חיפוש
מתיחת פנים

מהי מתיחת פנים?

הפנים שלנו מספרות לא מעט על הגיל שלנו, ואת הסימנים הראשונים לתהליכי ההזדקנות נוכל למצוא באזור הפנים. עם השנים הפנים מאבדות מהגמישות שלהן, העור צונח ומתחילים להופיע קמטים וקמטוטים. הניתוח נועד להצעיר את מראה הפנים, ומבוסס על הרמה של הרקמות הרכות של הפנים והצוואר, והעלמת הקמטים תוך מתיחת העור.

מתיחת פנים – פרופיל ניתוח

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
2-4 שעות
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
לילה אחד
דרגה ומשך כאב
כאב בינוני למשך 3-4 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
חבישה ל-3 ימים
תדירות מעקב
לאחר שבוע, חודש וחצי שנה
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר כ-10 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר כחודשיים
טווח מחירים
30,000-50,000

אילו הכנות צריך לעשות לפני ניתוח מתיחת פנים?

לפני הניתוח יש לבצע מספר בדיקות רפואיות אצל הרופא המנתח. כדוגמת בדיקות דם (ספירת דם, תפקודי קרישה, כימיה), אק”ג (למטופלים מגיל 40 ויותר) וצילום חזה. מומלץ לפנות לרופא עור מומחה מקופת החולים או ממרפאה פרטית אחרת. כל תוכלו לקבל הערכה נוספת על ההתאמה לניתוח. כחודש וחצי לפני הניתוח יש להימנע מעישון ומחשיפה לאור שמש ישיר. בנוסף, יש להימנע מלקיחת מדללי דם (אספירין, קומדין, קלקסן וכו’). כמו כן, יש להפסיק פילינגים למיניהם. במידה וידוע לכם על הרפס בשבוע הניתוח, יש להתחיל טיפול 4 ימים לפני הניתוח, ו-4 ימים אחריו בתרופה מיועדת.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  מתיחת פנים – פרופיל ניתוח

  כיצד מתבצע ניתוח למתיחת פנים?

  הניתוחים מתחלקים לשני סוגים עיקריים:

  מיני מתיחת פנים

  כאשר עור הפנים רפוי במידה מועטה, והעור הרפוי מתמקד במרכז הפנים ולא בצוואר – הפתרון המקובל הוא מיני מתיחת פנים, כלומר ניתוח הכולל חתך אחד בלבד בקדמת האוזן.

  מתיחת פנים מלאה

  כאשר עור הפנים נראה נפול ומבוגר ניתן לבצע מתיחת פנים מלאה. מתיחת פנים מלאה יוצרת הידוק ברקמות החיבור העוטפות את שרירי הפנים. במהלכה מסירים את עודפי העור ולעיתים אף מוסיפים שומן עצמי, כדי להוסיף נפח שאבד עם השנים. למעשה ניתוח זה מאפשר את האופציה לפסל את הפנים.

  הניתוח אורך בין שעתיים לארבע שעות, כאשר הזמן תלוי בסוג המתיחה וההליכים הנלווים אליו. לאחר הניתוח, נשארים 24 שעות באשפוז עם צינוריות ניקוז על מנת להשגיח שהכל תקין ולתת מענה במידת הצורך. מומלץ לשלב בהליך מתיחת פנים גם הזרקת שומן ופילינג על מנת להקנות מראה הרמוני וטבעי שאינו יוצר שינוי דרמטי מדי.

   טיפ היועצת

  לפני ביצוע ניתוחים אסתטיים צריך לעשות שיעורי בית כמו שצריך – בדקו היטב מי המנתח, מה הניסיון שלו, באיזה ציוד הוא עומד להשתמש, והיכן מתבצע הניתוח.
  רוצים עוד טיפים לבחירת מנתח פלסטי? לחצו כאן

  איזו החלמה צפויה לאחר הניתוח?

  בשעות הראשונות לאחר הניתוח מומלץ לקרר את הפנים בקרחונים ייעודיים, כאשר הראש מורם על שתי כריות בשכיבה. בבוקר שלאחר הניתוח יוסרו צינורות הניקוז, ואילו הנקזים יוסרו לאחר שלושה ימים. בימים שלאחר הניתוח יישארו החבישות, וכשבוע לאחר הניתוח, הכאבים אמורים להירגע (ניתן להשתמש במשככי כאבים). בנוסף, ניתן לחזור לפעילות קלה ולא מסיבית. לאחר כחודש וחצי, יהיה ניתן לשוב לפעילות מלאה לחלוטין. צפויים להיות שטפי דם, וייתכן שתופיע בצקת קלה שצפויה לחלוף לאחר מספר ימים או שבועות. הצלקות המוסוות בגבול הפנים ובאזורים הנסתרים, יחלימו לאחר מספר חודשים עד שנה, ויהפכו להיות בהירות יותר מהעור הרגיל.

  כדי להאיץ את תהליך ההחלמה, חשוב להימנע בחודשים שלאחר הניתוח מאור שמש ישיר. בנוסף יש להשתמש בכל תכשירי הלחות והניקוי שקיבלתם מהרופא לאורך כל התקופה.

  כדי להימנע מסיבוכים חשוב להקפיד על כמה הנחיות בשבועות לאחר הניתוח, כמו להימנע משחייה בבריכה או בים, לוותר על פעילות גופנית אינטנסיבית כמו ריצה או משחקים תחרותיים, ולא להרים משאות כבדים.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   מהם הסיבוכים האפשריים בניתוח מתיחת פנים?

   במידה והקפדתם על כל הנחיות הרופא לפני הניתוח, לא אמורים להיות סיכונים משמעותיים. אולם תמיד ישנן כמה תופעות שעשויות לקרות.

   • דימומים רבים – לעיתים לוקח זמן עד שהדימום נרגע, ולכן מומלץ לשכב לישון בתנוחה אשר לא תלחץ על המקום המנותח. זאת כדי לא לחדש את הדימום או להגביר אותו. במקרים שבו הדימום רב ואינו מפסיק, יש לפנות באופן מידי לרופא.
   • זיהומים – במקרה של זיהומים יש לעדכן את הרופא ולקחת מרשם אנטיביוטי.
   • נמקים בעור – אלו נדירים ביותר ועלולים להתרחש בעיקר מאחורי האוזן. בייחוד אצל כאלו שהתפתו וחזרו לעשן.

   כמה עולה ניתוח מתיחת פנים?

   טווח המחירים הממוצע של ניתוח למתיחת פנים ינוע בין 20,000 – 50,000.

   למי מתאים ניתוח מתיחת פנים?

   הניתוח מתאים לנשים וגברים שמעוניינים לשפר את מראה הפנים שלהם ולהפוך אותן למתוחות וחלקות יותר. עם השנים, איכות הקולגן בעור יורדת, והעור מאבד מגמישותו. העור נעשה דק ורפוי – וכך נוצרים עודפי עור בקדמת האוזן, מתחת ללסת ובצוואר. כמו כן, קיימת התרופפות של הרצועות התומכות המקבעות את העור לרקמות התת-עוריות. כך נוצרים קפלי עור בין הפה לסנטר (קמט מריונטה) או בין האף לפה. בנוסף, אצל חלק מהאנשים המבוגרים, דלדול העצמות והספיגה שלהן באזור הלסת יוצרים מראה שלד. אצל אחרים, השומן התת-עורי מדלדל וצונח כלפי מטה. כך נוצר מראה פנים מאורך ומלבני.

   האם הניתוח הוא בהרדמה מלאה או חלקית?

   הניתוח מתבצע בהרדמה כללית.

   האם יש דבר כזה מתיחת פנים ללא ניתוח?

   בהחלט כן! במצבים בהם לא תזדקקו למתיחת פנים, או תוכלו לדחות את ההליך בכמה שנים, ניתן לבצע מתיחת פנים ללא ניתוח:

   • הזרקה של חומצה היאלורונית – היכולת למלא קמטים, לצד תיקון מהיר ובטוח יחסית של סימני גיל נוספים, הפכו את החומצה ההיאלורונית לשחקנית מרכזית בתחום עיכוב תהליכי ההזדקנות של העור. הטיפול בחומצה היאלורונית מתאים כבר בתחילת שנות ה-30. ומוצע כטיפול מונע להיווצרות הקמטים – כאשר באזור גיל ה-30 הגוף מתחיל לייצר את החומצה באופן טבעי בכמות קטנה יותר.
   • הזרקת בוטוקס – בוטוקס הינו טיפול אסתטי המבוצע בהזרקה, ואינו כרוך בהתערבות כירורגית, בהחלמה ארוכה ובצלקות. טיפול בבוטוקס יכול לבצע החלקה של קמטוטים באזור הסנטר, ומתיחת הקמטים בצוואר, והוא מומלץ כטיפול מונע לקמטים עמוקים יותר.
   • הזרקת שומן עצמי – יותר ויותר רופאים החלו להזריק שומן עצמי במקום את חומרי המילוי הרגילים, מכיוון שהשומן העצמי מתאים למילוי בכל אזור, ונשאר לזמן רב יותר. בתהליך זה נשאב שומן ממקומות שונים בגוף, עובר עיבוד מיוחד ומוזרק לקמטים ושקעים בעור. התוצאה שמתקבלת היא עור חלק וצעיר יותר ללא תהליך החלמה.

    

   תמונות לפני ואחרי של מתיחת פנים

   ניתוח מתיחת פנים לפני לפני
   ניתוח מתיחת פנים אחרי אחרי
   ניתוח מתיחת פנים
   ניתוח מתיחת פנים לפני לפני
   ניתוח מתיחת פנים אחרי אחרי
   ניתוח מתיחת פנים
   ניתוח מתיחת פנים לפני לפני
   ניתוח מתיחת פנים אחרי אחרי
   ניתוח מתיחת פנים
   מתיחת פנים לפני לפני
   מתיחת פנים אחרי אחרי
   מתיחת פנים

   רופאים מומלצים למתיחת פנים

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ למתיחת פנים ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
   מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
   1 לפרטים
   רופא מומלץ למתיחת פנים ד
   ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הנחושת 3, תל אביב
   2 לפרטים
   רופא מומלץ למתיחת פנים ד תו אמון
   מנתח פלסטי
   שדרות בן גוריון 4, חיפה
   3 לפרטים
   רופא מומלץ למתיחת פנים ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   ברודצקי 43, תל אביב
   4 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה