חיפוש
השתלת שיער

מהי השתלת שיער?

השתלת שיער הינה הליך בו מושתלים זקיקי שיער הנלקחים מחלקו האחורי של הראש, ומצידי הקרקפת (האזור התורם) ומושתלים במקום המבוקש, לרוב באזור הכתר או המפרצים.

ההליך מתחיל בייעוץ במרפאה, ובו נבדק האם המטופל מתאים להשתלה, וכמה זקיקים צריך להשתיל כדי לקבל את התוצאה הרצויה.

ההשתלה נותנת מענה יעיל במצבים של התקרחות – מלאה או חלקית – אצל גברים ונשים. על כך יש להוסיף שאחוזי ההצלחה הינם גבוהים ושואפים ל97%. זהו ניתוח פופולרי ביותר הצובר תאוצה בשנים האחרונות, וכתוצאה מהביקוש הגדל ישנן מדינות בחו״ל רבות שמציעות את הניתוח המתקדם בניהן טורקיה ויוון.

תהליך השתלת שיער
שרטוט קו שיער

הצורך בהשתלת שיער

ישנם אנשים שעבורם נשירת שיער ותהליך ההתקרחות הם פשוט חלק מהחיים. הם מקבלים בשמחה את המראה החדש ואינם מקדישים לזה כל מחשבה נוספת. בשביל אחרים, זהו איבוד חלק מהותי ממי שהם. רעמת שיער מפוארת מהווה עבור גברים רבים מושא לגאווה והם משקיעים לא מעט בלטפח אותה. כשזה מגיע לאסתטיקה נשית, חשיבות השיער המלא והמטופח נעשית גדולה אפילו יותר. לכן, עבור רבים, נשים וגברים כאחד, אובדן השיער יכול להיות משבר של ממש.

השתלת שיער – פרופיל ניתוח

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה מקומית
אורך הניתוח
3-6 שעות
היכן מבוצע
מרפאה/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
ללא אשפוז
דרגה ומשך כאב
כאב קל למשך 3-4 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
להימנע מפעילות גופנית, הזעה, ומכה בראש
תדירות מעקב
לאחר שבוע, חודש, 3 חודשים ושנה
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר 3-4 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר כחודש
טווח מחירים
12,000-21,000

 

לייעוץ ראשוני השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  סוגי השתלות שיער

  ישנן מספר טכניקות של השתלה, אבל כל טיפול מחייב תנאי הכרחי של אזור תורם גדול ואיכותי מספיק. ללא אזור עשיר שממנו ניתן לקחת זקיקי שיער לצורך השתלתם במקום אחר – המראה שיתקבל לא יהיה מספק. לכן חשוב מאד לבצע את התהליך רק לאחר אבחון קפדני וייעוץ רפואי המאשר את פוטנציאל ההצלחה של התהליך. בנוסף חשוב להבין כי כל זקיק שיער יכול להצמיח מספר שערות, כלומר קצירה של מספר זקיקים תספק כמות משולשת או מרובעת של מספר שערות.

  השתלת שיער FUE (Follicular Unit Extraction)

  שיטה זו מבוצעת בשלושה שלבים. תחילה מבצעים נקבים זעירים שלתוכם יושתל השיער, לאחר מכן מוציאים באמצעות מחט דקיקה זקיקי שיער מהאזור התורם (בדרך כלל הקרקפת האחורית), המכילים את החומר הגנטי של השערה הבריאה והעמידה. הזקיקים נשטפים בתמיסת חיטוי, ולאחר מכן מושתלים בנקבים בקרקפת בצפיפות ובעומק שתוכננו ע”י הרופא לקבלת תוצאה מיטבית. במידה ולפציינט אין מספיק זקיקים באזור התורם שנמצא בצד האחורי של הראש, יילקחו זקיקים מאזורים תורמים אחרים כמו אזור הזקן ובית החזה.

  השתלת שיער מיקרו FUE (Micro Follicular Unit Extraction)

  זוהי בעצם גישה משודרגת של FUE, שמה הוא FUE ספיר. במסגרת השיטה מתבצע שלב פתיחת הערוצים (תעלות) באמצעות להבים מיוחדים העשויים מאבן חן יקרה בשם ספיר, המחליפים את להבי הפלדה בהם נעשה שימוש בעבר. השימוש בלהבי ספיר נועד למזער את היווצרות הגלדים ולהאיץ את תהליך ההתאוששות באמצעות פתיחת ערוצי מיקרו קטנים יותר באזור המיועד להשתלה. בשיטה זו ניתן להשתיל כ-4,000 זקיקים במפגש אחד שאורך כ-6 שעות. לעתים יש צורך בגילוח השיער לחלוטין כדי לאפשר את הוצאת כמות הזקיקים הגדולה.

  השתלת שיער בשיטת FUT

  ראשית יש לציין שזוהי שיטה ישנה. בטכניקה זו קוצרים רצועת שיער מחלקה האחורי של הקרקפת המאופיין בשיער עבה וחזק יותר, מפרידים אותה לזקיקים בודדים, ומשתילים אותם באזור המקריח.

  השוואה בין FUE לבין FUT

  השתלת שיער בשיטת DHI – השתלת שיער ללא גילוח

  בשיטת DHI הזקיקים מוצאים מהאזור התורם ולאחר שטיפה בתמיסת חיטוי הם מוכנסים באמצעות עט הזרקה אל הקרקפת, ללא צורך בחריצת תעלות. בנוסף הטכניקה שבשיטה זו מאפשרת השתלה ללא צורך בגילוח שיער הראש.

  השוואה בין FUE לבין DHI

  טיפ היועצת

  מעבר לגנטיקה ולהורמונים גם לאורחות החיים יש משקל בבריאות השיער. תזונה לקויה, תפריט דל בוויטמינים ומינרלים, ומחסור בחלבונים עלולים לתרום להיחלשות השיער ולנשירתו. גם שימוש תכוף בחומרים כימיים כגון צביעה והחלקה של השיער עלול לגרום לנשירה, וכך גם מתיחה מתמשכת בעת איסוף השיער לקוקו הדוק מדי.

  רוצה לדעת איזה שיטה מתאימה עבורך? לאבחון ראשוני השאירו פרטים

   נא להזין מספר טלפון תקין

   תהליך השתלת שיער

   לאחר בחירת הטכניקה המתאימה על ידי הרופא המנתח, יילקחו זקיקים מהאזור התורם – אזור אשר מאופיין בכך שמבחינה גנטית הוא לא מועד לנשירה. את הזקיקים יעביר הרופא אל הנקודות בהם נרצה להצמיח שיער, לרוב אלו יהיו אזור הכתר או המפרצים.

   השתלת שיער במפרצים

   נסיגת שיער באזור המפרצים מהווה תופעה אסתטית שכיחה ביותר. ׳המפרצים׳ זהו האזור שנמצא בקדמת הקרקפת, וכמובן שגם בו ניתן לבצע את ההשתלה. במצבים בהם השיער שאבד למטופל נמצא באזור המפרצים, יעביר הרופא את הזקיקים שהוצאו מהאזור התורם אל אזור מהפרצים.

   שרטוט קו שיער למילוי מפרצים Hair of Israel
   רגע לפני תחילת ההשתלה

   השתלת שיער באזור הכתר (הכיפה)

   ישנם מטופלים שההתקרחות שלהם דווקא אינה באזור המפרצים אלא באזור הכתר. במצבים כאלה הרופא ישתיל את השיער שנלקח מהאזור התורם, באזור הכתר.

   כמובן, שקיימים מטופלים שמאבדים שיער בשני המקומות גם יחד. במצבים כאלו, ישתיל הרופא את השיער הן באזור המפרצים והן באזור הכתר.

   כמה זמן נמשכת השתלת שיער?

   ההליך נמשכת מספר שעות, כתלות בשטח האזור המקריח ובמספר הזקיקים שיש להשתיל.

   האם ההשתלה כואבת?

   ההשתלה מתבצעת בהרדמה מקומית ולכן במרבית המקרים אינה כואבת למעט אי הנוחות הכרוכה בזריקות ההרדמה. לאחר הפעולה צפויים כאב קל, אי נוחות ותחושת עקצוץ, אשר ניתנים לשליטה באמצעות משככי כאבים וצפויים לחלוף בתוך מספר ימים.

   מה הסיבוכים או הסיכונים בהשתלות שיער?

   ההשתלה היא תהליך בטוח יחסית, אבל כמו כל הליך כירורגי הוא אינו חף מסיכונים או סיבוכים. לאחריה עלולים להופיע כאבים, דימומים, זיהום, דלקת או נפיחות ולעתים עלולה להסתמן צמיחת שיער בכיוון לא טבעי. ביצוע ההשתלה על ידי רופא מיומן ובמרפאה בעלת ציוד מתקדם עתידים להפחית סיכונים אלו.

   איך נראית ההחלמה לאחר השתלת שיער?

   עם סיום הליך ההשתלה הרופא יחבוש את ראש המטופל/ת וינחה אותו שלא להסיר את התחבושת במשך יומיים. סרט הדוק שיוצמד למצח נועד למנוע נפיחות מקומית לאחר הטיפול. בימים שלאחר מכן יש ליטול אנטיביוטיקה ונוגדי דלקת למניעת זיהומים ולהיעזר במשככי כאבים במידת הצורך. לאחר יומיים ניתן לחזור לשגרה ובהדרגה לפעילות מלאה, כאשר אין לבצע פעילות גופנית מאומצת בשבועיים שלאחר הטיפול, בעיקר ממשחקי כדור שעלול לפגוע בראש. בנוסף חשוב לחפוף את השיער בשמפו טיפולי מיוחד, לחבוש כובע בכל יציאה לשמש. ישנם רופאים שימליצו על טיפול PRP בנוסף להשתלה, שבמסגרתו מוזרקים לקרקפת חומרים מעודדי צמיחה.

   72 שעות אחרי השתלת שיער
   72 שעות אחרי השתלת שיער

   תוצאות השתלת שיער

   כמה זמן לוקח לשיער לצמוח אחרי השתלת שיער?

   • בחודש – חודשיים הראשונים: בחודשים הראשונים לאחר ההשתלה השיער יתחיל לנשור, ולא לצמוח. אך הירגעו, זוהי תופעת זמנית אשר חשובה לשם צמיחה בריאה של השיער על הראש.
   • לאחר שלושה חודשים: שערות ראשונות יתחילו לצמוח כ-3 חודשים לאחר ההליך. ובחודשים שלאחר מכן יתחיל השיער לצמוח ולהתמלא, כאשר תוצאה סופית צפויה לאחר כשנה. השיער המושתל צפוי להחזיק על הראש למשך שנים רבות, אם כי חשוב לזכור ששיער באזורים אחרים בראש עלול לנשור ולעתים יש לעבור השתלה נוספת.
   • שמונה חודשים עד שנה לאחר ההשתלה: השלב הסופי שבו השיער מתפתח במלואו, רק לאחר טווח זמן של שנה תוכלו לראות את התוצאות הסופיות להן ייחלתם.
   השתלת שיער HAIR OF ISRAEL
   השתלת שיער HAIR OF ISRAEL

    

   לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

    נא להזין מספר טלפון תקין

    מתי אפשר להסתפר אחרי השתלת שיער?

    ניתן להסתפר כ-30 יום לאחר ההשתלה

    כמה זמן אחרי השתלת שיער ניתן לחבוש כובע?

    ניתן לחבוש כובע כשבוע לאחר השתלת השיער. קסדה ניתן לחבוש רק לאחר חודש.

    חפיפה לאחר השתלת שיער

    ניתן לחפוף את השיער כ-3 ימים לאחר ההשתלה.

    מאיזה גיל ניתן לבצע השתלת שיער?

    לרוב מומלץ לחכות עד גיל 25 על מנת לבצע את ההשתלה. עם זאת כמובן שההשתלה היא עניין אינדבידואלי וייתכנו מקרים בהם תבוצע השתלה בגים מוקדם יותר.

    טיפ היועצת

    אחד הפרמטרים החשובים בהשתלה הוא תיאום ציפיות. הטיפול שמשחזר את השיער שהתנוסס על הראש בגיל צעיר, מכיוון שבתהליך לא מגדילים את כמות השיער אלא מעבירים אותו ממקום למקום ו”מסדרים” אותו על הראש בצורה יותר שופעת ואחידה. אבל זו בהחלט שיטה שיכולה לשפר משמעותית את מראה השיער ולתרום להעלאת הדימוי העצמי באם נפגע כתוצאה מאובדן השיער.

    תופעות לוואי לאחר השתלת שיער

    האם לאחר השתלת שיער נותרות צלקות?

    לאחר ביצוע בשיטות FUE וDHI לא נותרות צלקות, לאחר השתלת FUT נוצרת צלקת במקום הקצירה שמוסתר.

    האם השיער יכול לנשור לאחר ההשתלה?

    האזור התורם שממנו הרופא לוקח את השיער המושתל הוא האזור האחורי של הראש אשר אינו חשוף לנשירה מבחינת גנטית. עם זאת, לא מין הנמנע שהשיער שנותר לפני ההשתלה ינשור כתוצאה מהמשך הליך ההזדקנות. במצב כזה, ניתן לבצע השתלת שיער נוספת.

    האם יש צורך בטיפולים נוספים לאחר ההשתלה?

    כמובן ששמירה וטיפוח השיער המושתל עשויים לשמרו. אך עם זאת כל טיפול הינו בגדר המלצה ואינו מחייב.

    מוצרים משקמים לאחר השתלת שיער

    כמובן שקיימים מוצרים משקמים אשר עליהם הרופא המנתח ימליץ על מנת לשמר את השיער הקיים.

    השתלת שיער בישראל

    ניתוח השתלת שיער בישראל הפך להיות פחות אטרקטיבי. זאת כיוון שבעשורים האחרונים נכנסו מתחרים חזקים מאוד בטורקיה אשר שרחוקה שעתיים טיסה בלבד. מלבד הפער הצפוי במחיר ישנם פרמטרים נוספים שגורמים לישראלים רבים לבצע השתלות שיער בחו”ל.

    למרות זאת לאחרונה חלה בתחום השתלות השיער בישראל התפתחות משמעותית. שכן, כמו בכל שאר תחומי הרפואה גם בתחום השתלת השיער קיימים רופאים מומחים ברמה עולמית, אחד מהם ד”ר סעיד טאהא שצבר ניסיון רב ושמו הולך לפניו, משתף במאמר זה את המידע הנדרש בשביל הטיפול.

    בדיקה מקדימה
    בר סמכא
    זמן היעדרות
    מקצועיות
    מעקב לאחר הניתוח
    פיקוח
    מחיר
    VS
    השתלת שיער בישראל
    השתלת שיער בטורקיה
    נעשת בפגישה פנים אל פנים.
    מתבצעת באמצעות שליחת תמונות ומסמכים עקב המרחק.
    רופאים מוסמכים הם היחידים שמורשים לבצע השתלת שיער.
    לימודי תעודה מספיקים בכדי לבצע את השתלת השיער.
    זמן ההיעדרות נמוך יותר.
    זמן ההיעדרות גבוה יותר שכן הוא כולל את זמן הטיסות.
    רמת מקצועיות גבוהה מאוד.
    רמת מקצועיות גבוהה מאוד, אך כמו תמיד – חשוב לבצע מחקר מקיף בטרם בחירת הרופא המנתח.
    מתבצע בפגישות בארץ.
    תחילה מתבצע בטורקיה בזמן השהות. לאחר מכן – המעקב מורכב יותר בשל המרחק הרב.
    מפוקח על ידי משרד הבריאות.
    לא קיים בהכרח פיקוח על כלל הניתוחים.
    12,000-30,000
    8,000-14,000

    מחיר השתלת שיער בישראל

    כמה עולה השתלת שיער בישראל? טווח המחירים נע בין 12,000 ל-30,000 שקל. המחיר הסופי יהיה בהתאם להיקף הטיפול ולמספר הזקיקים המושתלים.

    מקצועיות וניסיון הרופאים בישראל

    על מנת לקבל אישור לעסוק בתחום השתלות השיער על הרופאים הישראלים לעבור הכשרה נוספת פרט להיותם רופאים. אחוזי ההצלחה הגבוהים, בשילוב עם הרפואה והציוד המתקדם בארץ מעידים על המקצועיות הגבוהה שלהם. עם זאת, יש לציין שבהשוואה לרופאים שבטורקיה, אשר נחשבת למעצמת השתלות השיער, הניסיון של הרופאים הישראלים מועט יותר.

    לייעוץ ראשוני השאירו פרטים:

     נא להזין מספר טלפון תקין

     מי יכול לבצע השתלת שיער בישראל?

     בישראל מורשים רופאים בלבד, אשר עברו הכשרה ייעודית, שכן משרד הבריאות מפקח על התחום כולו. חשוב לבחור ברופא (לרוב מומחה לרפואת עור או לכירורגיה פלסטית) המנוסה בהשתלות שיער, כיוון שהצלחת הטיפול תלויה במידה רבה במיומנות של הרופא המבצע.

     ליווי וזמינות לאורך ההליך

     כאמור, למרות שטמונים יתרונות רבים בהשתלות שיער בטורקיה, יש לציין יתרון נוסף משמעותי והוא שכאשר ההשתלה מתבצעת בישראל, הרופא מלווה את המטופל מתחילתו ועד סופו, משמע הפגישה הראשונית מתבצעת פנים מול פנים. אף לאחר ההשתלה, אם יש צורך, ניתן ליצור קשר עם הרופא בקלות, שכן נמצא בישראל.

     אז האם כדאי לבצע את ההשתלה בישראל או בחו״ל?

     בשל הביקוש הגדל להשתלות, התקדם התחום מאד בארץ ובעולם ומספר המדינות שמציעות את הטיפול גדל בשנים האחרונות משמעותית. יעד מבוקש מאוד לביצוע הוא טורקיה. בנוסף צוותים טורקים מבצעים השתלות גם במדינות אחרות בשל המיומנות הרבה שצברו בנושא. המחיר בטורקיה יכול להיות נמוך בחצי מטיפול בישראל, אבל חשוב לזכור כי בטורקיה השתלות שיער אינן מחוייבות להתבצע על ידי רופא אלא על ידי לימודי תעודה בלבד. על ההשוואה המלאה ניתן לקרוא במדריך השתלת שיער בישראל או בטורקיה.

     מתלבטים האם לבצע השתלת שיער בישראל או בטורקיה? השאירו פרטים

      נא להזין מספר טלפון תקין

      האם ניתן להניח תפילין לאחר השתלת שיער?

      מבחינה רפואית ניתן להניח תפילין לאחר ההשתלה. עם זאת, יש לעשות זאת בצורה עדינה על מנת לפגוע בצורה מינימאלית בגלדים שעל הראש.

      נפיחות לאחר השתלת שיער

      לעיתים עלולה להתרחש נפיחות באזור המצח. לרוב, הנפיחות נשארת מהיום השני שלאחר ההשתלה ועד היום הרביעי. בכל מקרה, זוהי תופעה שגרתית, שלאחריה לא אמורות להיות בעיות נוספות.

      איך כדאי לישון לאחר השתלת שיער?

      ברמת העיקרון, עליכם להיות יותר מודעים לתנוחת השינה. התנוחה המומלצת היא שכיבה כאשר הראש והגב מעט מורמים. אם לא ניתן לכוון את המיטה שלכם, אז אפשר להשתמש בכרית טיסה לדוגמא – אשר מבצעת פעולה דיי דומה. בנוסף, עשויות להיות הפרשות קלות מהקרקפת שעשויות ללכלך את הכרית, לכן, מומלץ לכסות אותה. לבסוף, הקפידו באופן מוגבר על ניקיון המיטה והמצעים לאחר ההליך. זאת כיוון שהקרקפת היא עוד רגישה, והמיטה עשויה להיות מקור לזיהומים.

      איך מומלץ לשטוף את השיער לאחר ההשתלה?

      הרופא שבחרת יספק לך שמפו ותחליב לשטיפת השיער. יש להתחיל לשטוף את השיער 3 ימים לאחר ההשתלה פעם ביום למשך 15 ימים.

      תמונות לפני ואחרי של השתלת שיער

      השתלת שיער לפני לפני
      השתלת שיער אחרי אחרי
      השתלת שיער
      השתלת שיער בישראל לפני לפני
      השתלת שיער בישראל אחרי אחרי
      השתלת שיער בישראל
      השתלת שיער בישראל לפני לפני
      השתלת שיער בישראל אחרי אחרי
      השתלת שיער בישראל
      הצג את כל התמונות
      התמונה שהעלית גדולה מדי
      חיפוש רופאים
      נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
      נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
      הודעה נשלחה בהצלחה
      פנייתך נשלחה בהצלחה