חיפוש
פיסול פנים

מראה הפנים שלנו מספק את הרושם הראשוני בכל מפגש שלנו עם הסביבה ואחד האלמנטים שקובעים את מראה הפנים באופן המשמעותי ביותר הוא הסנטר. סנטר מחודד מדי, מסותת, או סנטר מעוגל ואפילו כפול, ישנו את כל מבנה הפנים שלנו. מבנה הסנטר וקו הלסת לא רק מאפיין את המראה הכללי, אלא יכול לשוות לנו ממש תדמית שונה במבט ראשון. קו לסת רחב וגס ישווה לפנים מראה גברי ואילו סנטר דק ומעודן ישווה מראה נשי. מבנה סנטר אפילו יכול לשוות הבעת פנים זעופה או נרפית. חלקנו ודאי כבר התוודענו לביטוי Resting Bitch Face – ביטוי שוביניסטי ודוחה לכל הדעות, אך מייצג מציאות כלשהי לגבי מראה הפנים בכל זאת (וכן, גם לגברים כדאי לפעמים לחייך יותר). 

ככל שאנו מתבגרים, כך האסימטריה בין חלקי הפנים נעשית בולטת יותר. כדי לשוות מראה אסתטי יותר לסנטר וקו הלסת ולשוות לנו את מראה הפנים שהכי מתאים לנו, קיימים היום טיפולים בטוחים יותר ופולשניים פחות לפיסול קו לסת וסנטר. על ידי שילוב של הזרקת חומי מילוי ושימוש בחוטי מתיחה ייחודיים, ניתן לחולל שינויים מרחיקי לכת בפנים ללא ניתוח. רוצה לשמוע עוד על התהליך ולקבל החלטה מושכלת? היועצת עשתה לך את רוב העבודה ומזמינה אותך לקבל את כל המידע.

למי מתאים פיסול קו לסת וסנטר?

הטיפול מספק מענה למגוון רחב של תופעות אסתטיות בפנים. אם בעבר הוקדשה כל תשומת הלב לקמטים. היום ידוע לנו שההתבגרות מביאה הרבה סממנים אחרים לפנים. כשאנו צעירים, הפנים מתוחות ומלאות ככל שאנו מתבגרים. מ"עור תינוק" שומני ורך, העור מתקשח ותווי הפנים שלנו מתעצבים. עם תהליך ההתבגרות, ההתקשחות הזו שוב הולכת ומדלדלת. הירידה במלאי הקולגן גורמת לעור להיעשות נפול ועצמות הפנים נסוגות, מה שגורם למראה שקוע ומדולדל יותר. כך מתקבל מראה התשוש והזועף המאפיין מראה של פנים מבוגרות רבות. 

כך, מספק פיסול הפנים אפקט הצערה שונה מזה שאנו רגילים לשייך לטיפולי אנטי אייג'ינג. הוא מותח ומחדד את תווי הפנים ומספק מראה עליז ומלא חיות ללא צורך בניתוחים פולשניים. 

טיפ היועצת – התאימו את הציפיות

חשוב שנזכור – טיפולי פיסול פנים הם יעילים למדי, אבל הם לא מספקים את מלוא האפקט שיספק ניתוח למתיחת פנים. היתרון העיקרי, אמנם, הוא שניתן לבצע אותם עם הופעת סימני הזדקנות העור. הוא יספק מענה מידי ותמיד יהיה ניתן לחדש אותו. אפילו אם הוא לא יספק לך את מלוא התוצאות הרצויות, הוא בהחלט יכול לדחות את ניתוח מתיחת הפנים בשנים רבות. 

מגוון טכניקות זמינות בטיפול

טיפולי פיסול קו לסת וסנטר נעשים בשתי טכניקות עיקריות ולרוב, משילוב של שתיהן.

שימוש בחומרי מילוי

בתהליך זה, מנתח פלסטי המתמחה בתחום יבצע הזרקות בנקודות שונות בפנים ויחדיר חומרי מילוי שיאפשרו לעצב מחדש את מבנה הפנים. חומרי המילוי משולבים ברקמות הפנים עד לעיצוב תווי הפנים הרצויים כפי שסוכם בשלב ההערכה והאבחון. ישנם כמה חומרי מילוי בהם נעשה לרוב שימוש. 

 • חומצה היאלורונית ונגזרותיה – חומצה היאלורונית מצויה ברקמות החיבור בגופנו ואחראית לעידוד ייצור קולגן ושימור הלחות ברקמות החיבור. כיום, מאפשר לנו המדע המודרני לסנתז חומצה היאלורונית במעבדה. התוצר הוא נוזל צמיגי הניתן להזרקה ומכניס חיות אל עור הפנים ורקמות השומן והשרירים שתחתיו. בפיסול פנים, נעשה שימוש בחומצה היאלורונית סמיכה במיוחד שניתן לעצב בידיים. החומר ממלא חלקים שקועים בפנים, מחזק את הרקמות ויוצר עור גמיש ומתוח יותר. עם הזמן, תיספג החומצה ההיאלורונית בגוף, אך אפקט עידוד הקולגן העוצמתי שלה יצמיח עד השלב הזה רקמות טבעיות חדשות שימלאו את מקומה.
 • הזרקת שומן – שיטה נפוצה ופופולרית עקב היעילות הכפולה שלה. שומן עודף נשאב מהגוף באזורים מועדפים – כמו הירכיים או הבטן – ולאחר טיפול ועיבוד, מוזרק אל הפנים. כיום מועבר השומן טיפול העשרה בתאי גזע המאפשר לתאי השומן המוזרקים להיטמע בצורה יעילה יותר ברקמה החדשה וליצור מראה טבעי יותר ללא תופעות לוואי.
 • בוטוקס – החומר המפורסם מכולם שהפך כמעט למילה נרדפת להחלקת קמטים. השימוש במינון מיקרוסקופי של הרעלן, גורם לשיתוק בשרירי הפנים ומחליק קמטים שנוצר עקב מאמץ שרירים אלה. בנקודות הנכונות, הזרקת הבוטוקס גורמת למראה סנטר ולסת מתוח וצעיר יותר.

מתיחת פנים בחוטי סילואט

זוהי אחת הטכניקות החדשניות ביותר הקיימות כיום בתחום הרפואה האסתטית. מה שפעם היה אפשרי רק באמצעות ניתוח, ניתן היום להשיג באמצעות החוטים הייחודיים האלה. החוטים עשויים מחומר טבעי (חומצה לקטית) ונשזרים בעור בתבניות שונות. שזירת החוטים יוצרת אפקט מתיח ומושכת את העור אחורה. עם הזמן, נספגים החוטים בעור ומספקים אפקט מתיחה נוסף על ידי עידוד ייצור קולגן ואלסטין. את מקומו של החוט תתפוס רקמת חיבור טבעית חדשה שתמתח את האזור ותשמור עליו נוקשה ויציב. הטיפול נחשב ליעיל במיוחד להרמת קו לסת ולחי נפול. הרופא המטפל יעריך את מצב הפנים ויחליט האם להסתפק בטיפול בחומרי מילוי, או להוסיף את הטיפול בחוטים לתמיכה עוצמתית נוספת.

המסת שומן

לעתים ימליץ לך הרופא המטפל לשלב המסת שומן כדי לשדרג את טיפול המתיחה. הטיפול נעשה באמצעות הזרקת חומרים להמסת שומן. 

טיפ היועצת – זה הזמן ללימוד, השוואה ורכישת ידע

הפנים שלנו, הן לא כמו רכב. במוסך ניתן לצפות שמדי פעם ינסו לדחוף לנו תיקון שלא הכרחי, אבל כשזה מגיע למראה הפנים, אין מקום להימורים ולטיפולים יקרים ומיותרים. שווה להשקיע כאן בשיחות ייעוץ עם כמה מטפלים ולבדוק מהי חוות הדעת הרווחת יותר. הבחירה במנתח פלסטי מקצועי ובעל ניסיון, יבטיחו לנו גם יושרה והתייחסות רצינית ואחראית. כך יהיה קל יותר להעריך את הטיפול הנדרש, את המחיר ואת ההשלכות שנצטרך לשאת בהן. הבחירה בסופו של יום היא שלך ורק שלך, וחשוב לזכור זאת ולא לתת לאף אחד לבלבל אותך.

ההכנות לטיפול

הטיפול להצערת המראה והדגשת תווי הפנים הוא פשוט מאוד ואינו דורש הכנה מורכבת. עם זאת, יש מספר צעדים מקדימים שחשוב שנעשה לפני שיתחיל הטיפול. 

שיחת אבחון ותיאום ציפיות

בשלב הראשוני ביותר, הרופא המטפל יבחן את מצב הפנים ויבצע מספר צילומים דיגיטליים מכמה זוויות כדי להעריך את האזורים בהם יתמקד הטיפול. בשלב הזה יתחיל להתוות כבר הרופא תוכנית לטיפול וישתף אותך בשינויים שברצונו לעשות. הרופא יסביר לך על ההליך כולו ויכין אותך לתוצאות הצפויות, לאורך התקופה בה נהנה מהתוצאות וכל מה שעלינו לצפות לו במהלך הטיפול ולאחריו. 

 • מומלץ להגיע אל הרופא המטפל לאחר שכבר ביקרנו אצל רופא עור מומחה מטעמנו שיאשר כי אכן אין לנו כל מניעה רפואית לעבור את הטיפול. 
 • בנוסף, נעביר לרופא את ההיסטוריה הרפואית שלנו על מנת לבחון כי אין כל מניעה רפואית לעבור את הטיפול.
 • אם ביצעת טיפולי הזרקה בעבר, חשוב ליידע את הרופא על הטיפולים שנעשו, כמה נעשו, באילו חומרים ומתי.

דברים שמומלץ להימנע מהם לקראת הטיפול

 • יש להימנע משימוש בתרופות או תוספים טבעיים שמשפיעים על קרישת הדם כדי למנוע סיבוכים. תרופות ותוספים אלו יכולים למנות בין השאר: קומדין, אספירין, טבליות שום או ג'ינג'ר, גינקו בילובה, אומגה 3 ועוד. כדי ללכת על בטוח, חשוב שנפרט לרופא המטפל את כל התוספים לפני הטיפול.
 • במידה ומרגישים לא טוב, אפילו הצטננות או שפעת קלה, עדיף לדחות את הטיפול.
 • יש להימנע מאיפור ביום הטיפול.

טיפולים מקדימים

סביר להניח שנגיע לטיפול כשהעור יבש, תשוש ועם מאגרי אלסטין וקולגן מדולדלים מאוד. במקרה כזה, העור שלנו עשוי לספוג את כל חומרי ההזנה שנזריק אל תוכו במהירות, מה שיפגע ביעילות הטיפול. לכן, כדי ליהנות מתוצאות אופטימליות, ימליץ לנו הרופא על טיפולי פנים מקדימים שיספקו הזנה, לחות והעשרה לעור ויכינו אותך לטיפול. 

טיפ היועצת – לספק למטפל פרספקטיבה מתאימה

כדי לתת לרופא אומדן נכון של המראה הצעיר שלך ולאפשר לו לתכנן את התוצאות הרצויות בצורה מדויקת יותר, מומלץ להגיע אל הפגישה הראשונית עם תמונות ישנות שלך. תמונה מלפני 10-15 שנה תספק לרופא פרספקטיבה אודות מראה הפנים הצעיר שלך. 

תהליך הטיפול

הגענו סוף סוף ליום שחיכינו לו! עם כל ההתרגשות, טבעי לגמרי שיעלו גם לא מעט חששות ודאגות. אחרי הכול, הולכים להיערך שינויים במראה הפנים שלנו. חשוב שנשתף את הרופא המטפל בכל התחושות ונקבל אוזן קשבת ומענה ראוי. ככל שנגיע בתחושה נינוחה יותר לטיפול, כך החוויה תהיה טובה יותר. 

תהליך הזרקת שומן עצמי

לאחר מתן הרדמה מקומית, מבוצע חתך זעיר באזור השאיבה ומוחדרת צינורית ייעודית. השומן נשאב באיטיות וזהירות על מנת למנוע פגיעה ברקמות. לאחר מכן, נלקח השומן שנשאב ועובר טיפול בצנטריפוגה. הכוח הסיבובי מפריד את רקמת השומן הבריאה מפיסות רקמה שדבקו בה כמו דם, רקמות חיבור או תאי שומן פגומים. בסופו של דבר, תישאר מסת שומן נקיה שתשמש להזרקה. כעת יבוצעו מספר הזרקות על נקודות רבות בפנים בכמות מוקפדת וזהירה על מנת לקבל את האפקט הרצוי ולהשיב שומן לנקודות השקועות הדורשות מילוי. 

תהליך המסת שומן

לעתים יידרש לצד מילוי הנפח גם הסרה של נפח. הזרקת חומר להמסת שומן כמו ליפוליזיס, תסייע לצמצם סנטר כפול ולהפחית נפח מיותר בפנים. השלב המקדים הזה יסייע לעשות שימוש חכם ויעיל יותר בחומרי המילוי במידת הצורך.

תהליך הזרקת חומרי מילוי

כאן התהליך הוא פשוט יותר. כל שעלינו לעשות הוא לשבת על כיסא הטיפול וטיפולי ההזרקה יתחילו. קיימת האפשרות להיעזר במשחת אלחוש או בקרח במהלך הטיפול על מנת לטשטש את אי הנעימות שבשימוש במזרק. מחט מזרקי חומרי המילוי היא זעירה במיוחד ואינה משאירה סימנים על העור. 

שיטת השכבות

רוב המטפלים המקצועיים יבצעו את טיפול ההזרקה והפיסול בטכניקה המכונה "שיטת השכבות". כלומר, כל רקמה בפנים מקבלת התייחסות נפרדת ולרוב ייעשה שילוב בין כמה סוגי חומרים כדי ליצור טקסטורת פנים מורכבת ומדויקת לצרכים שלך. כך למשל, אל שקעים גדולים, כמו הלחיים, תוחדר חומצה היאלורונית סמיכה במיוחד שתשמש כבסיס יציב להמשך הטיפול, ואילו לרקמת השריר ייעשה שימוש בבוטוקס. באזורים הקרובים יותר לעור ולרקמת השומן, ייעשה שימוש בחומצה היאלורונית דלילה ורכה יותר, או בשומן שאוב, וכן הלאה. באמצעות התייחסות נפרדת לכל שכבה בפנים, ניתן להגיע לתוצאה מדויקת ובעלת מראה טבעי יותר.

תהליך מתיחה בחוטים

אחרי שבוצעה הזרקת חומרי המילוי והתקבל אפקט הגברת הנפח הרצוי והמדויק לתוכנית, ניתן לשלב אפקט מתיחה נוסף שירים את חלקי הפנים הנפולים. באמצעות מחט דקיקה, נשזרים חוטי הסילואט הדקיקים בפנים ומבוצעת מתיחה והרמה של חלקי הפנים השקועים. החוטים יישארו בפנים וייספגו עם הזמן בעור, כשהם משאירים אחריהם רקמת חיבור חדשה ויעודדו ייצור קולגן ואלסטין. הטיפול אינו כרוך בכאב.

טיפ היועצת – למה כדאי לדרוש שימוש בקנולה?

הגורם המרתיע העיקרי בטיפולים מהסוג הזה, הוא השימוש במחטים. למרות שמדובר במחט דקה במיוחד, הטיפול עדיין כרוך לעתים בכאב ולאלו מאיתנו שניחנו ברגישות, זה עשוי להיות מאוד לא נעים. לעתים החדרת המחט גורמת דם לנפיחות ושטפי דם שמאריכים את תקופת ההחלמה. כדי להימנע מהתופעות האלה, שווה לבחון עם הקליניקה שבחרת בה האם יש אפשרות לעשות שימוש בקנולה. 

הקנולה היא צינורית גמישה וארוכה שמאפשרת פיזור אחיד יותר של חומר המילוי במינימום החדרות לעור. העבודה איתה מאפשרת עבודה יסודית וגמישה ולכן גם מדויקת יותר. הגמישות של הקנולה מאפשרת להזריק גם חומרי מילוי סמיכים במיוחד בקלות דרך צינורית דקה במיוחד.

בנוסף, הקנולה הדקיקה והגמישה אינה פוגעת בכלי דם, כך שהדימום פוחת כמעט לאפס. לכן, ההחלמה מהטיפול תהיה קלה, קצרה ונעימה יותר.

החלמה ותחזוקה

רוב טיפולי פיסול הפנים יארכו עד שעה מקסימום ומיד לאחריהם ניתן לחזור לשגרה. אין כל צורך במנוחה בקליניקה או בזמן התאוששות. היתרון המשמעותי ביותר הוא שניתן לבחון את התוצאות מיד לאחר ההזרקה ולהחליט בזמן אמת האם נדרש טיפול נוסף כדי להגיע לתוצאה האופטימלית. 

ב-24 השעות שלאחר הטיפול, מומלץ להימנע מאיפור ומפעילות גופנית ולאפשר לגוף לנוח. ניתן לחזור לעבודה, אבל כדאי שניקח דברים באיזי וניכנס חזרה לשגרה בהדרגה. 

חשוב שנזכור, אפקט הטיפול לא נשאר לנצח. עם השנים, מאגרי הקולגן והאלסטין בעור ידלדלו שוב. זה פשוט חלק מתהליך ההזדקנות הטבעי. כדי לשמר תוצאות, מומלץ לעשות טיפולי תחזוקה אחת לשנה. לרוב יהיה צורך בהזרקה אחת או שתיים בלבד והטיפולים יהיו זולים יותר.

מהן תופעות לוואי?

תופעות הלוואי לאחר הטיפול הן מינימליות. לרוב, הן יתאפיינו בתחושת אי נוחות ועקצוצים בפנים. במקרים אחרים, עשויים להיות סימנים כחולים ושטפי דם באזור. השימוש בקנולה, כאמור, ממזער את תופעות הלוואי למינימום.

האם קיימים סיכונים מהטיפול?

הטיפול נחשב למאוד בטוח וככל שהוא ייעשה על ידי מומחה, כך הסיכונים פוחתים. לעתים רחוקות עשויות להופיע בצקות שיגרמו למראה פנים א-סימטרי, אך לרוב גם אלו יחלפו תוך 48 שעות. עם ישנה נפיחות קיצונית או דימום שאינו נפסק תוך מספר ימים, יש לפנות באופן מידי למיון ולעדכן את הרופא המטפל.

תוצאות ארוכות טווח

תוך תקופה של עד שבועיים, נוכל לראות את תוצאת הטיפול הסופית. מראה הפנים הנפול והזעוף יתחלף במראה מתוח, צעיר ורענן יותר. התוצאות אמנם ישפיעו על המראה למשך שנים, אבל תמיד כדאי לבצע מדי פעם טיפולי תחזוקה. ניתן להשתמש בקרמים המועשרים בחומצה היאלורונית, או אחת לשנה-שנתיים להיעזר בהזרקה נוספת. בסופו של דבר, אמנם התוצאות לא קבועות ולא שלמות כמו ניתוח מתיחת פנים, אבל אין ספק שבשביל טיפול שאפשר לעשות בהפסקת צוהריים ומחזיר את מראה הפנים שנים אחורה, הוא שווה מחשבה. 

טווח מחירים

מכיוון שטווח הטכניקות הוא רחב מאוד, גם טווח המחירים עשוי להתגמש בצורה משמעותית. למעשה, המחיר אינו על טיפול אחד, אלא על שילוב של כמה טיפולים במגוון תמהילים אפשריים. איך נדע לאיזה סכום להכין את הארנק שלנו? חשוב שנבצע הכנה משמעותית לקראת הבחירה בטיפול המתאים ונוודא שהכסף שלנו מושקע בדיוק במה שבאמת נדרש. 

מתיחה בחוטים תעלה יותר

עלות המתיחה בחוטים לבדה, תעלה בין 4,500-9,000 ₪ לחוט בודד, וזה עוד לפני שהתחלנו לחשב את מחיר חומרי המילוי שנדרשים גם הם בתהליך.

חומר המילוי משפיע על המחיר

בעוד שהזרקת בוטוקס בודדת לאזור הסנטר והלסת תעלה בין 800-2500 ₪, חומצה היאלורונית תתחיל ב-1,000 ₪ ויכולה גם לעבור את ה-3,000. הטיפול היקר ביותר יהיה בהזרקת שומן עצמי. כאן ניפרד מסכום מכובד של 3,500 ועד אפילו 20,000 ₪ לטיפול. ככל שנזדקק ליותר שאיבה ולטיפול בתאי גזע, כך המחיר עולה. 

תמונות לפני ואחרי של פיסול פנים

תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 2 אחרי
הצמדת אוזניים
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 2 אחרי
הצמדת אוזניים
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 2 אחרי
הצמדת אוזניים
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 2 אחרי
הצמדת אוזניים
הצג את כל התמונות
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה