חיפוש
השתלת שיניים

ניתוח השתלת שיניים כל מה שרצית לדעת

השתלת שיניים היא טיפול רפואי המחליף את השיניים החסרות. עם העלייה בתוחלת החיים והרצון להאריך גם את חיי השיניים, התפתחו גישות מתקדמות לביצוע השתלת שיניים אשר מאפשרות לבצע את הטיפול במהירות וביעילות.

לייעוץ ראשוני עם רופא שיניים מומלץ באיזור שלך השאירו פרטים

  נא להזין מספר טלפון תקין

  למי מתאימה השתלת שיניים?

  השתלת שיניים מתאימה למי שסובל ממחסור של שן אחת או יותר – ולעתים לסת שלמה. עם זאת חשוב מאד לקחת בחשבון את מצבו הרפואי של המטופל. אנשים הסובלים ממחסור בעצם בפה יידרשו לטכניקות ייעודיות להשתלת שיניים, חולי סוכרת, אנשים שסובלים מאוסתאופרוזיס או מעשנים כבדים יידרשו לרוב לטיפולים מקדימים ומאזנים. לא ניתן לבצע השתלת שיניים אצל חולי סוכרת שאינם מאוזנים או מי שסובל מדלקת חריפה ופעילה בפה.

  מה המשמעות של מחסור בעצם?

  על מנת לבצע השתלת שיניים יציבה ונכונה יש צורך בכמות מספקת של עצם בלסת שעליה יושמו השתלים. אולם ישנם מצבים של אנשים מחוסרי עצם המחייבים גישות מורכבות יותר של השתלת שיניים. הסיבות למחסור בעצם הן נסיגת חניכיים, דלקת מתמשכת, עצם שנספגה לאחר עקירה ישנה או מחלות רקע שונות הגורמות לשחיקת עצם הלסת. במצבים אלו ישנם פתרונות המאפשרים השתלת שיניים למרות המחסור בעצם.

  • השתלת עצם – תהליך ניתוחי שבמסגרתו מושתלת עצם ממקור עצמי או מחומר טבעי, שמתאחה במקום, ולאחר תהליך החלמה ואיחוי העצם ניתן להבריז לתוכה את השתלים הדנטאליים.
  • הרמת סינוס – כאשר ישנו מחסור בעצם בלסת העליונה ניתן לבצע ניתוח אשר במסגרתו מגדילים את גובה העצם על חשבון חלל הסינוס שמעליה. ניתן לבצע את הטיפול בגישה סגורה, במצבים של מחסור קטן בעצם, או בגישה פתוחה כאשר יש צורך להיכנס אל תוך חלל הסינוס עצמו ולהשתיל שם תחליף עצם.
  • השתלה בזאלית – כאשר יש מחסור בעצם הלסת התחתונה ניתן לעשות השתלת שיניים בזאלית, אשר בה מוחדרים השתלים אל עצם הבסיס בגולגולת.
  • שימוש בשתלים קצרים – ישנם שתלים דנטאליים המותאמים למצבי מחסור בעצם, כיוון שהם קצרים יותר וניתן להחדיר אותם גם לעצם נמוכה.
  • שתלים זיגומטיים – השתלה זיגומטית מתבצעת כאשר השתלים מוברגים אל עצם הלחי (הזיגומה) ובכך עוקפים את המחסור בעצם הלסת.

  אילו סוגי השתלות שיניים קיימות?

  ישנם מספר סוגי השתלות שיניים המותאמות למטופל, וזאת נקבע על פי מצב הפה ומצבו הרפואי הכללי.

  השתלת שיניים רגילה

  השתלת שיניים מתבצעת כאשר רופא השיניים מבריג שתל לתוך עצם הלסת, המחליף את שורש השן. לאחר מספר חודשים של ריפוי ואיחוי המקום, ניתן להרכיב על גבי השתל את בסיס השן, ועליו את כתר החרסינה שמחליף את השן עצמה.

  • יתרונות השתלת שיניים רגילה – גישת טיפול בטוחה ויציבה בעלת אחוזי הצלחה גבוהים כ-95%.
  • חסרונות השתלת שיניים רגילה – שיטה זו אינה מתאימה לאנשים עם מחסור בעצם הפה.

  כמה עולה השתלת שיניים? מחיר השתלת שיניים רגילה 2,000-4,000 שקלים לשן, לא כולל כתר ומבנה.

  השתלת שיניים ממוחשבת

  התפתחות הטכנולוגיה הממוחשבת מאפשרת לבצע היום השתלת שיניים ממוחשבת החל משלב האבחון ועד הטיפול. בשיטה זו מבצעים אבחון באמצעות צילום CT בטכנולוגיית טומוגרפיה ממוחשבת, המספקת מבט תלת ממדי מדויק על המבנה האנטומי של הלסת. תמונה זו מאפשרת לרופא להעריך את צפיפות העצם וגודלה, מיקום תעלת העצב וכלי הדם. בשלב השני מכינים סד בצורה ממוחשבת ע"פ הנתונים שהתקבלו מההדמיה, והוא מדמה את מיקום השתלים ומכיל פתחים להחדרתם בזווית ובעומק הרצויים. בשלב השלישי מתבצעת השתלת השיניים הממוחשבת כאשר הרופא מניח את הסד על שיני המטופל או על החניכיים ומחדיר את השתלים באמצעות קידוח דרך הסד.

  • יתרונות השתלת שיניים ממוחשבת – דיוק גבוה יותר, טיפול קצר, הפחתה בסיכון לפגוע בעצב, והחלמה קלה יותר.
  • חסרונות השתלת שיניים ממוחשבת – הטיפול אינו מתאים לכל אחד ועלות השתלת שיניים ממוחשבת גבוהה יותר מהשתלת שיניים לא ממוחשבת.

  כמה עולה השתלת שיניים ממוחשבת? מחיר השתלת שיניים ממוחשבת 3,000-5,000 שקלים לשן.

  השתלת שיניים ביום אחד

  כיום ניתן לבצע את ההעמסה על גבי השתלים כבר במעמד ההשתלה עצמה, ובכך לבצע ניתוח השתלת שיניים ביום אחד.  ולמעשה באותו יום שבו עוקרים את השיניים ניתן להתקין את השתלים ועליהם גשר זמני. חשוב לוודא כי הטיפול מתבצע בפה בריא ללא זיהום או דלקת, שישנה כמות עצם מספקת בלסת, וכמובן שהטיפול מתבצע בידי רופא מיומן.

  • יתרונות השתלת שיניים ביום אחד – חסכון משמעותי בזמן הטיפול, קבלת גשר זמני ללא המתנה המאפשר לאכול בצורה תקינה ומראה אסתטי מיידי לאחר הטיפול.
  • חסרונות השתלת שיניים ביום אחד – מדובר בהליך מורכב המצריך מיומנות רבה של הרופא ולרוב הוא יקר יותר מהשתלת שיניים רגילה.

  כמה עולה השתלת שיניים ביום אחד? מחיר השתלת שיניים ביום אחד 30,000-60,000 ללסת.

  השתלה בזאלית

  השתלת שיניים בזאלית מתאימה לאנשים הסובלים ממחסור בעצם בלסת התחתונה ואינם יכולים לעבור השתלת שיניים רגילה בשל הקושי לעגן את השתל בבסיס יציב. לצורך כך פותחה גישת ההשתלה הבזאלית, שבמסגרתה מוברג השתל לחלק הבסיסי של עצם הלסת שאיננו נספג ונעלם. השתלת שיניים בזאלית מתאימה לאנשים ללא מחלות רקע כגון מחלות לב, אוסתאופרוזיס וסוכרת, שזקוקים להשתלה של מספר שיניים רצופות בלסת.

  • יתרונות השתלת שיניים בזאלית – יציבות ההשתלה ומהירות הטיפול, כאשר את השיניים הזמניות מרכיבים כבר באותו יום ואת השיניים הקבועות כשבועיים לאחר מכן
  • חסרונות השתלת שיניים בזאלית – בשל מורכבות הטיפול ישנם בישראל מעט רופאי שיניים המיומנים בביצוע השתלת שיניים בזאלית, מחירה גבוה יותר מהשתלה רגילה ואחוזי ההצלחה נמוכים יותר

  כמה עולה השתלת שיניים בזאלית? מחיר השתלת שיניים בזאלית 40,000-60,000.

  השתלת שיניים בהרדמה מלאה

  טיפולי שיניים בהרדמה מלאה צוברים יותר ויותר תאוצה בארץ ובעולם. מדובר בטיפול  המבוצע במרפאות ייעודיות ותחת פיקוח מלא של רופא מרדים, ששוהה כל העת ליד המטופל.

  טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מתאימים לכמה אוכלוסיות:

  • לסובלים מחרדה דנטאלית
  • לבעלי צרכים מיוחדים המתקשים לעבור טיפול שיניים רגיל
  • לסובלים מאפקט הקאה מוגבר
  • למטופלים שזקוקים לטיפול מורכב במיוחד
  • לאנשים עסוקים המעוניינים לבצע טיפול גדול בביקור אחד

  קיימים יתרונות וחסרונות בהשתלת שיניים בהרדמה מלאה:

  • יתרונות השתלת שיניים בהרדמה מלאה – האפשרות לבצע טיפול שיניים גדול ומורכב, מבלי לגרום סבל למטופל. למעשה חווית הטיפול הינה "שקופה" למטופל, יתרון חשוב במיוחד עבור החוששים מטיפול דנטאלי ולעתים נמנעים ממנו ומזניחים את הפה עד כדי נזק גדול.
  • חסרונות השתלת שיניים בהרדמה מלאה – הרדמה כללית אינה מתאימה לכל אחד ויש התוויות נגד לקשישים ואנשים הסובלים ממחלות לב קשות. בנוסף יש לבצע הכנה לפני הטיפול הכוללת בדיקות דם ואק"ג וההתאוששות מההרדמה עלולה לכלול תופעות לוואי כגון בחילה ושיעול ממושך.

  השתלת שיניים בטורקיה

  בשנים האחרונות חלה תנופה גדולה בתחום השתלות השיניים בטורקיה, שהפכה למעצמת טיפולי אסתטיקה באופן כללי.  בין השאר ניתן לבצע בטורקיה השתלות שיניים מורכבות הכוללות הרמות סינוס והשתלות עצם, ציפויי חרסינה מכל סוג, כתרים, שיניים תותבות, ניתוחי חניכיים וטיפולים לשיקום הפה מכל סוג. המרפאות הטורקיות מבטיחות רופאים מומחים וציוד טכנולוגי מתקדם המאפשרים חווית טיפול מקצועית וטובה, וחברות הנסיעות מארגנות דיל הכולל שהייה במלון ומדריך צמוד.

  • יתרונות השתלת שיניים בטורקיה – מחיר זול יותר וחוויה קבוצתית.
  • חסרונות השתלת שיניים בטורקיה – הצורך לשהות במלון והקושי לשמור על רצף טיפול לאחר מכן בגלל החזרה למדינת המוצא.

  כמה עולה השתלת שיניים בטורקיה? מחיר השתלת שיניים בטורקיה כ-350 דולר לשן והשתלת לסת שלמה בכ-5500 דולר.

  החלמה לאחר השתלת שיניים

  ככלל משך ההחלמה וההתאוששות לאחר השתלת שיניים תלויים בטכניקת הטיפול. ביומיים שלושה הראשונים לאחר ההשתלה צפוי דימום קל, כאבים ונפיחות אשר עתידים להירגע בימים שלאחר מכן. חשוב להקפיד על היגיינת המקום, לצחצח שיניים בעדינות באזור הטיפול, וניתן לשטוף עם מי מלח. כדאי להקפיד על מנוחה, להימנע מהתכופפות ומפעילות גופנית בימים שלאחר הטיפול.

  מה מותר לאכול לאחר השתלת שיניים? עדיף להתמקד במאכלים רכים וקרים כדי למנוע דימום וכאב.

  סיבוכים לאחר השתלת שיניים

  סיבוכים לאחר השתלת שיניים עלולים לכלול דימום מוגבר, זיהום, בצקות, פגיעה בעצב או כשלון ההשתלה. כיום מתבצעות השתלות השיניים ביעילות ובטיחות רבה ויש להן אחוזי הצלחה גבוהים מאד. בטווח הרחוק חשוב להקפיד על היגיינת הפה לאחר השתלת שיניים כדי למנוע את כשלון ההשתלה או התפתחות דלקת חניכיים סביב שתלים.

  השתלת שיניים ועישון

  עישון הוא גורם סיכון גבוה במקרים של השתלת שיניים, וע"פ הנתונים העישון מכפיל את הסיכון לכישלון השתלת שיניים. מעשנים נמצאים בסיכון מוגבר להתפתחות זיהום בגלל ריבוי החיידקים בפה, בעיקר לאחר השתלת שיניים הכרוכה בביצוע חתכים בחניכיים. בנוסף נמצא כי בקרב מעשנים מתפתח דימום משמעותי יותר לאחר השתלת שיניים. עישון סיגריות ידוע כמאט תהליך ריפוי פצע בגלל הפרעה להתכווצות כלי הדם ולהולכה תקינה של חמצן שחיוני לריפוי רקמות פצועות. בנוסף פוגע העישון בחיבור העצם ללסת ויכול להאריך את זמן ההחלמה לאחר השתלת שיניים. לאחר ביצוע השתלת השיניים חשוב למנוע התפתחות פריאימפלנטיטיס – מחלה דלקתית של העצם והחניכיים סביב השתלים הדנטאליים, והעישון הוא גורם סיכון משמעותי להתאספות חיידקים סביב בסיס השתל והתפתחות דלקת במקום.

  בשל כל אלה, מומלץ מאד להפסיק לעשן כחודש לפני השתלת השיניים כדי לאפשר לניקוטין להתנקות מהגוף, ולהימנע מעישון לפחות שבוע לאחר השתלת השיניים, כאשר הזמן האופטימלי הינו חודשיים ללא עישון. בטווח הארוך על מעשנים ליישם היגיינה אוראלית קפדנית כדי למנוע עליה ברובד חיידקי בפה.

  תמונות לפני ואחרי של השתלת שיניים

  יישור ולהבנת שיניים לפני לפני
  יישור ולהבנת שיניים אחרי אחרי
  שיקום הפה יישור ולהבנת שיניים
  התמונה שהעלית גדולה מדי
  חיפוש רופאים
  נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
  נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
  הודעה נשלחה בהצלחה