חיפוש
מילוי (העלמת) קמטים

 

הסיבות לביצוע מילוי קמטים

עם השנים שעוברות, במירוץ החיים, העור מאבד אלמנטים חיוניים רבים הגורמים לאובדן גמישות והופעת קמטים וקמטוטים בעור.

נזקי שמש – חשיפת יתר לשמש פוגעת בהתחדשות התקינה של סיבי הקולגן.

תזונה לקויה – בעקבותיה מתקיים מחסור בוויטמינים או שינוי קיצוני במשקל היוצר חוסר איזון בגוף.

עישון – עישון מעודד את תהליך הזדקנות העור ומסייע ביצירת קמטים וקמטוטים,  מביא לזרימת דם מופחתת לעור, בעקבות כך תאי העור מתחדשים פחות ונפגעת יכולת תיקון הנזקים הטבעית של העור.

קיימים גורמים נוספים כמו מצב נפשי לא יציב, זיהום סביבתי, יובש ומתח המשפיעים על העור אנושות.

אם בעבר טכניקת הטיפול הייתה מבוססת רק על סכין המנתחים או קילוף שכבות העור באמצעות פילינגים שונים. יותר ויותר נשים וגברים בוחרים לעבור טיפולי מילוי קמטים ע”י הזרקת חומרי מילוי. הטיפולים החדשים אינם פוגעים ברקמות בריאות ואינם מצריכים התאוששות והחלמה ארוכה. 

סוגי מילוי קמטים

קיימים חומרי מילוי קמטים קבועים לפרק זמן ארוך מאוד ולעיתים לצמיתות וחומרי מילוי לזמן מוגבל, בד"כ עד שנה. חומרי מילוי קמטים קבועים, בהם סיליקון, ביואלקמיד, ארטיקול ועוד אשר נשארים לפרקי זמן ארוכים מאוד/לצמיתות. חומרים אלו מוזרקים בטכניקות שונות מתחת לעור ונשארים באזורים אליהם הוזרקו באופן כזה שהם “מעלימים” את הקמטים אליהם הם הוזרקו. החומרים הזמניים לרוב טבעיים ולא סינתטיים בשונה מחומרי המילוי הקבועים.

העלמת קמטים ע”י חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי הקיים ברקמת העור שלנו. ע”י שימוש בחומצה היאלורונית ניתן לטפל באזורים שבין האף לפה, עיצוב עצמות לחיים, עיבוי שפתיים ועוד. חומצות היאלרוניות בדרך כלל מחזיקות מעמד עד כשנה.

רסטילן – הוא חומר מילוי מתקדם במיוחד הנחשב למוביל בטרנד ההזרקות. השימושים העיקריים שלו הם: עיבוי שפתיים, מילוי קמטים והענקת נפח באזור הלחיים.

ג’ובידרם – ג'ובידרם אולטרה הוא חומר מילוי המיועד למילוי קמטים ועיבוי שפתיים. הוא מכיל בתוכו לידוקאין המונע כאב בזמן ההזרקה.

טאוסיאלטאוסיאל הוא חומר מילוי קמטים אשר מוזרק באמצעות מחט המפחיתה את רמת הכאב למינימום ומצריכה מהרופא המזריק פחות השקעה בהליך עובדה התורמת לביצוע הטיפול ברמת דיוק גבוהה יותר.

הילפורם – הוא חומר אשר נמצא בעור ומזכיר את התנהגותה של החומצה ההיאלורונית ופועל כדי ללכוד מים ולשמור על החלל הבין תאי בתוך העור. הילפורם המופק מכרבולת של תרנגולים, עובר סטריליזציה ולאחר מכן מיוצב כימית לצורה של ג’ל צלול שתפקידו ליישר קווי קמטים ולנפח שפתיים.

רדיאס  – העלמת קמטים באמצעות רדיאס נחשבת היום בעולם וגם בישראל כאופציה המועדפת גם ע”י הרופאים וגם ע”י המטופלים וזאת ממספר סיבות. רדיאס הוא חומר מילוי קמטים היפואלרגני שאינו מבוסס על החומצה ההיאלורונית. הרדיאס מורכב מקלציום הידרוקסיל אפטיט (CaHA) סינטטי המצוי בתוך ג'ל צמיגי. ה-CaHA הוא מינרל אשר קיים בגוף באופן טבעי ומשמש זה למעלה מ-20 שנה ברפואה אורטופדית ,נוירו כירורגיה, רפואת שיניים ועיניים. הזרקת הרדיאס לאזור מוסיפה נפח לפנים ומשמרת את מבנה העצמות של הפנים, מילוי קמטים בזוית הפה, העלמת צלקות אקנה ועיצוב באזור קו הלסת.

הזרקת סיליקון – הזרקת סיליקון היא פתרון יעיל לטיפול באזורים בעייתיים בפנים ובגוף. הזרקת הסיליקון מיועדות לקמטים מסביב לפה, צלקות אקנה וצלקות אחרות מטופלות בסיליקון שמן רפואי טהור עושות את העבודה לצמיתות. 

הזרקת בוטוקס – הבוטוקס הוא בין הטיפולים הקוסמטיים הנפוצים ביותר בעולם. הוא מאופיין בטיפול קל,מהיר שאינו דורש זמן התאוששות או החלמה. למעשה, בוטולינום טוקסין הוא רעלן, סוג חלבון המיוצר על ידי חיידק החוסם את שחרור החומר הגורם לגירוי עצבי ומוביל להחלקת הקמט כיוון שהשריר אינו מקבל את הגירוי, מפסיק לזוז ומתכווץ.

הזרקת שומן עצמיהזרקת שומן גוף עצמי עלולה לשמש חומר מילוי משופר מותאם אישית לכל גוף וגוף, יותר ויותר רופאים החלו להזריק שומן גוף עצמי במקום את חומרי המילוי הרגילים וזאת כיוון שהשומן העצמי מתאים למילוי בכל אזור ונשאר לזמן רב יותר אך עלול ליצור בעיות ולכן יש לוודא התאמה בפגישת הייעוץ.

קולגן –  קולגן הינו חומר המצוי בגוף האדם שנחשב לחומר מילוי פחות סמיך המומלץ למילוי שפתיים וקמטים עדינים. הקולגן הינו חומר מילוי שנוי במחלוקת, כיוון שחלק מהנשים מפתחות אליו תגובה אלרגיות ולכן מומלץ לבצע טסט לפני המילוי בחומר עצמו. 

 

טיפ היועצת


סבתא בישלה מסכה והכינה לך המלצה, רגע לפני ביצוע הליך נסי את תרופות הסבתא הבאות להחלקת העור והסרת הקמטים, לא הצלחת? גשי להליך. עילות המסכות משתנה אולם בחלק מהמקרים השימוש בהן נותן אפקט נהדר.

כיצד יש לבחור את הרופא: 

היועצת כאן לעזור! אצלנו באתר תמצאו רופאים, מטפלים מוסמכים ומוכשרים עם המלצות מדויקות – חפשי כאן ותוכלי למצוא את המטפל הנכון ביותר עבורך לפי הפרמטרים החשובים לך.

שיטות ההזרקה:

מכיוון שלרוב מילוי הקמטים יתבצע באמצעות חומצה היאלורונית וחיזוק עם בוטוקס, הנה שיטות ההזרקה הנפוצות כאשר מדובר במילוי קמטים: 

ישנן 5 טכניקות עיקריות בהזרקה למילוי קמטים:

 • שיטת המעגל – הזרקה חוזרת של כמויות שוות בכל כמה מילימטרים לאורך האזור הרצוי.
 • שיטת הלינר\ הקו – הרופא נכנס עם המחט בזווית של 30 מעלות בעומק של כ-10 מ"מ וככל שהוא מוציא את המחט הוא מחדיר את החומר בצורה שוויונית.
 • שיטת הקרוס – הרופא יוצר רשת על ידי הזרקת החומר שתי וערב. לשיטה יתרון כאשר מזריקים לאזור ברקמה הדורש תמיכה יתרה.
 • השיטה הקנולית – הרופא נכנס מנקודה אחת אל תוך הקמט ובלי להוציא את המחט מזריק בזויות שונות בקצב וכמויות אחידות בנקודות שונות בקמט. הקנולות הן מחטים חדות וארוכות. היתרון העיקרי הוא כניסה מנקודת הזרקה אחת ומילוי שטחים נרחבים ללא הצורך בטראומות מרובות ושטפי דם הנגרמים מהזרקה עם מחט בנקודות רבות. כדי להחדיר את הקנולה, הרופא משתמש במחט עם קוטר זהה או רחב יותר ויוצר את פתח הכניסה. 
 • שיטת הסנדוויץ' – כשמה, בעזרת השיטה הזו הרופא מזריק לשכבות שונות של העור כמויות שונות של החומצה ההיאלורונית. שיטה זו נפוצה לקמטים עמוקים כמו קמטי הבעה. חומר המילוי מוזרק בתאי העור בצורת שכבות.

חשוב לזכור: ככל שהתכשיר סמיך יותר – הוא מתאים לצורך מילוי קמטים עמוקים יותר ולהענקת נפח, וככל שהוא דליל יותר – הוא מתאים למילוי קמטוטים וקמטים שטחיים.

טיפ היועצת: 

לא למהר! לא משנה באיזה מילוי תשתמשי, יש להזריק לאט ובזהירות – הזרקה של חומר המילוי צריכה להתבצע בכמויות קטנות. הזרקת כמות גדולה מדי עלולה לגרום למילוי בתוך העור, לזוז ובכך ליצור עוויתות. כמובן שכל אזור מגיב בצורה שונה ובקצב שונה – אך חשוב להקפיד על קצב נכון וכמות נכונה.

לפני הטיפול: 

 • חשוב לדווח על כל בעיה רפואית, אלרגיה או רגישות שקיימת לחומר כזה או אחר. 
 • יש לדווח לרופא על כל תרופה הנלקחת בסמוך לטיפול, יש לשים דגש על התרופות הבאות: תרופות אנטיביוטיות לשם טיפול נגד זיהום, תרופות הקשורות למחלות לב או המשפיעות על קצב הלב ותרופות שנועדו לטפל במחלות אוטואימוניות.
 • מומלץ לבצע טיפול מונע נגד הרפס כ-3 ימים לפני ההזרקה
 • כדאי להימנע מעישון ושתיית אלכוהול על מנת למנוע דלילות בדם ודימומים מיותרים.
 • יש להגיע לטיפול ללא איפור כלל. כמו כן אסור למרוח קרם פנים.

הליך הטיפול:

 1. חיטוי אזור ההזרקה ע״י חומרי חיטוי ולאחר מכן סימון (יש רופאים שלא מסמנים) הנקודות אליהן יוזרק החומר הנבחר.
 2. הרופא המבצע את ההזרקות יקבע בהתאם לאופי ומיקום הקמט את כמות החומר שאותה הוא מזריק (נמדדת בסמ״ק אחד שיש בכל מזרק) ואת סוג וצמיגות החומר.
 3. הזרקת החומר בהתאם לסוג הטיפול – הכלה וספיחת הנוזלים הנוספים שמוסיפים נפח לאזור.

את תוצאות ההזרקה רואים מייד אולם התוצאה הסופית תתקבל תוך פרק זמן של כשבוע.

משך הטיפול נקבע על פי כמות ההזרקות, שיטת ההזרקה והאזור בו החלטת לטפל.

התהליך בד"כ נמשך בין עשרים דק לשעה ולאחריו ניתן לחזור לשגרה, לעבודה או הביתה.ברוב המקרים, נדרש טיפול אחד שנשמר לכמה חודשים עד שנה וחצי.

רוב המוצרים מכילים חומר אלחוש – אשר מקל על כאב ההזרקה וחוסר הנוחות.
לאחר הטיפול:

לאחר הטיפול, ניתן לחזור לשגרה מלאה, מומלץ להימנע מעיסוי או מגע באזור ההזרקה על מנת למנוע זליגה של החומר ולהימנע מפעילות מאומצת ביום ההזרקה.
בשבוע שלאחר ההזרקות יש להימנע משמש ישירה או המצאות בטמפרטורות גבוהות – במידה ואין אפשרות להמנע, יש להשתמש בקרם הגנה עם SPF גבוה ככל הניתן.
הקפדה מלאה על ההוראות הן לפני הטיפול והן אחריו, תקטין משמעותית את הסיכוי לתופעות לוואי לא נעימות.

טיפ היועצת

היועצת מזהירה מהגזמות -הימנעי מקיצוניות!

 שינוי דרסטי אינו רצוי בכל המדובר על הזרקות וכדאי מאוד להיזהר מכך.

ובכלל, אנחנו בעד לשנות את מה שמפריע כל עוד זה בבקרה וללא הגזמות מיותרות שמביאות לחרטות מיותרות. בלי הגזמות, בקיצור. 

תופעות לוואי וסיבוכים:

לכל הזרקה יש תופעות לוואי קלות החולפות תוך מספר שעות או ימים בודדים. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר, מתרחשות בעקבות ההזרקה עצמה ולא בעקבות החומר.

אדמומיות ונפיחות– סביב אזור ההזרקה צפויה להיות נפיחות ואדמומיות קלה, זאת כיוון שהוזרק חומר חדש לגוף והגוף מקבל אותו – תהליך היכול לקחת כמה שעות או ימים. 

כאב מקומי– לאחר תום האלחוש, את עלולה להרגיש כאב קל כמו אחרי זריקה באזור בו הייתה ההזרקה.

שטף דם– לאחר ההזרקה, עלול להיווצר שטף דם קל באזור בו הוזרק, זאת כיוון שהגוף מקבל את החומר החדש ומתמודד עם הזריקה שהגוף קיבל.

במקרים נדירים וחריגים מאד, כאשר נוצרת נפיחות או אלרגיה שממשיכות יותר משבוע – יש לפנות לרופא וניתן לטפל בעזרת אנזים אשר מפרק את החומצה ההיאלורונית הנקרא היאלורונידאז.

במקרים של זיהום מקומי, ניתן לתת אנטיביוטיקה או משחה אנטיביוטית ולטפל בזיהום.

חשוב מאוד! להימנע מהזרקה במקומות דלקתיים או זיהומים או הרפס פעיל ובכלל במידה ואת בהריון או לוקחת מדלל דם – יש צורך בהתייעצות עם הרופא המטפל על מנת למנוע נזק בלתי הפיך לפני הטיפול.

זכרי! כל גוף שונה אחד מהשני ועלול להגיב באופן שונה לטיפול דומה, תופעות הלוואי והסיבוכים עלולים להיות שונים אצל כל אחד.


טיפ היועצת:

במידה ותטופלי בחומצה היאלורונית, על מנת להגיע לתוצאה יפה וטבעית – מומלץ להשתמש במספר מוצרים וחומצות יחד.המחיר יקר יותר אך התוצאה שווה יותר וטבעית יותר.

שימי לב – רופא מיומן ומקצועי יציע לך זאת במהלך פגישת ההיכרות.

 במידה ולא, תשאלי זאת בעצמך. 

תוצאות הטיפול:

את התוצאה יראו מיד בתום הטיפול, מה שיקנה לך ולרופא המטפל את האפשרות לבחון יחד ולהחליט האם יש צורך בפעולה נוספת או האם הטיפול הזה מספיק לתקופה הקרובה. 

יעילות הטיפול גבוהה מאד וניכרת על הפנים בצורה מהירה עד כשבוע ימים תראי הבדל משמעותי. 

הקמט נעלם מיד עם הזרקת החומר והתוצאה נראית באופן מיידי. לאחר ההזרקה מתקיימת ספיחת מים בתוך החומר, המעלה את יעילותו.

הליך ההחלמה וחזרה לשגרה:

הליך ההחלמה הינו בין המהירים ביותר – ניתן לשוב לפעילות מלאה מיד בתום הטיפול.

 • מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית במשך יום שלם לאחר ההזרקות המובילות לעליית הדופק ואספקת הדם בגוף העלולה להופעת סימנים כחולים ונפיחות. 
 • מומלץ להימנע מחשיפה לשמש וטמפרטורות גבוהות בימים הראשונים העלולות להוביל לנפיחות.
 • מומלץ להימנע משתיית אלכוהול המביא להתרחבות כלי הדם וכן מגביר נפיחות, סימנים כחולים ואדמומיות.

שימור התוצאות:

על מנת לשמר את התוצאות ואם עברת את גיל ה-40 – ניתן לקחת תוספי מזון או תכשירים קוסמטיים בהם יש קולגן וחומצה היאלורונית במינון גבוה וכך התוצאות ישמרו לזמן רב יותר.

כצה עולה מילוי קמטים?

איזה כיף ששאלת! חקרנו ובדקנו ולהלן התוצאות שהגענו אליהן.
הטווח משתנה כמו בכל הליך ובכל טיפול אך הבאנו לך טווח מיוחד שתדעי למה לצפות ואיך להתכונן.
שיטוח קמטים באמצעות בוטוקס בין 500- 2000 למזרק.
מילוי קמטים בחומצה היאלורונית בין 1200 -2200.
מילוי קמטים באמצעות הזרקת סיליקון בין 1000-1500 למזרק.
מילוי בשומן עצמי כ 6500 שח כל הטיפול.

תמונות לפני ואחרי של מילוי (העלמת) קמטים

תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 2 אחרי
הצמדת אוזניים
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 2 אחרי
הצמדת אוזניים
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 2 אחרי
הצמדת אוזניים
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין 2 אחרי
הצמדת אוזניים
הצג את כל התמונות
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה