חיפוש
השתלת שיער בישראל

ישנם אנשים שעבורם נשירת שיער ותהליך ההתקרחות הם פשוט חלק מהחיים. הם מקבלים בשמחה את המראה החדש ואינם מקדישים לזה כל מחשבה נוספת. בשביל אחרים, מדובר באיבוד חלק מהותי ממי שהם. רעמת שיער מפוארת מהווה עבור גברים רבים מושא לגאווה והם משקיעים לא מעט בלטפח אותה. כשזה מגיע לאסתטיקה נשית, חשיבות השיער המלא והמטופח נעשית גדולה אפילו יותר. לכן, עבור רבים, נשים וגברים כאחד, אובדן השיער יכול להיות משבר של ממש.

אבל אין צורך להתייאש כל כך מהר, כיום יש פתרונות מתקדמים ויעילים ביותר לשיקום השיער ומניעת התקרחות. כיום, באמצעות העברת זקיקי שיער מאזורים בריאים בקרקפת או נקודות אחרות בגוף והשתלתם באזורי הקרחת, ניתן ליהנות משיער מלא, שופע ולא פחות חשוב – בעל מראה טבעי.

השתלת שיער פרופיל ניתוח:

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה מקומית
אורך הניתוח
3-6 שעות
היכן מבוצע
מרפאה/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
ללא אשפוז
דרגה ומשך כאב
כאב קל למשך 3-4 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
להימנע מפעילות גופנית, הזעה, ומכה בראש
תדירות מעקב
לאחר שבוע, חודש, 3 חודשים ושנה
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר 3-4 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר כחודש
טווח מחירים
15,000-30,000

מהי השתלת שיער?

השתלת שיער הינה טיפול יעיל הנותן מענה במצבים של התקרחות – מלאה או חלקית – אצל גברים ונשים. מדובר בטיפול פופולרי ביותר הצובר תאוצה בשנים האחרונות, וכתוצאה מהביקוש הגדל ישנן מדינות רבות שמציעות את הטיפול המתקדם.

למי מיועדת השתלת שיער?

כ-80% מהגברים ו-50% מהנשים מעל גיל 45 יסבלו מדילול שיער והתקרחות. הגורמים לכך רבים ומגוונים:

גנטיקה – נטיה משפחתית לנשירת שיער הינה הסיבה השכיחה ביותר לאובדן שיער
שינויים הורמונליים – הפרת האיזון ההורמונלי יכולה להתבטא בנשירת שיער
לחץ נפשי – סטרס מתמשך או מצב דחק פתאומי
ירידה חדה במשקל – דיאטה חריפה המובילה לירידה מהירה מדי במשקל
תופעת לוואי של טיפול תרופתי – ישנן תרופות שתופעת הלוואי שלהן היא נשירת שיער
היריון אצל נשים – נשירת שיער לאחר היריון ולידה היא תופעה שכיחה מאד
תת פעילות בלוטת התריס – תפקוד לקוי של בלוטת התריס יכול להוביל להפרעה בחילוף החומרים בגוף ומכאן לדילול השיער

טיפ היועצת

מעבר לגנטיקה ולהורמונים גם לאורחות החיים יש משקל בבריאות השיער. תזונה לקויה,  תפריט דל בוויטמינים ומינרלים ומחסור בחלבונים עלולים לתרום להיחלשות השיער ולנשירתו. גם שימוש תכוף בחומרים כימיים כגון צביעה והחלקה של השיער עלול לגרום לנשירה, וכך גם מתיחה מתמשכת בעת איסוף השיער לקוקו הדוק מדי.

מעבר לניראות האסתטית, לאובדן שיער יש משמעויות רגשיות ונפשיות כבדות משקל. אצל נשים נתפסת דלילות השיער כפגיעה בנשיות ובדימוי העצמי, וגברים תופסים את ההתקרחות כהזדקנות וביטחונם העצמי נפגע בשל כך. כתוצאה מזאת הפכה השתלת שיער לטיפול פופולרי ביותר וככל שגישות ההשתלה מתקדמות ומספקות תוצאה טובה לאורך זמן, כך גדל הביקוש. עם זאת חשוב להבין שהשתלת שיער אינה פתרון של "זבנג וגמרנו" אלא תהליך הכרוך בטיפול פולשני ונמשך חודשים רבים עד לקבלת המראה הרצוי.

סוגי השתלות שיער

ישנן מספר טכניקות של השתלת שיער, אבל כל טיפול חייב תנאי הכרחי של אזור תרומה גדול ואיכותי מספיק. ללא אזור עשיר שממנו ניתן לקחת זקיקי שיער לצורך השתלתם במקום אחר – המראה שיתקבל לא יהיה מספק. לכן חשוב מאד לבצע את התהליך רק לאחר אבחון מוקפד וייעוץ רפואי המאשר את פוטנציאל ההצלחה של התהליך

השתלת שיער FUE (Follicular Unit Extraction) – שיטה זו מבוצעת בשלושה שלבים. תחילה מבצעים נקבים זעירים שלתוכם יושתל השיער, לאחר מכן מוציאים באמצעות מחט דקיקה זקיקי שיער מהאזור התורם (בדרך כלל הקרקפת האחורית), המכילים את החומר הגנטי של השערה הבריאה והעמידה. הזקיקים נשטפים בתמיסת חיטוי ולאחר מכן מושתלים בנקבים בקרקפת בצפיפות ובעומק שתוכננו ע"י הרופא לקבלת תוצאה מיטבית.
השתלת שיער מיקרו FUE (Micro Follicular Unit Extraction) – זוהי בעצם גישה משודרגת של FUE, שבמסגרתה משתילים כ-4,000 זקיקים במפגש אחד שאורך כ-6 שעות. גישה זו נפוצה יותר בקרב גברים כיוון שבתחילת הטיפול השיער מגולח לחלוטין כדי לאפשר את הוצאת כמות הזקיקים הגדולה.
השתלת שיער FUT – בטכניקה זו קוצרים רצועת שיער מחלקה האחורי של הקרקפת המאופיין בשיער עבה וחזק יותר, מפרידים אותה לזקיקים בודדים ומשתילים אותם באזור המקריח.
השתלת שיער DHI – בטכניקה זו הזקיקים מוצאים מהאזור התורם ולאחר שטיפה בתמיסת חיטוי הם מוכנסים באמצעות עט הזרקה אל הקרקפת, ללא צורך בחריצת תעלות. שיטה זו נפוצה בעיקר אצל נשים כיוון שאין צורך בגילוח הראש טרם הטיפול.

האם השתלת שיער כואבת?

השתלת שיער מתבצעת בהרדמה מקומית ולכן במרבית המקרים אינה כואבת למעט אי הנוחות הכרוכה בזריקות ההרדמה. לאחר הפעולה צפויים כאב קל, אי נוחות ותחושת עקצוץ, אשר ניתנים לשליטה באמצעות משככי כאבים וצפויים לחלוף בתוך מספר ימים.

כמה זמן נמשכת השתלת שיער?

השתלת שיער נמשכת מספר שעות, כתלות בשטח האזור המקריח ובמספר הזקיקים שיש להשתיל.

האם לאחר השתלת שיער נותרות צלקות?

לאחר ביצוע השתלת שיער בשיטות FUE לא נותרות צלקות, לאחר השתלת FUT נוצרת צלקת במקום קצירת השיער שמוסתרת ע"י השיער שנותר.

מה הסיבוכים או הסיכונים בהשתלות שיער?

השתלת שיער היא תהליך טיפול בטוח יחסית, אבל כמו כל הליך כירורגי הוא אינו חף מסיכונים או סיבוכים. לאחר הטיפול עלולים להופיע כאבים, דימומים, זיהום, דלקת או נפיחות ולעתים עלולה להסתמן צמיחת שיער בכיוון לא טבעי. ביצוע הטיפול בידי רופא מיומן ובמרפאה בעלת ציוד מתקדם יכולים להפחית את הסיכוי לסיכונים אלה.

איך נראית ההחלמה לאחר השתלת שיער?

עם סיום הליך ההשתלה הרופא יחבוש את ראש המטופל/ת וינחה אותם שלא להסיר את התחבושת במשך יומיים. סרט הדוק שיוצמד למצח נועד למנוע נפיחות מקומית לאחר הטיפול. בימים שלאחר מכן יש ליטול אנטיביוטיקה ונוגדי דלקת למניעת זיהומים ולהיעזר במשככי כאבים במידת הצורך. לאחר יומיים ניתן לחזור לשגרה ובהדרגה לפעילות מלאה, כאשר מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת בשבועיים שלאחר הטיפול, בעיקר ממשחקי כדור שעלול לפגוע בראש. בנוסף חשוב לחפוף את השיער בשמפו טיפולי מיוחד, לחבוש כובע בכל יציאה לשמש ולנסות להימנע מהזעה. ישנם רופאים שימליצו על טיפול PRP בנוסף להשתלה, שבמסגרתו מוזרקים לקרקפת חומרים מעודדי צמיחה. חשוב לדעת כי חלק מהשיער המושתל צפוי לנשור לאחר הטיפול בתהליך טבעי וצפוי והוא עתיד לצמוח מחדש בשבועות שלאחר מכן.

מתי רואים תוצאות לאחר השתלת שיער?

שערות ראשונות יתחילו לצמוח כ-3 חודשים לאחר השתלת שיער ובחודשים שלאחר מכן יתחיל השיער לצמוח ולהתמלא, כאשר תוצאה סופית צפויה לאחר כשנה. השיער המושתל צפוי להחזיק על הראש למשך שנים רבות, אם כי חשוב לזכור ששיער באזורים אחרים בראש  עלול לנשור ולעתים יש לעבור השתלה נוספת.

טיפ היועצת

אחד הפרמטרים החשובים בהשתלת שיער הוא תיאום ציפיות. לא מדובר בטיפול שמשחזר את השיער שהתנוסס על הראש בגיל צעיר, מכיוון שבתהליך לא מגדילים את כמות השיער אלא מעבירים אותו ממקום למקום ו"מסדרים" אותו על הראש בצורה יותר שופעת ואחידה. אבל בהחלט מדובר בשיטה שיכולה לשפר משמעותית את מראה השיער ולתרום להעלאת הדימוי העצמי באם נפגע כתוצאה מאובדן השיער.

כמה עולה השתלת שיער?

טווח המחירים של הטיפול נע בין 15,000 ל-30,000 שקל, כאשר המחיר הסופי מחושב בהתאם להיקף הטיפול ולמספר הזקיקים המושתלים.

מי יכול לבצע השתלת שיער?

בישראל מורשים בביצוע השתלת שיער רופאים בלבד, אשר עברו הכשרה ייעודית והתחום כולו מפוקח ע"י משרד הבריאות. חשוב לבחור ברופא (לרוב מומחה לרפואת עור או לכירורגיה פלסטית) המנוסה בהשתלות שיער, כיוון שהצלחת הטיפול תלויה במידה רבה במיומנות של הרופא המבצע.

השתלת שיער – בארץ או בחו"ל?

בשל הביקוש הגדל להשתלת שיער, התקדם התחום מאד בארץ ובעולם ומספר המדינות שמציעות את הטיפול גדל בשנים האחרונות משמעותית. יעד מבוקש מאד לביצוע השתלת שיער הוא טורקיה, שנחשבת מעצמה עולמית בתחום המושכת אליה קירחים מכל רחבי העולם. בנוסף צוותים טורקים מבצעים השתלות גם במדינות אחרות בשל המיומנות הרבה שצברו בנושא. מחיר השתלת שיער בטורקיה יכול להיות נמוך בחצי מטיפול בישראל, אבל  חשוב לזכור כי בטורקיה השתלות שיער אינן מחוייבות להתבצע בידי רופא אלא נדרשים לימודי תעודה בלבד

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה