חיפוש
הזרקת בוטוקס במצח

הזרקת בוטוקס במצח ובקמט זעף

המצח הוא מאגר הקמטים העיקרי של הפנים שלנו. הבעות פנים רבות מפעילות את שרירי המצח ובכל פעם ששריר מופעל הוא עושה את דרכו אל עבר קמט שיבוא לידי ביטוי עם ההתבגרות. ואכן ככל שאנחנו מתבגרים הקמטים נחרצים עמוק יותר ובצירוף עם קרינת השמש, שינויים במשקל, עישון וכמובן גנטיקה – המצח הופך למסגיר קמטים גדול.

קמטי המצח הם אופקיים לרוחב המצח, מכיוון שהשריר הקדמי במצח מתכווץ מלמטה כלפי מעלה ומושך את הגבות כלפי מעלה. שרירי המצח שותפים גם בתנועות העיניים ומטבע הדברים הם פועלים רבות במהלך היום. בנוסף קמטים נפוצים מאד הם קמטי אורך בין הגבות שנוצרים מפעולות רבות של כיוון הגבות לאורך השנים.

הזרקת בוטוקס במצח פרופיל טיפול

משך ההליך
רבע שעה
מספר טיפולים
אחד או יותר
זמן ההחלמה
מספר שעות
תוצאות
לאחר 3-5 ימים
סוג ההדרמה
ללא
סוג אשפוז
ללא
משך ודרגת הכאבים
קלים
מגבלות לאחר הטיפול
לא לשפשף את המקום

מה זה בכלל בוטוקס?

בוטוקס הינו טיפול אסתטי לא כירורגי, המבוצע באמצעות הזרקת חומר בשם בוטוליניום טוטקסין שהוא סוג של רעלן שמשתק זמנית פעילות שרירית. לבוטוקס (או דיספורט) שימושים רבים מאד ברפואה בכלל ובאסתטיקה רפואית בפרט.

מי צריך בוטוקס במצח?

הזרקת הבוטוקס למצח נעשית במטרה להחליק את הקמטים שחרוצים לרוחבו וכדי למקם את הגבות מחדש. עם ההתבגרות יש לגבות נטייה ליפול כלפי מטה בשל ריפיון העור ונוצר לנו מראה עייף וכועס. הזרקת בוטוקס יכולה לחדש את מראה המצח ולרענן את מראה הפנים בכלל.

טיפ היועצת

"המראה המתפלא" כבר הפך שם קוד להזרקה לא טובה של בוטוקס לגבות. בידיים לא מיומנות או בשל טעות במיקום המחט עלולות הגבות להתרומם יתר על המידה ולהישאר שם להבעה קבועה של תמיהה. אז אם אתם לא רוצים שכולם יתפלאו מה קרה לכם – נסו להימנע מכך.

מה קרה למצח שלך?

בעיה נוספת שעלולה להיווצר כתוצאה מהזרקת יתר של בוטוקס למצח היא קיפאון מוחלט של כל שרירי האזור. אתם אמנם רוצים מצח חלק מקמטים אבל לא כזה שנראה מגוהץ כמו קיר מבלי יכולת להשתמש בו להבעות פנים.

שחקניות הוליוודיות רבות כגון קורטני קוקס, ניקול קידמן וגווינית' פאלטרו שיתפו בעבר שחטאו בהזרקת יתר של בוטוקס שהובילה למראה מגוחך ולא טבעי וציינו כי בדיעבד לא היו עושות זאת. כל שכן כשמדובר בשחקניות שהבעת פנים היא חלק עיקרי מהמקצוע שלהן וכאשר היכולת להביע פליאה או כעס ניטלת מהן בשל שיתוק שרירי המצח – זו בעיה…

איך מתכוננים להזרקת בוטוקס במצח?

חשוב לדווח על כל בעיה רפואית, אלרגיה או רגישות שקיימת לחומר כזה או אחר ולעדכן את הרופא בדבר תרופות שאתם נוטלים.
כדאי להימנע מעישון ושתיית אלכוהול על מנת למנוע דלילות בדם ודימומים מיותרים.
המצח הוא שטח רחב המצריך מספר דקירות במיקומים שונים. אם את רגישה לכאב תוכלי לאלחש אותו לפני הטיפול במשחת אלחוש.

איך מתבצעת הזרקת בוטוקס למצח?

לפני הטיפול ניתן למרוח על המצח משחת אלחוש להפחתת אי הנעימות. הרופא יאתר את נקודות ההזרקה הנדרשות בהתאם למטרת הטיפול ויבצע מספר דקירות קטנות באמצעות מחט דקיקה. זריקות לרוחב המצח ישטיחו את קמטי הרוחב, הזרקה בין הגבות תטשטש את קמטי הזעף המפורסמים והזרקה סביב הגבות תמקם אותן מחדש. כאמור חשוב מאד שהמטפל יכיר את האנטומיה השרירית של המצח כיוון שמדובר בהזרקה המצריכה פעולה מנוגדת על שתי קבוצות שריר. להשלמת שיפור המראה ניתן להוסיף הזרקת בוטוקס לצידי העיניים וכן הזרקת בוטוקס לשפתיים ואף מילוי שפתיים בחומצה היאלורונית.

טיפ היועצת

רוצה להיות בטוחה שהזרקת בוטוקס למצח לא תעוות את הבעת הפנים? מומלץ לבקש מהמטפל שיתחיל בהזרקה עדינה עם מינון קטן של חומר ויבצע תיקונים רק כמה ימים לאחר מכן בהתאם למראה שהתקבל. קצת דחיית סיפוקים מצידך יכולה למנוע תקלת גבות.

איך פועל הבוטוקס?

מיד עם ההזרקה נקשר החומר הפעיל אל עצבי שריר המצח ומשתק את פעילותם. כבר למחרת תתחילו להבחין שקמטי המצח מתחילים להיטשטש והגבות משנות את מיקומן ובימים שלאחר מכן יתייצב המראה הסופי.

מה קורה לאחר הזרקת בוטוקס במצח?

מיד לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרה ולעבוד. בשעות שלאחר מכן תיתכן נפיחות קלה באזור ההזרקה ולעיתים יופיעו שטפי דם קלים. תיתכן תחושת עקצוץ במקום המוזרק – זה טבעי ומעיד שהחומר פועל.

מהן תופעות הלוואי לאחר הזרקת בוטוקס?

החזרה לשגרה אחרי הטיפול היא מהירה ותופעות הלוואי הן מינימליות אבל חשוב לקחת אותן בחשבון. תופעות הלוואי של טיפול בבוטוקס הינן לרוב מקומיות, קלות ונדירות וכוללות:

  • "סימנים כחולים" במקום ההזרקה
  • נפיחות במקום ההזרקה החולפת תוך מספר דקות
  • חוסר סימטריה הניתן לתיקון בטיפול חוזר
  • צניחת עפעף
  • כאבי ראש שאמורים לחלוף מאליהם

מתי רואים תוצאות לאחר הזרקת בוטוקס במצח?

תוצאות לאחר הטיפול מתחילים לראות כבר למחרת ההזרקה, כאשר הן הולכות ומתעצמות ומגיעות לשיא לאחר 3-4 ימים. בזמן זה קמטי המצח יוחלקו, הגבות יתרחקו מעט זו מזו בשל גיהוץ קמטי הזעף ויתמקמו בגובה אחר בהתאם להזרקה.

כמה זמן משפיע הבוטוקס?

השפעתו של הבוטוקס נמשכת 4-6 חודשים, כאשר ככל שמרבים בטיפולים ההשפעה מתארכת. בנוסף חשוב לשמור על שגרת טיפול כי כך ניתן להגיע לאפקט מצטבר והקמט אינו חוזר לקדמותו גם כאשר החומר מתפוגג.

להכין גרף של השפעת החומר

מה אסור לעשות אחרי בוטוקס?

ביום שלאחר ההזרקה יש להימנע מפעילות מאומצת ובימים שלאחר מכן מומלץ להימנע מעיסוי או מגע באזור ההזרקה, על מנת למנוע זליגה של החומר ולהימנע מפעילות מאומצת ביום ההזרקה. בשבוע שלאחר הזרקת הבוטוקס יש להיזהר משמש ישירה או המצאות בטמפרטורות גבוהות, ובכל יציאה החוצה להשתמש בקרם הגנה עם SPF גבוה ככל הניתן. בשל האזור הרחב של המצח מומלץ לחבוש כובע עם מצחייה בכל יציאה לשמש.
הקפדה מלאה על ההוראות הן לפני הטיפול והן אחריו, תקטין משמעותית את הסיכוי לתופעות לוואי לא נעימות.

כמה עולה טיפול הזרקת בוטוקס למצח?

מחירו הממוצע של הטיפול 800-1,500 שקלים

שאלות ותשובות

האם הזרקת בוטוקס למצח מסוכנת?

הטיפול בבוטוקס אינו מסוכן בהנחה שמתבצע באופן מיומן וללא רגישויות מיוחדות.

מה קורה למצח לאחר הזרקת בוטוקס?

שרירי המצח מוחלקים, השרירים שבין הגבות משתחררים ומיקום הגבות משתנה בהתאם להזרקה.

איך נמנעים ממראה מתפלא?

הזרקת בוטוקס למצח משפיעה על גובה הגבות ויש לוודא כי הרופא מזריק לשרירים מנוגדים כדי למנוע הרמת יתר או צניחת יתר של הגבות. ניתן להזריק כמה קטנה של חומר ולבצע תיקונים לאחר שבוע בהתאם למראה שהתקבל.

כמה זמן מחזיקות תוצאות הזרקת בוטוקס במצח?

השפעת הטיפול מחזיקה מעמד 4-6 חודשים. אם מתחזקים את ההזרקות מדי כמה חודשים נוצר אפקט מצטבר על השרירים וניתן לרווח את ההפוגות בין טיפול לטיפול.

האם הזרקת בוטוקס במצח כואבת?

כיוון שמדובר במחט דקיקה ובכמות קטנה מאד של חומר שמוזרק – הטיפול כמעט שאינו כואב אבל מכיוון שהמצח הוא שטח נרחב ניתן להשתמש במשחת אלחוש טרם הטיפול.

תמונות לפני ואחרי של הזרקת בוטוקס במצח

הזרקת בוטוקס באזור המצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס באזור המצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס באזור המצח
הזרקת בוטוקס במצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס במצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס במצח
הזרקת בוטוקס במצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס במצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס באזור המצח
הזרקת בוטוקס במצח לפני לפני
הזרקת בוטוקס במצח אחרי אחרי
הזרקת בוטוקס באזור המצח
הצג את כל התמונות

רופאים מומלצים להזרקת בוטוקס במצח

הרופאים המוצעים לניתוח זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על המומחה הרופאי המוצע להליך זה.

רופא  מומלץ להזרקת בוטוקס במצח ד
טיפולים אסתטיים, מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
הנחושת 3, בניין B קומה 3, תל אביב
1 לפרטים
רופא  מומלץ להזרקת בוטוקס במצח ד
טיפולים אסתטיים
מידטאון, תל אביב
2 לפרטים
רופא  מומלץ להזרקת בוטוקס במצח ד
טיפולים אסתטיים, מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
הברזל 11, תל אביב
3 לפרטים
רופא  מומלץ להזרקת בוטוקס במצח ד
טיפולים אסתטיים
הברזל 11, תל אביב
4 לפרטים
לכל הרופאים
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה