חיפוש
עיבוי שפתיים

שפתיים מלאות וחושניות הן אחד האלמנטים הכי יפים ומושכים בקרב נשים, וזו הסיבה שטיפולים לעיבוי ועיצוב שפתיים הם מהנפוצים ביותר בעולם הטיפולים האסתטיים.

החידושים הטכנולוגיים המהפכניים של היום, הופכים את הפרוצדורה של מילוי שפתיים לפשוטה, מהירה ובטוחה מאי פעם. באיזה גיל אפשר להתחיל, מהן השיטות הקיימות, ולכמה זמן זה מחזיק? היועצת עונה לכם על כל השאלות.

עיבוי ועיצוב שפתיים – למי זה מתאים?

לנשים וגברים מעל גיל 18 שרוצים שפתיים שופעות ומודגשות יותר. ככל שאנחנו מתבגרים, השפתיים נעשות דקות, נפולות וחיוורות יותר. קווי המתאר נעשים פחות חדים והתוצאה היא מראה עייף, שמוט וזעוף. אחד הפתרונות לכך הוא מילוי שפתיים, שיכול להשיב את החיוניות למראה הפנים. על אף העובדה הזאת, טיפולי הגדלת שפתיים לא מיועדים רק למבוגרים, כאשר גם מטופלים צעירים רבים מגיעים לעבור עיבוי שפה תחתונה או עליונה לפי הצורך, כדי להעניק מראה שופע וחושני יותר לתווי הפנים. 

עיבוי ועיצוב שפתיים – איך מתחילים?

שלב ראשון – פגישת ייעוץ!

השלב הראשון והחשוב ביותר הינו השלב המקדים, בו תיפגשו עם הרופא איתו בחרתם לעבור את ההליך. לא משנה באיזה טיפול תבחרו, חשוב לבחור ברופא שצבר ניסיון בעיבוי שפתיים. רופא מנוסה עם רקורד הצלחות, יוכל להציג בפניכם תיעוד של מטופלים שעברו עיבוי שפתיים לפני ואחרי התהליך. הדבר יאפשר לכם לתאם ציפיות טוב יותר, וללמוד מה ניתן להפיק מהטיפול. ככל שמדובר במילוי שפתיים, ההכנה היא פשוטה ותכלול בעיקר בדיקה של ההיסטוריה הרפואית כדי לוודא שאין רגישות מיוחדת, או כל מניעה אחרת לבצע את הטיפול. הכנה לפרוצדורה תדרוש גם בדיקות דם.

טיפ היועצת

לפני ביצוע טיפולים אסתטיים צריך לעשות שיעורי בית כמו שצריך – בדקו היטב מי הרופא, מה הניסיון שלו, באיזה ציוד הוא עומד להשתמש, והיכן מתבצע הטיפול. זכרו שמדובר בפנים שלכם ובבריאות שלכם, ומגיע לכם את הטוב ביותר.

כיצד מתבצע עיבוי ועיצוב שפתיים?

מגוון האפשרויות בטיפולי עיבוי ועיצוב שפתיים הוא רחב מאוד וכולל:


עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית

היכולת הפנומנלית של החומצה ההיאלורונית לספוח לחות, והעובדה שמדובר בחומר הנמצא ברקמות החיבור שלנו באופן טבעי, הופכות אותה לחומר המילוי המושלם. אי לכך, עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית הוא אחד מהתהליכים הפופולריים ביותר בעולם האסתטיקה, שיאפשר לכם לקבל שפתיים מלאות תוך כמה שעות. במובן הזה, זהו "טיפול הפסקת צהריים" אולטימטיבי. החיסרון העיקרי, כמו בשאר הטיפולים בחומצה, הוא שהתוצאות הן לזמן מוגבל בלבד. תוך 6-10 חודשים החומר ייספג ותזדקקו לטיפול חוזר.

מילוי שפתיים בסיליקון

במספר מפגשים, תוזרק כמות מיקרוסקופית של סיליקון נוזלי אל השפתיים. היתרון המשמעותי ביותר של השיטה הזו הוא גם החיסרון הכי בולט בה – התוצאות הן בלתי הפיכות. לאחר שתשלימו את הטיפול, המראה יישאר אתכם לכל החיים. במידה ותבחרו במטפל הנכון ותקבלו החלטה שאתם שלמים איתה לחלוטין, מילוי שפתיים בסיליקון יכול להיות טיפול אמין, משתלם ובטוח מאוד יחסית.

עיבוי שפתיים בבוטוקס

על אף שלא ניתן לבצע עיבוי שפתיים בבוטוקס במובן המסורתי של המילה, טיפולי בוטוקס בסביבת קווי המתאר של הפה יכולים ליצור מראה מלא ושופע יותר. קמטי הבעה, עור נפול ושלל השפעות אחרות שמגיעות עם הגיל, גורמות לשפתיים להיראות מכווצות ומדולדלות יותר. על ידי הזרקת בוטוקס בנקודות שונות, ניתן לשנות את פעילות שרירי הפנים באזור, ולעצב מראה שפתיים חדש. זהו טיפול נוח ומהיר, אך יחד עם זאת, לעיתים מדובר בפתרון חלקי בלבד ותזדקקו לטיפולי הזרקה למילוי שפתיים.

מילוי שפתיים בהזרקות שומן עצמי

לשיטה זו יתרון כפול בתהליך אחד – שאיבת השומן תתרום להצרת ההיקפים, והשומן שיופק בתהליך ישמש לעיבוי שפתיים. על אף שהטיפול מציע תוצאות ארוכות טווח, חשוב לזכור שהוא טיפול מורכב, ולעיתים תקופת ההחלמה עלולה להיות ארוכה יחסית. 

עיצוב שפתיים בגלי רדיו

על ידי צריבת רקמת השפתיים והעור שסביבן בגלי רדיו, ניתן ליצור מרקם אחיד ועשיר יותר, ולהחליק קמטים בסביבת הפה. לעתים קרובות משווק הטיפול בגלי רדיו כעיבוי שפתיים ללא מזרק, ואכן, מדובר בשיטה לא פולשנית שתשפר את מראה השפתיים. עם זאת, חשוב להבין שהטיפול כזה לא משמש כתחליף למילוי שפתיים ואין בו אפקט הגדלת נפח. אם אתם מעוניינים לעשות מילוי שפתיים ארוך טווח ואינטנסיבי יותר, כדאי לפנות לטכניקות אחרות.

עיבוי ועיצוב שפתיים באמצעות פתרונות כירורגיים

על אף שמדובר בתהליכים מורכבים יותר ועם החלמה ארוכה, התוצאות יהיו לכל החיים ומאפשרות דיוק גבוה יותר. בניתוח, ניתן להרים את קו השפה או להשתיל רקמות מרירית הפה, כדי לעבות את השפה. למרות כל היתרונות של תהליך כירורגי, חשוב לקחת בחשבון את הצלקת שעלולה להישאר אחרי הניתוח.

טיפ היועצת

פרופורציה היא שם המשחק!
טיפולי מילוי שפתיים עשויים בקלות להפוך משדרוג של מראה הפנים, לתוספת לא פרופורציונלית שתבלוט לעין. לכן, חשוב לוודא שהשינוי המתוכנן יותאם בצורה נכונה לתווי הפנים שלכם ויעצים אותם. בין אם מדובר על עיבוי שפה עליונה, עיבוי שפה תחתונה או עיבוי שתיהן יחד, אלה כמה נקודות שחשוב לקחת בחשבון:

*יש לקחת בחשבון את קווי המתאר של השפה, ולוודא שהעיבוי יחמיא להם וידגיש אותם.

*השקע שמעל השפה קובע את אופי הפנים בצורה משמעותית. חשוב לוודא שהעיבוי יהיה פרופורציונלי אליו.

*אם בחרתם בעיבוי שפה עליונה, חשוב לזכור לשמור את השפה התחתונה מעט יותר עבה כדי לשמור על מראה טבעי.

*חשוב לשמור על מרחקים פרופורציונליים בין השפתיים לסנטר, ובין השפתיים לאף.

אילו הכנות צריך לעשות לפני עיבוי ועיצוב שפתיים?

ראשית, חשוב לדווח על כל בעיה רפואית, אלרגיה או רגישות שקיימת לחומר כזה או אחר. בנוסף, יש לדווח לרופא על כל תרופה הנלקחת בסמוך לטיפול.

כמו כן, כדאי להימנע מעישון ושתיית אלכוהול על מנת למנוע דלילות בדם ודימומים מיותרים. יש להגיע לטיפול ללא איפור כלל, ואין למרוח קרם פנים.

כיצד מתבצע עיבוי ועיצוב שפתיים?

אופי הטיפול משתנה מאוד מטיפול לטיפול, ויכול לנוע מביקור מהיר באחר-צהריים אחד, ועד לתהליך ניתוחי שידרוש הכנה, הרדמה ותקופת התאוששות.
ככל שמדובר בטיפולי מילוי שפתיים, הטיפול הוא פשוט מאוד ונעשה לרוב במסגרת אמבולטורית בקליניקה. לאחר מריחת משחת אלחוש, הרופא יבצע הזרקות של חומר המילוי בנקודות המתאימות, ו"יפסל" את המילוי על פי התוכנית לעיצוב השפתיים שנקבעה לפני. כשמדובר בשומן עצמי, תבוצע לפני כן שאיבת שומן.

התהליך הניתוחי הוא מורכב מעט יותר, ולרוב ייעשה הטיפול בהרדמה מקומית. לאחר ביצוע ההרדמה, הרופא יבצע חתך בחלק הפנימי של השפה התחתונה (אם מדובר בעיבוי שפה תחתונה), או מעל שיפולי השפה העליונה (אם מדובר בעיבוי שפה עליונה). בחלק מהמקרים, תבוצע משיכה של השפה מעלה כדי לעבות אותה, ובמקרים אחרים תושתל רקמה מרירית הפה כדי להוסיף נפח. לאחר מכן, ייתפר החתך בתפרים נמסים.

הטיפול בגלי הרדיו נעשה עם משחת אלחוש בלבד, וההחלמה ממנו היא קצרה מאוד. הרופא יעבור עם מחט דקה על האזורים הדורשים טיפול ויצרוב אותם בגלי רדיו, על מנת להחליק את האזור ולהעניק לו נפח. 


איזו החלמה צפויה לאחר עיבוי ועיצוב שפתיים?

ההחלמה מטיפולים אסתטיים בשפתיים נעה בין יומיים לשבוע אחד, ולרוב משככי כאבים ללא מרשם וקומפרסים חמים על האזור יספיקו כדי להתמודד עם הכאב. בטיפולי מילוי שפתיים, ניתן לחזור לשגרה כבר למחרת. ההחלמה מהניתוח עשויה להיות מעט ארוכה יותר, אך גם היא לא תיארך יותר משבועיים-שלושה. התפרים יימסו מעצמם, וככל שאין סיבוכים מיוחדים, ניתן יהיה לחזור לשגרה תוך מספר ימים.

מהן תופעות הלוואי האפשריות אחרי עיבוי ועיצוב שפתיים?

ברוב המקרים, מלבד נפיחות, שטפי דם וכאבים קלים, לא אמורות להיות תופעות לוואי מיוחדות. במקרים נדירים, עשויים להיות מספר סיבוכים שחשוב להכיר:

זיהום – כמו בכל הליך פולשני, הסיכון לזיהום תמיד קיים. ככל שאין הקלה בכאבים והאזור נעשה רגיש ונפוח, חשוב לפנות לרופא לקבלת אנטיביוטיקה.

אי-סימטריה – לעתים חומר המילוי עשוי להתגבש וליצור מראה לא אחיד. במקרה כזה, יהיה צורך להמיס את חומר המילוי באמצעות הזרקת סטרואידים. בנוסף, במקרים מסוימים ייתכן שתידרש התערבות ניתוחית. כל עוד הטיפול נעשה בחומרים איכותיים בעלי תו-תקן ועל ידי רופא מומחה, לא אמורים להיות סיבוכים.
התפרצות הרפס – לעתים טיפולים בשפתיים עלולים לגרום להרפס להתפרץ. יש לטפל בו בתכשירים סטנדרטיים.

כמה עולה עיבוי שפתיים?

המחיר משתנה באופן משמעותי על פי אופי הטיפול. כל מזרק של חומצה היאלורונית, בוטוקס או סיליקון יעלה בין 1,500-4,000 ₪ ואם נרצה טיפול בשתי השפתיים, המחיר יוכפל. כשמדובר בשומן עצמי, התהליך המורכב של שאיבת השומן והכנתו להזרקה מקפיצה את המחיר לכ-8,500 ₪ והמחירים יכולים להגיע גם עד 20,000, בהתאם לקליניקה ואופי הטיפול. גם ניתוחי הרמת ועיבוי שפה יהיו בטווח המחירים הזה. לבסוף, הטיפול בגלי רדיו יעלה בין 300-750 ₪ לכל טיפול ולרוב נזדקק לחמישה טיפולים לפחות כדי לראות תוצאות משמעותיות.

שאלות ותשובות – עיבוי שפתיים

יש כאבים בטיפול?

לרוב, מדובר באי נעימות קלה בלבד וההחלמה מהירה וקלה. לאורך התהליך, ניתן יהיה להשתמש במשחת אלחוש ובתקופת ההחלמה משככי כאבים סטנדרטיים מספיקים.

כמה זמן יחזיקו התוצאות בטיפולי הזרקה?

ברוב המקרים כחצי שנה ועד שנה לכל היותר.

אז באיזה טיפול מומלץ לנקוט?

בסופו של דבר, הכול תלוי בציפיות וההעדפות שלנו. עיבוי שפתיים ללא מזרק באמצעות גלי רדיו הוא קצר טווח ולא יחליף מילוי. הזרקות חומרי המילוי יחזיקו ליותר זמן ויעניקו תוצאות משמעותיות יותר אך גם אותן יהיה צורך לחדש. הניתוחים, לעומת זאת, מציעים תוצאות קבועות, אך בלתי הפיכות ועם החלמה ארוכה יותר.

האם הטיפול מכוסה על ידי קופת החולים?

ניתן לקבל השתתפות מסוימת במסגרת הביטוח המשלים בחלק ממסלולי השב"ן בקופות.

מהו הליך ההחלמה לאחר הזרקת חומצה האילרונית בשפתיים?

הליך ההחלמה הינו בין המהירים ביותר – ניתן לשוב לפעילות מלאה מיד בתום הטיפול.
• מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית במשך יום שלם לאחר ההזרקה המובילה לעליית הדופק והספקת הדם בגוף העלולה להופעת סימנים כחולים ונפיחות.
• מומלץ להימנע מחשיפה לשמש וטמפרטורות גבוהות בימים הראשונים העלולות להוביל לנפיחות.
• מומלץ להימנע כמה ימים לפני וכמה ימים אחרי משתיית אלכוהול המביא להתרחבות כלי הדם וכן מגביר נפיחות, סימנים כחולים ואדמומיות.

עיבוי ועיצוב שפתיים – מתי רואים תוצאה סופית?

ניתן לראות את תוצאת הטיפול כמעט מיד. תוך מספר ימים הנפיחות יורדת ואז ניתן לראות בבירור את השפתיים החדשות.

תמונות לפני ואחרי של עיבוי שפתיים

תמונות עיבוי שפתיים דוקטור יעל אדה 1 לפני
תמונות עיבוי שפתיים דוקטור יעל אדה 2 אחרי
עיבוי שפתיים

רופאים מומלצים לעיבוי שפתיים

המומחים המוצעים לניתוח זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על המומחה הרופאי המוצע להליך זה.

רופא  מומלץ לעיבוי שפתיים דוקטור יעל אדה
טיפולים אסתטיים
מנופים, הרצליה
1 לפרטים
לכל הרופאים
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה