חיפוש
השתלת שיניים

מהי השתלת שיניים?

השתלת שיניים היא טיפול רפואי המחליף את השיניים החסרות. עם העלייה בתוחלת החיים והרצון להאריך גם את חיי השיניים, התפתחו גישות מתקדמות אשר מאפשרות לבצע את הטיפול במהירות וביעילות.

למי מתאימה השתלת שיניים?

ההשתלה מתאימה למי שסובל ממחסור של שן אחת או יותר – ולעתים לסת שלמה. עם זאת חשוב מאד לקחת בחשבון את מצבו הרפואי של המטופל. אנשים הסובלים ממחסור בעצם בפה יידרשו לטכניקות ייעודיות להשתלה. בנוסף, חולי סוכרת, אנשים שסובלים מאוסתאופרוזיס או מעשנים כבדים יידרשו לרוב לטיפולים מקדימים ומאזנים.

מה המשמעות של מחסור בעצם?

על מנת לבצע השתלה יציבה ונכונה יש צורך בכמות מספקת של עצם בלסת שעליה יושמו השתלים. אולם ישנם מצבים של אנשים מחוסרי עצם המחייבים גישות מורכבות. הסיבות למחסור בעצם הן נסיגת חניכיים, דלקת מתמשכת, עצם שנספגה לאחר עקירה ישנה או מחלות רקע שונות הגורמות לשחיקת עצם הלסת. במצבים אלו ישנם פתרונות המאפשרים השתלה למרות המחסור בעצם.

 • השתלת עצם – תהליך ניתוחי שבמסגרתו מושתלת עצם ממקור עצמי או מחומר טבעי, שמתאחה במקום, ולאחר תהליך החלמה ואיחוי העצם ניתן להבריז לתוכה את השתלים הדנטאליים.
 • הרמת סינוס – כאשר ישנו מחסור בעצם בלסת העליונה ניתן לבצע ניתוח אשר במסגרתו מגדילים את גובה העצם על חשבון חלל הסינוס שמעליה. ניתן לבצע את הטיפול בגישה סגורה, במצבים של מחסור קטן בעצם, או בגישה פתוחה כאשר יש צורך להיכנס אל תוך חלל הסינוס עצמו ולהשתיל שם תחליף עצם.
 • השתלה בזאלית – כאשר יש מחסור בעצם הלסת התחתונה ניתן לעשות השתלת שיניים בזאלית, אשר בה מוחדרים השתלים אל עצם הבסיס בגולגולת.
 • שימוש בשתלים קצרים – ישנם שתלים דנטאליים המותאמים למצבי מחסור בעצם, כיוון שהם קצרים יותר וניתן להחדיר אותם גם לעצם נמוכה.
 • שתלים זיגומטיים – השתלה זיגומטית מתבצעת כאשר השתלים מוברגים אל עצם הלחי (הזיגומה) ובכך עוקפים את המחסור בעצם הלסת.
לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  אילו השתלות שיניים קיימות?

  ישנם מספר סוגי השתלות שיניים המותאמות למטופל, וזאת נקבע על פי מצב הפה ומצבו הרפואי הכללי.

  השתלת שיניים רגילה

  מתבצעת כאשר רופא השיניים מבריג שתל לתוך עצם הלסת, המחליף את שורש השן. לאחר מספר חודשים של ריפוי ואיחוי המקום, ניתן להרכיב על גבי השתל את בסיס השן. לאחר שהורכב ניתן להרכיב עליו את כתר החרסינה שמחליף את השן עצמה.

  • יתרונות – גישת טיפול בטוחה ויציבה בעלת אחוזי הצלחה גבוהים כ-95%.
  • חסרונות – שיטה זו אינה מתאימה לאנשים עם מחסור בעצם הפה.

  כמה עולה השתלת שיניים רגילה? 2,000-4,000 שקלים לשן, לא כולל כתר ומבנה.

  השתלת שיניים ממוחשבת

  התפתחות הטכנולוגיה הממוחשבת מאפשרת לבצע היום השתלה ממוחשבת החל משלב האבחון ועד הטיפול. בשיטה זו מבצעים אבחון באמצעות צילום CT בטכנולוגיית טומוגרפיה ממוחשבת, המספקת מבט תלת ממדי מדויק על המבנה האנטומי של הלסת. תמונה זו מאפשרת לרופא להעריך את צפיפות העצם וגודלה, מיקום תעלת העצב וכלי הדם. בשלב השני מכינים סד בצורה ממוחשבת ע”פ הנתונים שהתקבלו מההדמיה, והוא מדמה את מיקום השתלים ומכיל פתחים להחדרתם בזווית ובעומק הרצויים. בשלב השלישי מתבצעת השתלת השיניים הממוחשבת כאשר הרופא מניח את הסד על שיני המטופל או על החניכיים ומחדיר את השתלים באמצעות קידוח דרך הסד.

  • יתרונות ממוחשבת – דיוק גבוה יותר, טיפול קצר, הפחתה בסיכון לפגוע בעצב, והחלמה קלה יותר.
  • חסרונות ממוחשבת – הטיפול אינו מתאים לכל אחד ועלות ההשתלה הממוחשבת גבוהה יותר.

  כמה עולה השתלת שיניים ממוחשבת? 3,000-5,000 שקלים לשן.

  השתלת שיניים ביום אחד

  כיום ניתן לבצע את ההעמסה על גבי השתלים כבר במעמד ההשתלה עצמה, ובכך לבצע ניתוח השתלת שיניים ביום אחד.  ולמעשה באותו יום שבו עוקרים את השיניים ניתן להתקין את השתלים ועליהם גשר זמני. חשוב לוודא כי הטיפול מתבצע בפה בריא ללא זיהום או דלקת, שישנה כמות עצם מספקת בלסת, וכמובן שהטיפול מתבצע בידי רופא מיומן.

  • יתרונות  – חסכון משמעותי בזמן הטיפול, קבלת גשר זמני ללא המתנה המאפשר לאכול בצורה תקינה ומראה אסתטי מיידי לאחר הטיפול.
  • חסרונות – זהו הליך מורכב המצריך מיומנות רבה של הרופא ולרוב הוא יקר יותר מהשתלה רגילה.

  כמה עולה השתלת שיניים ביום אחד? 30,000-60,000 ללסת.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   השתלה בזאלית

   השתלת שיניים בזאלית מתאימה לאנשים הסובלים ממחסור בעצם בלסת התחתונה ואינם יכולים לעבור השתלת שיניים רגילה בשל הקושי לעגן את השתל בבסיס יציב. לצורך כך פותחה גישת ההשתלה הבזאלית, שבמסגרתה מוברג השתל לחלק הבסיסי של עצם הלסת שאיננו נספג ונעלם. היא מתאימה לאנשים ללא מחלות רקע כגון מחלות לב, אוסתאופרוזיס וסוכרת, שזקוקים להשתלה של מספר שיניים רצופות בלסת.

   • יתרונות – יציבות ההשתלה ומהירות הטיפול, כאשר את השיניים הזמניות מרכיבים כבר באותו יום ואת השיניים הקבועות כשבועיים לאחר מכן
   • חסרונות – בשל מורכבות הטיפול ישנם בישראל מעט רופאי שיניים המיומנים בביצוע השתלת שיניים בזאלית, מחירה גבוה יותר מהשתלה רגילה ואחוזי ההצלחה נמוכים יותר

   כמה עולה השתלת שיניים בזאלית? 40,000-60,000.

   השתלת שיניים בהרדמה מלאה

   טיפולי שיניים בהרדמה מלאה צוברים יותר ויותר תאוצה בארץ ובעולם. זהו טיפול המבוצע במרפאות ייעודיות ותחת פיקוח מלא של רופא מרדים, ששוהה כל העת ליד המטופל.

   טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתאימים לכמה אוכלוסיות:

   • לסובלים מחרדה דנטאלית
   • לבעלי צרכים מיוחדים המתקשים לעבור טיפול שיניים רגיל
   • לסובלים מאפקט הקאה מוגבר
   • למטופלים שזקוקים לטיפול מורכב במיוחד
   • לאנשים עסוקים המעוניינים לבצע טיפול גדול בביקור אחד

   קיימים יתרונות וחסרונות בהשתלת שיניים בהרדמה מלאה:

   • יתרונות – האפשרות לבצע טיפול שיניים גדול ומורכב, מבלי לגרום סבל למטופל. למעשה חווית הטיפול הינה “שקופה” למטופל, יתרון חשוב במיוחד עבור החוששים מטיפול דנטאלי ולעתים נמנעים ממנו ומזניחים את הפה עד כדי נזק גדול.
   • חסרונות – הרדמה כללית אינה מתאימה לכל אחד. שכן יש התוויות נגד לקשישים ואנשים הסובלים ממחלות לב קשות. בנוסף יש לבצע הכנה לפני הטיפול הכוללת בדיקות דם ואק”ג וההתאוששות מההרדמה עלולה לכלול תופעות לוואי כגון בחילה ושיעול ממושך.

   השתלת שיניים בטורקיה

   בשנים האחרונות חלה תנופה גדולה בתחום השתלות השיניים בטורקיה, שהפכה למעצמת טיפולי אסתטיקה באופן כללי.  בין השאר ניתן לבצע בטורקיה השתלות שיניים מורכבות. המרפאות הטורקיות מבטיחות רופאים מומחים וציוד טכנולוגי מתקדם המאפשרים חווית טיפול מקצועית וטובה. חברות הנסיעות מארגנות דיל הכולל שהייה במלון ומדריך צמוד.

   • יתרונות – מחיר זול יותר וחוויה קבוצתית.
   • חסרונות – הצורך לשהות במלון והקושי לשמור על רצף טיפול לאחר מכן בגלל החזרה למדינת המוצא.

   כמה עולה השתלת שיניים בטורקיה? כ-350 דולר לשן והשתלת לסת שלמה בכ-5500 דולר.

   החלמה לאחר השתלת שיניים

   ככלל משך ההחלמה וההתאוששות לאחר ההשתלה תלויים בטכניקת הטיפול. ביומיים שלושה הראשונים לאחר ההשתלה צפוי דימום קל, כאבים ונפיחות. אלו עתידים להירגע בימים שלאחר מכן. חשוב להקפיד על היגיינת המקום, לצחצח שיניים בעדינות באזור הטיפול, וניתן לשטוף עם מי מלח. כדאי להקפיד על מנוחה, להימנע מהתכופפות ומפעילות גופנית בימים שלאחר הטיפול.

   לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

    נא להזין מספר טלפון תקין

    סיבוכים לאחר השתלת שיניים

    הסיבוכים כוללים דימום מוגבר, זיהום, בצקות, פגיעה בעצב או כשלון ההשתלה. כיום מתבצעות השתלות השיניים ביעילות ובטיחות רבה ויש להן אחוזי הצלחה גבוהים מאד. בטווח הרחוק חשוב להקפיד על היגיינת הפה. זאת בכדי למנוע את כשלון ההשתלה או התפתחות דלקת חניכיים סביב שתלים. בכל אופן, ועל מנת להפחית את הסיכוי לסיכונים ביכולתכם לבחור רופאים מומלצים להשתלת שיניים.

    השתלת שיניים ועישון

    עישון הוא גורם סיכון גבוה במקרים של השתלת שיניים. ע”פ הנתונים העישון מכפיל את הסיכון לכישלון. מעשנים נמצאים בסיכון מוגבר להתפתחות זיהום בגלל ריבוי החיידקים בפה, בעיקר לאחר השתלה הכרוכה בביצוע חתכים בחניכיים. בנוסף נמצא כי בקרב מעשנים מתפתח דימום משמעותי יותר לאחר ההשתלה. עישון סיגריות ידוע כמאט את תהליך ריפוי הפצעים. בנוסף פוגע העישון בחיבור העצם ללסת ויכול להאריך את זמן ההחלמה לאחר ההשתלה. לאחר ביצוע השתלת השיניים חשוב למנוע התפתחות פריאימפלנטיטיס. זוהי מחלה דלקתית של העצם והחניכיים סביב השתלים הדנטאליים. העישון הוא גורם סיכון משמעותי להתאספות חיידקים סביב בסיס השתל והתפתחות דלקת במקום.

    בשל כל אלה, מומלץ מאד להפסיק לעשן כחודש לפני ההשתלה כדי לאפשר לניקוטין להתנקות מהגוף, ולהימנע מעישון לפחות שבוע לאחר ההשתלה, כאשר הזמן האופטימלי הינו חודשיים ללא עישון. בטווח הארוך על מעשנים ליישם היגיינה אוראלית קפדנית כדי למנוע עליה ברובד חיידקי בפה.

    תמונות לפני ואחרי של השתלת שיניים

    השתלת שיניים ביום אחד 1 לפני
    השתלת שיניים ביום אחד 2 אחרי
    השתלת שיניים ביום אחד 1 לפני
    השתלת שיניים ביום אחד 2 אחרי
    יישור ולהבנת שיניים לפני לפני
    יישור ולהבנת שיניים אחרי אחרי
    יישור ולהבנת שיניים
    השתלת שיניים ביום אחד 1 לפני
    השתלת שיניים ביום אחד 2 אחרי

    רופאים מומלצים להשתלת שיניים

    הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

    רופא מומלץ להשתלת שיניים ד
    אסתטיקת שיניים
    ארלוזרוב 36, פתח תקווה
    1 לפרטים
    רופא מומלץ להשתלת שיניים ד
    אסתטיקת שיניים
    ה' באייר 2 , תל אביב
    2 לפרטים
    רופא מומלץ להשתלת שיניים ד
    אסתטיקת שיניים
    לפסקי 1, תל אביב
    3 לפרטים
    לכל הרופאים
    התמונה שהעלית גדולה מדי
    חיפוש רופאים
    נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
    נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
    הודעה נשלחה בהצלחה
    פנייתך נשלחה בהצלחה