חיפוש
ניתוח אף לגברים

ניתוח אף לגברים – פרופיל ניתוח

סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
אשפוז יום, חוזרים הביתה באותו יום
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
דרגה ומשך כאב
כאב קל עד בינוני למשך 3-4 ימים.
סוג האשפוז
ללא אשפוז
מגבלות לאחר ניתוח
סד פלסטיק על האף למשך שבוע
תדירות מעקב
לאחר 3 ימים, שבוע, חודש ו-3 חודשים
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר 7-10 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר כחודש
טווח מחירים
5,000-15,000

מאיזה גיל ניתן לבצע ניתוח אף לגבר?

כל גבר מעל גיל 16 ובעל בריאות תקינה יכול לפנות אל מנתח פלסטי המתמחה בניתוחי אף. ברוב המקרים, מנתח פלסטי לא יבצע ניתוחים בגיל צעיר יותר משתי סיבות עיקריות:

 • פסיכולוגית: גיל ההתבגרות מתאפיין לא מעט פעמים בדימוי עצמי שלילי ובחוסר סבלנות אקוטי כשזה מגיע לשינויים שמתחוללים בגוף ובנפש. לעתים קרובות, נער מתבגר יכול להרגיש שגופו ופניו הם פגומים באופן שדורש טיפול מידי.
 • פיזיולוגית: מבנה הפנים והגולגולת ממשיך להתעצב במהלך גיל ההתבגרות ולרוב, התפתחות האף עשויה להימשך עד גיל 16. חשוב להמתין עד לסיום ההתפתחות כדי שניתן יהיה להעריך את השינויים הנדרשים.

כל זאת נכון ככל שמדובר בניתוח אף למטרות אסתטיות בלבד (גם כאן כאמור ישנם טיפולים של פיסול אף ללא ניתוח) שעשויים לתת מענה מצוין לצרכים האסתטיים. כשמדובר בניתוח אף לתיקון בעיות נשימה כמו יישור מחיצת האף, למשל, ניתן לבצע את הניתוח גם בגיל מוקדם יותר, בהתאם לייעוץ של רופאים מומלצים לניתוח אף לגברים.

למידע מקיף יותר אודות הניתוח ניתן לקרוא כאן בהרחבה על ניתוח אף ולקבל מידע מקיף על טווח מחירים, עלות, ושלבים.

שיטות נפוצות לניתוח אף לגברים

ניתוחי אף אסתטיים כוללים מספר רב של טכניקות ומטרות סופיות. לעתים, יהיה צורך בצמצום רקמה עודפת ובמקרים אחרים, יהיה צורך בשילוב שתל על מנת לעצב מחדש את האף. אפשרויות העיצוב הן מגוונות מאוד ותלויות ביעדים שייקבעו על ידך ועל ידי הרופא המטפל. מבחינת סוג הניתוח, ניתן לחלק את הניתוחים לשני סוגים עיקריים:

ניתוח בגישה סגורה

ככל שהשינויים הנדרשים הם יחסית קטנים וכוללים בעיקר “גילוח” רקמות קל כמו שיוף גבנון בגשר האף או הצרת קצה האף, ניתן יהיה ליישם את הגישה המהירה, הבטוחה והפשוטה יותר. בגישה הסגורה, הרופא המנתח מגיע אל הרקמה על ידי ביצוע חתכים זעירים בתוך הנחיריים. משמעות הדבר היא שהפולשנות היא מינימלית, ואין כל צלקת נראית לעין. גם ההחלמה לרוב תהיה מהירה ופשוטה בהרבה.

אף סולד לגבר תוצאות דוקטור גובריןניתוח בגישה פתוחה

במקרים מורכבים יותר, נצטרך לחשוף את גשר האף מבחוץ כדי לבצע טיפול אינטנסיבי. לעתים, נדרשת השתלה של רקמת סחוס, ובמקרים אחרים, הסרת הרקמה היא אינטנסיבית יותר ולא יהיה מנוס מביצוע חתכים חיצוניים. ברוב המקרים. בניתוח כזה ייתכן מאוד שנזדקק להישאר באשפוז לילה לאחר הטיפול, והחבישה עשויה להיות אינטנסיבית וארוכת טווח.

טיפ היועצת

אנו עשויים להתבלבל ולחשוב שבניתוחים בגישה סגורה, מדובר ב”זבנג וגמרנו”. חשוב להבהיר – בכל אחד מהניתוחים המומחיות של הרופא המנתח היא בעלת חשיבות עליונה. מדובר בניתוח מורכב והטעות הקטנה ביותר עשויה להסב נזק שידרוש טיפולים מתקנים. ניתוח בגישה סגורה מאלץ את הרופא במובנים רבים לעבוד בתנאים מוגבלים ובראות מינימאלית. ככל שההיכרות שלו עם ניתוחים מהסוג הזה והניסיון שלו בטכניקה הספציפית יהיו רבים יותר, כך עולה הסיכוי לתוצאות טובות יותר.

מה מתקנים בניתוח אף לגבר?

לרוב, היעדים בניתוחי אף לגבר שונים בתכלית מאלו שננקטים בניתוחים לאישה. בעוד שלאישה לרוב יעוצב אף צר וקטן, עם מבנה סולד, גברים יעדיפו אף בעל נוכחות ומבנה נשרי. אלו כמה מהתיקונים הנפוצים ביותר שמבוצעים עבור גברים.

 • צמצום גודל האף והתאמתו לתווי הפנים
 • שינוי הזווית בין האף לשפה העליונה
 • עיצוב קצה האף מחדש
 • הסרת גבנונים מגשר האף

מה צפוי לי לקראת הניתוח?

במפגש ההיכרות הראשוני תהיה לך ההזדמנות להעלות את החששות והציפיות שלך מהניתוח. זהו הזמן האידיאלי להעלות כל שאלה ולקבל מענה מקצועי. הרופא יסביר לך מהו מהלך הניתוח ועל כלל האפשרויות וההמלצות על פי התרשמותו.

לרוב, יילקחו צילומים דיגיטליים של פרופיל הפנים באמצעותן יעריך הרופא את המצב ויסביר אודות ההליך הנדרש. בקליניקות מובילות, תהיה אפשרות לצפות בהדמיה ממוחשבת.

חשוב לזכור, בטיפולים אסתטיים לעולם אין סימטריה מושלמת וחשוב להתאים את הציפיות שלנו למציאות. עם זאת, נוכל להגיע לתוצאות ברמה גבוהה מאוד עם הרופא המתאים.

במהלך השיחה, הרופא יעריך את מבנה האף שלך ויקבע האם נדרש ניתוח ואם כן, מה התהליך הנדרש ואילו הכנות נדרשות מבחינת נטילת תרופות, תזונה, הרגלים וכו’.

לקראת הניתוח יהיה עלינו לעבור בדיקות דם ולהעביר אל הרופא את ההיסטוריה הרפואית המלאה שלנו כדי לזהות כל סיכון אפשרי שעשוי לעלות במהלך הניתוח. בנוסף, חשוב שנקפיד על הנקודות הבאות:

 • חשוב לרחוץ את הפנים היטב בסבון אנטי-בקטריאלי בבוקר הניתוח.
 • מומלץ להפסיק לעשן ב-30 יום שלקראת הניתוח ובמהלך החודשים הראשונים של ההחלמה.
 • ברוב המקרים, נתבקש לצום כ-6-8 שעות לפני הניתוח.

טיפ היועצת

זוהי המלצה כללית שחשוב ליישם ברוב הטיפולים האסתטיים. אם יש מקום בחיים בו אנו יכולים להתחפר בתוך הראש של עצמנו ולהימנע מלהתבונן בדברים כפי שהם, אין ספק שהתחום האסתטי הוא אחד מהבולטים שבהם. יש לנו נטייה להגדיר יופי על פי אנשים אחרים שאנו רואים אותם כיפים. לכן, ייתכן מאוד שישנם אפים ספציפיים מאוד שדמיינת לעצמך והצבת אותם כיעד לניתוח. בלא מעט מקרים, האף שדמיינו לא בהכרח מתאים למבנה הפנים. במקרים אחרים, מדובר ביעד בעייתי מבחינת מהלך הטיפול. חשוב שנהיה קשובים לרופא וניעזר באמצעי המחשה כדי לעצב את האף שיהיה הכי יפה עבורנו.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  כיצד יתנהל הניתוח עצמו?

  מהלך הניתוח תלוי במידה רבה ברמת המורכבות שתידרש. בכל מקרה, הניתוח יבוצע ברוב המכריע של המקרים בהרדמה מלאה.

  אם נדרשים שתלים, תחילה תילקח רקמה מרקמת הסחוס של מחיצת האף או מהאוזן. בשלב הבא, יבוצעו חתכים באזור קצה האף, ובין הנחיריים כדי לחשוף את גשר האף תוך צילוק מינימלי של עור נראה לעין. הרופא יעצב את רקמת גשר האף בהתאם ליעדים שנקבעו.

  בגישה סגורה, הניתוח יהיה לרוב קצר ופשוט בהרבה. החתכים ייעשו מחלקם הפנימי של הנחיריים ודרכם יקבל הרופא גישה אל הרקמה הדורשת טיפול. על ידי שימוש במכשור ייעודי, ישייף ויגלח רקמה מיותרת ויעצב מחדש את מבנה האף.

  תהליך הניתוח אורך בין 60-180 דקות ולאחריו נישאר להתאוששות של כמה שעות. כשמדובר בניתוח אינטנסיבי במיוחד, לעתים יעדיף הרופא לאשפז ללילה אחד לביקורת. החבישה לאחר הניתוח כוללת טמפונים לנחיריים וסד פלסטי המקבע את האף לאורך תהליך ההחלמה.

  כמה זמן נמשכת ההחלמה?

  החבישה הראשונית תישאר למשך שבוע. לאחריה, נגיע לקליניקה לביקורת ראשונה ולהסרת הטמפונים מהאף. בימים הראשונים סביר להניח שנחוש כאב אשר ניתן לטפל בו במשככי כאבים סטנדרטיים. כמו כן, יהיה עלינו לנשום מהפה מאחר והאף יהיה סתום לחלוטין.

  בחודש הראשון, מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת. עם זאת, כל עוד מדובר בתפקידים בעלי אופי משרדי, נוכל לחזור לעבודה תוך שבוע. חשוב מאוד שנאפשר לגוף לנוח ונתאזר בסבלנות. ככל שהגוף יקבל יותר מנוחה, כך נחלים מהר יותר ונשפר את הסיכויים לתוצאות אופטימליות.

  ההחלמה כולה תיארך כחצי שנה ובמהלכה נגיע מדי תקופה אל הקליניקה למעקב ולהערכת ההחלמה. הנפיחות ושטפי הדם עשויים להישאר איתנו מספר חודשים ולכן, סביר מאוד להניח שלא נוכל לראות את התוצאות הסופיות עד להשלמתה הסופית של ההחלמה.

  דגשים חשובים לתקופת ההחלמה

  • יש להימנע מנגיעה בצלקות ובגלדים
  • מומלץ להקפיד על תזונה מאוזנת ועשירה בוויטמינים וברזל כדי להאיץ את ההחלמה
  • מומלץ לא לעשן בחודשים שלאחר הניתוח
  • מומלץ להימנע משתיית אלכוהול בתקופה זו
  • כדי להימנע מכאבים וסיבוכים מיותרים, עדיף ללבוש חולצות מכופתרות שלא נצטרך להשחיל מעל הראש

  האם קיימות תופעות לוואי בניתוח אף לגברים?

  לרוב, תופעות הלוואי העיקריות הן שטפי דם, נפיחות וכאב. הן נמשכות לאורך השבועות הראשונים של ההחלמה ואמורות להשתפר בהדרגה. אם לא חלה הקלה משמעותית תוך חודש, חשוב שנפנה לרופא.

  האם ישנם סיכונים?

  הסיכונים בכל הליך פולשני הם תמיד אפשריים, אך כל עוד נטופל על ידי מומחים בעלי מוניטין, הם די נדירים. אלו כמה מהסיכונים והסימנים שכדאי להכיר:

  • פגיעה בכלי דם – אם הדימומים אינם נפסקים או מתחזקים בימים שלאחר הניתוח, יש לפנות במהירות לרופא המטפל. לרוב, הנזק יטופל על ידי צריבה של כלי הדם.
  • הפרעות בתפקוד הלב או מערכת הנשימה – הרדמה מלאה עשויה לגרום להפרעות מסוג זה. בימינו, מדובר בתופעה נדירה ביותר.
  • נזק עצבי – לעתים במהלך ביצוע הניתוח עלול להיגרם נזק לקצות העצבים. חשוב שנעקוב אחר התחושה באף ואם אין כל תחושה גם שבועיים לאחר הניתוח, יש ליצור קשר עם המנתח.
  • פגיעה בנשימה או בחוש הריח – בשבועות הראשונים תהיה תחושת אף סתום קבועה והקושי בנשימה יהיה ניכר. עם זאת, לאחר חודש אנו אמורים לחוות הטבה משמעותית. חשוב שנעקוב ונוודא שזה אכן המצב.
  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   מה צפוי לי בסוף תהליך ההחלמה?

   לאחר תהליך ההחלמה הארוך והמייגע, נגיע בפעם האחרונה לביקורת בקליניקה ונוכל להעריך יחד עם הרופא את התוצאות. כיום יותר מאי פעם, האמצעים, הציוד וההכשרה שעומדים לרשות המטפלים מאפשרים להגיע לתוצאות ברמה גבוהה מאוד ואם נבחר במנתח טוב, סביר מאוד להניח שמצפה לנו הפתעה נעימה.

   כמה עולה ניתוח אף לגברים?

   לרוב מחיר של ניתוח אף לגברים הוא בין 5000 – 20,000.

   תמונות לפני ואחרי של ניתוח אף לגברים

   ניתוח אף לפני לפני
   ניתוח אף אחרי אחרי
   ניתוח אף לפני/אחרי
   ניתוח אף לפני לפני
   ניתוח אף אחרי אחרי
   ניתוח אף

   רופאים מומלצים לניתוח אף לגברים

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ לניתוח אף לגברים ד תו אמון
   מנתח פלסטי
   שדרות בן גוריון 4, חיפה
   1 לפרטים
   רופא מומלץ לניתוח אף לגברים ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   ברודצקי 43, תל אביב
   2 לפרטים
   רופא מומלץ לניתוח אף לגברים ד
   ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הנחושת 3, תל אביב
   3 לפרטים
   רופא מומלץ לניתוח אף לגברים ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
   מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
   4 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה