חיפוש
ניתוח אף לגברים

האם הניתוח מתאים לכולם?

כל גבר שבריאותו תקינה יכול לפנות אל מנתח פלסטי המתמחה בניתוחי אף ולהתחיל בתהליך לעיצובו מחדש. וכשאני אומרת, "גבר", הכוונה היא לבחור בוגר בגיל 16 לכל הפחות. ברוב המקרים, מנתח פלסטי לא יבצע ניתוחים בגיל צעיר יותר משתי סיבות עיקריות:

 • פסיכולוגית: גיל ההתבגרות הידוע לשמצה מתאפיין לא מעט פעמים בדימוי גוף שלילי ובחוסר סבלנות אקוטי כשזה מגיע לשינויים שמתחוללים בגוף ובנפש. לעתים קרובות, נער מתבגר יכול לחוות את הגוף והפנים שלו כפגומים באופן שדורש טיפול מידי. רובנו, נלמד בשלב כזה או אחר לקבל את עצמנו כפי שאנחנו. לכן, לרוב מומלץ להמתין לגיל בוגר יותר לפני קבלת החלטה ברורה בנושא.
 • פיזיולוגית: מבנה הפנים והגולגולת עוד מתעצב במהלך גיל ההתבגרות ולרוב, התפתחות האף עשויה להימשך עד גיל 16. חשוב להמתין עד לסיום ההתפתחות כדי שניתן יהיה להעריך את השינויים הנדרשים ולהימנע משינויים נוספים שנה-שנתיים לאחר מכן.

כל זאת נכון ככל שמדובר בניתוח אף למטרות אסתטיות בלבד. כשמדובר בניתוח אף לתיקון בעיות נשימה כמו יישור מחיצת האף, למשל, ניתן לבצע את הניתוח גם בגיל מוקדם יותר, בהתאם לייעוץ שנקבל מרופא מומחה.

טיפ היועצת: אתגרים מיוחדים בניתוחי אף לגברים

בעוד שהניתוחים די זהים בפועל עבור גברים ונשים, הבדלים אנטומיים ופסיכולוגיים בין המינים תופסים תפקיד משמעותי בתהליך ההחלמה וחשוב שניקח את זה בחשבון. 

עור הפנים הגברי עבה ונוקשה יותר. משמעות הדבר היא שנפיחות עשויה להימשך זמן רב יותר אצל גברים מאשר אצל נשים. לעור עבה יש גם אספקת דם עשירה יותר והדבר עשוי לגרום לחבורות ושטפי דם להישאר לאורך זמן.

בנוסף, מחקרים מוכיחים שגברים נוטים להפגין יותר חוסר סבלנות בתהליכי החלמה מפציעות. חצי שנה היא זמן ארוך להמתין לתוצאות הסופיות ולהתמודדות עם נפיחות וכאב. חשוב שנשאל את עצמנו האם קורצנו מהחומר שיאפשר לנו להתעלות על הנטייה הזו ולהתמודד עם ההחלמה בצורה ראויה.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

ניתוחי אף אסתטיים כוללים מספר רב של טכניקות ומטרות סופיות. לעתים, יהיה צורך בצמצום רקמה עודפת ובמקרים אחרים, יהיה צורך בשילוב שתל על מנת לעצב מחדש את האף על פי השאיפות האישיות שלך. אפשרויות העיצוב הן מגוונות מאוד ותלויות ביעדים שייקבעו על ידך ועל ידי הרופא המטפל. מבחינת הליך הניתוח, ניתן לחלק את הניתוחים לשני סוגים עיקריים:

ניתוח בגישה סגורה

ככל שהשינויים הנדרשים הם יחסית קטנים וכוללים בעיקר "גילוח" רקמות קל כמו שיוף גבנון בגשר האף או הצרת קצה האף, ניתן יהיה ליישם את הגישה המהירה, הבטוחה והפשוטה יותר. בגישה הסגורה, הרופא המנתח מגיע אל הרקמה על ידי ביצוע חתכים זעירים בתוך הנחיריים. משמעות הדבר היא שהפולשנות היא מינימלית ואין כל צלקת נראית לעין. גם ההחלמה לרוב תהיה מהירה ופשוטה בהרבה. 

אף סולד לגבר תוצאות דוקטור גוברין

ניתוח בגישה פתוחה

במקרים מורכבים יותר, אמנם, נצטרף לחשוף את גשר האף מבחוץ כדי לבצע טיפול אינטנסיבי. לעתים, נדרשת השתלה של רקמת סחוס ובמקרים אחרים, הסרת הרקמה היא אינטנסיבית יותר ולא יהיה מנוס מביצוע חתכים חיצוניים. ברוב המקרים, כשמדובר בניתוחי אף מתקנים לאחר ביצוע הליך כושל, יהיה צורך בגישה פתוחה. כאן, ייתכן מאוד שנזדקק להישאר באשפוז ללילה לאחר הטיפול והחבישה עשויה להיות אינטנסיבית וארוכת טווח.

טיפ היועצת: גם הטיפול הפשוט ביותר דורש מומחיות גבוהה

אנו עשויים להתבלבל ולחשוב שבניתוחים בגישה סגורה, מדובר ב"זבנג וגמרנו". חשוב להבהיר – בכל אחד מהניתוחים המומחיות של הרופא המנתח היא בעלת חשיבות עליונה. מדובר בניתוח מורכב והטעות הקטנה ביותר עשויה להסב נזק שידרוש טיפולים מתקנים. ניתוח בגישה סגורה מאלץ את הרופא במובנים רבים לעבוד בתנאים מוגבלים וכמעט ללא ראות. ככל שההיכרות שלו עם ניתוחים מהסוג הזה והניסיון שלו בטכניקה הספציפית יהיו רבים יותר, כך עולה הסיכוי לתוצאות טובות יותר. 

מה מתקנים בניתוח אף לגבר?

לרוב, היעדים בניתוחי אף לגבר שונים בתכלית מאלו שננקטים בניתוחים לאישה. בעוד שלאישה לרוב יעוצב אף צר וקטן, עם מבנה סולד, גברים יעדיפו אף בעל נוכחות ומבנה נשרי. אלו כמה מהתיקונים הנפוצים ביותר שמבוצעים עבור גברים.

 • צמצום גודל האף והתאמתו לתווי הפנים
 • שינוי הזווית בין האף לשפה העליונה
 • עיצוב קצה האף מחדש
 • הסרת גבנונים מגשר האף

מה צפוי לי לקראת הניתוח?

במפגש ההיכרות הראשוני תהיה לך ההזדמנות להעלות את החששות והציפיות שלך מהניתוח. זהו הזמן האידיאלי להעלות כל שאלה ולקבל מענה מקצועי. הרופא יסביר לך על מהלך הניתוח ועל כלל האפשרויות וההמלצות על פי התרשמותו. לרוב, יילקחו צילומים דיגיטליים של פרופיל הפנים באמצעותן יעריך הרופא את המצב ויסביר על ההליך הנדרש. בקליניקות מובילות, תהיה אפשרות לצפות בהדמיה ממוחשבת. חשוב שנזכור, בטיפולים אסתטיים לעולם אין סימטריה מושלמת וחשוב שנתאים את הציפיות שלנו למציאות. עם זאת, נוכל להגיע לתוצאות ברמה גבוהה מאוד עם הרופא המתאים. 

במהלך השיחה, הרופא יעריך את מבנה האף שלך ויקבע האם נדרש ניתוח ואם כן, מה התהליך הנדרש ואילו הכנות נדרשות מבחינת נטילת תרופות, תזונה, הרגלים וכו'.

לקראת הניתוח יהיה עלינו לעבור בדיקות דם ולהעביר אל הרופא את ההיסטוריה הרפואית המלאה שלנו כדי לזהות כל סיכון אפשרי שעשוי לעלות במהלך הניתוח. בנוסף, חשוב שנקפיד על הנקודות הבאות:

 • חשוב לרחוץ את הפנים היטב בסבון אנטי-בקטריאלי בבוקר הניתוח.
 • מומלץ להפסיק לעשן ב-30 יום שלקראת הניתוח ובמהלך החודשים הראשונים של ההחלמה.
 • ברוב המקרים, נתבקש לצום כ-6-8 שעות לפני הניתוח.

טיפ היועצת: הקשיבו לרופא, לא לפנטזיות

זוהי המלצה כללית שחשוב ליישם ברוב הטיפולים האסתטיים. אם יש מקום בחיים בו אנו יכולים להתחפר בתוך הראש של עצמנו ולהימנע מלהתבונן בדברים כפי שהם, אין ספק שהתחום האסתטי הוא אחד מהבולטים שבהם. יש לנו נטייה להגדיר יופי על פי אנשים אחרים שאנו רואים אותם כיפים. לכן, ייתכן מאוד שישנם אפים ספציפיים מאוד שדמיינת לעצמך והצבת אותם כיעד לניתוח. בלא מעט מקרים, האף שדמיינו לא בהכרח מתאים למבנה הפנים. במקרים אחרים, מדובר ביעד בעייתי מבחינת מהלך הטיפול. חשוב שנהיה קשובים לרופא וניעזר באמצעי המחשה כדי לעצב את האף שיהיה הכי יפה עבורנו. 

כיצד יתנהל הניתוח עצמו?

מהלך הניתוח תלוי במידה רבה ברמת המורכבות שתידרש. בכל מקרה, הניתוח יבוצע ברוב המכריע של המקרים בהרדמה מלאה. 

אם נדרשים שתלים, תחילה תילקח רקמה מרקמת הסחוס של מחיצת האף או מהאוזן. בשלב הבא, יבוצעו חתכים באזור קצה האף ובין הנחיריים כדי לחשוף את גשר האף תוך צילוק מינימלי של עור נראה לעין. הרופא יעצב את רקמת גשר האף בהתאם ליעדים שנקבעו ויעצב וימקם את השתלים. 

בגישה סגורה, הניתוח יהיה לרוב קצר ופשוט בהרבה. החתכים ייעשו מחלקם הפנימי של הנחיריים ודרכם יקבל הרופא גישה אל הרקמה הדורשת טיפול. על ידי שימוש במכשור ייעודי, ישייף ויגלח הרופא רקמה מיותרת ויעצב מחדש את מבנה האף. 

תהליך הניתוח אורך בין 60-180 דקות ולאחריו נישאר להתאוששות של כמה שעות. כשמדובר בניתוח אינטנסיבי במיוחד, לעתים יעדיף הרופא לאשפז ללילה אחד לביקורת. החבישה לאחר הניתוח כוללת טמפונים לנחיריים וסד פלסטי המקבע את האף לאורך תהליך ההחלמה.

כמה זמן נמשכת ההחלמה?

החבישה הראשונית תישאר למשך שבוע ולאחריה, נגיע לקליניקה לביקורת ראשונה ולהסרת הטמפונים מהאף. בימים הראשונים סביר להניח שנחוש כאב וניתן לטפל בו במשככי כאבים סטנדרטיים. כמו כן, יהיה עלינו לנשום מהפה מאחר והאף יהיה סתום לחלוטין. 

בחודש הראשון, מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת. עם זאת, כל עוד מדובר בתפקידים בעלי אופי משרדי, נוכל לחזור לעבודה תוך שבוע. חשוב מאוד שנאפשר לגוף לנוח ונתאזר בסבלנות. ככל שהגוף יקבל יותר מנוחה, כך נחלים מהר יותר ונשפר את הסיכויים לתוצאות אופטימליות. 

ההחלמה כולה תיארך כחצי שנה ובמהלכה נגיע מדי תקופה אל הקליניקה למעקב ולהערכת ההחלמה. הנפיחות ושטפי הדם עשויים להישאר איתנו מספר חודשים ולכן, סביר מאוד להניח שלא נוכל לראות את התוצאות הסופיות עד להשלמתה הסופית של ההחלמה.

דגשים חשובים לתקופת ההחלמה

 • חשוב להימנע מנגיעה בצלקות ובגלדים ולאפשר להם להחלים ללא התערבות.
 • מומלץ להקפיד על תזונה מאוזנת ועשירה בוויטמינים וברזל כדי להאיץ את ההחלמה.
 • כאמור, מומלץ לא לעשן בחודשים שלאחר הניתוח.
 • מומלץ להימנע גם משתיית אלכוהול בתקופה זו.
 • כדי להימנע מכאבים וסיבוכים מיותרים, עדיף ללבוש חולצות מכופתרות שלא נצטרך להשחיל מעל הראש.

האם קיימות תופעות לוואי?

לרוב, תופעות הלוואי העיקריות הן שטפי דם, נפיחות וכאב. הן נמשכות לאורך השבועות הראשונים של ההחלמה ואמורות להשתפר בהדרגה. אם לא חלה הקלה משמעותית תוך חודש, חשוב שנפנה לרופא.

האם ישנם סיכונים?

הסיכונים בכל הליך פולשני הם תמיד אפשריים, אך כל עוד נטופל על ידי מומחים בעלי מוניטין, הם די נדירים. אלו כמה מהסיכונים והסימנים שחשוב שנפקח עליהם עין: 

 • פגיעה בכלי דם – אם הדימומים אינם נפסקים או מתחזקים בימים שלאחר הניתוח, יש לפנות במהירות לרופא המטפל. לרוב, הנזק יטופל על ידי צריבה של כלי הדם.
 • הפרעות בתפקוד הלב או מערכת הנשימה – הרדמה מלאה עשויה לגרום להפרעות מסוג זה. בימינו, מדובר בתופעה נדירה ביותר.
 • נזק עצבי – לעתים במהלך ביצוע הניתוח עלול להיגרם נזק לקצות העצבים. חשוב שנעקוב אחר התחושה באף ואם אין כל תחושה גם שבועיים לאחר הניתוח, ליצור קשר במהירות עם המנתח.
 • פגיעה בנשימה או בחוש הריח – בשבועות הראשונים תהיה תחושת אף סתום קבועה והקושי בנשימה יהיה ניכר. עם זאת, לאחר חודש אנו אמורים לחוות הטבה משמעותית. חשוב שנעקוב ונוודא שזה אכן המצב. 

מה צפוי לי בסוף תהליך ההחלמה?

לאחר תהליך ההחלמה הארוך והמייגע, נגיע בפעם האחרונה לביקורת בקליניקה ונוכל להעריך יחד עם הרופא את התוצאות. כיום יותר מאי פעם, האמצעים, הציוד וההכשרה שעומדים לרשות המטפלים מאפשרים להגיע לתוצאות ברמה גבוהה מאוד ואם נבחר במנתח טוב, סביר מאוד להניח שמצפה לנו הפתעה נעימה. 

כמה עולה ניתוח אף לגברים?

טווח המחירים הוא רחב מאוד ותלוי בהרבה גורמים. חשוב שנגדיר מראש לאיזה תקציב נוכל להתחייב ונגיע עם מסגרת כלשהי לרופא המטפל. כך נוכל לבחון יחד אילו תיקונים נוכל לבצע באף ואילו עלולים להגיע למחירים שלא נוכל לעמוד בהם. ברוב המקרים, לניתוח אף אין מתווה יחיד וככל שיהיו לנו יותר אפשרויות, כך נוכל להתאים את הטיפול גם לשאיפות וגם לתקציב שלנו. 

עלות הניתוח מושפעת בעיקר מהגורמים הבאים:

 • הקליניקה והרופא המטפל – מדובר בסופו של דבר בשוק רחב מאוד ובין בתי חולים ציבוריים, קליניקות בוטיק או מרכזים רפואיים פרטיים יכול להיות טווח רחב מאוד בעלויות.
 • השתתפות קופות החולים – ביטוחים מושלמים מסוימים מציעים השתתפות מסוימת בניתוחי אף. הסכום תלוי במידה רבה באופי הניתוח, המרכז הרפואי הנבחר ובצרכים העומדים בבסיס הטיפול. 
 • הליך הניתוח – גישה פתוחה לרוב תעלה יותר, בעיקר כאשר נדרש שימוש בשתלים. כאשר קיימות בעיות רקע כמו קשיי נשימה או צורך בתיקון המחיצה, המחיר עשוי לעלות משמעותית. 

בעוד שעבור ניתוחים פשוטים נוכל לשלם גם 5,000 ₪, ניתוח מורכב יכול גם לעבור את ה-20,000. אם נאסוף המלצות מגורמים מוסמכים וחוות דעת ממטופלי עבר, תהליך השוואת המחירים שלנו יהיה קל בהרבה ונוכל לבחור את המטפל שמציע את המחיר המשתלם ביותר מתוך הנבחרת היוקרתית ביותר שיצרנו.

תמונות לפני ואחרי של ניתוח אף לגברים

תמונות ניתוח אף לגברים דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח אף לגברים דוקטור גוברין 2 אחרי
ניתוח אף
תמונות ניתוח אף לגברים דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח אף לגברים דוקטור גוברין 2 אחרי
ניתוח אף
תמונות ניתוח אף לגברים ד לפני
תמונות ניתוח אף לגברים ד אחרי
ניתוח אף גבר

רופאים מומלצים לניתוח אף לגברים

המומחים המוצעים לניתוח זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על המומחה הרופאי המוצע להליך זה.

רופא מומלץ לניתוח אף לגברים דוקטור גוברין תו אמון
מנתח פלסטי
שדרות בן גוריון 4, חיפה
1 לפרטים
לכל הרופאים
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה