חיפוש
העלמת ורידים ונימים

ורידים ונימים בולטים (דליות) הם בעיה אסתטית ורפואית יחד, שעלולה להוביל לכאבים, בצקות, דימומים, דלקות ואף לפצעים עמוקים, ולכן מומלץ לטפל בה לפני שהיא מחמירה. התופעה נוצרת מפגיעה במסתמי הווריד שתפקידם העיקרי הוא לוודא שהדם זורם לכיוון הלב. כאשר המסתמים אינם מתפקדים כראוי, זורם דם לעבר הרגליים, הידיים, הפנים או חלקים אחרים בגוף – מצטבר בוורידים, וגורם להם להתרחב, להתנפח ולבלוט דרך העור. בעולם הרפואה האסתטית קיימים טיפולים המשפרים את מראה העור, ואפילו יכולים להעלים לצמיתות חלק מהוורדים והנימים. למי מתאים כזה טיפול, מהן השיטות האפשריות, וכמה זמן נמשכת ההחלמה? היועצת עונה לכם על כל השאלות.

העלמת ורידים ונימים – איך מתחילים?

שלב ראשון – פגישת ייעוץ!

השלב הראשון והחשוב ביותר הינו השלב המקדים, בו תיפגשו עם רופא מומחה לכלי דם, ותחליטו יחד איתו על הדרך המתאימה ביותר עבורכם לטיפול בבעיה.
על הרופא לערוך בדיקה מקיפה ויסודית תוך כדי בדיקת ההיסטוריה הרפואית שלכם, לפני שיציע את אופציות הטיפול הקיימות. במקרים מסוימים, יש לבדוק כיצד הדם זורם בתוך הוורידים, ולשם כך מתבצעת בדיקת “דופלקס כלי דם בגפיים”, שהיא סריקה לא פולשנית של ורידי הרגל באמצעות אולטרסאונד.

טיפ היועצת

לפני ביצוע טיפולים אסתטיים צריך לעשות שיעורי בית כמו שצריך – בדקו היטב מי הרופא, מה הניסיון שלו, באיזה ציוד הוא עומד להשתמש, והיכן מתבצע הטיפול. זכרו שמדובר בגוף ובפנים שלכם ובבריאות שלכם, ומגיע לכם את הטוב ביותר.

כיצד מתבצעת העלמת ורידים ונימים?

ישנן כמה שיטות עיקריות להעלמת ורידים ונימים כגון:

סקלרותרפיה (הטרשה ורידית)

נחשבת לאחת השיטות הטובות ביותר לסובלים מבעיית וורידים ונימים. השיטה היא למעשה הזרקה של חומר ניגוד מוקצף המקדם הדבקה של הווריד, בשם סקלרווין. החומר מוזרק לתוך הווריד, מתפשט לאורכו ומקדם את הידבקות הקירות שלו, כאשר בסופו של התהליך הווריד יעלם. כדי להגיע לתוצאה הרצויה, לעתים קרובות נחוצים 5-6 טיפולים, כאשר כל הליך מבוצע במרווחי זמן של 2-4 שבועות בתיאום והמלצת הרופא המטפל. בסקלרותרפיה מוזרקת תמיסה מלחית לווריד באמצעות מחט דקה מאוד שמוחדרת דרך אולטרסאונד, על מנת להגיע לדיוק מרבי. התמיסה למעשה גורמת לתגובה דלקתית – דבר היוצר התעבות של דפנות הווריד אשר נצמדות זו לזו. ההזרקה יוצרת פירוק של הווריד עד שהוא נספג בגוף ונעלם. לאחר הזרקת התמיסה, חובשים את האזור באמצעות תחבושת אלסטית למשך שלושה שבועות, עד להיעלמות הווריד. בשיטה זו ניתן לחזור במהירות לשגרה, אין צורך בהרדמה ואין צלקות. בנוסף, הטיפול יכול להתאים גם לקשישים אשר מנועים מלעבור ניתוח בשל מחלות רקע.

העלמת ורידים ונימים בלייזר

בשיטה זו קרן לייזר נספגת בכלי הדם הקטנים וגורמת לחימום שלהם, ועל ידי כך מעלימה את הווריד. טיפול בקרן לייזר מאושר על ידי ה-FDA, ומטפל באופן נקודתי באזור הנבחר. כמו כן, הוא אינו כולל הרדמה וניתוח, ואינו כואב.

ניתוח להסרת ורידים ונימים

בניתוח זה מבצע הרופא מספר חתכים במפשעה וברגליים, שולף דרכם ורידים ונימים פגומים, ולאחר מכן תופר את החתכים. ניתוח להסרת ורידים ונימים נעשה בהרדמה חלקית או בהרדמה מלאה, ונע בין כשעה לשלוש שעות – תלוי במספר הוורידים והנימים הפגומים שניתן לשלוף החוצה.

העלמת ורידים ונימים בגלי רדיו

הטיפול בגלי רדיו נמשך כשעה, ומבוצע על ידי החדרת צנתר של גלי רדיו לתוך הווריד. בשיטה זו מרדימים את אזור הברך, ומחדירים את הצנתר עד לאזור המפשעה. הצנתר פולט חום ומחמם את הוריד באנרגיה הנקראת RF. הווריד למעשה נאטם והדם זורם לוורידים בריאים. שיטה זו יכולה להסיר את הנימים האדומים והבולטים לצמיתות.

טיפ היועצת

חשוב לזכור שכדאי שבחירה בניתוח תהיה המוצא האחרון שלכם, אחרי שמיציתם את שאר האפשרויות הטיפוליות הקיימות. יש לקחת בחשבון שבקרב שליש מהאנשים שעברו ניתוח להעלמת ורידים ונימים, ישנה פגיעה עצבית ברגליים. 

איזו החלמה צפויה לאחר העלמת ורידים ונימים?

  • סקלרותרפיה, האזור בו נעשתה הזריקה יהיה אדום, בצקתי ורגיש למגע. מומלץ לקחת תרופות נגד כאבים ודלקות על מנת להקל. לאחר מספר ימים, עלולים להופיע כתמים על העור שייעלמו לאחר כמה שבועות או חודשים.
    ניתן לחזור לשגרה מלאה כבר למחרת הטיפול, תוך כדי הקפדה על חבישה אלסטית למשך שלושה שבועות – בהתאם להנחיית הרופא.
  • בטיפול באמצעות לייזר, יש לגרוב גרב אלסטי במשך כשבוע לאחר הטיפול, ומומלץ להיות פעילים ולהימנע מעמידה ממושכת. 
  • לאחר ניתוח להעלמת ורידים בולטים, האזור המטופל ייחבש בתחבושות אלסטיות, שאותן ניתן להסיר כעבור מספר שבועות. בשבועות ראשונים צפויים שטפי דם ובצקות באזור, וכן כאבים שניתן להקל באמצעות תרופות משככות כאבים, וכריות חימום (תוך התייעצות עם הרופא). כמו כן, לאחר הניתוח תישארו במרכז הרפואי לאשפוז קצר, כאשר אתם עשויים להשתחרר הביתה כבר באותו היום או למחרת. כעבור מספר שבועות תוכלו לחזור באופן מלא לשגרה, כולל פעילות גופנית.
  • לאחר הטיפול בגלי רדיו, ייחבש האזור ויולבש עליו גרב אלסטי או תחבושת אלסטית, ותתבקשו ללכת במשך כמה דקות. תופעות הלוואי העיקריות הן כאב ושטפי דם קלים. החזרה לשגרה מלאה היא קצרה יחסית, כאשר המגבלה היחידה היא על פעילות גופנית מאומצת (ריצה, חדר כושר) שאותה ניתן לבצע רק לאחר כמה שבועות.

טיפ היועצת

התחבושת האלסטית חשובה מאוד בתהליך ההחלמה ואסור לוותר עליה, אחרת אפשר לגרום נזק שעלול להיות בלתי הפיך.

לאחר הטיפולים להעלמת ורידים ונימים, מומלץ לעשות מקלחות במים פושרים ואף להימנע מאמבטיות חמות. בנוסף, הימנעו משכיבה או ישיבה ממושכת והרבו בהליכות – בפרופורציות.

על מנת למנוע פיגמנטציה – הימנעו מחשיפה לשמש, לפחות בהתחלה. 

כמה עולה העלמת ורידים ונימים?

טווח המחירים הממוצע של הטיפולים ינוע בין 700 ₪ ל-15,000 ₪, תלוי בטיפול הנבחר, ואם מדובר בסדרת טיפולים.  

רופאים מומלצים להעלמת ורידים ונימים

הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

רופא  מומלץ להעלמת ורידים ונימים ד
טיפולים אסתטיים
השייטת 4 , נס ציונה
1 לפרטים
רופא  מומלץ להעלמת ורידים ונימים you-est clinic
טיפולים אסתטיים
יהודה המכבי 15 , הרצליה
2 לפרטים
רופא  מומלץ להעלמת ורידים ונימים הרמוניה - שערי צדק ירושלים
מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
ביה"ח שערי צדק, ירושלים
3 לפרטים
לכל הרופאים
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה
פנייתך נשלחה בהצלחה