחת לשד

  התאוששות לאחר ניתוח הגדלת חזה

  בתום הניתוח עוברת המטופלת להתאוששות, הרופא יחבוש חבישת לחץ או לחילופין יציע חזייה רפואית תומכת. ברוב המצבים (כאשר אין אירוע חריג) משתחררים הביתה באותו יום, כמובן שהדבר תלוי בהחלטת הרופא.

  איך נראית החלמה מניתוח הגדלת חזה?

  • שבוע ראשון – צפויים להיות כאבים קלים עד בינוניים.ֿ את הכאבים ניתן להפחית בעזרת משככי כאבים.
  • חודש ראשון – תיתכן רגישות יתר בשדיים ובפטמות, או לחילופין חוסר תחושתיות. התחושה הטבעית צפויה לחזור כחודש עד חודש וחצי לאחר מכן. יש להשתמש בחזיה הדוקה ותומכת למשך חודש לאחר הניתוח כדי למנוע התפתחות בצקות.

  אילו סיבוכים עשוים להיות לאחר ניתוח הגדלת חזה?

  • דליפה – מצב של דליפת שתל הינו מצב נדיר במיוחד בשתלים המודרניים.
  • צניחה – בשתלים גדולים במיוחד לעיתים ישנה תופעה של צניחה. לרוב היא תהיה קלה, אך אם זו צניחה של ממש, נראה שניתוח הרמת חזה עשוי להיות הפיתרון.
  • הפרעה בתחושה – לאחר ניתוח הגדלת חזה, נשים לעיתים מתלוננות כי התחושה בשדיים משתנה. התלונות מתרכזות בעיקר בפטמות והחתכים דרכם הרופא הכניס את השתלים. השינוי עשוי לנוע בין אובדן של התחושה לבין רגישות יתר. בדרך כלל זו תופעה שחולפת מאליה בתוך כמה חודשים, והתחושות חוזרות להיות כפי שהיו לפני הניתוח.
  • התקשות – הסיבוך הנפוץ ביותר בביצוע ניתוח הגדלת החזה הינו התקשות או התכווצות של קופסית השד. התחושה הזאת נגרמת משום שהגוף יוצר מעטפת מסביב לשתל, כמו מסביב לכל גוף זר שחודר לתוכו. המעטפת הזאת עלולה להתעבות, להתקשות או להתכווץ, מה שגורם לתחושת אי נוחות באזור החזה. התקשות של השד עלולה להופיע זמן קצר לאחר הניתוח או חודשים רבים אחריו. במקרים של התקשות חמורה ייתכן שיהיה צורך בניתוח שבו יוציאו את השתלים. לאחר מכן ירחיבו את הכיסים שבהם הם יושבים, ואז יחזירו את השתלים למקומם.
  • תזוזה של השתל – סיבוך אפשרי נדיר ביותר הינו תזוזה של השתל בתוך השד. הדבר עלול לעוות את השד, ליצור פטמות בולטות, הצטלקות לא תקינה של החתכים או הופעה של קפלים בעור. את אלו ניתן לפתור באמצעות התערבות כירורגית.

  אם בעקבות הניתוח להגדלת חזה מופיעים כאבים, נפיחות, רגישות יוצאת דופן, קשיי נשימה, פצעים, דלקת, חום או שינוי חריג בצורת השדיים – יש לפנות מיד לרופא.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   האם ניתן להניק לאחר ניתוח הגדלת חזה?

   בניתוח הגדלת חזה השתלים ממוקמים בדרך כלל מתחת לשרירי החזה. כך צינוריות החלב לא נפגעות וניתן להניק לאחר מכן.

   האם ניתוח הגדלת חזה עלול להשפיע על בדיקה ממוגרפית (לאיתור סרטן השד)?

   לא. ניתן לבצע בבטחה בדיקה ממוגרפית גם לאחר ההליך. יחד עם זאת, חשוב לציין במעמד קביעת התור שמדובר בשדיים עם שתלים, על מנת שהבדיקה תהיה אצל טכנאי מומחה לביצוע בדיקה ממוגרפית עם שתלים.

   לכמה זמן ניתוח הגדלת חזה “מחזיק מעמד”?

   ישנה הנחיה לבדוק את תקינותם של השתלים בכל עשור, ובהתאם לתוצאות והנחיית הרופא, ייקבע אם להשאירם או להחליפם. על מנת לשמור על תוצאות מיטביות, יש להקפיד להגיע לביקורת רפואית אחת לכמה שנים.

   האם נשארות צלקות לאחר ניתוח הגדלת חזה?

   מרבית הצלקות לאחר ניתוח הגדלת חזה יתבהרו עם הזמן. הצלקת סביב הפטמה נטמעת יפה בהבדלי הגוונים בין הפטמה לשד. הצלקת העיקרית מוסתרת מתחת לקפל השד או בבית השחי.

   האם יכול להיות שאאבד תחושה בפטמה לאחר ניתוח הגדלת חזה?

   אחת מתופעות הלוואי של ניתוח הגדלת חזה היא שינוי ברגישות הפטמה. במרבית המקרים בתוך חודשיים התחושה חוזרת להיות כשהייתה טרם הניתוח. במקרים נדירים עלולה להיגרם פגיעה עצבית וכתוצאה ממנה העדר תחושה או רגישות יתר בפטמות.

   האם ניתן להגדיל חזה ללא שתלים?

   ניתן להגדיל את השדיים גם ללא הכנסת שתלים, וזאת באמצעות הזרקת שומן עצמי לחזה. בשיטה שואבים שומן מחלק אחד של הגוף, ומזריקים אותו לחזה. שיטה זו מבטלת את הצורך בהשתלת שתלים חיצוניים. השיטה מתאימה למי שמעוניינת בניתוח טבעי שלא כולל סיכונים הכרוכים בהשתלת שתלים חיצוניים.

   הגדלת חזה באמצעות חומצה היאלורונית מתבצעת בהזרקת חומר המילוי לשדיים, אם כי יש לקחת בחשבון שהאפקט מתפוגג כשנה לאחר הטיפול.

   כמה עולה (מחיר) ניתוח הגדלת חזה?

   מחיר הגדלת חזה נע בין 11,000 ל-25,000 ₪.

   טיפ היועצת

   אם את סובלת מרגישות יתר בפטמות לאחר הניתוח ומתקשה לשאת אפילו את מגע החזיה או החולצה – נסי למרוח משחה מאלחשת על הפטמות. שימוש במשחה כזו במשך שבועיים שלושה יכול לסייע לך לגשר על תקופת רגישות היתר.

   ממה מורכב השתל המשמש להגדלת החזה?

   מבחינת חומר השתל – קיימים שתלים בעלי מרקמים שונים הנבדלים ע”י סוג ג’ל הסיליקון. ככל שהג’ל רך וגמיש יותר כך עתיד להתקבל מראה טבעי המדמה תחושת מגע של חזה אמיתי. לעומת זאת שתלים עם ג’ל נוקשה יתנו תחושה פחות טבעית אבל יעמדו זקוף ובולט יותר. בעבר נעשה שימוש בשתלי סיליקון המלאים במי מלח, אבל שיטה זו חלפה מהעולם בעקבות דיווחים על דליפות. כיום כמעט כל השתלים הם שתלי סיליקון השונים בסוג המעטפת שלהם – זו עשויה לרוב מסיליקון או פוליאוריתן. אולם בשנים האחרונות הצטרף חומר חדש הנקרא “מוטיבה” (Motiva implants). ההבדל העיקרי בין סוגי המעטפות הוא רמת החספוס, כאשר ישנם שתלים בעלי מעטפת חלקה, בעוד שבאחרים המעטפת מחוספסת בדרגות חספוס שונות בהתאם לחברה המייצרת. חספוס המעטפת נועד להפחית את הסיבוך השכיח ביותר בניתוחי הגדלת חזה – התקשות החזה.

   בשתלים אנטומיים החספוס נועד גם כדי להפחית את סיכויי תזוזת השתל. שתלי “מוטיבה” הם השילוב האולטימטיבי בין שתל אנטומי לשתל עגול, המקנה להם את היתרונות של שניהם. הג’ל בתוכם מאוד גמיש ולכן זז בצורה טבעית עם השד. בנוסף, מעטפת השתל בעלת חספוס עדין מאוד אך במידות המתאימות במדויק לגודל תאי הגוף, ולכן הסיכוי לדחיית השתל נמוך מאוד. כמו כן, בשל הגמישות הרבה והמעטפת החזקה של השתל, ניתן להכניס אותו דרך חתך קטן יותר המשאיר צלקת קטנה יותר, ולפעמים אפילו בכלל לא.

   21 שאלות שכדאי לקבל עליהן תשובות מהרופא לפני ניתוח הגדלת החזה

   האם את/ה מוסמכ/ת לכירורגיה פלסטית?

   מנתחים לכירורגיה פלסטית חייבים לעבור הסמכה קפדנית, הכוללת לפחות 6 חודשים במחלקה לכירורגיה כללית, 4 וחצי שנים במחלקה לכירורגיה פלסטית, ועוד תקופת ניסיון של כשנה במחלקות כירורגיות שונות. ודאי שהרופא שלך הוסמך על ידי מכונים מוכרים ומהימנים.

   היכן מבוצע ניתוח הגדלת חזה?

   הניתוח שלך צריך להיעשות במרכז ניתוחי מוסמך, או בבית חולים.

   האם יש לך הרשאה לבצע ניתוח הגדלת חזה בבית חולים?

   שאלי את המנתח שלך אם מותר לו לבצע ניתוח הגדלת חזה בבית החולים. גם אם את מנותחת במרכז ניתוחי מחוץ לבית החולים, שאלה זו מהווה שכבה נוספת של ביטחון. משמעות ההרשאה לבצע ניתוח מסוג זה בבית חולים, היא שרופאים אחרים בדקו את הכשרתו של המנתח ואת תעודותיו.

   איזה סוג הרדמה מבוצעת בניתוח הגדלת חזה?

   ישנם שלושה סוגים עיקריים של הרדמה המשמשים במהלך הניתוח: הרדמה כללית (הרדמה מלאה), הרדמה מקומית (אתר הניתוח הספציפי חסר תחושה), והרגעת IV (רמת ההכרה שלך משתנה). ישנם יתרונות וסיכונים הקשורים לכל אחת מהן. שוחחי עם הרופא על האפשרויות שלך.

   האם בניתוח הגדלת חזה ההרדמה מבוצעת על ידי רופא מרדים או אחות המוסמכת לכך?

   ההרדמה שלך צריכה להיות מנוהלת תמיד על ידי רופא מרדים, או אחות המוסמכת לכך. הוא או היא צריכים להיות נוכחים במשך כל הניתוח, וכן במהלך ההתאוששות שלך מיד לאחריו.

   מהם הסיכונים הכרוכים בניתוח הגדלת חזה?

   כמו בכל הליך רפואי, הכרחי לשקול את היתרונות מול הסיכונים של הגדלת חזה. ודאי שהבנת את כל ההשלכות האפשריות לפני שאת חותמת על המסמכים הרפואיים.

   באיזו תדירות נראו סיבוכים בניתוחים של הגדלת חזה במרפאה שלך?

   אף מנתח פלסטי אינו מושלם, מה שאומר שכל רופא התמודד בעבר עם סיבוכים שונים. אם תדעי באיזו תדירות הרופא שלך נתקל בעבר בסיבוכים, זה יעזור לך לקבל החלטה האם להתנתח אצלו. יש לציין, לעתים קרובות בעיות שצפות אינן קשורות בהכרח למיומנותו של המנתח הפלסטי, אלא לדרך בה גוף המטופלת מגיב.

   אם אכן מתרחש סיבוך במהלך ניתוח הגדלת חזה, או לאחריו – כיצד מטפלים בו?

   אם את מנותחת במרכז רפואי מחוץ לבית החולים, למנתח שלך צריכות להיות הרשאות בבית חולים מקומי במקרה של סיבוכים חמורים. כך שאם חס וחלילה משהו ישתבש יהיה לאן להפנות אותך במהירות.

   כמה ניתוחים להגדלת חזה את/ה מבצע/ת באופן אישי בכל שנה?

   אמנם זהו לא כלל ברזל, אבל באופן כללי – ככל שיש לרופא שלך יותר ניסיון, כך יש סיכוי גדול יותר שהוא מקצועי ואמין. בחרי רופא שאת מרגישה בנוח עם רמת הניסיון שלו.

   האם ניתן לראות תמונות ‘לפני ואחרי’ של מטופלות שעברו ניתוח הגדלת חזה?

   התעקשי לעיין בכמה שיותר תמונות ‘לפני ואחרי’. לחלק מהרופאים יש אפילו סרטונים. חפשי מטופלות שיש להן מבנה גוף וצורת שדיים דומים לשלך. כך תוכלי לקבל תחושה טובה יותר כיצד המנתח יתאים את ההליך למבנה הגוף שלך.

   האם אני מועמדת טובה פיזית ורגשית לניתוח הגדלת חזה?

   כשמדובר בניתוח להגדלת חזה, הרגלים מסוימים או מצבים רגשיים קיצוניים, לעיתים מהווים בעיה. האם את מעשנת בקביעות? האם את סובלת מהפרעת גוף דיסמורפית? תהיי כנה עם הרופא שלך. הסתרת מידע עלולה לגרום לסיכונים מיותרים.

   מה אני יכולה לעשות כדי להבטיח את התוצאות המקסימליות בניתוח הגדלת חזה?

   הרופא שלך ידון איתך בצעדים שאת צריכה לנקוט לפני ואחרי הניתוח כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר.

   כמה זמן נמשכת ההחלמה מניתוח הגדלת חזה, האם אזדקק לעזרה?

   חשוב לדעת פרטים על התקופה לאחר הניתוח. איך ארגיש? מתי ניתן להתחיל לנהוג שוב? מתי אהיה מסוגלת לחזור לעבוד? ודאי שהרופא מסביר לך בסבלנות על זמן ההחלמה וההתאוששות. במקרה הפשוט ביותר, תזדקקי לכל היותר למלווה שיסיע אותך אל הניתוח וממנו, יישאר איתך במשך 48 שעות לאחר ההליך, ויסיע אותך לבדיקה הראשונה שלך לאחר הניתוח. לעומת זאת, במקרים מסוימים, ייתכן שתזדקקי לליווי צמוד בכל השבוע הראשון.

   האם בניתוח הגדלת חזה עדיף להשתמש בשתלי מלח או סיליקון? אילו סוג שתלים יתאימו למה שאני רוצה?

   ישנם יתרונות וחסרונות הן לשתלי מלח והן לשתלי סיליקון, בנוסף ישנם זמנים שכל אחד מהם עשוי להיות מתאים יותר לשימוש מהשני. נהלי דיאלוג עם הרופא שלך כדי לבחור את השתל המתאים ביותר.

   איזה גודל שתל, צורה (עגולה או דמעה) ומרקם יתאימו לי בניתוח הגדלת חזה?

   במקביל להחלטה אם להשתמש בשתלי מלח או סיליקון, תצטרכי גם לבחור איזה גודל, צורה ומרקם מתאימים לך. כל העדפה שלך תשפיע באופן אחר על ההליך.

   חשוב לציין שה-FDA פרסם דוח הקושר צורה נדירה של לימפומה שאינה הודג’קין, המקושרת לשתלים בעלי מרקם. המקרים המדווחים נמוכים, ולא מדובר בסרטן שד. בעוד שרוב השתלים בטוחים, חשוב לדבר על הסיכונים הפוטנציאליים הקשורים לשתלים בעלי מרקם עם המנתח שלך.

   אילו מיקומי חתך אתה מציע בניתוח הגדלת חזה?

   רוב המנתחים הפלסטיים מציעים בחירה בין שלושה עד ארבעה סוגי חתך שונים.

   החתכים הטיפוסיים המשמשים להגדלת חזה הם: חזה (בקפל מתחת לשד), חתך פריאריאולארי (בגבול העטרה), בית השחי (בתוך קפל בית השחי) ו-TUBA (דרך הטבור). לפני שמתחייבים לגישה כלשהי, חשוב להתייעץ עם לפחות שלושה מנתחים שונים ולדבר על אפשרויות החתך הטובות ביותר עבורך. למרות שמיקום החתך תלוי בעיקר בהעדפת המטופלת, מנתחים פלסטיים רבים מעדיפים לבצע חתכים מתחת לחזה. מיקום זה מאפשר את המגוון הגדול ביותר של שתלים, והצלקת הנגרמת ממנו בולטת פחות.

   בניתוח הגדלת חזה, איזה מיקום מומלץ בשבילי – תת-חזה (מתחת לשריר) או קדם-חזה (מעל השריר)?

   רוב הרופאים ממליצים בדרך כלל למקם את השתלים מתחת לשריר, אולם במקרים מסוימים מיקום מעל השריר דווקא עדיף.

   ככלל, שתלים מתחת לשריר מניבים את התוצאות הטובות ביותר לטווח ארוך – השתלים מוגנים טוב יותר, שיעורי מקרים של התכווצות קפסולרית בדרך כלל נמוכים יותר, וכן בתופעת  rippling (הבחנה של השתל מבעד לעור) השתל ניכר פחות. מיקום השתלים מעל השריר מומלץ בדרך כלל רק אם מושתלים שתלי סיליקון, ועבור נשים שעוסקות בספורט אינטנסיבי.

   עברתי ניתוח הגדלת חזה, אך אני לא מרוצה מהמראה של השדיים שלי – מה עושים?

   לכל מנתח יש מדיניות משלו לגבי ניתוח תיקון לאחר הגדלת חזה. הקפידי לשאול על מדיניות התיקון במהלך הייעוץ הראשוני שלך. כשמדובר בניתוח חוזר, לעיתים הרופא יגבה עמלת ניתוח מופחתת, אולם עלויות השתלים, ההרדמה וההתקן ישארו קבועות.

   באופן אידיאלי, הרופא יציין פרטים אלו לפני ההליך המקורי. הדרך הטובה ביותר להימנע מהצורך לעבור תיקון,  היא לוודא שיש לך מערכת יחסים כנה עם המנתח, ושהוא מבין בדיוק את הצורך שלך לפני הכניסה לחדר הניתוח.

   עברתי ניתוח הגדלת חזה, האם הריון והנקה ישנו את מראה השדיים שלי?

   במהלך ההריון ותקופת ההנקה, בעוד שהשתלים שלך לא יושפעו, מתרחשים שינויים בשרירים הבסיסיים של השדיים. מתיחה וכיווץ שרירי החזה הן תופעות טבעיות במהלך ההריון וההנקה, ואלו עלולות לגרום למראה רופף יותר.

   לבסוף, האם אותו רופא שנותן לי ייעוץ – יבצע את ניתוח הגדלת החזה?

   חשוב שהרופא איתו את מתייעצת יהיה אותו רופא שבסופו של דבר ינתח אותך. לאחר שתשוחחו ותשאלו אחד את השני שאלות, הרופא יכיר אותך עד כמה שניתן ויוכל לבצע עבורך את הניתוח בצורה הטובה ביותר. בכל אופן, מוצע לבחור רופאים מומלצים להגדלת חזה, על מנת לקבל את הטיפול האידאלי.


   תמונות לפני ואחרי של הגדלת חזה

   ניתוח הגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הגדלת חזה
   ניתוח הרמה והגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הרמה והגדלת חזה אחרי אחרי
   ניתוח חזה הגדלה והרמה
   הגדלה והרמה לפני לפני
   הגדלה והרמה אחרי אחרי
   ניתוח הגדלה והרמה
   ניתוח הגדלת חזה עם שתל קל לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה עם שתל קל אחרי אחרי
   הגדלת חזה עם שתל קל
   ניתוח הגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הגדלת חזה
   ניתוח הגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הגדלת חזה
   ניתוח הגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה אחרי אחרי
   הגדלת חזה לפני ואחרי
   ניתוח הגדלת חזה עם שתל קל לפנילפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה עם שתל קל אחריאחרי אחרי
   הגדלת חזה עם שתל קל
   ניתוח הגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה אחרי אחרי
   הגדלת חזה לפני/אחרי
   ניתוח הגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הגדלת חזה
   ניתוח הגדלה והרמה לפני לפני
   ניתוח הגדלה והרמה אחרי אחרי
   ניתוח הגדלה והרמה
   ניתוח הגדלת חזה עם שתל עגול לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה עם שתל עגול אחרי אחרי
   הגדלת חזה עם שתל עגול לפני ואחרי
   ניתוח הגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הגדלת חזה
   ניתוח הגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הגדלת חזה
   ניתוח הגדלת חזה עם שתל אנטומי לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה עם שתל אנטומי אחרי אחרי
   הגדלת חזה עם שתל אנטומי
   ניתוח הגדלת חזה עם שתל קל לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה עם שתל קל אחרי אחרי
   הגדלת חזה עם שתל קל
   הגדלת חזה לפני לפני
   הגדלת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הגדלת חזה
   ניתוח הגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הגדלת חזה לפני/אחרי
   ניתוח הגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה אחרי אחרי
   הגדלת חזה
   ניתוח הגדלת חזה עם שתל קל לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה עם שתל קל אחרי אחרי
   הגדלת חזה עם שתל קל
   ניתוח הגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הגדלת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הגדלת חזה
   לפני הגדלת חזה לפני
   אחרי הגדלת חזה אחרי
   הגדלת חזה
   ניתוח הרמה והגדלת חזה לפני לפני
   ניתוח הרמה והגדלת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הרמה והגדלת חזה לפני ואחרי
   הצג את כל התמונות

   רופאים מומלצים להגדלת חזה

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ להגדלת חזה ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
   מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
   1 לפרטים
   רופא מומלץ להגדלת חזה ד תו אמון
   מנתח פלסטי
   שדרות בן גוריון 4, חיפה
   2 לפרטים
   רופא מומלץ להגדלת חזה ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   ברודצקי 43, תל אביב
   3 לפרטים
   רופא מומלץ להגדלת חזה ד
   ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הנחושת 3, תל אביב
   4 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה