חיפוש
הקטנת חזה

חזה גדול הוא אולי משאת פנטזיה של גברים רבים, אך לעיתים גודל שדיים מסוים עשוי להוות מגבלה של ממש עבור האישה. כמובן שהראשונה שצריכה להרגיש בנוח עם החזה שלה היא האישה. לשם כך נשים רובות פונות לניתוח הקטנת חזה.

מהו ניתוח הקטנת חזה?

הניתוח נועד לצמצם את גודל השדיים לממדים נוחים יותר, כדי למנוע בעיות רפואיות, ואסתטיות. במסגרת הניתוח מסירים שומן, עור ורקמות מהשדיים כדי להתאים אותם בצורה פרופורציונלית יותר לגוף כולו. במצבים בהם השדיים נפולים ניתן לשלב ניתוח הקטנת חזה עם ניתוח הרמת חזה.

על אילו בעיות עונה ניתוח הקטנת חזה?

הניתוח בא לענות על חוסר נוחות מגודלו של החזה, על כאבים בחזה, בכתפיים, בצוואר, ובעמוד השדרה. הניתוח עתיד לפתור בעיות יציבה, ולעיתים אף להעלים את חוסר הביטחון העצמי שנובע מגודלם של השדיים.

הקטנת חזה
הקטנת חזה

סובלת מאחת הבעיות האלו? עוד לא בטוחה שהניתוח מתאים לך?

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירי פרטים

  נא להזין מספר טלפון תקין

  למי מיועד ניתוח הקטנת חזה?

  • גודל החזה מגביל את יכולת התנועה ואת התפקוד היומיומי.
  • כאבי צוואר וכתפיים המלווים בכאבי גב הנגרמים מגודל השדיים.
  • חריצים קבועים באזור כתפיות החזיה עקב גודל השדיים.
  • גירוי של העור הנגרם בקפל שמתחת לחזה
  • קשיים בביצוע פעולות ספורטיביות

  מהי המטרה שאנו שואפים אליה בניתוח?

  מטרת הניתוח בראש ובראשונה היא להעלים את הכאבים וחוסר הנוחות, וליצור חזה שמתאים עבורך. כמובן שבמקביל הרופא המנתח ייצור חזה זקוף מורם ואסתטי.

  למה כדאי לצפות מניתוח הקטנת חזה?

  כמובן שההחלטה צריכה להיות משותפת בין הרופא הנבחר לבין המנותחת. לרוב, מומלץ להקטין את השדיים למידה C מלאה או מידה D. במקרים מיוחדים וספציפיים ניתן להקטין את החזה גם למידה B. כמובן, שעלייך לבקש מהרופא המנתח להציג בפנייך תמונות לפני ואחרי של נשים בעלות מפנה גוף דומה לשלך, וזאת, על מנת להעריך מהו הגודל אותו תרצי לבחור.

  טיפ היועצת

  קופות החולים מכירות בחזה גדול כהתוויה לניתוח רפואי. כאשר הניתוח מתבצע כתוצאה מבעיות בריאותיות, הן משתתפות בעלות ולעתים מכסות אותה באופן מלא. בין אם את חברה בקופת חולים מכבי, כללית, לאומית או מאוחדת תוכלי לברר לגבי הניתוח במימון הקופה.

  הכנה לניתוח הקטנת חזה

  • לקראת הניתוח יש לבצע בדיקות דם הכוללות ספירת דם, כימיה ותפקודי קרישה. מטופלות מעל גיל 40 צריכות לבצע לפני הניתוח בדיקת ממוגרפיה ואולטרסאונד לשדיים
  • חולות במחלות רקע כרוניות צריכות אישור מהרופא המטפל טרם הניתוח
  • מטופלות הנוטלות מדללי דם צריכות לברר עם הרופא המטפל, ולברר האם עליהן להפסיק זמנית את נטילת התרופה והאם יש צורך בטיפול מחליף
  • מטופלות בעלות עודף משקל גדול מעל BMI 34 יצטרכו אישור מיוחד מהרופא, וכן לרדת במשקל טרם הניתוח
  • מומלץ להפסיק לעשן בשבועות שלפני הניתוח
  • ערב הניתוח יש להתרחץ היטב ולהסתבך בסבון חיטוי
  • ביום הניתוח עצמו יש להיות בצום מוחלט החל מ-6 שעות לפני תחילתו, כולל מים, עישון או מסטיק

  שיטות לביצוע ניתוח הקטנת חזה

  • הקטנת חזה בשאיבת שומן – אם החזה גדול ועומד, ניתן להקטינו בשאיבת שומן בלבד.
  • הקטנת חזה והרמת חזה דרך הפטמה – כאשר החזה נפול במידה קלה, ניתן להרים אותו בחתך סביב עטרת הפטמה בלבד. במקרה כזה המנתח עושה חתך מסביב למעטפת הפטמה, אוסף את העור הרופף באופן המרים את החלק התחתון של השד, בודק שהפטמה במרכז החזה ותופר את החתכים. בניתוח להקטנת חזה שנעשה באופן הזה נותרת רק צלקת אחת: מסביב לעטרת הפטמה.
  • הקטנת חזה והרמת חזה בחתך אנכי – במקרים בהם החזה נפול בצורה בינונית, לא ניתן להסתפק בחתכים מסביב לפטמה. לכן המנתח מבצע חתך סביב העטרה וכן חתך אנכי, וזאת על מנת להדק את מעטפת העור. ניתוח כזה מותיר 2 צלקות: מסביב לפטמה ולאורך השד, והן מזכירות צורה של סוכריה על מקל.
  • חזה נפול מאוד – כאשר החזה נפול מאוד, הניתוח המומלץ הוא על ידי חתך בצורת T הפוכה.

  התאוששות לאחר ניתוח הקטנת חזה

  בתום הניתוח מועברת המטופלת להתאוששות כדי לוודא התעוררות בטוחה מהניתוח. החזה נחבש בחבישת לחץ ולרוב נותרים נקזים לניקוז נוזלים ודם מהשדיים. למחרת הניתוח ניתן לרוב להשתחרר הביתה.

  איך נראית החלמה מניתוח הקטנת חזה?

  הכאבים לאחר הניתוח צפויים להיות קלים עד בינוניים ולהימשך 3-5 ימים, כאשר ניתן לשלוט בהם באמצעות משככי כאבים. הנקזים יוצאו לרוב למחרת הניתוח או מספר ימים לאחר מכן, כתלות בכמות הנוזלים. יש לקחת בחשבון שלאחר הניתוח החזה יהיה נוקשה ונפוח אך תופעות אלה צפויות לחלוף בשבועיים הבאים, כאשר הנוזלים נספגים והנפיחות יורדת.

  במהלך החודש שלאחר הניתוח תיתכן רגישות יתר בשדיים ובפטמות, או לחילופין חוסר תחושתיות. אין לבצע פעילות גופנית או לישון על הבטן כדי שלא יופעל לחץ על החזה. ביקורות אצל הרופא המנתח צפויות שבוע לאחר הניתוח, חודש ו-3 חודשים לאחר מכן.

  הקפדה על שימוש בחזיה איכותית ותומכת

  חשוב מאד להקפיד על חזיה הדוקה תומכת למשך חודש לאחר הניתוח כדי למנוע התפתחות בצקות ולמעט תוצאה מיטבית

  אילו צלקות נשארות אחרי הקטנת חזה?

  במרבית המקרים הצלקות הן עדינות ומוסתרות ברובן. בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח יהיו הצלקות אדומות ומעט נפוחות אבל יובהרו עם הזמן. הצלקות שסביב הפטמה נטמעות בהבדלי הגוון בין הפטמה לשד, וכן, הצלקות שמתחת לחזה נבלעות בקפל השד ולרוב נותרת צלקת בהירה לאורך השד כלפי מטה.

  אילו סיבוכים קיימים לאחר הקטנת חזה?

  אמנם הסיכויים נמוכים אך לעיתים עלולים להיגרם סיבוכים כדוגמת דימומים. לעיתים לוקח זמן עד שהדימום נרגע. במצבים כאלו מומלץ לשכב לישון בתנוחה אשר לא תלחץ על המקום המנותח. זאת בכדי לא לחדש את הדימום או להגביר אותו.

  במקרים שבהם הדימום רב ואינו מפסיק, יש לפנות באופן מידי לרופא. כמו כן, קיים סיכון לזיהומים שונים באזור החזה – במקרה כזה יש לעדכן את הרופא ולקחת מרשם אנטיביוטי.

  ברוב המקרים הבעיה נפתרת לאחר פרק זמן קצר. במקרים נדירים מתפתח נמק בפטמה או בעטרה. סיבוך שנגרם כתוצאה מניתוק צינורות הדם המזינים את הפטמה ואת העטרה. אם בעקבות הניתוח להקטנת חזה מופיעים כאבים, נפיחות, רגישות יוצאת דופן, קשיי נשימה, פצעים, דלקת, חום או שינוי חריג בצורת השדיים – יש לפנות מיד לרופא.

  מתי רואים תוצאה סופית אחרי הקטנת חזה?

  התוצאות נקבעות בהתאם לקצב ההחלמה האישי של כל מטופלת. יש לציין שאת התוצאות הסופיות ניתן לראות בדרך כלל לאחר כ-3-4 חודשים, למעט תהליך ההצטלקות שיכול להימשך כשנה וחצי. התוצאה בדרך כלל מחזיקה מעמד כ-10 שנים ולאחר מכן ניתן לחדש אותה.

  כמה עולה ניתוח הקטנת חזה?

  מחירו של ניתוח הקטנת חזה נע בין 15,000 ל-29,000 ₪. המחיר נקבע על ידי המנתח עצמו. המנתח לוקח בחשבון את סוג הניתוח, סוג הקליניקה משתנים נוספים. בניתוח עקב סיבות רפואיות.

  האם ניתן להניק אחרי ניתוח הקטנת חזה?

  שאלת ההנקה תלויה בהיקף הניתוח. ככל וזוהי הקטנה משמעותית של החזה, תיתכן פגיעה בצינוריות ובבלוטות החלב והמטופלת לא תוכל להניק לאחר מכן. יחד עם זאת, אם זהו רק ניתוח קל יותר בו רוב צינוריות החלב יישארו מחוברים לפטמה, יהיה ניתן להניק לאחר הניתוח.

  האם ניתוח הקטנת חזה עלול להשפיע על בדיקה ממוגרפית (לאיתור סרטן השד)?

  לא, ניתן לבצע בבטחה ממוגרפיה גם לאחר ההליך עם זאת מומלץ ליידע את הטכנאי לגבי ביצוע הניתוח.

  האם נשארות צלקות לאחר הניתוח?

  מרבית הצלקות מוסתרות ומתבהרות עם הזמן. הצלקת סביב הפטמה נטמעת יפה בהבדלי הגוונים בין הפטמה לשד. הצלקת העיקרית מוסתרת מתחת לקפל השד.

  האם יכול להיות שאאבד תחושה בפטמה לאחר הניתוח?

  אחת מתופעות הלוואי היא שינוי ברגישות הפטמה. במרבית המקרים בתוך חודשיים התחושה חוזרת להיות כשהייתה טרם הניתוח. במקרים נדירים עלולה להיגרם פגיעה עצבית וכתוצאה ממנה העדר תחושה או רגישות יתר בפטמות.

  מאיזה גיל ניתן לבצע ניתוח הקטנת חזה?

  למרות שגם נערות יכולות לסבול מתופעה של חזה גדול ומכביד, מומלץ להמתין עד גיל 17. זאת בכדי לחכות תום ההתפתחות הגופנית והמינית של הנערה.

  איך מחליטים לאיזה גודל להקטין את החזה?

  ההחלטה על היקף הניתוח וגודל השדיים הרצוי מתבצעת בהתייעצות בין המטופלת לרופא המנתח. המנתח ייקח בחשבון את מימדי האישה והתאמת הפרופורציות בין הגוף לחזה. במרפאות רבות ניתן להיעזר בתוכנת תלת מימד כדי לדמות את התוצאה הסופית. כך ניתן לבצע תיאום ציפיות מקסימלי. בכל אופן על מנת לקבל תוצאה מיטבית יש לבחור מנתח מבין רופאים מומלצים להקטנת חזה.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירי פרטים

   נא להזין מספר טלפון תקין

   טיפ היועצת

   אם את סובלת מרגישות יתר בפטמות לאחר הניתוח ומתקשה לשאת אפילו את מגע החזיה או החולצה – נסי למרוח משחה מאלחשת על הפטמות. שימוש במשחה כזו במשך שבועיים שלושה יכול לסייע לך לגשר על תקופת רגישות היתר.

   הקטנת חזה ללא ניתוח

   במקרים מסוימים בהם נפח עיקרי מגודלו של החזה הוא שומן ניתן לבצע שאיבת שומן, ובכך להקטין את גודלו של החוזה ללא פרוצדורה ניתוחית (למרות שכלל, ניתוח הקטנת חזה השתכלל רבות בשנים האחרונות – והוצאות שלו מוצלחות במיוחד).

   הקטנת חזה באופן טבעי

   לא קיימות דרכים אמיתיות להקטין את החזה באופן טבעי פרט לירידה במשקל.

   תמונות לפני ואחרי של הקטנת חזה

   ניתוח הקטנה והרמת חזה לפני לפני
   ניתוח הקטנה והרמת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הקטנה והרמת חזה
   ניתוח הרמה והקטנת חזה לפני לפני
   ניתוח הרמה והקטנת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הרמה והקטנת חזה לפני/אחרי
   ניתוח הקטנה והרמת חזה לפני לפני
   ניתוח הקטנה והרמת חזה אחרי אחרי
   ניתוח הקטנה והרמת חזה

   רופאים מומלצים להקטנת חזה

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ להקטנת חזה ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
   מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
   1 לפרטים
   רופא מומלץ להקטנת חזה ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   ברודצקי 43, תל אביב
   2 לפרטים
   רופא מומלץ להקטנת חזה ד
   ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הנחושת 3, תל אביב
   3 לפרטים
   רופא מומלץ להקטנת חזה ד תו אמון
   מנתח פלסטי
   שדרות בן גוריון 4, חיפה
   4 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה