חיפוש
ניתוח מתיחת בטן

הבטן שלנו היא יחידה חשובה המהווה את מרכז הגוף, ואחד המקומות שצוברים שומן רב, ולכן בטן שטוחה, מוצקה ומעוצבת היא חלומם הרטוב של נשים וגברים רבים. במשך השנים, בעקבות ירידה במשקל ובמיוחד לאחר הריונות ולידות, נוצר רפיון בעור הבטן והיא לעיתים נראית רופסת ואפילו משתפלת.

מתיחת בטן פרופיל ניתוח:

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
2.5-3.5 שעות
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
לילה אחד
דרגה ומשך כאב
כאב בינוני למשך שבוע
מגבלות לאחר ניתוח
מחוך לחץ ל-6 שבועות
תדירות מעקב
לאחר שבוע, חודש, 3 חודשים וחצי שנה
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר שבועיים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר חודשיים
טווח מחירים
25,000-50,000

מהי מתיחת בטן?

בטן שטוחה ומוצקה היא אולי החלום האסתטי המוביל ביותר של נשים וגברים בכל העולם, אבל בפועל רבים מאיתנו מתמודדים עם כרס, צמיגים, עודף שומן, סימני מתיחה ובטן רפויה. ניתוח מתיחת בטן הוא הליך כירורגי לעיצוב הבטן באמצעות הסרת עודפי שומן ועור במטרה לייצר מראה מתוח וחטוב. ניתן לשלב ניתוח מתיחת בטן עם שאיבת שומן וכן ניתוח מתיחת בטן עם ניתוח קוביות בבטן.

למי מיועד ניתוח מתיחת בטן?

הניתוח מתאים לאנשים בעלי בטן רופסת או משתפלת, שמעוניינים בבטן שטוחה ומתוחה. כמו כן, לאנשים אשר חוו ירידה קיצונית במשקל לאחר דיאטה או קיצור קיבה, שבעקבותיהם נשאר עור רפוי באזור הבטן. בנוסף, הניתוח מתאים לנשים אחרי לידה, בדגש על הריון בו הייתה עליית משקל משמעותית, שנשארו עם בטן גדולה ורפויה.

הניתוח אינו מתאים לאנשים עם BMI כולל מעל 30, לאנשים הסובלים ממחלות ריאה או בטן, לנשים השוקלות הריונות נוספים, ולאנשים שלא מסוגלים להפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח ולאחריו.

איזה שיטות יש למתיחת בטן?

ישנם כמה סוגי ניתוחים למתיחת הבטן, ההחלטה לגבי הגישה הניתוחית מתקבלת בהתאם למבנה המטופל ומצבו הרפואי:

מיני מתיחת בטן – ניתוח שמיועד לנשים וגברים שאין להם כמויות גדולות של שומן, ואין צורך במיקום חדש של הטבור או הידוק שרירי הבטן.
מיני מתיחת בטן ותיקון צלקת ניתוח קיסרי – ישנם מצבים שבהם לאחר ניתוח קיסרי הצלקת מזוהמת, והתפרים נתפרים בחוסר דיוק היוצר שקע. מצבים אלה יכולים להיפתר בהליך כזה על ידי תפירת השומן ב"זיגזג", כך שהשקעים מתמלאים בשומן עצמי ונוצרת מתיחת בטן חלקה.
מתיחת בטן היקפית – ניתוח זה מתאים למטופלים אחרי קיצור קיבה או שרוול, ולנשים לאחר הריון ולידה, שלהם עודפי עור משמעותיים שמתרכזים בבטן התחתונה תחת הטבור, בשכבות מרובות. הניתוח כולל הסרה או שאיבה של השומן, הידוק שרירי הבטן ומיקום מחדש של הטבור.
מתיחת בטן T – שיטה זו נקראת גם "מתיחת פרח הלילך" והיא אופיינית למתיחת בטן לאחר ירידה במשקל, או למתיחת בטן אחרי קיצור קיבה. בניתוח זה נעשה חתך לאורך הקו האמצעי בבטן כדי להיפטר מעודפי העור. היתרון המהותי של השיטה הוא מתיחה משמעותית לכל אורך הבטן, אולם החיסרון הוא שהיא מותירה צלקת לכל אורך הבטן. ניתן להגיע לתוצאה דומה דרך מתיחת בטן עם מתח צדי, היוצרת כיווץ בעודפי עור המותניים, מפחיתה את הלחץ על קו הבטן המרכזי ומונעת צלקת משמעותית.
מתיחת בטן מלאה – ניתוח זה דומה מאד למתיחה היקפית, אולם ההבדל העיקרי הוא שהחתך מתבצע בבטן בלבד, שבעה ס"מ מעל בסיס איבר המין.
מתיחת בטן ותיקון צלקת אורכית – ניתוח זה מומלץ למצבים בהם נותרה צלקת לאחר ניתוח בקע, או ניתוח חירום של פתיחת בטן, ללא עודפי עור ושומן משמעותיים. ניתן לבצע ניתוח לתיקון צלקת ותיקון העור דרך הצלקת הישנה.
מתיחת בטן ללא חתך סביב הטבור – במצבים בהם קיימת בטן בולטת עקב עודף שומן פנימי ורקמות חיבור מוחלשות בין שרירי הבטן (אך ללא עודפי עור כאשר הטבור מוגבה), ניתן לבצע מתיחת בטן ללא חתך סביב הטבור וללא הסרת עור רב, עם הידוק השרירים לצמצום היקף. החיסרון המהותי של השיטה היא שהטבור יכול לצאת מוארך.
מתיחת בטן חוזרת – ישנם מצבים שבהם לאחר ניתוח מתיחת בטן ישנו שינוי קיצוני במשקל ואז ניתן לבצע מתיחה חוזרת לשחזור התוצאות.

שילוב ניתוחים

ניתוח מתיחת בטן ניתן לשילוב עם ניתוחים נוספים להשגת תוצאה משמעותית יותר:

מתיחת בטן והרמת חזה – ניתוח זה מבוצע במסגרת מה שמכונה מאמי מייקאובר והוא מתאים לנשים לאחר הריונות ולידות אשר מעוניינות לשחזר מראה חטוב יותר של הגוף. במקרה כזה ניתן לבצע ניתוח משולב הכולל מתיחת בטן והרמת חזה והוא מספר תוצאה דרמטית ושינוי משמעותי במראה, אבל כולל החלמה ממושכת ועליה בסיכונים וסיבוכים.
מתיחת בטן ותיקון בקע טבורי – כאשר קיים בקע טבורי ניתן לתקן אותו במהלך ניתוח בטן, כאשר חשוב מאד לבחור מנתח שמיומן בהליך הזה ספציפית, בעיקר כשמדובר בבקע גדול.

איך מתכוננים לניתוח מתיחת בטן?

לקראת הניתוח יש לבצע בדיקות דם הכוללות ספירת דם, כימיה ותפקודי קרישה
מטופלים מעל גיל 40 או הסובלים ממחלות רקע צריכים לבצע בדיקת א.ק.ג. ומעל גיל 50 גם צילום חזה
מטופלים עם BMI מעל 30 נדרשים לרדת במשקל לפני ניתוח מתיחת בטן
במצב של חשד לבקע טבורי יש לבצע אולטרסאונד בטני
חולים במחלות רקע כרוניות צריכים אישור מהרופא המטפל כי הם כשירים לניתוח
מטופלים הנוטלים מדללי דם צריכים לברר עם הרופא המטפל האם עליהם להפסיק זמנית את נטילת התרופה והאם יש צורך בטיפול מחליף
מומלץ להימנע מעישון בשבועות שלפני הניתוח – עישון מעלה סיכון לזיהומים ומאט החלמת פצעים
ערב הניתוח יש להתרחץ היטב ולהסתבך בסבון חיטוי
ביום הניתוח עצמו יש להיות בצום מוחלט החל מ-6 שעות לפני תחילתו, כולל מים, עישון או מסטיק

טיפ יועצת

ניתוח מתיחת בטן איננו תחליף לדיאטה או לירידה במשקל. כדי להגיע לתוצאות מיטביות מומלץ לשמור על משקל תקין ויציב בחצי השנה שלפני הניתוח ולהימנע מעליה דרמטית במשקל לאחריו. במקרים של עליה במשקל לאחר שאיבת שומן מהבטן, יכול להיווצר מצב של תאי שומן שגדלים במותניים או בגב וכתוצאה מכך מראה לא פרופורציונלי.

איך מתבצע ניתוח למתיחת בטן?

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית ונמשך בין שעה וחצי לשלוש שעות, כתלות בסוג הניתוח. בניתוח למתיחת בטן המנתח עושה חתך רוחבי בשיפולי הבטן, המאפשר להפריד את עור הבטן ואת השומן התת-עורי ממעטפת שרירי הבטן – לאחר בידוד הטבור. ההפרדה נעשית משיפולי הבטן ועד לקשת הצלעות בצדדים, ועד לתחתית עצם בית החזה במרכז. לאחר מכן מהדק המנתח את מעטפת שרירי הבטן, מסיר עודפי עור ושומן תת-עורי ומקבע את הטבור במקומו החדש. במידה ועודפי העור והשומן התת-עורי מעטים, ניתן לבצע מתיחת בטן קטנה הכוללת שאיבת שומן והסרת עודפי עור מהבטן התחתונה בלבד, בלי לשנות את מיקום הטבור.

בניתוח מתיחת בטן קטנה אין צורך להישאר ללילה לאשפוז, ואין צורך להשאיר נקזים (צינוריות המשמשות לניקוז הפרשות מאזור הניתוח).

בניתוח מתיחת בטן גדולה יש להישאר להשגחה למשך לילה אחד, ובחלק מהמקרים ובהתאם לכמות ההפרשות, משאירים את הצינורות במשך מספר ימים בודדים. הניתוח מסתיים בחבישה אלסטית העוטפת את אזור הבטן.

איך נראית ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן?

בתום הניתוח תעברו לחדר התאוששות תחת השגחה של הצוות ולאחר מנוחה של כמה שעות או יום אחרי, ניתן יהיה לשוב הביתה. לאחר הניתוח, יש ללבוש את חגורת הלחץ שהרופא הנחה לקנות לפני כן, אשר עוזרת בכיווץ עודפי העור ותורמת לקבלת תוצאה טובה וארוכת טווח. בשבוע שלאחר הניתוח הבטן תהיה נפוחה ובצקתית, ובאזור יופיעו סימנים כחולים ואדומים המעידים על שטפי דם תת עוריים – זה לגמרי נורמלי, לא לדאוג. גם תחושות כמו כבדות, נפיחות ואי-נוחות הגיוניות לגמרי, והן חולפות בהדרגה ונעלמות לגמרי לאחר כחודש. הנפיחות עלולה להישאר עד חצי שנה לאחר הניתוח.

בנוסף, אתם עלולים לסבול מכאבים (כאב שדומה להתכווצות שרירים), ואפשר לקחת אופטלגין או אקמול להקלה. אם הכאבים חזקים מאוד, ניתן לבקש מהרופא משככי כאבים חזקים יותר.

חשוב לציין כי אסור להשתמש במשחות או בכדורים שמכילים אספירין, ואסור להשתמש בנוגדי דלקות או בסטרואידים.

בחודש הראשון יש להישאר עם החגורה במשך כל שעות היממה, ולאחר מכן בהדרגה להשתמש בה לסירוגין. ניתן לחזור לפעילות שגרתית כיומיים לאחר הניתוח פרט למקרים מיוחדים, וכן ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית מלאה לאחר 4-6 שבועות. ביקורת תתקיים לאחר שבוע, חודש, 3 חודשים וחצי שנה.

סיבוכים לאחר ניתוח מתיחת בטן

בצקת ושטפי דם –  זהו חלק משמעותי מתהליך ההחלמה. שטפי הדם נעלמים לאחר כחודש והבצקות לאחר כשלושה חודשים, וחשוב ללבוש את המחוך המיועד. על מנת להקל על שטפי הדם ניתן להשתמש בקרם "ארניקה", לעשות קומפרסים קרים בשבוע הראשון ולאחר מכן גם קומפרסים חמימים.
דימומים –  במידה ויש דימום קל, ניתן ללחוץ בעדינות על האזור ולהפסיקו. במידה והדימום גדל ומתפשט, יש לפנות לרופא המטפל או למיון במיידי.
זיהום –  ייתכן שלאחר כ-10 ימים יופיע זיהום קל עד שטחי, שאפשר לפתור בעזרת אנטיביוטיקה. במקרים קשים יותר הכוללים מוגלה וזיהום משמעותי – יש צורך לפנות למיון או לרופא המטפל.
סרומה –  מדובר על נוזל צלול הנאגר באזור הניתוח. לרוב הסרומה נספגת בעצמה אך במקרים נדירים יכול להיווצר צורך בניקוז שלה.
טרומבוזה –  פקקת של הורידים העלולה ליצור תסחיף לריאות. יש למנוע את התופעה על ידי לבישת הבגד הייעודי חודש לפני הניתוח ואחריו. במידה ונוצרה טרומבוזה, יש לטפל בפקקת בעזרת נוגדי קרישה.
עודפי עור –  בקצוות של החתכים עלולים להישאר עודפי שומן ועור, ויש להסיר אותם.
פתיחת הפצעים –  זו עלולה להיווצר ממתח רב או תנועות חדות, אולם חבישות הנייר והלחץ עלולות להפחית את הסיכון.
נמקים –  נובעים בעיקר מעישון. במקרה הצורך, יש להסיר את הנמק, ולתפור מחדש לאחר מספר שבועות.
חוסר תחושה בבטן/ירך –  תופעה המסתדרת בדרך כלל לבד. לעיתים מאד רחוקות, היא עלולה להישאר לתמיד.
חוסר סימטריה –  מקרים כאלה ניתן לפתור בניתוח של שאיבת שומן, או ניתוח משלים בהתאם לביקורת.

מתי רואים תוצאות אחרי ניתוח מתיחת בטן?

את המראה החדש ניתן לראות מיד בתום הניתוח אבל הבטן עדיין חבושה, נפוחה ועם שטפי דם. תוצאה סופית צפויה להתקבע לאחר כשלושה חודשים בתום ההחלמה. בסיום תקופת ההחלמה הבטן אמורה לחזור לתפקד כרגיל, עם מראה בריא ואסתטי יותר.

כמה עולה ניתוח מתיחת בטן?

מחיר מתיחת בטן משתנה לפי פרמטרים שונים, כגון סוג הניתוח, השתתפות קופת החולים, הוותק והמומחיות של הרופא המנתח ועוד. טווח המחירים הממוצע של ניתוח מתיחת בטן ינוע בין 18,000 ל-40,000 ₪.

מתיחת בטן בטורקיה

בשנים האחרונות נפוצו ניתוחים פלסטיים בחו"ל, בעיקר בטורקיה. דיל למתיחת בטן בטורקיה כולל ייעוץ לפני הניתוח, טיסה, שהייה, ניתוח ומלון לתקופת ההחלמה. כדאי לזכור כי מדובר לעתים בניתוח מורכב ויש לשקול האם נכון לבצע אותו במרכז רפואי מרוחק במדינה זרה.

שאלות ותשובות

מי לא מתאים לניתוח מתיחת בטן?

לאנשים עם BMI כולל מעל 30, לאנשים הסובלים ממחלות ריאה או בטן, לנשים השוקלות הריונות נוספים, ולאנשים שלא מסוגלים להפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח ולאחריו.

האם דיאטה וספורט יכולים לתרום לבטן שטוחה?

עד גבול מסוים. תזונה בריאה ותרגילי בטן ייעודיים יכולים לשפר את מראה הבטן, אולם לעיתים לא די בהם כדי להגיע לבטן שטוחה, כאשר גם גורמים כמו גנטיקה וניתוחים קיסריים אחראים למראה שלה.

האם ניתן לבצע מתיחת בבטן ללא ניתוח?

בהחלט כן. ניתן לבצע מתיחת בטן בלייזר –  בשיטה זו ניתן למצק את העור על ידי שימוש באנרגיית לייזר במכשיר מיוחד של "אלמה לייזר" הנקרא Lipolife. בשיטה זו מוחדרת צינורית שאיבת שומן, ובקצה שלה סיב הצורב את השומן התת-עורי של שכבת העור העמוקה. שיטה זו מומלצת למיצוק עור הבטן ופיסול קימורים. כמו כן, ניתן לשלב שאיבת שומן בלייזר ועיצוב קוביות בלייזר.

רופאים מומלצים לניתוח מתיחת בטן

המומחים המוצעים לניתוח זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על המומחה הרופאי המוצע להליך זה.

רופא  מומלץ לניתוח מתיחת בטן דוקטור נועם חי
מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
1 לפרטים
לכל הרופאים
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה