חיפוש
המסת שומן בחום

אחת מהדרכים החדשות והנפוצות להצרת היקפים בשנים האחרונות הינה המסת שומן – טיפול שאינו דורש התערבות כירורגית או הרדמה, אינו כרוך בתקופת החלמה, ומטרתו הפחתת מצבורי שומן נקודתיים. המסת השומן היא פתרון מצוין לאנשים שסובלים מהצטברות שומן שמסרב לרדת באזורים ממוקדים בגוף, ואינם מעוניינים בניתוח שאיבת שומן. מהם היתרונות בהמסת שומן, למי זה מתאים, ומתי רואים תוצאות? היועצת עונה לכם על כל השאלות.

המסת שומן – איך מתחילים?

שלב ראשון – פגישת ייעוץ! 

השלב הראשון והחשוב ביותר הינו השלב המקדים, בו תיפגשו עם איש המקצוע איתו בחרתם לעבור את ההליך. חשוב שתבררו איתו את מידת ההתאמה שלכם לפרוצדורה, ומהי התוצאה הרצויה עבורכם. במהלך הפגישה, ניתן לבחור את אזורי הטיפול, כאשר ניתן לטפל בכמה אזורים יחד.
בנוסף, לפני שמתחילים בטיפול, כדאי לוודא עם הרופא שלכם שאיכות העור והמצב הבריאותי שלכם, אכן מתאימים להליך מסוג זה.

 

טיפ היועצת

לפני ביצוע טיפולים אסתטיים צריך לעשות שיעורי בית כמו שצריך – בדקו היטב מי איש המקצוע, מה הניסיון שלו, באיזה ציוד הוא עומד להשתמש, והיכן מתבצע הטיפול. זכרו שמדובר בגוף שלכם ובבריאות שלכם, ומגיע לכם את הטוב ביותר.

 

אילו שיטות קיימות להמסת שומן?

המסת שומן בחום

קיימים שני סוגים עיקריים של המסת שומן בחום – באמצעות זריקה הממיסה את השומן, ובאמצעות לייזר הממיס את השומן.
זריקת המסת שומן – כוללת חומרים שפוגעים בתאי השומן ומפרקים אותם. הטיפול מתאפיין במספר זריקות קטנות במקומות הנבחרים. בעבר, שימשה לטיפולים באנשים הסובלים מתסחיפי שומן, וכיום משמשת לטיפול באנשים שיש להם מצבורי שומן כבדים. חשוב לציין שהטיפול של המסת שומן באמצעות זריקה, אינו טיפול שמתאים לכל אדם וישנן הגבלות בריאותיות רבות.

קיימות מספר זריקות של המסת שומן כגון:
ליפוליזיס – זריקה תת-עורית של חומרים פרמקולוגיים פעילים – ממיסים פיזיולוגיים, כמו מלחי מרה, הגורמים לכריתה (אבלציה) כימית ולהרס רקמת השומן. זו זריקה המיועדת לאזורים קטנים יותר בגוף, וניתן לראות תוצאות לאחר כשמונה שבועות.

פוספטידיל – זריקה המאפשרת מיגור של בליטות שומניות ואזורי הצטברות שומנים עקשניים, ומקנה לגוף מראה מחוטב. כמו כן, הזריקה מורידה את הסיכוי לצבור שומנים חדשים באזור. התוצאה אינה מידית, אך מגיעה לאחר כשמונה שבועות, ומתאימה לאזורים רחבים בגוף כמו זרועות או בטן. 

גז אוזון – הזריקה המומלצת ביותר עם הכי פחות תופעות לוואי וסכנות. הזרקת גז אוזון מעלה את ריכוזיות החמצן בדם, וממריצה תהליכי התחמצנות של פחמימות, שומנים וחלבונים. זריקה זו יקרה יותר בשל השפעתה על נוגדי החמצון בגוף, והיכולת לפרק שומן בקלות יותר בהמשך. היא מומלצת בייחוד לאזור הלסת והצוואר, אך יכולה להתאים לכל אזור אחר בגוף. זריקה של גז אוזון אף משפרת את ייצור הקולגן, ומעניקה מראה זוהר לעור.

המסת שומן באמצעות לייזר – מדובר על טיפול פחות פולשני מטיפולים המתבססים על זריקות. כמו כן, הטיפול בטוח יותר ואין בו שימוש בחומרים כימיים כמו בזריקה. בפרוצדורה זו, השומן מפורק לחלקיקים, נספג בדם, ולאחר מכן יוצא מהגוף באמצעות מערכת חילוף החומרים.
הטיפול באמצעות לייזר אינו כרוך בתופעות לוואי וסיכונים רבים. 

המסת שומן בקור (הקפאת שמן)

טיפול הקפאת שומן מבוסס על רגישות רקמת השומן בגוף, ותגובתה לשינוי טמפרטורה. המכשיר בו מתבצע הטיפול גורם לקירור רקמת השומן, ומביא אותה בהדרגה לטמפרטורה של 7 מעלות ובשיא התהליך ל-4 מעלות – בהן השומן קופא ונוצרים קריסטלים ברקמת השומן. התהליך לוקח כ-70 דקות של יניקה בקירור מבוקר, באזורים עתירי שומן. בזמן התהליך, מוצמדת לעור כרית הגנה מיוחדת המונעת נזק לעור. כך נוצר הרס מבוקר של תאי השומן, ובשבועות לאחר הטיפול מערכת הלימפה מפנה באופן טבעי את תאי השומן שהוקפאו ונהרסו אל מחוץ לגוף. במכשיר יש כמה ידיות לטיפול, והמשמעות היא שאפשר להניח כל ידית על אזור אחר בגוף, ולטפל בכמה אזורים בו זמנית.

המסת שומן בגלי רדיו

טכנולוגיית ה-RF עושה שימוש בגלי רדיו החודרים לתוך הרקמות, ומחממים את האזור – מה שגורם להמסה של תאי שומן. אחד המכשירים הפופולאריים שעושים שימוש בגלי רדיו הוא "בודי טייט", שבפעולה אחת גם ממיס את תאי השומן, וגם נותן אפקט של מתיחה לאזור המטופל.

המסת שומן באולטרסאונד

ניתן להמיס שומן ולהצר היקפים גם בטכנולוגיית אולטרסאונד. בפרוצדורה, נעשה שימוש בגלי קול אולטרסוניים, המסייעים לפירוק תאי שומן, משפרים את זרימת הדם ומאיצים תהליכים מטבוליים לסילוק ופינוי פסולת מהגוף. אחד המכשירים הנפוצים לביצוע המסת שומן באולטרסאונד הוא "אולטרה שייפ", שמסייע בהצרת היקפים ושיפור מראה הצלוליט.

 

טיפ היועצת

המסת שומן אינה מחליפה דיאטה! כדי לשמור על התוצאות של הצרת ההיקפים, יש לנהל אורח חיים בריא הכולל תזונה מאוזנת ופעילות גופנית.

 

איזו החלמה צפויה לאחר המסת שומן?

מדובר על טיפול קצר שלא אורך יותר מחצי שעה, ואינו דורש הכנות מסוימות. מאחר והמסת שומן אינה כוללת זמן החלמה, ניתן לחזור לפעילות היומיומית באופן מידי. בשבוע שלאחר ההליך, האזור עלול להיות נפוח ובצקתי, ובאזור יופיעו סימנים כחולים ואדומים המעידים על שטפי דם תת עוריים – זה לגמרי נורמלי, לא לדאוג.

אתם עלולים לסבול מכאבים קלים שדומים להתכווצות שרירים, ואפשר לקחת אופטלגין או אקמול להקלה. מדובר על טיפולים שאינם פולשניים, ולכן אין בהם כמעט סיכונים ותופעות לוואי. 

כמה עולה המסת שומן?

המסת שומן בזריקת ליפוליזיס, תעלה בין 2,500-5,000 ₪ עבור 3-4 זריקות.
המסת שומן בזריקת פוספטידיל תעלה בין 1,500-6,000 ₪ עבור 3-4 זריקות.
המסת שומן בזריקה של גז אוזון תעלה בין 6,000-8,000 ₪ עבור 2 זריקות.
כאשר אנו מדברים על המסת שומן בחום בטיפול באמצעות לייזר, מדובר על עלות מוערכת של 7,000-15,000 ₪ למסגרת של 4 טיפולים.

 

שאלות נפוצות

המסת שומן – מה זה אומר?

המסת שומן היא טיפול בו הורסים תאי שומן באזורים שונים בגוף, וכך למעשה מפחיתים את נפחה של רקמת השומן – מה שגורם להצרת היקפים. ההפחתה של נפח רקמת השומן עלולה להוביל לעור רפוי, ולכן במקרים מסוימים מומלץ לשלב המסת שומן עם טיפולים למיצוק העור.

מהם היתרונות בהמסת שומן?

טיפול המסת שומן אינו מלווה בכאב, אינו פולשני וכמעט נטול תופעות לוואי. מאחר והטיפול אינו כולל חתכים, הוא גם אינו כרוך בסכנות זיהום או הצטלקות. כמו כן, הטיפול אינו מצריך הכנות מיוחדות לפניו, וניתן לחזור לשגרה מלאה אחריו.

המסת שומן – למי זה מתאים?

לנשים וגברים מעל גיל 18, אשר סיימו את התפתחותם המינית, ורוצים לטפל בשומן עיקש שאינו יורד בעזרת דיאטה וספורט. הטיפול מתאים לשומן במותניים, ירכיים, זרועות, בטן, גב וישבן.

לכמה זמן המסת שומן "מחזיקה מעמד"?

מספר תאי השומן בגופנו קבוע במהלך החיים. ככל שאנו יורדים במשקל, גודל תאי השומן קטֵן, אך הם אינם יורדים במספרם. זו הסיבה שאפילו עם דיאטה ופעילות גופנית, אנשים רבים מתקשים לרדת במשקל באזורים מסוימים. מאחר והמסת שומן הורסת תאי השומן, אם לא תעלו במשקל – התוצאה תישמר בהתאם לאורח החיים שלכם.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה