חיפוש
תיקון ניתוח אף כושל

עברת ניתוח אף? סביר להניח שמדובר בהגשמה של חלום רב שנים. ההחלטה לעבור הליך לשינוי מראה הפנים אינה מגיעה ביום אחד. זוהי החלטה שנבנית לאורך תקופה ונובעת מצורך מהותי לקבל את המראה שתמיד רצינו וליהנות משלמות ונחת בכל פעם שנסתכל במראה.

לאורך כל התהליך, נשקיע לא מעט כסף, זמן וכוחות נפשיים. לכן, יש לנו ציפייה כי בסיומו של ההליך, נקבל בדיוק את מה שרצינו.

למרבה הצער, ישנם לא מעט מקרים בהם חל תרחיש אימים – החבישה מוסרת, הנפיחות יורדת והתוצאות הסופיות מתגלות, והן רחוקות מאוד ממה שדמיינו.

ניתוחי אף כושלים נעים על טווח רחב מתוצאות חלקיות ולא מספקות ועד לכשלים חמורים המסתיימים בפגמים משמעותיים במראה האף.

תיקון ניתוח אף כושל פרופיל ניתוח

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
2-3 שעות
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
לילה אחד
דרגה ומשך כאב
כאב בינוני למשך 4-5 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
מגן פלסטיק ל-5 ימים
תדירות מעקב
לאחר שבוע, חודש ו-3 חודשים
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר כשבוע
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר כחודשיים
טווח מחירים
10,000-20,000

באילו מקרים נדרש ניתוח אף שניוני?

על אף שלא חסרים מנתחים פלסטיים מעולים בעלי ניסיון וידע מקצועי עם אחוז הצלחות משמעותי, טעויות תמיד עשויות לקרות. בסופו של דבר, כשזה מגיע לגורם האנושי, שום תהליך לא מושלם.

בנוסף, גם אם הצוות הרפואי התנהל בצורה מופתית והכול התבצע בדיוק לפי התוכנית, מדובר בסופו של דבר בעבודה על רקמות רכות. איכות התוצאות לעולם לא מובטחת ובתהליך ההחלמה יכולים להתרחש אירועים לא צפויים.

ניסיונו ומקצועיותו של הרופא המנתח יכולה להוריד משמעותית את הסבירות לכשלים – אך אין שום אפשרות להתחייב לכך. לכן, מוערך כי קיימים כשלים בניתוחי אף ב-5-15% מהמקרים. חלק מהכשלים יהיו זניחים, אך אחרים עשויים להיות חמורים מאוד וידרשו ניתוח אף שניוני.

תוצאות לא מדויקות

כאן שווה להדגיש שוב את מה שחזרתי ואמרתי כאן לא מעט פעמים – בטיפולי רפואה אסתטית, לעולם לא תהיה סימטריה מושלמת.

עם כל הפלאים שהטכנולוגיה הרפואית המודרנית מאפשרת, הגוף האנושי והרקמות מהן הוא מורכב מגיעים עם מגבלות ובסופו של דבר, אנחנו רק בני אדם.

לכן, כשאנחנו מדברים על כשלים בניתוח, חשוב שנמדוד אותם ברזולוציות הנכונות. סביר להניח שהדברים כבר נאמרו לך במפגש תיאום הציפיות עם הרופא המנתח.

עם זאת, כשמדובר בפגמים אסתטיים חמורים, יש מקום לחלוטין לבצע ניתוח מתקן.

עקמומיות במבנה האף

מחיצת אף עקומה היא תופעה שכיחה למדי ומופיעה בקרב 35-50% מהאפים. במידה והנתון הזה לא יילקח בחשבון בזמן הניתוח, המחיצה עשויה להשפיע על מבנה האף וליצור מבנה עקמומי.

היצרות מופרזת של האף

לעתים, הסרה מופרזת של רקמות סחוס ועור, עשויות לגרום למבנה אף צר יתר על המידה באופן שאינו פרופורציונלי לפנים.

שקעים והנמכת יתר של האף

במקרים אחרים, הסרת רקמות מופרזת תגרום למראה אף שקוע, או ליצירת זווית בעל מראה לא טבעי בין האף לשפה העליונה.

במקרים אחרים, עשוי השקע לגרום להנמכה לא שגרתית של גשר האף, תופעה המכונה “אף מגלשה”.

גם קצה אף בעל גימור מוקפד מדי עלול לגרום לתוצאות לא טבעיות שעשויות לדרוש ניתוח מתקן.

ככל שעור האף שלנו דק יותר, כך הסחוס בולט יותר דרך העור ולכן כל אי דיוק או פגם יהיה בולט יותר.

טיפ היועצת

רקמות הסחוס הרגישות והעדינות של האף עוברות טראומה לא קטנה במהלך ניתוח האף וייקח להם זמן רב להחלים. לאורך תקופת ההחלמה, צורת האף עשויה להשתנות. כדי לוודא מעבר לכל ספק שראינו את התוצאות הסופיות בהחלט, חשוב שניתן הזדמנות לנפיחות לרדת ולרקמות להתייצב. מומלץ להמתין לפחות שנה לפני שנניח את האפשרות לניתוח שניוני על השולחן. בנוסף, כשמדובר באי דיוקים קטנים התלויים באופן החלמת רקמת הצלקת לאחר הניתוח, סביר מאוד להניח שהרופא המנתח שביצע את הניתוח הראשון יבצע את התיקונים עבורך ללא עלות נוספת.

סוגי הניתוחים המתקנים

ניתוח אף שניוני יכול להיערך בטווח רחב מאוד של דרכים. בסופו של דבר, תהליך הניתוח תלוי בכשל שיש לתקן באף. לעתים יידרש רק פיסול מחדש של הרקמות הקיימות, אך ברוב המקרים יהיה צורך לעשות שימוש ברקמות מאזורים אחרים באף או מאזורים אחרים בגוף.

כמו כן, ניתן לחלק את הניתוחים המתקנים לפתוחים וסגורים.

בעוד שפגמים קלים הדורשים פיסול מחדש או תוספות קלות, ניתן לבצע בגישה סגורה ללא ביצוע חתכים משמעותיים, השתלת סחוס בהיקף נרחב תדרוש ניתוח פתוח מורכב, ארוך ובעל סיכונים רבים יותר.

לעתים, הניתוח הכושל עשוי לגרום גם לקשיי נשימה. במידה ונגרמו קשיי נשימה עקב מעבר אוויר צר או חסימות, חשוב ליצור קשר לפני הכול עם רופא אף אוזן גרון מומחה ולקבל ייעוץ לקראת הניתוח המתקן.

אלו המקרים שבהם ניתוח אף שניוני הוא לא רק מועדף כדי לקבל את התוצאות האסתטיות שרצינו – הוא בעל חשיבות רפואית קריטית שיכולה להשפיע משמעותית על איכות ותוחלת החיים.

טיפ היועצת

יש מקרים בהם ביצוע ניתוח אף חוזר הוא בלתי נמנע. במידה והתייעצת עם רופא מומחה ועם המנתח הפלסטי החדש שבחרת ונמצא כי אין כל ברירה, כמובן שנמליץ לקבל את העמדה שלהם וללכת על ההליך הבטוח. עם זאת, היום קיימות אפשרויות נוספות שיאפשרו לנו לשנות את מראה האף ללא ניתוח ושווה לקחת אותן בחשבון בתהליך קבלת ההחלטות שלנו. על ידי שימוש בחומרי מילוי, ניתן לבצע פיסול פנים ייעודי לאף שיחזיק למשך מספר חודשים ויהיה בעלויות נמוכות בהרבה ובמינימום סיכונים. כך, בדיוק כפי שהטיפולים האלו יעילים לפיסול המצח, הגבות או הסנטר, הם יכולים לסייע לנו לתקן נזקי ניתוח אף כושל בלי הליכים פולשניים, בלי נזק נוסף לרקמות האף, בלי חבישות וללא הרדמה.

ההכנה לקראת הניתוח המתקן

אז הגענו למסקנה שאין מנוס מתיקון הניתוח, ביצענו סקר שוק קפדני והצלחנו לגייס שוב את האמון שלנו ולבחור במנתח פלסטי שמתאים לנו. עכשיו, נשאר לנו רק לאסוף מחדש את הכוחות הנפשיים ולהיערך לניתוח החוזר.

כדי להשיב את הביטחון ולהפיג ככל הניתן את הפחדים ככל הניתן, מומלץ להיפגש עם הרופא מספר פעמים לפני הניתוח. במהלך פגישות הייעוץ, יוכל הרופא לתאר את התהליך שיידרש, לפרט את הסיכונים ולהעריך את התוצאות הצפויות, כולל הדמיה.

בדיקת האף לקראת הניתוח

הרופא יבחן את מבנה האף ויעריך האם קיימת התאמה לניתוח. במידה וקיימת התאמה, יבדוק הרופא האם מספיקים תיקונים כלים בגישה סגורה, או שנדרשת השתלת סחוסים ופיסול מחדש של האף בגישה פתוחה.

מומלץ להגיע לפגישה עם תמונה של האף לפני הניתוח על מנת לאפשר לרופא ללמוד על התוצאות הרצויות המקוריות ולתכנן את ההליך.

זוהי ההזדמנות שלך לשתף את הרופא בכל פחדיך ולשאול אותו כל שאלה שעשויה לעלות לך. חשוב לכסות הכול לקראת הניתוח על מנת להגיע לקראתו בראש נקי, עד כמה שאפשר.

בדיקות רפואיות

במהלך הפגישות, נתבקש להעביר אל הרופא תוצאות בדיקות דם מקיפות ולשתף אותו בתרופות שניטלות באופן קבוע ובכל מצב רפואי שעשוי להשפיע על הניתוח. סקירה של העבר הרפואי היא תנאי מקדים לקביעת תאריך לניתוח המתקן.

צעדים חשובים לקראת הניתוח

 • כחודש לפני מועד הניתוח, מומלץ להימנע לחלוטין מצריכת אלכוהול ומעישון.
 • בבוקר שלפני הניתוח, חשוב לרחוץ את הפנים ביסודיות.
 • חשוב להקפיד על צום 6 שעות לפחות לפני ביצוע הניתוח.

טיפ היועצת

ניתוח אף שניוני הוא הליך מורכב מאוד ודורש דיוק ומומחיות רבה בהרבה מאשר ניתוח אף רגיל. במקרים רבים הוא ידרוש השתלת רקמות ועיצוב קפדני שלהן. לכן, בחירה במנתח פלסטי מנוסה ומוכשר לא תמיד תספיק. חשוב שנקבל המלצות על רופא המתמחה בתיקוני ניתוחי אף כושלים ונבחן את שיעורי ההצלחה שלו. ברגע כל כך קריטי, מגיע לך לא פחות מאמן שחזור.

מה צפוי לי במהלך הניתוח?

כאמור הניתוח השניוני הוא מורכב יותר, ארוך יותר ודורש מומחיות רבה. ההליך משתנה במידה רבה לפי התיקונים הנדרשים שהעריך הרופא המטפל בפגישות הייעוץ.

עם הגיעך אל חדר הניתוח, תבוצע תחילה הרדמה. ברוב המקרים, יבוצע הניתוח בהרדמה מלאה וזוהי האפשרות המומלצת. כאשר מדובר בשינויים קוסמטיים קטנים, עשויה להספיק הרדמה מקומית.

לאחר ביצוע ההרדמה, יתחיל הרופא בתיקונים. העיקרון החשוב ביותר שאמור להנחות את הרופא הוא איזון אופטימלי בין כל חלקי האף, תוך שמירה על תפקוד נשימתי מיטבי לאחר סיום הניתוח. בחלק מן המקרים נזדקק רק לכריתה נוספת של רקמות ולשינוי צורת האף ובאחרים תידרש הוספה של רקמות סחוס.

ניתוח אף חוזר בגישה סגורה

במידה ומדובר בשינויים קטנים בלבד, יוכל הרופא להסתפק בגישה סגורה. בהליך זה יקבל הרופא המנתח גישה אל גשר האף דרך הנחיריים. על פניו, נשמע כי הגישה הסגורה פשוטה יותר ובהרבה מובנים זה נכון.

עם זאת, היא גם דורשת מהרופא מיומנות גבוהה מאוד. גשר האף הוא השלד המרכזי של האף כולו ומהווה את רקמת העצם הקשיחה היחידה בו. המבנה שלו יקבע בצורה משמעותית את צורתו הסופית לאחר הניתוח.

בגישה הסגורה, בה הגשר לא נחשף, הרופא מגשש למעשה באפילה. לכן, לניסיון ולמומחיות המקצועית יש מקום לא מבוטל גם בניתוחים סגורים.

ניתוח אף חוזר בגישה פתוחה

הניתוח המורכב, הארוך והנרחב יותר מבין השניים. בתהליך זה, יבוצע חיתוך לחשיפת גשר האף ותושתל רקמת סחוס חדשה על מנת למלא שקעים ולעצב מחדש את מבנה האף.

לרוב, תילקח רקמת הסחוס ממחיצת האף. מדובר ברקמה קשה ועבה במיוחד שיכולה לספק לא מעט חומר גלם. עם זאת, במידה ונדרשת כמות גדולה יותר של סחוס, ייעשה שימוש בסחוס מהאוזניים ובמקרים נדירים יותר, מאזור הצלעות.

מאחר ובגישה הפתוחה נעשים חתכים גם בחלקו החיצוני של האף, עשויות להישאר צלקות. חשוב שנבחן עם הרופא כיצד הוא מבצע את החתכים. רופאים מומחים בעלי ניסיון יוכלו להשאיר צלקות עדינות וקטנות יותר ולמקם את החתך באזורים נסתרים יחסית.

הניתוח כולו יארך בין שעה לשעתיים וחצי ולאחריו תידרש השגחה של מספר שעות. במקרים מסוימים, ייתכן שיידרש מאיתנו להישאר לאשפוז ללילה אחד. לאחר הניתוח, תבוצע חבישה הכוללת סד פלסטי לקיבוע האף וטמפונים לספיגת הדימום בנחיריים.

טיפ היועצת

במספר לא מבוטל של אירועים, פנו נפגעי ניתוח אף כושל לייעוץ משפטי וגילו כי קיימת עילה לתביעת רשלנות רפואית. במידה ועולה בך חשד כי לא נמסרו לך כל הנתונים הרלוונטיים אודות סיכוני הטיפול, תיאום ציפיות ראוי וכי לא התקבלה ממך הסכמה מדעת, ייתכן מאוד כי קיימת זכאות לפיצויים. בנוסף, פניה למומחה בעל הכשרה לספק חוות דעת רפואית לגורמים משפטיים, יוכל לקבוע נכות עקב הפגמים האסתטיים והנשימתיים ולסייע לך לתבוע פיצויים. כדי לבחון זכאות ולקבל את כל המידע בנושא, חשוב לפנות למשרד עו”ד בעל ניסיון ומומחיות בתחום.

תהליך ההחלמה ושימור התוצאות

לאחר הניתוח, האזור יישאר חבוש בשבוע שלאחר מכן. אחרי השבוע הראשון, ניתן לחזור בהדרגה לעבודה ולפעילות שגרתית, אך לא מומלץ לחזור לפעילות ספורטיבית מאומצת במהלך החודש הראשון.

חשוב שננוח היטב ונאפשר לגוף להחלים ולהתאושש באופן יעיל מהניתוח. ככל שתהליך ההתאוששות יהיה טוב יותר, כך יגדל הסיכוי שתוצאות הניתוח יהיו מוצלחות. לאחר שבוע, יש להגיע לביקור בקליניקה להסרת החבישה ולביקורת.

במהלך ששת החודשים הקרובים, נגיע לבדיקות וביקורות תקופתיות בה יבחן הרופא את התוצאות. לאחר תקופת המעקב, נוכל לבחון את התוצאות הסופיות וליהנות מהאף החדש שלנו.

האם יש תופעות לוואי?

לאחר הניתוח, סביר להניח שיופיעו בימים הראשונים “פנסים” בעיניים ושטפי דם באזור הפנים הסמוך לאף. כמו כן, נחווה נפיחות וכאב באזור הפנים. במשך עשרת הימים שלאחר הניתוח, אמורה לחול הקלה הדרגתית.

במידה ואין כל הקלה בתסמינים או החמרה של הכאב לאחר תום שבוע, חשוב לפנות במהירות אל הרופא המטפל. ניתן לטפל בכאבים עם משככי כאבים סטנדרטיים ללא מרשם רופא.

לרוב, ההחלמה תהיה מהירה יותר אצל בעלי עור אף דק.

צלקות הניתוח לרוב עדינות מאוד ומופיעות באזור די נסתר של האף (לרוב על רקמת העור הדקיקה שבין הנחיריים. בשנתיים שלאחר הניתוח, הן יתרככו ויטשטשו משמעותית וכמעט ולא ניתן יהיה להבחין בהן.

אילו סיכונים קיימים בניתוח?

כמו בכל הליך פולשני, גם בתיקון ניתוח אף כושל קיימים סיכונים. במידה ובחרנו ברופא מנתח מנוסה ומיומן שהקפיד על התנהלות תקינה לאורך כל ההליך, הסבירות לסיכונים היא די נמוכה.

מאחר ואחרי הכול מדובר עדיין בניתוח, חשוב שנכיר כמה מהסיכונים שעשויים להופיע במקרים נדירים ונשמור על תשומת לב זהירה.

 • נזקים עצביים – במידה וישנו חוסר תחושה באזור האף שאינו חולף לאחר עשרה ימים, יש לפנות בדחיפות למיון ולרופא המטפל.
 • דימומים – דימומים שאינם נפסקים ואף מתגברים עשויים להעיד על נזקים לכלי הדם שיש לטפל בהם במהירות.
 • פגיעה בתפקוד הנשימתי – בחודש הראשון לאחר הניתוח, קשיים בנשימה הם סבירים. אם התופעה נמשכת לאורך תקופה, חשוב שנפנה לרופא ונוודא כי לא מדובר בפגיעה קבועה. במקרים נדירים מאוד, חלה גם פגיעה זמנית בחוש הריח.
 • סיכונים בתהליך ההרדמה – בכל הליך הרדמה מלאה יש סיכון להפרעות נשימתיות או לבביות ולצניחה חדה בלחץ הדם. כיום, מדובר בהליכים בטוחים מאוד והתופעות האלו הן נדירות.

תוצאות הניתוח – ציפיות ותקוות

לאחר כחצי שנה, נגיע אל הביקורת האחרונה ונוכל להעריך באופן סופי וודאי את התוצאות של התהליך. במידה והכול עובר בצורה חלקה, נרוויח פעמיים. הרווח הראשון הוא החוויה המתקנת. אחרי האירוע טראומטי כמו ניתוח אף כושל, לקחת צעד אמיץ ובחרת לתת אמון פעם נוספת במנתח פלסטי.

הפעם, זכית לקבל בדיוק את מה שרצית. לתוצאה חיובית כזו אחרי הניתוח הקודם יכול להיות אפקט מרפא ומשקם. הרווח השני שלנו, הוא זה שבשבילו הגענו מלכתחילה לניתוח האף.

שינויים במבנה האף ישפיעו על כל מראה הפנים שלנו ועכשיו, נוכל להביט במראה וליהנות מהלוק החדש שכל כך חיכינו לו.

כמה עולה תיקון ניתוח אף כושל?

במקרים הקריטיים, אמנם, חלים כשלים משמעותיים בניתוח האף ויידרש ניתוח מתקן. מעבר לחוויה המערערת ותחושת הכעס והתסכול מהתוצאות המאכזבות, קיים כמובן גם העניין הכלכלי.

לאחר שחסכנו והשקענו ממיטב כספנו בניתוח, כעת לא רק שלא זכינו לקבל את מה ששילמנו עבורו, אלא שצפויות לנו הוצאות נוספות כדי לתקן את הנזק.

סביר להניח שהמוטיבציה להשקיע כעת סכומים נוספים לאחר האכזבה, לא תהיה גבוהה כל כך. ברגעים כאלו, חשוב לקחת בחשבון שהשקעה נוספת יכולה לספק לנו חוויה מתקנת חשובה.

עלות ניתוח אף שניוני מושפעת ממספר גורמים:

 • מורכבות הניתוח – האם יש צורך בשתלים? אילו תיקונים נדרשים? האם מדובר בניתוח פתוח או סגור? האם קיים גם קושי בנשימה? מאפיינים אלו ורבים אחרים יקבעו כמה הניתוח יהיה מורכב והמחיר בהתאם.
 • המרכז הרפואי הנבחר – מחירי הטיפול עשויים להשתנות באופן דרמטי בין בית חולים ציבורי או מרכז פרטי ועל פי התשלום שידרוש הרופא הנבחר.
 • כיסוי ביטוחי – ניתוחי אף שניוניים מכוסים לרוב במסגרת קופת החולים במידה והניתוח מבוצע בבית חולים ציבורי. ההשתתפות העצמית תלויה בקופה ובתוכנית האישית שלך.

על פי הגורמים האלו, מחיר ניתוח אף שניוני עשוי לנוע בין 10,000-20,000 ₪. כמו תמיד, חשוב לערוך השוואת מחירים, לקבל חוות דעת מקצועיות ולקבל החלטה מושכלת לאחר איסוף כל הנתונים.

תמונות לפני ואחרי של תיקון ניתוח אף כושל

ניתוח תיקון אף לפני לפני
ניתוח אף אף אחרי אחרי
ניתוח תיקון אף
ניתוח תיקון אף לפני לפני
ניתוח תיקון אף אחרי אחרי
ניתוח תיקון אף
ניתוח תיקון אף לפני לפני
ניתוח תיקון אף אחרי אחרי
ניתוח תיקון אף

רופאים מומלצים לתיקון ניתוח אף כושל

הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

רופא מומלץ לתיקון ניתוח אף כושל ד תו אמון
מנתח פלסטי
שדרות בן גוריון 4, חיפה
1 לפרטים
רופא מומלץ לתיקון ניתוח אף כושל ד
ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
הנחושת 3, תל אביב
2 לפרטים
רופא מומלץ לתיקון ניתוח אף כושל ד
מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
3 לפרטים
רופא מומלץ לתיקון ניתוח אף כושל ד
מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
ברודצקי 43, תל אביב
4 לפרטים
לכל הרופאים
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה
פנייתך נשלחה בהצלחה