חיפוש
ניתוח הרמת חזה

עם השנים, החזה נענה לחוקי הטבע, העור מאבד מהאלסטיות שלו ומתחילה צניחה טבעית של השדיים. ניתוח להרמת חזה נועד להחזיר את המראה הטבעי של החזה, להרים אותו וגם לעצב אותו מחדש, והוא למעשה הניתוח הנפוץ ביותר בתחום הרפואה האסתטית לאחר הגדלת חזה.

למי מתאים כזה ניתוח, מתי כדאי לשלב שתלים בפרוצדורה, ומדוע חשוב להפסיק לעשן לפני הניתוח? היועצת עונה לכן על כל השאלות.

פרופיל ניתוח הרמת חזה:

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
2-3 שעות
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
אשפוז יום
דרגה ומשך כאב
כאב קל/בינוני למשך 2-3 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
להקפיד על חזיית תמיכה מיוחדת במשך חודש
תדירות מעקב
לאחר שבוע, חודש ו-3 חודשים
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר 3 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר חודשיים
טווח מחירים
10,000-30,000

מה זה הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה נועד לשפר את מראהו של חזה נפול, רפוי ולעתים מרוקן, ששכיח לרוב לאחר הריונות, לידות וירידה במשקל. הניתוח מתבצע במספר טכניקות – ניתן לבצע הרמת חזה עם שתל או הרמת חזה ללא שתל.

למי מתאים ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה מיועד לנשים אשר השדיים שלהן נפולים והן מעוניינות להרים אותן. טעות רווחת היא המחשבה שהכנסת שתל לתוך החזה מספיקה כדי להרים אותו, אבל אין זה נכון, במצב של חזה נפול השתל רק יכביד עליו עוד יותר ויש לבצע גם הרמה של החזה.

ניתוח הרמת חזה מתאים גם במצבים של מבנה מולד שאיננו סימטרי או צינורי מדי, כמו בניתוח חזה טובולרי, שאז מתבצעת הרמת חזה לטובת תיקון הפגם. מדובר בניתוח אסתטי בלבד לשיפור המראה אבל הוא יכול להשיב לנשים תחושה טובה מאד לגבי הגוף ושיקום הדימוי העצמי שלעתים נפגע.

כאשר לאישה יש חזה קטן והיא מעוניינת להגדיל אותו, הניתוח המתאים יותר הוא ניתוח הגדלת חזה, ובמצבים של חזה גדול, כבד ונפול ניתן לבצע שילוב של הקטנת חזה והרמת חזה.

איך משפיע ניתוח להרמת חזה?

חזה נפול הוא אחד הגורמים העיקריים לתחושת אי נוחות של נשים כלפי הגוף שלהן. לעתים האישה מפתחת בושה ונמנעת מהורדת הבגדים אפילו ליד בן הזוג, ישנן כאלו שאף נמנעות מלהביט על עצמן במראה. נשים רבות נעזרות בחזיות מרופדות תומכות בעלות עצם שלעתים מפריעה לנוחות ובסוף היום רק מחכות להשתחרר ממנה. הן מסתובבות גם בבית עם חזיה ומרגישות תלויות בה. ניתוח הרמת חזה משיב לשדיים את המראה הצעיר והזקוף ומספק לאישה תחושת הקלה גדולה.

האם ניתן למנוע צניחת שדיים?

חזה נפול הוא תוצאה של גיל, גנטיקה, ושינויים במבנה הגוף לאחר הריונות, לידות ודיאטות. לא ניתן להילחם בכוח המשיכה ולמנוע לחלוטין צניחה של השדיים אבל בהחלט ניתן לעכב את הנפילה ולמתן אותה:

חזיה – הקפידי על חזיה תומכת טובה, בעלת כתפיות שאינן נמתחות יתר על המידה ורצועת חזה הדוקה, המותאמת למבנה ומשקל השד.
חזית ספורט – ליבשי חזית ספורט ייעודית התומכת בחזה בשעת ביצוע פעילות גופנית. התנודות המרובות במהלך תנועה, ריצה או קפיצה גורמות למתיחה של רקמת החיבור שתומכת בשד ועלולות לאורך זמן להאיץ את ההתרופפות שלהן ואת ציחת השדיים.
משקל – נסי להקפיד על משקל יציב, תנודות קיצוניות במשקל תורמות לשינוי במבנה החזה וגורמות לו ליפול. גם דיאטות של 5 ק"ג הן גורם מאיץ לנפילת חזה.

טיפ היועצת

כדי לשמור על יציבות השדיים עוד יותר ניתן לישון עם חזיה מותאמת ונוחה גם בשעות הלילה. ישנן חזיות רכות שאינן לוחצות על הגוף ומאפשרות שינה נוחה תוך שהן מחזיקות את השדיים שלא "יפלו לצדדים".

סוגי ניתוחים להרמת חזה

הרמת חזה עם שתלים – ניתוח זה הוא למעשה הרמת חזה. הוא מתאים במצבים של חזה קטן ונפול, כאשר הרמת החזה מתבצעת בסיוע שתלי סיליקון.
הרמת חזה פנימית עם שתלים – ניתוח זה מכונה הרמת חזה ללא צלקות והוא מתאים לקומץ נשים אשר להן חזה עד מידה C, העור לא רפוי וקוטר עטרת הפטמה אינו גדול.
הקטנה והרמת חזה – במצבים שבהם החזה גדול, כבד ונפול יש לבצע ניתוח משולב הכולל הקטנת חזה באמצעות הורדת נפח, שומן ורקמות ולאחר מכן הרמת חזה.
הרמת חזה ללא שתלים – ניתוח המתאים לנשים המעדיפות מראה טבעי ויש להן מספיק שומן ורקמה לעצב מחדש את החזה.

הרמת חזה – עם שתלים או ללא שתלים?

ההנחה העיקרית אצל נשים ובכלל, שכדי להרים את החזה חובה להשתמש בשתלי סיליקון. זה לא תמיד נכון ולא תמיד אפשרי. שתלי סיליקון מייצבים ועוזרים לשמירה על מראה זקוף לאורך זמן, אולם אך ורק אם השתל לא גדול וכבד, ויש מספיק תמיכה באזור התחתון של השד. לעיתים, השדיים כל כך רופפים ושמוטים, שהשתל הופך להיות משקולת שיכולה רק ליצור צניחה קיצונית יותר. במקרים כאלה, רופאים מסוימים ימליצו על ניתוח דו-שלבי: בשלב הראשון הסרת עודפי העור והחזרת החזה למראה אנטומי תקין, ובשלב השני, לאחר המתנה של 6 חודשים עד שנה, הוספת שתל בגודל ובצורה הנכונים, ליצירת המראה הרצוי.

כאשר לאישה יש מספיק רקמת שומן בשדיים, ניתן בהחלט לוותר על שתלים ולבצע הרמת חזה ללא שתל ועיצובו מחדש למראה יפה וזקוף יותר. היתרון בהרמת חזה ללא שתלים הוא מראה טבעי יותר ללא צורך בתחזוקה של שתלים. החיסרון בהרמת חזה ללא שתל הוא חזה מעט קטן יותר כיוון שהרקמה נאספת והשד האסוף החדש הוא לרוב קטן במידה אחת לפחות.

שדיים נפולים – איך מעריכים את מידת הצניחה?

הסיווג המקובל ברפואה פלסטית להערכה של צניחת החזה הוא ע"ש  Regnault:

דרגה 1 –  צניחה קלה, מרבית השד מעל קפל השד, והפטמה מעל או בגובה הקפל התת-שדי.
דרגה 2  – צניחה בינונית, חצי מרקמת השד מתחת לקפל השד, והפטמה מתחת לקפל בטווח של עד 3 ס"מ.
דרגה 3 –  צניחה משמעותית גבוהה, רוב נפח השד מצוי מתחת לקפל השד, והפטמה פונה כלפי מטה

קיימת גם "צניחת פסאודופטוזיס" כאשר החלק התחתון של הצד צונח, ואילו הפטמה אינה צונחת ולעיתים פונה כלפי מעלה – במצב זה, ניתן לבצע הרמת חזה פנימית או הרמת חזה ללא צלקות, וליהנות מחזה נפוח ללא קווי תפר חיצוניים.

איך מתכוננים לניתוח הגדלת חזה?

לקראת הניתוח יש לבצע בדיקות דם הכוללות ספירת דם, כימיה ותפקודי קרישה
מטופלות מעל גיל 40 צריכות לבצע לפני הניתוח בדיקת ממוגרפיה ואולטרסאונד לשדיים
חולות במחלות רקע כרוניות צריכות אישור מהרופא המטפל טרם הניתוח
מטופלות הנוטלות מדללי דם צריכות לברר עם הרופא המטפל האם עליהן להפסיק זמנית את נטילת התרופה והאם יש צורך בטיפול מחליף
מומלץ להימנע מעישון בשבועות שלפני הניתוח – עישון מעלה סיכון לזיהומים ומאט החלמת פצעים
ערב הניתוח יש להתרחץ היטב ולהסתבך בסבון חיטוי
ביום הניתוח עצמו יש להיות בצום מוחלט החל מ-6 שעות לפני תחילתו, כולל מים, עישון או מסטיק

איך מתבצע ניתוח הרמת חזה?

ניתוח להרמת חזה מתבצע לרוב בהרדמה מלאה, כאשר ניתן לבחור גם בגישה של הרדמה מקומית וטשטוש. הניתוח נמשך בין שעה וחצי לשלוש שעות, כתלות בהיקף הניתוח והטכניקה הנדרשת. ניתוח להרמת חזה נפול בדרגה 1 או חזה א-סימטרי, ייעשה  באמצעות חתכים קצרים ומעטים יותר, כאשר המנתח עושה חתך מסביב למעטפת הפטמה, אוסף את העור הרופף באופן המרים את החלק התחתון של השד, בודק שהפטמה במרכז החזה, ותופר את החתכים.

במידה ומדובר בחזה נפול באופן משמעותי יותר, דרגה 2 ואילך, לא ניתן להסתפק בחתכים מסביב לפטמה. יש להוסיף חתך כלפי מטה עד לקפל מתחת לשד, וזאת על מנת להדק את מעטפת העור.

איך מתאוששים לאחר ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה אינו נחשב כואב במיוחד, במיוחד אם מתבצע ללא שתל. לאחר הניתוח יש להישאר להשגחה של מספר שעות במרכז הרפואי ובמידת הצורך ניתן להישאר לאשפוז של לילה אחד. אם הושארו נקזים לאחר הניתוח הם יוצאו ביום שלאחר מכן. לאחר הניתוח יש להקפיד על לבישת חזיה תומכת במשך כחודש, למניעת בצקות ולשמירה על תוצאות מיטביות.

תהליך ההחלמה מהניתוח עשוי להיות מלווה בשינויים בגודל השדיים, ברקמה, בתחושתיות וברגישות שלהם. מדובר בתהליכים טבעיים שהינם חלק מהחלמת האזור לאחר הניתוח. התופעות צפויות לחלוף בתוך כמה ימים ואולי אפילו עד חצי שנה מיום הניתוח.

תופעות שכיחות הן נפיחות קלה או אודם מקומי, כאבים באזור בימים שלאחר הניתוח, רגישות יתר בשדיים (או להיפך – חוסר תחושתיות), או תחושה קשה למגע באזורים מסוימים בשדיים, כתוצאה מנפיחות או בצקת.

איזה סיבוכים ייתכנו לאחר ניתוח הרמת חזה?

אומנם הסיכויים נמוכים אך לעיתים רחוקות עלולים להיגרם סיבוכים מקומיים שבאים לידי ביטוי בהתקשות מסוימת של השדיים, בתחושה של קפלים או בצניחה של השדיים. הסיבוכים האפשריים הם:

דליפה – במידה וביצעת הרמת חזה עם שתלים, קיים סיכוי של דליפת שתל – מצב נדיר במיוחד בשתלים המודרניים.

הפרעה בתחושה – לאחר ניתוח הרמת חזה, נשים לעיתים מתלוננות כי התחושה בשדיים משתנה, ובדגש על הפטמות והחתכים דרכם הוכנסו השתלים, במידה והוכנסו. השינוי עשוי לנוע בין אובדן של התחושה לבין רגישות יתר. בדרך כלל מדובר בתופעה שחולפת מאליה בתוך כמה חודשים, והתחושות חוזרות להיות כפי שהיו לפני הניתוח. במקרים נדירים חוזרות התחושות רק לאחר שנה או יותר, ובמקרים נדירים עוד יותר, התחושות לעולם אינן חוזרות להיות כפי שהיו.

התקשות  – במידה וביצעת הרמת חזה עם שתלים, קיים סיכוי להתקשות או התכווצות של קופסית השד, כלומר מעטפת השד. התחושה הזאת נגרמת משום שהגוף יוצר מעטפת מסביב לשתל, כמו מסביב לכל גוף זר שחודר לתוכו. המעטפת הזאת עלולה להתעבות, להתקשות או להתכווץ, מה שגורם לתחושת אי נוחות באזור החזה.

התקשות של השד עלולה להופיע זמן קצר לאחר הניתוח או חודשים רבים אחריו. במקרים של התקשות חמורה ייתכן שתידרש התערבות כירורגית שבה יוציאו את השתלים, ירחיבו את הכיסים שבהם הם יושבים, ולאחר מכן יחזירו את השתלים למקומם.

דימומים רבים –  לעיתים לוקח זמן עד שהדימום נרגע, ולכן מומלץ לשכב לישון בתנוחה אשר לא תלחץ על המקום המנותח, כדי לא לחדש את הדימום או להגביר אותו. במקרים שבו הדימום רב ואינו מפסיק, יש לפנות באופן מידי לרופא.

זיהומים שונים באזור החזה  – במקרה כזה יש לעדכן את הרופא ולקחת מרשם אנטיביוטי. ברוב המקרים הבעיה נפתרת לאחר פרק זמן קצר.

עיצוב לא תקין של השדיים היוצר א-סימטריה – במידה וביצעת הרמת חזה עם שתלים, קיים סיכון של התהפכות השתל או מראה א-סימטרי שלו. במקרה זה, יש לגשת אל הרופא לבירור וביצוע תיקון.
אם בעקבות הניתוח להרמת חזה מופיעים כאבים, נפיחות, רגישות יוצאת דופן, קשיי נשימה, פצעים, דלקת, חום או שינוי חריג בצורת השדיים – יש לפנות מיד לרופא.

איזה צלקות נשארות לאחר הרמת חזה?

בניתוח להרמת חזה בצניחה קלה נותרת רק צלקת אחת מסביב לעטרת הפטמה. בניתוח הכולל גם חתך T תישאר גם צלקת אורכית מתחת לשד. צלקות אלה לרוב מתבהרות ומטשטשות עם הזמן, כאשר חשוב להקפיד על הימנעות מחשיפה לשמש והתמתחות יתר של העור – מה שיתרום לטשטוש הצלקות באופן משמעותי.

כמה עולה ניתוח הרמת חזה?

מחירו של ניתוח הרמת חזה נע בין 15,000 ל-29,000 ₪. המחיר נקבע על ידי המנתח עצמו, שלוקח בחשבון משתנים נוספים כמו האם ההרמה מצריכה שתלים, אשפוז במידת הצורך, סוג הקליניקה ועוד.

כמה עולה ניתוח הרמת חזה?

מחירו של ניתוח הרמת חזה נע בין 15,000 ל-29,000 ₪. המחיר נקבע על ידי המנתח עצמו, שלוקח בחשבון משתנים נוספים כמו האם ההרמה מצריכה שתלים, אשפוז במידת הצורך, סוג הקליניקה ועוד. 

רופאים מומלצים לניתוח הרמת חזה

המומחים המוצעים לניתוח זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על המומחה הרופאי המוצע להליך זה.

רופא  מומלץ לניתוח הרמת חזה דוקטור נועם חי
מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
1 לפרטים
לכל הרופאים
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה