חיפוש
השתלת זקן

בשנים האחרונות ההאצה הטכנולוגית בעולם הרפואה רק הולכת וגוברת, ותחום ההשתלות לא נותר מאחור כדוגמת השתלת שיער שכבר מזמן הפכה לנפוצה ביותר. לאחרונה, גם השתלת זקן הפכה למבוקשת מאוד ואף אופנתית. על שני הראשונים ככל הנראה שמעתם מעט יותר, שהרי הם נפוצים יותר והמידע עליהם רב. אולם, בשנים האחרונות השתלת הזקן הפכה לטרנד כשלעצמו – השקעה של גברים במראה החיצוני הפכה לעניין שבשגרה, ויחד עם ייצוב מעמדו של שיער הפנים הזכרי כמראה גברי אידיאלי – החל לעלות הביקוש גם להשתלות זקן.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  מהי השתלת זקן?

  השתלת זקן היא הליך כירורגי שבו  זקיקי שיער נלקחים מחלק אחד של הגוף ומושתלים בתוך אזורי הפנים הרלוונטיים – השפם, הזקן והפאות. ההליך כמעט זהה לפרוצדורת השתלת השיער, והוא יוצר זקן עבה ומלא יותר. השיער המושתל נלקח בדרך כלל מהחלק האחורי של הראש לכיוון הצוואר, שם השיער מלא יותר ולרוב נראה כמו שיער הפנים. שיער הפנים נחשב ייחודי – הוא עבה יותר, ולעיתים רבות גם שונה בצבע משיער באזורים אחרים בגוף. בכל אופן, ועל מנת לקבל את הטיפול הטוב יותר, כדאי לבחור רופא מבין רופאים מומלצים להשתלת זקן.

  למי מיועדת השתלת זקן?

  השתלת זקן מיועדת לגברים שאינם מסוגלים לגדל זקן מסיבות שונות:

  • גברים שרמת ההורמון בגוף שלהם לא מספיק גבוהה כדי לייצר זקיקי שיער באזור הזקן.
  • גברים עם זקן חלקי או דליל.
  • מקרים של כוויות וצלקות שונות אשר מונעים משיער לגדול.
  • גברים שעברו הסרת שיער בלייזר או אלקטרוליזה בעבר.
  • אנשים שעוברים תהליך של שינוי מגדרי.

  הטכנולוגיות השונות להשתלת זקן

  • (FUE (Follicular Unit Extraction – שיטה זו מבוצעת בשלושה שלבים. תחילה מבצעים נקבים זעירים שלתוכם יושתל השיער, לאחר מכן מוציאים באמצעות מחט דקיקה זקיקי שיער מהאזור התורם (בדרך כלל הקרקפת האחורית), המכילים את החומר הגנטי של השערה הבריאה והעמידה. הזקיקים נשטפים בתמיסת חיטוי, ולאחר מכן מושתלים בנקבים בקרקפת בצפיפות ובעומק שתוכננו ע”י הרופא לקבלת תוצאה מיטבית.
  • (FUT (Follicular Unit Transplantation – שיטה הנחשבת לישנה יחסית. בטכניקה זו קוצרים רצועת שיער מחלקה האחורי של הקרקפת, מפרידים אותה לזקיקים בודדים, ומשתילים אותם באזור המקריח.
   DHI – בטכניקה זו הזקיקים מוצאים מהאזור התורם ולאחר שטיפה בתמיסת חיטוי הם מוכנסים באמצעות עט הזרקה אל הקרקפת, ללא צורך בחריצת תעלות.

  הליך ניתוח השתלת זקן

  תחילה, הרופא המנתח יבצע הרדמה מקומית – הן באזור התורם והן באזור המקבל, ובנוסף המטופל יקבל חומר הרגעה קל. לאחר מכן, המנתח יתחום את קצוות הזקן הרצוי בהתאם לדרישות השונות של המטופל. לאחר האישור הסופי של המטופל, המנתח יגלח את האזור התורם ויקצור ממנו את זקיקי השיער. זקיקים אלו יושתלו באזורים הרלוונטיים שנקבעו. מקצה לקצה ההליך אורך בין 4 ל-8 שעות כתלות בכמות הזקיקים המושתלים. המטופל רשאי לחזור לביתו מיד בתום ההליך.

  החלמה לאחר השתלת זקן

  בשבוע שלאחר הטיפול יש לשמור על הפנים יבשות לחלוטין, ובמיוחד להקפיד על כך באזור הטיפול. לאחר שבוע – ניתן לשטוף את האזור בעדינות מירבית. על מנת למנוע זיהום יש למרוח על הפנים קרם אנטיביוטי במשך כשבועיים. מומלץ להימנע מפעילות גופנית בשבוע הראשון שלאחר הטיפול. מומלץ להמתין לפחות עשרה ימים עד לגילוח או קיצוץ של הזקן. הכאב שלאחר הטיפול קל מאוד וחולף בתוך מספר ימים.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   סיכונים ותופעות לוואי בהשתלת זקן

   באופן כללי ההליך עצמו מאוד בטוח וכמעט לגמרי ללא סיכונים משמעותיים.

   יחד עם זאת, תופעות לוואי שכיחות יחסית הן זיהום קל או דלקת בזקיקי השיער, נפיחות, אדמומיות וכן עשויה להיות רגישות יתר באזורים התורמים או המושתלים. יש לציין שכלל תופעות הלוואי זמניות בלבד וחולפות עד כשבועיים מיום הטיפול ברוב המוחלט של המקרים.

   השתלת זקן שאלות נפוצות

   כמה זמן עובר מיום השתלת הזקן ועד שרואים תוצאות?

   הזקן יתחיל לצמוח לאחר כ-3-4 חודשים מיום הטיפול, כאשר את התוצאה הסופית ניתן לראות לאחר כ-6-12 חודשים בהתאם למטופל ולסוג הטיפול.

   האם השתלת זקן היא לצמיתות?

   בפשטות – כן. ברגע שזקיקי השיער יושתלו, הם ישארו ישארו שם לנצח.

   מה המחיר של השתלת זקן?

   ישנם פרמטרים רבים המשפיעים על מחיר השתלת השיער, ועל כן – טווח המחירים יחסית רחב. עם זאת, לרוב המחיר ינוע בין 10,000 ל-25,000 ש”ח.

   רופאים מומלצים להשתלת זקן

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ להשתלת זקן ד
   השתלות שיער, טיפולים אסתטיים
   מרפאת רם, עכו
   1 לפרטים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה