חיפוש
ניתוח הצמדת אוזניים

אוזניים בולטות משפיעות באופן משמעותי על המבנה הכללי של הפנים, ומושכות תשומת לב רבה כאשר הן בגודל שאינו פרופורציונלי לצורת הראש והפנים. בנוסף, אוזניים בולטות או בעלות צורה מעוותת, מהוות לרוב מושא ללעג בקרב ילדים ובני נוער. כדאי לדעת כי קיים פתרון פשוט ובטוח יחסית להצמדת האוזניים, שעשוי להשפיע באופן ניכר על המראה הכללי ומחזיק לכל החיים.

הצמדת אוזניים פרופיל ניתוח

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
1-2 שעות
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
ללא אשפוז
דרגה ומשך כאב
כאב קל 3-4 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
סרט אלסטי למשך שבועיים
תדירות מעקב
לאחר שבוע וחודש
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר שבוע
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר חודש
טווח מחירים
15,000-20,000

ניתוח להצמדת אוזניים – למי זה מתאים?

אוזניים בולטות הן בעיה מולדת. לכן, ניתן לדעת כבר מהרגע הראשון האם יהיה צורך בעתיד בניתוח מתקן, במידה ותבחרו לעשות זאת. לרוב, המראה הלא פרופורציונלי נוצר עקב עודף סחוס באוזן, הגורם לזווית לא שגרתית שלה אל מול רקמת הקרקפת. הסרה של הסחוס המיותר מאפשרת לעצב את האוזן מחדש. זהו הניתוח האסתטי היחיד שניתן לבצע בילדים צעירים יחסית, מכיוון שהאוזן מסיימת את התפתחותה הסופית כבר בגיל הילדות. בעוד שניתן להבחין בתופעה כבר מרגע הלידה, חשוב לדעת שצורת האוזן לא נקבעת סופית עד גיל 6 בערך. בגילאי גן, למשל, האוזן לרוב תגיע רק ל-85% ממצבה ההתפתחותי המלא. לכן, מומלץ להמתין עד שתגיע האוזן לגודלה המלא לפני נקיטת צעד ניתוחי. כעיקרון, הניתוח מיועד לילדים בני 6 ומעלה ולמבוגרים בכל הגילאים.
כמו כן, חשוב להבהיר – הניתוח הוא 100% אסתטי ואינו משפיע בשום צורה על השמיעה – לטובה או לרעה. על מנת לספק מענה לבעיות בשמיעה, מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה בתחום השמיעה.

ניתוח להצמדת אוזניים – איך מתחילים?

השלב הראשון והחשוב ביותר הינו השלב המקדים, בו תיפגשו עם הרופא איתו בחרתם לעבור את ההליך הרפואי. הפגישה מאפשרת לרופא לעבור על ההיסטוריה הרפואית שלכם, ולוודא שאין דברים שיכולים לגרום לסיבוכים במהלך הניתוח. הרופא יתאר את התוצאה שאתם שואפים להגיע אליה בניתוח, וסביר להניח שכאן גם יובהר שלא תמיד יהיה ניתן להשיג סימטריה מושלמת בין האוזניים. בעוד שהצמדת האוזניים מובטחת, השאיפה היא להגיע לא-סימטריה כמה שיותר קטנה, אך דיוק מושלם אינו מובטח. הכול תלוי בסופו של דבר בחומרת המצב, באופי הבעיה ובמיומנות של המנתח הנבחר.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  טיפ היועצת

  בעוד שלנו כבוגרים, יש היכרות עם אנשי מקצוע ועם תהליכים רפואיים, סביר להניח שילדים עשויים להגיע עם הרבה קשיים וחששות למפגש. גם נערים בוגרים יותר, עד כמה שהם מפגינים עצמאות ויכולת, לא תמיד יידעו בהכרח לשאול את השאלות הנכונות. חשוב שתעשו איתם שיחה מקדימה בבית, ותבהירו להם למה ניתן לצפות מהניתוח ולמה לא. בנוסף, כדאי לוודא כי הם מבינים בדיוק מהן ההשלכות של הניתוח, ומהן התוצאות שניתן להשיג. ניתן אפילו לחשוב יחד אילו שאלות חשובות לילד לשאול, ולוודא כי הן יישאלו בשיחה המקדימה.

  אילו הכנות צריך לעשות לפני ניתוח להצמדת אוזניים?

  • לפני הניתוח – יבוצעו מספר בדיקות רפואיות. תחילה, יילקחו נתונים פיזיים אודות האוזן במרפאה ייעודית. רוחבה ואורכה של האוזן יימדדו, ותיבחן הזווית בין האוזן ובין הקרקפת. ברוב המקרים, יילקחו מספר צילומים שיסייעו לרופא המנתח לתכנן את עיצוב האוזן מחדש. בנוסף, תבוצע בדיקת דם על מנת לבדוק תפקודי קרישה, וכדי לערוך ספירת דם כוללת לקראת הניתוח.
  • חודש לפני הניתוח – יש להימנע מתרופות מדללות דם כמו קומדין, ויטמין K ומשככי כאבים מבוססי אספירין. חומרים המשפיעים על קרישת הדם, עשויים להוות סיכון בניתוח ולפגום בתהליך ההחלמה. חשוב להיוועץ ברופא ולוודא שתוספי התזונה שאתם לוקחים, אינם משפיעים על תהליכים אלו. מומלץ, למשל, להימנע מתוספים טבעיים המכילים גינקו בילובה, שום או אשכוליות.
  • לילה לפני הניתוח – יש לרחוץ את האוזניים בסבון פולידין או חומר אנטיספטי אחר.
  • שמונה שעות לפני הניתוח – יש להיות בצום מלא, כולל שתייה, עישון ולעיסת מסטיק.
  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   האם ניתוח להצמדת אוזניים הוא בהרדמה מלאה או חלקית?

   ההעדפה הגורפת בניתוח להצמדת אוזניים (ולמעשה בכל ניתוח), היא לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית. ברוב המקרים, זו גם הבחירה שתיעשה. בקרב ילדים, בעיקר בגילאים צעירים במיוחד, קיים החשש כי יתקשו לשכב מבלי לזוז במהלך הניתוח, ולכן הרופא המנתח עשוי להחליט על ביצוע ההליך בהרדמה מלאה. חשוב לברר את הדבר מראש, על מנת שתעשו הכנה מתאימה לילד. כמו כן, חשוב לזכור כי כל הרדמה מלאה מגיעה עם סיכונים פוטנציאליים, ולכן חשוב לשוחח על כך עם הרופא המטפל ולבחון את כל האפשרויות לפני קבלת ההחלטה. במידה ומדובר בהרדמה מקומית בלבד, ניתן תוך זמן קצר לאחר הניתוח לחזור הביתה.

   לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

    נא להזין מספר טלפון תקין

    כיצד מתבצע ניתוח להצמדת אוזניים?

    תהליך הניתוח משתנה ממטופל למטופל, אך ההליך הבסיסי הוא זהה. הניתוח כולו יארך בין שעה לשעתיים ברוב המקרים. לאחר ביצוע ההרדמה, יבוצע חתך בחלקה האחורי של קונכיית האוזן ויוסר סחוס עודף. לאחר מכן ניתן יהיה לקפל את הסחוס שנותר אחורה, ולהצמיד את האוזן למקום המתאים.

    את עיצוב סחוס האוזן ניתן לבצע במגוון רחב של דרכים. לכן, תהליך הניתוח יהיה תלוי לרוב בגורם לצורת האוזן הלא שגרתית או הבליטה. 

    בחלק מהניתוחים, יהיה צורך להסיר סחוס הגורם לאוזן לבלוט או המשפיע על גודלה, ואילו בניתוחים אחרים, יהיה צורך ממש “לפסל” בסחוס כדי להגדיר צורה חדשה לאוזן, ולעצב אותה כך שתוצב במנח טבעי על הקרקפת. לאחר סיום עיצוב האוזן והצמדתה לקרקפת, ייתפר החתך בתפרים נמסים.

    בכל מקרה, השאיפה לרוב תהיה לבצע מספר חתכים קטן ככל הניתן, וברוב המקרים ניתן לבצע אותם בקפלי האוזן האחוריים, כך שלא יהיו צלקות נראות לעין. במקרים מסוימים, יהיה צורך לבצע חתכים באזורים אחרים כדי להסיר עודפי סחוס, ואז עשויות להיות צלקות קטנות נראות לעין.

    לאחר ביצוע התפרים, נחבשות האוזניים בחבישת “קסדה” גדולה המהדקת את האוזניים למקומן. הדבר מסייע לתהליך החלמת החתכים. חשוב לשמור את החבישה לאורך כל תקופת ההחלמה, כדי להבטיח את תוצאות הניתוח. הסחוס הוא רקמה רכה וגמישה, ובמידה ולא תקפידו על הידוק האוזניים במהלך ההחלמה, האוזן עלולה לחזור למיקומה המקורי.
    ניתוח להצמדת האוזן יכול להיות מבוצע באוזן אחד בלבד או בשתיהן, על פי הצורך ועל פי הערכתו של הרופא המנתח.

    טיפ היועצת

    חשוב שנזכור – בטבע, אין סימטריה מושלמת. לכולנו ישנה א-סימטריה מסוימת בין האוזניים, וגם הרופא המיומן ביותר לא יוכל ליצור זהות מושלמת בין האוזניים שלנו והזווית שלהן לראש. חשוב לקחת את העובדה הזו בחשבון כאשר ניגשים לניתוח. רופא מנתח מיומן ומנוסה יוכל להביא לתוצאות מרשימות מאוד, ולשנות בצורה משמעותית את האוזניים שלנו.
     

    איזו החלמה צפויה לאחר ניתוח להצמדת אוזניים?

    • בשעות שלאחר הניתוח, עשויים להיות כאבים קלים. חשוב להיות ערניים לכאבים קיצוניים, ולפנות לגורם מטפל במידה והם חלים בימים הראשונים. מומלץ לבחון עם ילדינו עד כמה הכאב נסבל. האוזן תהיה רגישה למגע בשבועות הקרובים, ותהליך ההחלמה הכולל של רקמת הסחוס ייקח כחודש. מדובר בתופעה טבעית ובסופו של דבר היא חולפת. כמו כן, האוזניים יהיו נפוחות ויופיעו שטפי דם. אלו ייעלמו תוך כעשרה ימים ועד חודש. 
    • ביום שלאחר הניתוח, תוחלף החבישה בתחבושת היקפית עדינה יותר, ששומרת את האוזניים צמודות, מונעת חשיפה לזיהומים ומגנה על הסחוס מפני שינוי צורה. מעל החבישה, מומלץ לחבוש סרט בד (מהסוג שמשתמשים בו בחדרי כושר) כדי לשמור את האוזניים צמודות בשעות הלילה. חשוב להקפיד על החבישה במשך שלושה שבועות לאחר הניתוח כדי להגיע לתוצאות אופטימליות. גם לאחר ההסרה של התחבושת, חשוב לשטוף את האזור בעדינות מדי יום בסבון פולידין או חומר אנטיספטי אחר, לייבש בטפיחות עדינות עם מגבת שלא משאירה סיבים, ולמרוח משחה אנטיביוטית. ברוב המקרים, נעשה שימוש בתפרים נמסים הנספגים באופן טבעי לאחר חודש, ואין צורך להסיר אותם במרפאה. בשבוע הראשון יידרש מכם לקחת אנטיביוטיקה כדי למנוע זיהומים בחתכים.
    • תוך שבוע ניתן לבצע כמעט כל פעולה ולחזור לשגרה – כולל חזרה ללימודים ואפילו לעבודה. החבישה המסורבלת עשויה להיות מביכה, בעיקר לילדים, וזוהי הסיבה העיקרית שבגללה עדיף לבצע את הניתוח בחופשות ארוכות, כדי לאפשר החלמה בבית.מומלץ להימנע מפעילות גופנית בששת השבועות הראשונים של הניתוח. במידה ותקופת ההחלמה נכנסת אל תקופת הלימודים, ההשתתפות בשיעורי ספורט אסורה לאורך התקופה. בחודש הראשון, כדאי להימנע ממקורות מים כמו ים או בריכה. בכל מקרה, אסור להרטיב את האוזניים לאורך תקופת ההחלמה.  חשוב לפקח על ילדים צעירים בזמן משחק, ולוודא כי אין השתוללויות שיכולות לפגוע באוזן בתקופת ההחלמה.

    טיפ היועצת

    במקרה בו מדובר בילדים או בני נוער, מומלץ לבצע את הניתוח בחופש הגדול. כך ניתן לנצל את החופש לתקופת ההחלמה מבלי להפסיד ימי לימודים, ולהגיע ליום הראשון ללימודים עם המראה החדש.\

    לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

     נא להזין מספר טלפון תקין

     שאלות ותשובות ניתוח הצמדת אוזניים

     מהן תופעות הלוואי האפשריות בניתוח להצמדת אוזניים?

     תופעות הלוואי של הניתוח הן מינימליות ביותר ולרוב זמניות. מעבר לבצקות, נפיחות, שטפי דם וכאבים קלים, ברוב המקרים לא יהיו תופעות לוואי נוספות. התופעות ייעלמו תוך מספר שבועות וחשוב לעקוב אחריהן. במידה ולא חלה הטבה תוך מספר שבועות, חשוב לפנות לגורם המטפל ולקבל ייעוץ. בכאבים ניתן לטפל במשככי כאבים סטנדרטיים כמו נורופן או אופטלגין.
     במקרים נדירים, עלולה להיווצר צלקת בולטת באזור החתך.

     מהם הסיכונים האפשריים בניתוח להצמדת אוזניים?

     קיימים מספר סיכונים נדירים ביותר לאחר הניתוח: לעיתים התפרים הנמסים עלולים להיפתח או להיחשף מעל פני העור. במידה והדבר מתרחש, חשוב ליצור קשר במהירות עם הרופא המנתח ולבצע תפירה מחדש.
     קיים סיכון לאובדן תחושה באוזן, שלרוב חולף לאחר מספר שבועות, אך חשוב לעקוב אחר התופעה. בנוסף, קיים סיכון נדיר לזיהומים לאחר הניתוח. במידה ומופיעים כאבים קיצוניים, חום באזור האוזן, או אם חום הגוף עולה מעל 38 מעלות, יש לפנות לרופא המטפל בדחיפות לקבלת אנטיביוטיקה.
     במקרים נדירים עלולים להיות דימומים מהפצע, כאשר במידה והדימום לא נפסק, יש לפנות לרופא המטפל.

     ניתוח להצמדת אוזניים – מתי רואים תוצאות?

     בפועל, התוצאות מידיות. הסרת הסחוס והצמדת האוזן, ממקמות את האוזניים במקום בעל מראה טבעי ופרופורציונלי למראה הפנים. כמובן שאת התוצאות המלאות אפשר לראות רק תוך כמה שבועות, כאשר בהתחלה הבצקות, הנפיחות והחבישה עצמה מקשות לראות את התוצאות. בתום תקופת ההחלמה, כחודש עד שישה שבועות אחר כך, ניתן לראות כיצד המראה החדש של האוזניים משנה את מראה הפנים כולו.

     טווח מחירים

     רוב קופות החולים משתתפות בעלויות ניתוח להצמדת אוזניים במסגרת הניתוח המשלים. המחיר יושפע כמובן מהרופא והקליניקה שבה נבחר לבצע את הטיפול. זהו בדיוק הזמן לבצע השוואת מחירי נבונה, להיעזר בכל המלצה שנוכל לקבל ולמצוא את המחיר המשתלם ביותר מבין אנשי המקצוע הטובים ביותר שנמצא. לרוב, המחיר ינוע בין 4,000-15,000 ₪.

     תמונות לפני ואחרי של ניתוח הצמדת אוזניים

     הצמדת אוזניים לפני לפני
     הצמדת אוזניים אחרי אחרי
     ניתוח הצמדת אוזניים
     ניתוח הצמדת אוזניים לפני לפני
     ניתוח הצמדת אוזניים אחרי אחרי
     ניתוח הצמדת אוזניים
     ניתוח הצמדת אוזניים לפני לפני
     ניתוח הצמדת אוזניים אחרי אחרי
     הצמדת אוזניים לפני/אחרי
     ניתוח הצמדת אוזניים לפני לפני
     ניתוח הצמדת אוזניים אחרי אחרי
     הצמדת אוזניים
     ניתוח הצמדת אוזניים לפני לפני
     ניתוח הצמדת אוזניים אחרי אחרי
     הצמדת אוזניים לפני/אחרי
     ניתוח הצמדת אוזניים לפני לפני
     ניתוח הצמדת אוזניים אחרי אחרי
     הצמדת אוזניים

     רופאים מומלצים לניתוח הצמדת אוזניים

     הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

     רופא מומלץ לניתוח הצמדת אוזניים ד תו אמון
     מנתח פלסטי
     שדרות בן גוריון 4, חיפה
     1 לפרטים
     רופא מומלץ לניתוח הצמדת אוזניים ד
     ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
     הנחושת 3, תל אביב
     2 לפרטים
     רופא מומלץ לניתוח הצמדת אוזניים ד
     מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
     מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
     3 לפרטים
     רופא מומלץ לניתוח הצמדת אוזניים ד
     מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
     ברודצקי 43, תל אביב
     4 לפרטים
     התמונה שהעלית גדולה מדי
     חיפוש רופאים
     נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
     נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
     הודעה נשלחה בהצלחה
     פנייתך נשלחה בהצלחה