חיפוש
סוגי שתלים בחזה

סוגי שתלים בחזה

  • עריכה: מאירה ארבל
  • תאריך: 11 יולי 2022
image

שתלים לניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא הניתוח הפלסטי הפופולרי ביותר בישראל ומדי שנה עוברות אותו כ-10 מיליון נשים ברחבי העולם. מדובר בהליך כירורגי שמטרתו הגדלה ועיצוב של השדיים, באמצעות הכנסת שתלים שמעניקים לשדיים נפח ויציבות. ישנן גם טכניקות להגדלת חזה ללא תשלים המתבצעת באמצעות הזרקת שומן עצמי, או בטיפול בהזרקת חומצה היאלורונית, אבל מרבית הנשים בוחרות בשתלים כדי לעצב את השדיים, וישנם מספר סוגי שתלים בשוק.

אילו סוגי שתלים יש?

שתלי הסיליקון לחזה מגיעים בשתי צורות עיקריות:

  • שתלים אנטומיים – צורת השתלים האנטומיים מדמה צורת “טיפה” המזכירה יותר את צורת החזה הטבעית, ועיקר הנפח בשתל זה הינו בחלק התחתון של השתל. שתלים אנטומיים נחשבים ליוקרתיים יותר, מגיעים בשלוש דרגות אורך, ומאפשרים התאמה מדויקת למבנה גוף האישה ומראה טבעי יותר. החיסרון בשתל האנטומי הוא שיש לו יכולת להסתובב על ציר החזה בתוך הגוף, ומאחר והשתל אינו סימטרי – מראה השד עלול להיפגע.
  • שתלים עגולים – שתלים אלו הינם סימטריים ובצורה המדמה חצי כדור או חצי בועה. הם מקנים מראה מלא יותר בחלקו העליון של המחשוף, אך עלולים להעניק מראה “עשוי” יותר ופחות טבעי מהשתלים האנטומיים. שתלים עגולים מתאימים למבנה גוף צר יחסית, ואילו שתלים עגולים בעלי בסיס רחב ופרופיל שטוח, מתאימים לנשים בעלות מבנה גוף רחב יותר.
  • שתל חצי עגול – שתל זה משמש בניתוחים של נשים עם חזה קטן מאד וכיס שד אנטומי קטן
    שתל פוליאוריתן – מיועד בעיקר לנשים המנותחות בשיחזורי שד, לאחר מחלה וכדומה. שתל זה יקר יותר מהשתלים האחרים.

קיימים שתלים בעלי מרקמים שונים הנבדלים ע”י סוג ג’ל הסיליקון. ככל שהג’ל רך וגמיש יותר כך יתקבל מראה טבעי המדמה תחושת מגע של חזה אמיתי. לעומת זאת שתלים עם ג’ל נוקשה יתנו תחושה פחות טבעית אבל יעמדו זקוף ובולט יותר. בעבר נעשה שימוש בשתלי סיליקון המלאים במי מלח, אבל שיטה זו צומצמה בעקבות דיווחים על דליפות. כיום כמעט כל השתלים הם שתלי סיליקון השונים בסוג המעטפת שלהם – זו עשויה לרוב מסיליקון או פוליאוריתן, אולם בשנים האחרונות הצטרף חומר חדש הנקרא “מוטיבה” (Motiva implants). ההבדל העיקרי בין סוגי המעטפות הוא רמת החספוס, כאשר ישנם שתלים בעלי מעטפת חלקה, בעוד שבאחרים המעטפת מחוספסת בדרגות חספוס שונות בהתאם לחברה המייצרת.

חספוס המעטפת נועד להפחית את הסיבוך השכיח ביותר בניתוחי הגדלת חזה – התקשות החזה. בשתלים אנטומיים החספוס נועד גם כדי להפחית את סיכויי תזוזת השתל, בכך שמעודד את הרקמה להיצמד אל השתל ומונע את הסיבוב שלו. שתלי “מוטיבה” הם השילוב האולטימטיבי בין שתל אנטומי לשתל עגול, המקנה להם את היתרונות של שניהם. הג’ל בתוכם מאוד גמיש ולכן זז בצורה טבעית עם השד. בנוסף, מעטפת השתל בעלת חספוס עדין מאוד אך במידות המתאימות במדויק לגודל תאי הגוף, ולכן הסיכוי לדחיית השתל נמוך מאוד. כמו כן, בשל הגמישות הרבה והמעטפת החזקה של השתל, ניתן להכניס אותו דרך חתך קטן יותר המשאיר צלקת קטנה יותר, ולפעמים אפילו בכלל לא.

איך בוחרים את גודל שתלי החזה?

שתלי הסיליקון לחזה מגיעים במגוון גדלים החל מ-120 סמ”ק ועד 800 סמ”ק. בעבר שררה מגמה של בחירת שתלים גדולים מאד אבל כיום הגדלים המועדפים מתונים יותר, בעיקר בשל השאיפה למראה טבעי ונוח. בנוסף כדאי לדעת שככל שהשתל גדול וכבד יותר, כך הוא צפוי ליפול ולצנוח עם השנים. מומלץ להתאים את השתלים למבנה הגוף הכללי – אישה בעלת מבנה קטן ורזה תתקשה לשאת שתלי סילקון של 600 סמ”ק ואישה גדולה יותר מוטב לה שלא לבחור שתל קטן מדי. ישנה חשיבות גם למבנה החזה – יש נשים אשר מבנה החזה שלהן שקוע יותר וכדי שהשדיים יבלטו כדאי לבחור בשתל גדול יחסית. בנוסף יש לקחת בחשבון את המבנה האנטומי של כיס השד בבחירת השתל המיטבי.

בדרך כלל קיימים גדלים נפוצים של שתלים במרפאת הרופא, ובעת פגישת הייעוץ ניתן לשים את השתלים בתוך החזה ולקבל אומדן כללי של הנפח שיתווסף לחזה. בחירת גודל שתלי הסיליקון לחזה תתבצע תמיד בהתייעצות ושיתוף פעולה בין הרופא המנתח למטופלת.

טיפ יועצת

אם אינך בטוחה לגבי גודל שתלי הסיליקון שיתאימו לך, נסי לבחון את התוצאה הצפויה באמצעות תוכנה ממוחשבת. במרפאות רבות ישנה הדמיה תלת מימדית שיכולה להציג כיצד ייראה החזה העתידי ביחס למבנה גופך. בנוסף קחי איתך יועץ/ת. בני זוג, קרובת משפחה או חברה טובה יכולים לספק זווית ראיה אובייקטיבית מהצד ולמנוע ממך לעשות טעויות.

מחיר שתלים להגדלת חזה

כמה עולים שתלים להגדלת חזה? מחיר שתלים להגדלת חזה הוא אחד המרכבים במחיר הגדלת חזה, שכולל גם פרמטרים כמו מחיר חדר הניתוח וכמובן שכר המנתח. חשוב לבחור בשתלים מאיכות טובה ומחברה הידועה, המגיעים עם אחריות.

מחיר שתלים לחזה נקבע ע”פ סוג השתל, למשל הגדלת חזה בשתלי מי מלח זולה יותר, אם כי מעט מאד רופאים משתמשים כיון בגישה זו.

  • מחיר שתלי מי מלח לחזה – 2,000-4,000 שקלים.
  • מחיר שתלי סילקון לחזה –  מחיר שתל סיליקון עגול באיכות טובה נע בין 3,500-5,000 ₪, מחיר שתל סיליקון עגול מחברה לא מוכרת יהיה זול יותר סביב 1,000 שקלים.
  • מחיר שתל אנטומי לחזה – הוא גבוה יותר ונע סביב 6,000-8,000 שקל.
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה
פנייתך נשלחה בהצלחה