חיפוש
ניתוח הקטנת חזה

אין ספק כי בדרך כלל נשים רבות חושקות בחזה גדול יותר, אולם דווקא אלה שהתברכו בשדיים גדולים מאוד, לא פעם מתמודדות עם כאבים כרוניים באזור הגב, הצוואר והכתפיים, בעיות יציבה, עקמת של עמוד השדרה, וכן בעיות חברתיות הכוללות תחושות של מבוכה וחוסר ביטחון.

פרופיל ניתוח הקטנת חזה:

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
3-4 שעות
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
לילה אחד
דרגה ומשך כאב
כאב בינוני למשך כ-5 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
להקפיד על חזיית תמיכה מיוחדת במשך חודש
תדירות מעקב
3 ימים לאחר הניתוח ושוב לאחר חודש
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
7-10 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר חודשיים
טווח מחירים
20,000-35,000 ₪

ניתוח הקטנת חזה – מה זה?

ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח פלסטי בו מתבצעת הקטנה של נפח החזה ומשקלו לממדים נוחים יותר, כדי למנוע בעיות רפואיות, רגשיות ואסתטיות הנובעות מחזה גדול וכבד. למי מתאים כזה ניתוח, לאיזו החלמה יש לצפות, והאם נשארות צלקות? היועצת עונה לכן על כל השאלות.

הקטנת חזה – למי זה מתאים?

לכל אישה שגודל החזה שלה גורם לה לבעיות רפואיות, רגשיות ואסתטיות. לעיתים כשהחזה שוקל הרבה והוא נראה "נפול", יש נשים שירצו לשפר את הנראות שלו. כמו כן, נשים רבות בעלות חזה גדול סובלות מכאבים כרוניים בגב, בצוואר ובכתפיים, מיציבות לקויה כתוצאה מפגיעה בעמוד השדרה, ומפריחה תמידית באזור הקפל התחתון של השד כתוצאה מחום והזעה (שלעיתים מלווה בריח לא נעים). בנוסף, נשים רבות עם חזה גדול סובלות מקשיים בפעילות גופנית, מחריצים עמוקים בכתפיים בגלל רצועות החזיות, וכן ממבוכה חברתית.

טיפ היועצת

במקרים רבים, הבחירה לעבור ניתוח הקטנת חזה לא נובעת מסיבות אסתטיות בלבד, אלא בעיקר מבעיות בריאותיות. במידה וניתן להוכיח שמדובר בבעיה בריאותית משמעותית כמו כאבים כרוניים, יציבה לקויה, פריחה תמידית או בעיות נוספות שנובעות מגודל החזה, בדרך כלל קופות החולים משתתפות במימון הניתוח, ולעיתים אף מכסות את העלות באופן מלא.

מתי אי אפשר לבצע ניתוח הקטנת חזה?

במקרים של השמנת יתר. נשים שהן בעלות BMI מעל 34, יצטרכו אישור מיוחד מהרופא, וכן לרדת במשקל טרם הניתוח.

הקטנת חזה – איך מתחילים?

שלב ראשון – פגישת ייעוץ! (אולי יכול להיות פה היפר-קישור לרופאים?) השלב הראשון והחשוב ביותר הינו השלב המקדים, בו תיפגשי עם הרופא איתו בחרת לעבור את ההליך הרפואי. חשוב שתבררי יחד עם הרופא את מידת ההתאמה שלך לניתוח, לדון בסיבות מדוע את מעוניינת בניתוח, ומהי התוצאה הרצויה עבורך. בפגישת הייעוץ יותאמו לך סוג הניתוח המדויק ביותר עבורך והתוצאה אותה תרצי לקבל, בהתאם לצרכים והרצונות שלך, מידות הגוף שלך ומאפייני השדיים. חלק מהרופאים אף משתמשים בהדמיה תלת-ממדית, ויוכלו לדמות לך את תוצאות הניתוח באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ובכך לבצע תיאום ציפיות מקסימלי.

כיצד מתבצע ניתוח להקטנת חזה?

בניתוח הקטנת חזה מתבצעת כריתה של עודף עור ורקמת שומן בשד, וכן עיצובו מחדש.
קיימות מספר שיטות לביצוע ניתוח הקטנת חזה, כאשר השיטה תלויה בגודל השד: כשמדובר בחזה גדול ועומד – ניתן להקטינו בשאיבת שומן בלבד, וכאשר מדובר בחזה מעט נפול, ניתן להרים אותו בחתך סביב עטרת הפטמה בלבד. במקרה כזה המנתח עושה חתך מסביב למעטפת הפטמה, אוסף את העור הרופף באופן המרים את החלק התחתון של השד, בודק שהפטמה במרכז החזה ותופר את החתכים. בניתוח להקטנת חזה שנעשה באופן הזה נותרת רק צלקת אחת: מסביב לעטרת הפטמה.
במקרים בהם החזה נפול בצורה בינונית, לא ניתן להסתפק בחתכים מסביב לפטמה, ואז המנתח מבצע חתך סביב העטרה וכן חתך אנכי, וזאת על מנת להדק את מעטפת העור. ניתוח כזה מותיר 2 צלקות: מסביב לפטמה ולאורך השד, והן מזכירות צורה של סוכריה על מקל. כאשר מדובר על חזה נפול מאוד, הניתוח המומלץ הוא על ידי חתך בצורת T הפוכה.

טיפ היועצת

אם את שוקלת ניתוח להקטנת חזה ואת עדיין לא בטוחה, קבעי פגישה נוספת עם הרופא – חשוב שתרגישי בנוח, בטוחה ושבעת רצון מאיש המקצוע שיעבור איתך את התהליך הזה.
בפגישת הייעוץ זה הזמן להעלות את כל החששות מול הרופא, ולקבל תשובות מפורטות לכל שאלה שעולה לך.
במידה וגילך הינו מעל 40 – מומלץ לבצע בדיקת ממוגרפיה לפני הפגישה. הפניה תוכלי לקבל מרופא המשפחה או מהרופא הכירורג שינתח אותך.
חשוב לא להחסיר אף מידע על ההיסטוריה הרפואית שלך – רגישות לתרופות, ניתוחי עבר וכל פרט אחר שנראה לך משמעותי. בהצלחה!

אילו הכנות צריך לעשות לפני ניתוח להקטנת חזה?

על מנת להגיע מוכנה לניתוח ככל האפשר, ישנן הנחיות שתצטרכי לקיים עוד לפני מועד הניתוח.
כחודש לפני הניתוח השתדלי להימנע ככל האפשר מעישון או שתיית אלכוהול, על מנת להפחית את הדימום ולמנוע התרחבות של כלי הדם היוצרים דימום מוגבר.
כעשרה ימים לפני הניתוח במידה והנך חווה סימפטומים כמו: פריחה, חום, שפעת ודברים חריגים נוספים – ידעי את הרופא המנתח בהקדם. הימנעי לחלוטין מנטילת תרופות המשפיעות על מערכת קרישת הדם כמו למשל: אדוויל, וולטרן, אספירין ועוד. תוספי תזונה ומולטי ויטמינים תוכלי להמשיך ליטול כרגיל.

ערב לפני הניתוח

ערב לפני הניתוח עלייך להסיר איפור ותכשיטים (כולל פירסינגים מכל סוג שהוא), ולרחוץ היטב את גופך ובעיקר את אזור החזה באמצעות סבון אנטיספסטי מיוחד הניתן לרכוש בבתי המרקחת. במידה וקיבלת מהרופא תרופות לנטילה ערב לפני הניתוח, יש ליטול אותן. עלייך להיות בצום מוחלט, ללא אוכל ושתייה (גם בלי ללעוס מסטיק) 6 שעות לפני מועד הניתוח.

יום הניתוח

ביום הניתוח הגיעי כחצי שעה לפני הזמן הנקבע עם המלווה שלך לניתוח, והצטיידי בכל תוצאות הבדיקה ההכרחיות. הגיעי עם בגדים נוחים וקלילים להתאוששות לאחר הניתוח.

האם ניתוח הקטנת חזה הוא בהרדמה מלאה או חלקית?

ניתוח הקטנת חזה ניתן לעבור בהרדמה מלאה או בהרדמה חלקית – החלטה זו תלויה בהחלטת הרופא המנתח והרופא המרדים, בהתאם למצבך הרפואי. ניתוח הקטנת חזה בהרדמה מלאה מתבצע באמצעות חומרים המרגיעים את הגוף, משתקים פעילות שרירית ומונעים תחושת כאב. הרדמה מלאה מתבצעת על ידי זריקה, ומלווה בהנשמה.
ניתוח הקטנת חזה בהרדמה חלקית לא מבוצע אצל כל הרופאים המתעסקים בתחום, ולא כל מנתח יציע לך אופציה כזאת. בהליך מהסוג הזה מתבצעת הרדמה מקומית על ידי הזרקת חומרים שמרדימים את אזור החזה בלבד, ומונעים תחושה באזור זה. חומרי ההרדמה המקומיים כוללים גם חומרים שמטרתם למנוע דימום תוך כדי הניתוח.
במידה ותתבצע החלטה לבצע הרדמה מקומית, תוכלי לבקש זריקת טשטוש שמטרתה לערפל את התודעה ללא הרדמה מלאה.

איזו החלמה צפויה לאחר ניתוח להקטנת חזה?

כדי שתוכלי להתאושש בצורה מוצלחת ולחזור במהרה לשגרת יומך, חשוב שתקפידי על ההנחיות במלואן.

לאחר הניתוח תישארי להשגחה של כמה שעות בקליניקה או בבית החולים. לאחר זמן מה הרופא יבצע הערכת מצב, ובמידה והכל תקין, תוכלי לחזור להמשך החלמה בבית.
בנוסף, תקבלי מהרופא שלך הנחיות לטיפול אנטיביוטי על מנת למנוע התפתחות דלקת – אותו יש ליטול בהתאם להוראות הרופא. כמו כן, תוכלי ליטול משככי כאבים, לפי המלצת הרופא.
כ-48 שעות ממועד הניתוח, תוכלי לשטוף את האזור בעדינות רבה, על ידי שימוש בסבון אנטיספטי מיוחד, או על ידי סבון עדין המיועד לתינוקות.

שבוע ראשון לאחר הניתוח

בשבוע הראשון אחרי הניתוח תרגישי את הנפיחות באזור החזה מגיעה לשיאה, אך אל דאגה! מכאן היא רק תתחיל לרדת. תוכלי לחזור לפעילות שגרתית, אך חשוב שתקפידי על תזונה נכונה ומנוחה רבה. חשוב שבשבועיים הראשונים הימנעי משכיבה על הבטן, והפעלת לחץ מכל סוג על החזה.

עשרת הימים הראשונים

בעשרת הימים הראשונים יחלפו רוב שטפי הדם, הנפיחות תרד והתפרים יתמוססו מעצמם. במידה וכן יישארו תפרים, בביקורך במרפאה במהלך השבוע הראשון – הם יוסרו.
כעבור שלושה שבועות רוב התופעות אמורות לחלוף. בכל שלושת השבועות הראשונים, הימנעי מהרמת משאות כבדים. בששת השבועות הראשונים יש להימנע גם מחשיפה של האזור לשמש. לאחר מכן, הקפידי להשתמש בקרם הגנה, במיוחד על הצלקות אם יישארו כאלו.
כמו כן, תוזמני על ידי הרופא לביקורות תקופתיות, בפרקי זמן קבועים מראש.

טיפ היועצת

רוצה להאיץ את תהליך ההחלמה? הקפידי על היגיינה גבוהה ביותר. הקפידי לשמור על סביבת החזה סטרילי, השתמשי בסבון אנטיספסטי עד תום ההחלמה, והימנעי ככל האפשר מכל מגע ידיים או מגע אחר עם התפרים.

תהליך ההחלמה

תהליך ההחלמה שלך מהניתוח עשוי להיות מלווה בשינויים בגודל השדיים, ברקמה, בתחושתיות וברגישות שלהם. מדובר בתהליכים טבעיים שהינם חלק מהחלמת האזור לאחר הניתוח. התופעות צפויות לחלוף בתוך כמה ימים ואולי אפילו עד חצי שנה מיום הניתוח.
את עלולה לחוות את התופעות הבאות לאחר הניתוח: נפיחות קלה או אודם מקומי, כאבים באזור בימים שלאחר הניתוח, רגישות יתר בשדיים (או להיפך – חוסר תחושתיות), או תחושה קשה למגע באזורים מסוימים בשדיים, כתוצאה מנפיחות או בצקת.
כמו כן, יכול להיות שכל שד יגיב בצורה שונה, או שרק אחד מהם יחווה תופעות מסוימות.
תופעה נוספת היא ריפוי ממושך בחלקו התחתון האורכי של השד – עלולים להיווצר בו כיבים אשר ניתן להקל עליהם באמצעות חבישת אצות.
בנוסף, יכול להיות שתחווי כאבי שרירים באזור הידיים, הצלעות והחזה, הפטמות שלך עשויות להיות זקורות מהרגיל לאחר הניתוח, ואת עלולה לחוש חוסר סימטריה בין השדיים, נפיחות עייפות ותשישות.

הקטנת חזה – מה לגבי צלקות?

תופעת לוואי נוספת של ניתוח להקטנת חזה הינה הצטלקות, ולעיתים הצטלקות יתר – בעיקר בצלקת הרוחבית של החתך בצורת T, שניתן לטפל בה בהזרקת סטרואידים וחבישות לחץ.
עם זאת, בדרך כלל הצלקות שנשארות לאחר ההחלמה הן קטנות ואינן בולטות. חשוב להקפיד על הימנעות מחשיפה לשמש והתמתחות יתר של העור – מה שיתרום לטשטוש הצלקות באופן משמעותי.

מהם הסיבוכים האפשריים בניתוח להקטנת חזה?

אומנם הסיכויים נמוכים אך לעיתים רחוקות עלולים להיגרם סיבוכים כמו דימומים רבים – לעיתים לוקח זמן עד שהדימום נרגע, ולכן מומלץ לשכב לישון בתנוחה אשר לא תלחץ על המקום המנותח, כדי לא לחדש את הדימום או להגביר אותו. במקרים שבו הדימום רב ואינו מפסיק, יש לפנות באופן מידי לרופא. כמו כן, קיים סיכון לזיהומים שונים באזור החזה – במקרה כזה יש לעדכן את הרופא ולקחת מרשם אנטיביוטי. ברוב המקרים הבעיה נפתרת לאחר פרק זמן קצר.
במקרים נדירים מתפתח נמק בפטמה או בעטרה, סיבוך שנגרם כתוצאה מניתוק צינורות הדם המזינים את הפטמה ואת העטרה. אם בעקבות הניתוח להקטנת חזה מופיעים כאבים, נפיחות, רגישות יוצאת דופן, קשיי נשימה, פצעים, דלקת, חום או שינוי חריג בצורת השדיים – יש לפנות מיד לרופא.

ניתוח להקטנת חזה – מתי רואים תוצאה סופית?

התוצאות נקבעות בהתאם לקצב ההחלמה האישי של כל מטופלת, כאשר התוצאות הסופיות נראות בדרך כלל לאחר כ-3-4 חודשים, למעט תהליך ההצטלקות שיכול להימשך כשנה וחצי. התוצאה בדרך כלל מחזיקה מעמד כ-10 שנים ולאחר מכן ניתן לחדש אותה.

טיפ היועצת

הפסיקי לעשן בהקדם! מלבד העובדה שלא בריא לעשן בכל מצב, עישון סיגריות הינו גורם סיכון משמעותי ביותר העלול להכשיל את הצלחת הניתוח. אנשים המעשנים לפני ניתוחים פלסטיים, עשויים לפגוע באספקת הדם לרקמות המחלימות, וחשופים יותר לסיבוכים כמו התפתחות זיהומים ונמקים.

כמה עולה (טווח מחיר) לניתוח הקטנת חזה?

מחירו של ניתוח הקטנת חזה נע בין 15,000 ל-29,000 ₪. המחיר נקבע על ידי המנתח עצמו, שלוקח בחשבון את סוג הניתוח, סוג הקליניקה ועוד משתנים נוספים. בניתוח הקטנת חזה בעקבות סיבות רפואיות, יש סיכוי גבוה להשתתפות של קופת החולים בתשלום.

שאלות ותשובות על ניתוח הקטנת חזה

האם ניתן להניק אחרי הקטנת חזה?

סביר להניח שלא, כאשר בניתוח הקטנת חזה לרוב תהיה פגיעה בצינוריות ובלוטות החלב. במידה ומדובר בחזה גדול שהוקטן משמעותית, קיימת סבירות גבוהה לכך שהמטופלת לא תוכל להניק. יחד עם זאת, אם מדובר בניתוח קל יותר בו רוב צינוריות החלב יישארו מחוברות לפטמה, מרבית הסיכויים כי היא תוכל להניק אחרי.

רופאים מומלצים לניתוח הקטנת חזה

המומחים המוצעים לניתוח זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על המומחה הרופאי המוצע להליך זה.

רופא  מומלץ לניתוח הקטנת חזה דוקטור גוברין תו אמון
מנתח פלסטי
שדרות בן גוריון 4, חיפה
1 לפרטים
לכל הרופאים
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה