חיפוש
עיניים שקועות

מה זה עיניים שקועות?

עם השנים משתנה מראה הפנים שלנו. כתוצאה מתהליך של ירידה בנפח השומן ושינויים מבנה העצם, העיניים שלנו שוקעות ופעמים רבות מופיעים עיגולים שחורים מתחת לעיניים. מראה זה משווה לנו חזות עייפה ומדוכדכת ופוגע ברעננות וצעירות הפנים.

ישנם מצבים שלמראה העיניים השקועות מתווספות גם שקיות מתחת לעיניים ולמעשה בתוך השקעים נוצרת גם נפיחות בארובות העיניים – ואז נדרש טיפול משולב.

מה הגורמים לעיניים שקועות?

  • גיל – נסיגת העור מתחת לעיניים, אובדן הנפח ושינוי במבנה העצמות יוצרים אפקט של עיניים שקועות וכהות.
    עייפות – אורח חיים הכולל עייפות כרונית גורם לעור להיראות חיוור והעיניים נראות שקועות וסביבן עיגולים שחורים. מסיבה זו נפוץ מראה של עיניים שקועות לאחר לידה ולעתים גם עיניים שקועות בהיריון.
  • גנטיקה – מבנה העיניים הינו משפחתי ולכן ניתן לראות גם עיניים שקועות אצל ילדים.
  • חשיפה לשמש – מצב של היפר פיגמנטציה הנגרם כתוצאה מחשיפה לשמש שכיח גם סביב העיניים והצלליות הכהות הן תוצאה של צבר מלנין שגורם לכתמי צבע בעור ולמראה של עיניים שקועות.
  • מחלות – מצבי תחלואה שונים כגון מחלות בבלוטת התריס גורמים לנפיחות סביב העיניים ואפקט של שקיעה שלהן.

טיפול טבעי בעיניים שקועות

קשה לשנות את מבנה העיניים בטיפול טבעי אבל בהחלט מסכות מרעננות משפע מרכיבים טבעיים כגון מלפפונים, תה שחור ודבש יכולים לרענן במעט את מראה העיניים, בעיקר במצבים שבהם יש עיגולים שחורים מתחת לעיניים, ולתרום למראה רענן יותר.

טיפ היועצת

ישנן מספר טכניקות של איפור לעיניים שקועות שיכול לטשטש במעט את האפקט השקוע והכהה, באמצעות משחקי אור וצל. מה העקרונות באיפור לעיניים שקועות? צללית בהירה שמחזירה אור ומשווה לעיניים מראה פתוח ומואר יותר, ושימוש בעפרון עיניים מתחת לריסים התחתונים להגדלת מראה העין.

איך מטפלים בעיניים שקועות?

הטיפול הנפוץ הינו מילוי עיניים שקועות, וניתן לעשות זאת בשתי טכניקות:

  • מילוי עיניים שקועות בשומן עצמי –  במידה ויש בגוף אזור שממנו ניתן לשאוב שומן, שואבים כמות קטנה, מעבדים את השומן ומזריקים אותו בעדינות לשקעים שמתחת לעיניים. יש לקחת בחשבון כי חלק מהחומר נספג בימים שלאחר הטיפול. מחיר מילוי עיניים שקועות בשומן עצמי כולל גם את עלות חדר הניתוח ונע סביב 15,000 שקלים.
  • מילוי עיניים שקועות בחומרי מילוי – בשיטה זו מזריקים חומר מילוי כגון חומצה היאלרונית בסמיכות נמוכה אל שקעי העיניים לטובת מילוי והגבהה שלהם. יתרונה של החומצה ההיאלורונית שהיא מסייעת גם בהבהרת העיגולים השחורים מתחת לעיניים. מחיר מילוי עיניים שקועות בחומצה היאלורונית הוא 1,200-1,800 למזרק.

איך מתבצעת ההזרקה למילוי עיניים שקועות?

הזרקה למילוי עיניים שקועות מתבצעת בשיטת הקנולית – הרופא נכנס מנקודה אחת אל תוך השקע ובלי להוציא את המחט מזריק בזויות שונות בקצב וכמויות אחידות בנקודות שונות בארובת העין. הקנולות הן מחטים חדות וארוכות. היתרון העיקרי הוא כניסה מנקודת הזרקה אחת ומילוי שטחים נרחבים ללא הצורך בטראומות מרובות ושטפי דם הנגרמים מהזרקה עם מחט בנקודות רבות. כדי להחדיר את הקנולה, הרופא משתמש במחט עם קוטר זהה או רחב יותר ויוצר את פתח הכניסה. להשלמת אפקט הטיפול ניתן להוסיף גם הזרקת בוטוקס בצידי העיניים.

מה קורה אחרי מילוי עיניים שקועות?

מילוי עיניים שקועות באמצעות חומרי מילוי הוא תהליך פשוט וקל המתבצע במרפאת הרופא ומיד לאחריו ניתן לחזור לשגרה. מילוי באמצעות שומן עצמי הוא תהליך מורכב יותר המתבצע בתנאים סטריליים בחדר ניתוח ובהרדמה כללית או מקומית.

לאחר הטיפול יש להקפיד על הכללים הבאים:

מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית במשך יום שלם לאחר ההזרקות המובילות לעליית הדופק ואספקת הדם בגוף העלולה להופעת סימנים כחולים ונפיחות.
מומלץ להימנע מחשיפה לשמש וטמפרטורות גבוהות בימים הראשונים העלולות להוביל לנפיחות.
מומלץ להימנע משתיית אלכוהול המביא להתרחבות כלי הדם וכן מגביר נפיחות, סימנים כחולים ואדמומיות.

מתי רואים תוצאות לאחר מילוי עיניים שקועות?

את תוצאות הטיפול רואים מיד והאפקט מתגבר בימים שלאחר הטיפול. טיפול במילוי עיניים שקועות בחומצה היאלורונית מחזיק מעמד כשנתיים ומילוי באמצעות שומן עצמי מחזיק מעמד כחצי שנה בשל תהליך ספיגת השומן בגוף.

מהן תופעות הלוואי לאחר מילוי עיניים שקועות?

תופעות לוואי לאחר ההזרקה עלולות להיות נפיחות, בצקת מתחת לעיניים, אדמומיות, היווצרות גושים או ספיגה מהירה של החומר במידה ומדובר בהזרקת שומן עצמי.

תמונות לפני ואחרי של עיניים שקועות

הזרקת בוטוקס במצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס במצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס באזור המצח
הזרקת בוטוקס בקמט זעף לפני לפני
הזרקת בוטוקס בקמט זעף אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס בקמט זעף בין הגבות
הזרקת בוטוקס במצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס במצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס באזור המצח
הזרקת בוטוקס במצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס במצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס במצח
הזרקת בוטוקס בקמט זעף לפני לפני
הזרקת בוטוקס בקמט זעף אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס בקמט זעף
הזרקת בוטוקס במצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס במצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס במצח
הזרקת בוטוקס בקמט הזעף לפני לפני
הזרקת בוטוקס בקמט הזעף אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס בקמט הזעף
הזרקת בוטוקס באזור המצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס באזור המצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס באזור המצח
הצג את כל התמונות
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה