חיפוש
מיצוק העור הפנים

האיבר הגדול ביותר בגופנו, הוא העור שלנו: הוא מכסה כמעט את כל גופנו, ומהווה חומת הגנה ראשונית, הפועלת 24/7 ללא הפסקה כדי לאפשר לנו להתקיים.

העור הוא ‘כרטיס הביקור’ שלנו – זהו הדבר הראשון שמי שעומד מולנו רואה. ממבט קצר בעור ניתן ללמוד על הבריאות שלנו, על גילנו, מוצאנו, ועל אירועי החיים שפקדו אותנו ונצרבו בו.

כדי לשמור על העור חלק וחיוני, העור זקוק להזנה ותחזוקה. תזונה בריאה, הרגלי ניקיון וטיפוח, וכן טיפולים אצל הקוסמטיקאית לשימור העור – הם לרבים מאיתנו כבר עניין שבשגרה.

בשנים האחרונות, הודות להתקדמות הטכנולוגיה בעולם האסתטיקה, פותחו כלים חדשניים למיצוק העור, והתוצאות מדהימות משחשבנו. בזמן קצר, ללא התערבות ניתוחית, ניתן להחליק קמטים וגבשושיות, לצמצם סימני מתיחה, ולמקסם את חיוניות העור.

אז מהו מיצוק עור ולמי הוא מתאים? ריכזנו כאן את כל הפרטים שתצטרכו.

למי לא מתאים הטיפול?

הטיפול אינו מתאים למטופלים בעלי כוויות או צלקות קשות שנגרמו מתאונות או ניתוחים, בעלי שתלים מתכתיים בגופם או הנושאים קוצבי לב.

אזורי טיפול מומלצים

טיפולי Tightening יהיו אפקטיביים בכל אזור בגוף בו נבצע את הטיפול. ישנם כמה אזורים, בהם התוצאות יהיו מוצלחות יותר.

  • טיפול בעצמות הלחיים יספק אפקט הרמה ומתיחה שיאבק במראה נפול וזעוף ויחליק שקעים וקמטים.
  • ניתן לבצע את הטיפול כדי למנוע גבות נפולות.
  • החלקת קמטי הבעה וקמטוטים באזור המצח
  • ניתן להשתמש בטיפול כדי למתוח את קו הלסת
  • אזור הצוואר והמחשוף הוא אחד מהראשונים שמושפעים מפגעי הזמן. טיפולי מיצוק עור יכולים לספק אפקט מתיחה משמעותי ולמנוע רפיון וקפלים.

לעור מדולדל בזרועות, בבטן ובירכיים, יעילות הטיפול היא מוגבלת יותר. במידה ויש צורך בטיפול באזורים הספציפיים האלה, מומלץ להתייעץ היטב עם הרופא המטפל לפני בחירה באפיק הטיפול הזה.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

    נא להזין מספר טלפון תקין

    סוגי הטיפולים הקיימים כיום

    טכנולוגיות ה-Tightening המודרניות מתחלקות לשני סוגים עיקריים:

    מיצוק עור בטכנולוגיית RF

    על ידי שימוש בגלי רדיו בעוצמה גבוהה, נוצר אפקט חימום ברקמה התת עורית. המכשירים המודרניים מקרינים גלים בשלושה תדרים שונים בו זמנית ומאפשרים לתחום את האפקט הטיפולי לאזורים ממוקדים, מה שמביא לתוצאות מדויקות יותר. במקרים מסוימים, טכנולוגיית ה-RF יכולה לתת לנו את התוצאות הרצויות תוך טיפול אחד.

    מיצוק עור בטכנולוגיית לייזר

    מכשירי הלייזר הולכים ומשתכללים ללא הרף ומאפשרים להגיע לעומקים חדשים, לספק תוצאות מדויקות ויעילות יותר ולצמצם את תופעות הלוואי למינימום. קרני הלייזר חודרות אל רקמות העור ויוצרות חום וגירוי באזור.

    אז מה ההבדל?

    על אף שעקרון הפעולה של המכשירים הוא שונה מאוד, המטרה והתוצאות הן זהות. החימום גורם למתיחת סיבי הקולגן המצויים בעור ומעודד ייצור מחודש של קולגן ואלסטין. בנוסף, החימום ממריץ את מחזור הדם וחילוך החומרים ומאפשר בנייה מהירה במיוחד של רקמת עור חדשה, חזקה יותר ורעננה יותר. האפקט הטיפולי, המספק תוצאות כבר בטיפול הראשון, מעניק לעור ברק, ממצק את העור ומותח אותו ומשפר מראה נפול, מעלה משמעותית את רמות הקולגן ומשיב לעור את האחידות והחיוניות.

    טיפ היועצת

    קיימים בשוק לא מעט מכשירי לייזר ביתיים המתחייבים למיצוק עור משמעותי. השיווק כיום הוא אגרסיבי במיוחד וסביר מאוד להניח שכבר יצא לך לראות תכנים פרסומיים אודותיהם. חשוב להבהיר – למכשירים הביתיים אין את אותה אפקטיביות שמציעים המכשירים המקצועיים ולא ניתן להגיע איתם לתוצאות שמשתוות להם. לכן, שווה להשקיע בטיפולים בקליניקה מקצועית ולבחור בקפידה את המטפלים, את הצוות ואת הציוד בו ייעשה שימוש. אני אישית ממליצה על מכשירי XEO שמציעים תוצאות משמעותיות ללא החלמה ובמינימום תופעות לוואי.

    אזורים מומלצים למיצוק העור

    ניתן למצק את העור באזורים שונים, אך אלו הם האזורים המומלצים למיצוק, בהם הטיפול בלייזר ובRF יעיל במיוחד ומספק את התוצאות הטובות ביותר:

    1. מיצוק עור הפנים

    קמטים בפנים נפוצים בעיקר באזור העיניים ובין הגבות, בקו החיוך והלחיים, ובמצח. בעזרת שיטות מיצוק ניתן למתוח עור רופף בכל אזורי הפנים, ולטשטש קמטי הבעה- בין הגבות, בזוויות העיניים, בצידי הפה, ועוד.

    מיצוק עור הבטן

    נשים רבות לאחר לידה נשארות עם סימני מתיחה ועור מדולדל באזור הבטן. פעמים רבות גם אנשים שירדו במשקל בצורה משמעותית יתמודדו עם סימנים דומים באזור הבטן.

    בשיטות מיצוק אלו ניתן להגיע לתוצאות מדהימות, ללא התערבות פולשנית. שלא כמו במתיחת בטן – שאמנם יעילה מאוד, אך כבר כרוכה בפרוצדורה ניתוחית.

    מיצוק עור הירכיים

    צלוליטיס ושקערוריות בעור הירכיים הופכים נפוצים ככל שהעור מתבגר. במקרים אלו, מתרחשת הצטברות שומן תת עורית, באזורים בהם זרימת הדם לרקמות אינה מספקת. לכן, הטיפול היעיל ביותר נגד צלוליטיס הוא לגרום לכמה שיותר דם לזרום לאזורים האלו. וזה בדיוק מה שטיפולי המיצוק עושים. קרן הלייזר או גלי הRF גורמים להמרצת הדם באזורים אלו, ומסייעים בשיקום האזור ומתיחתו מחדש. כתוצאה מהטיפול העור ישמר את האלסטיות שלו, וישקם את עצמו בצורה טבעית.

    ההכנה לקראת הטיפול

    במהלך פגישת הייעוץ, יוכל הרופא המטפל להעריך את מצב העור שלך ולהתאים את תוכנית הטיפול המתאימה לך. ישנם כמה כללי אצבע שמומלץ להקפיד עליהם לקראת הטיפול כדי להבטיח תוצאות איכותיות יותר ולמנוע תופעות לוואי בלתי נעימות.

    • גילוח האזור – במידה והאזור המטופל מכוסה בשיער, יש לוודא לגלחו לפני הטיפול. במידה והטיפול נעשה בלייזר, הקרן עלולה להתמקד בשיער ולפגוע בדיוק הטיפול.
    • חשוב להגיע אל הטיפול כשהעור נקי –  ללא קרמים, שמנים, מוצרי טיפוח שונים או בשמים לקראת הטיפול. מומלץ להגיע אל הקליניקה מיד לאחר מקלחת כדי להבטיח שהעור יהיה צח, רענן ומוכן לטיפול.
    • ללא חשיפה מופרזת לקרינת UV – החשיפה עלולה להעמיד אותך בסיכון במהלך הטיפול. לכן יש להימנע מחשיפה מוגברת לשמש ישירה בשבועיים שלקראת הטיפול ובשום אופן לא להשתמש במיטות שיזוף בתקופה זו. כדי להבטיח הגנה מקסימלית, יש להשתמש בקרם שיזוף בעל מקדם הגנה של 30 לפחות מדי יום, ללא קשר למזג האוויר.
    • בשלושת הימים שלפני הטיפול – אין להשתמש במוצרים טיפוח הגורמים לרגישות לאור (כגון מוצרי פילינג, למשל, כמו חומצות הידרוקסיות, חומצה סליצילית או רטינול). ניתן להשתמש בחומרי ניקוי עדינים כמו מים מיסלריים ובקרם לחות בסיסי.
    • יש ליידע את הרופא – במידה וניטל טיפול תרופתי קבוע ולפעול על פי כל ההוראות שייתן לך בנושא. במידה ונרשמה לך תרופה חדשה במהלך ההמתנה לטיפול, חשוב לעדכן את המרפאה באופן מידי.
    • אין לבצע זריקות – בוטוקס או חומרי מילוי, לבצע פילינג כימי או מיקרו-פילינג באזור המטופל לפחות 14 יום לפני מועד הטיפול.

    כיצד מתבצע טיפול למיצוק העור?

    התהליך עצמו הוא פשוט מאוד. עם הגעתך לקליניקה, אזור הטיפול ינוקה ויוכן לטיפול. הצוות הטיפולי ישתף אותך בכל תהליך הטיפול ויוודא כי הכול מובן לך כדי לאפשר לך להרגיש בנוח. במהלך טיפול בלייזר, יהיה עלינו להרכיב משקפי מגן. על אף שהעיניים יהיו מכוסות לחלוטין, ייתכן שעדיין נוכל לראות הבזקי עור דרך המשקפיים. בנוסף, כל אזור בגוף שאינו מטופל יכוסה בבגד כדי לספק לך הגנה. האזור המטופל יימרח במשחת אלחוש כדי למנוע כאב או צריבה במהלך הטיפול. הטיפול עצמו מורכב מסדרת הבזקים או שידור גלי רדיו בדפוס שקבע הגורם הטיפולי שלך על מנת להגיע לתוצאות האסתטיות המתאימות. הטיפול יימשך חצי שעה בלבד וניתן לחזור מיד לשגרה.

    האם קיימת תקופת החלמה לאחר טיפול למיצוק העור?

    ניתן לחזור מיד לשגרה ללא כל צורך בהתייחסות מיוחדת או בתקופת החלמה. ברוב המקרים, אמנם, נזדקק לסדרת טיפולים כדי להגיע לתוצאות הרצויות. חשוב לעמוד בתוכנית הטיפול ולהקפיד על מרווחים שלא יעלו על שבועיים בין טיפול לטיפול כדי לשמור על יתרונות אופטימליים.

    האם קיימות תופעות לוואי בטיפול למיצוק העור?

    על אף שהחזרה לשגרה היא מידית והתוצאות נראות מיד בשטח, עשויות להופיע מספר תופעות לוואי.

    • סביר מאוד להניח שנחווה אדמומיות ונפיחות באזור הטיפול לאחר טיפול ה-Tightening. זוהי אחת מתופעות הלוואי הנפוצות ביותר. האזור ירגיש כמו לאחר כוויית שמש והתופעה תימשך למספר ימים. ניתן להשתמש בתכשירי אלוורה על מנת להקל על הגירויים ולהפחית את האדמומיות. במידה והגירוי והאדמומיות נמשכים ללא הקלה במשך יותר משבוע, יש לפנות אל הרופא המטפל.
    • עשוי להופיע גרד באזור הטיפול במשך הימים הראשונים.
    • במקרים מסוימים, עלולים להופיע כתמי פיגמנטציה כהים או בהירים על העור. ברוב המקרים, הם ייעלמו מעצמם תוך מספר חודשים.
    • חשיפה לחום מופרז או לאור שמש ישיר עלול לגרום לפגיעה באזור המטופל ולהשאיר צלקות או נזקי פיגמנטציה קבועים. לכן, יש להימנע משיזוף פעילות גופנית מאומצת או ביקורים בג’קוזי ובסאונה ב-24 השעות הראשונות לאחר הטיפול. בכל מקרה, מדובר בתופעה נדירה.  גם לאחר הטיפול, יש להשתמש במקדם הגנה גבוה ולהימנע מטיפולי פילינג או זריקות בוטוקס וחומרי מילוי בשבועיים שלאחר מכן.

    אילו סיכונים קיימים במסגרת טיפולים למיצוק העור?

    מאחר ומדובר בטיפול שאינו פולשני, ישנם מעט מאוד סיכונים. חשוב אמנם לזכור כי טיפולי מיצוק עור מיועדים לאנשים בריאים וכי חולים הסובלים מבעיות כרוניות בעור, עלולים להיחשף לסיכונים. במידה והתהליך מבוצע עם ציוד מקצועי וצוות מוסמך על עור בריא, התופעות היחידות יסתכמו בצריבה ונפיחות זמנית. אלו כמה מהאוכלוסיות עבורן הטיפול עשוי להיות מסוכן.

    • בעלי נטייה להתפרצויות הרפס
    • הסובלים בהווה או בעבר מסרטן עור
    • בעלי צלקות חמורות
    • מטופלים הצורכים תרופות נגד אקנה

    עד כמה הטיפול למיצוק העור יעיל וכמה זמן הוא יחזיק?

    את התוצאות, ניתן לזהות כבר מהטיפול הראשון. הטיפול הוא אינטנסיבי ויחולל שינוי משמעותי במבנה העור. במידה והכול התנהל כמו שצריך והקפדנו על תוכניות הטיפול במרווחים מתאימים, תוצאות הטיפול יחזיקו למשך מספר שנים.

    הסבלנות משתלמת

    ייצור קולגן חדש יכול להימשך מספר חודשים. לכן סביר להניח שהתוצאות רק ילכו וייעשו משמעותיות יותר ככל שהזמן יחלוף. רוב המטופלים מדווחים על שיפור מידי, עם שיפור דרמטי במצב העור תוך כמה שבועות.

    טיפ היועצת

    התשובה הקצרה היא: על פי התוכנית הטיפולית שקבע הצוות המקצועי. אם נרצה להעמיק יותר, הספרות המחקרית בתחום טיפולי ה-Tightening מספקת ממצאים ששווה לבחון. מחקרים קליניים שנערכו בקרב מטופלים מצביעים על כך ש 4-6 טיפולים במרווחים של 4 שבועות גרמו ברוב המקרים לעלייה משמעותית ברמות הקולגן ברקמת העור, שיפרו את קצב התחדשות התאים וסיפקו גוון ומרקם אחיד יותר לעור.  מחקר אחר שבוצע באוניברסיטת קורנל, מצא שהתוצאות הטובות ביותר להידוק העור, מתקבלות משילוב שתי הטכניקות יחד. שווה להתייעץ על כך עם הרופא המטפל ולבחון אם האפשרות הזו מתאימה לצרכים הטיפוליים שלך.  בסוף סדרת הטיפולים, ניתן יהיה ליהנות מעור צעיר, מתוח ומלא חיוניות למשך תקופה ארוכה.

    כמה יעלה לי כל התהליך?

    לבחור במטפל המתאים

    לא בכל יום יוצא לנו לבחור ברופא שישנה באופן דרמטי את מראה העור שלנו. לכן חשוב שנקדיש לכך מחשבה. כדי להבטיח שהטיפול יהיה יעיל ובטוח, חשוב שמחיר לא יהיה הגורם העיקרי שמנחה אותנו. ממילא, המחיר אינו תמיד מעיד על איכות הטיפול. אז אילו גורמים כן רלוונטיים בחיפוש אחר הרופא המטפל המושלם לנו? המלצות, המלצות ושוב המלצות. השם שרופאים בתחום האסתטיקה משאירים אחריהם אומר הכול. כדאי לשמוע חוות דעת רבות על הרופא שלנו – כך יתאפשר לקבל החלטה מושכלת. רוב הרופאים יציעו לך פגישת ייעוץ ללא עלות. שווה להגיע אליה ולקבל את כל המידע שחשוב לך לדעת – משנות הניסיון ותחום ההכשרה שלו ועד לשיעורי ההצלחה של הטיפולים בקליניקה. בסוף התהליך, סביר להניח שנתלבט בין 2-3 מטפלים שעשו עלינו את הרושם הטוב ביותר. אז, נוכל להכניס את שיקולי המחיר לתחשיב שלנו ולקבל החלטה.

    הטכנולוגיה הטיפולית בה ייעשה שימוש

    עלות כל טיפול בלייזר או ב-RF היא די זהה. עם זאת, הטיפולים ב-RF מספקים לרוב תוצאות טובות תוך מספר טיפולים קטן יותר ולכן, קיים פוטנציאל משמעותי למחיר זול יותר אם נבחר בטכנולוגיה הזו לטיפול שלנו. כדי לוודא שטכניקת הטיפול הזו מתאימה לנו, חשוב להתייעץ לפני כן עם הרופא המטפל.

    כיסוי מטעם קופות החולים

    רוב קופות החולים יציעו במסגרת הביטוח המשלים ומסלולי הרפואה האסתטית שלהם השתתפות כזו או אחרת או הנחה בשיעורים משתנים. כדי לוודא שנקבל אותה, חשוב שנבדוק בדיוק מה תנאי הפוליסה לפני קבלת ההחלטה.

    טווח מחירים למיצוק פנים

    טווח העלויות עבור כל סדרת הטיפולים עד לתוצאה הרצויה מתחיל בסביבות ה-8,000 ₪ ויכול לנסוק עד ל-25,000 ₪.
    עם זאת, כפי שהזכרנו, ישנם גורמים נוספים המשפיעים על המחיר, ומומלץ לבדוק באופן אישי מהי הדרך המשתלמת ביותר עבורנו לבצע את ההליך.

    טווח מחירים

    בעולם טיפולי האנטי-אייג’ינג המודרניים, טיפולי Tightening נחשבים לדי יקרים. עם זאת, במידה והם מבוצעים עם ציוד איכותי וצוות מיומן, התוצאות יהיו שוות את זה. חוות הדעת בקליניקות המובילות בארץ ובעולם הן חיוביות מאוד והתוצאות מחזיקות לכמה וכמה שנים. ישנם לא מעט גורמים שמשפיעים על מחיר הטיפולים וטווח העלויות רחב מאוד. 

    רופאים מומלצים למיצוק העור הפנים

    הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

    רופא  מומלץ למיצוק העור הפנים ד
    ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
    הנחושת 3, תל אביב
    1 לפרטים
    רופא  מומלץ למיצוק העור הפנים ד
    טיפולים אסתטיים
    השייטת 4 , נס ציונה
    2 לפרטים
    רופא  מומלץ למיצוק העור הפנים פרופורציה
    מנתח פלסטי, טיפולים אסתטיים
    תל אביב , תל אביב
    3 לפרטים
    לכל הרופאים
    התמונה שהעלית גדולה מדי
    חיפוש רופאים
    נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
    נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
    הודעה נשלחה בהצלחה
    פנייתך נשלחה בהצלחה