חיפוש
טיפול prp

אין ספק ששיער מלא ושופע הוא סממן ליופי והצלחה, וברוב המקרים נשים הסובלות מהתקרחות מרגישות חוסר ביטחון ואפילו עוגמת נפש של ממש. למרות שבקרב גברים תופעת ההתקרחות צפויה ומקובלת, גם גברים לרוב שואפים שיהיה להם שיער בריא ומלא. כיום אחד מהטיפולים החדשניים שהפך ללהיט כבר במדינות רבות, הוא טיפול PRP. בטיפול מזריקים גורמי גדילה הקיימים בטסיות הדם. אלו מעודדים את חידוש השיער ללא התערבות ניתוחית.

מהו טיפול PRP לנשירת שיער ומניעת התקרחות?

PRP הוא ראשי תיבות של Platelet Rich Plasma (פלזמה עשירה בטסיות). בטיפול לוקחים דם מהגוף, ולאחר מכן מפרידים אותו באמצעות צנטריפוגה למרכיבים שונים. בתהליך, מבודדת פלזמה העשירה בכמות מרוכזת של טסיות דם, עם חומרי הזנה בריכוז של עד פי 7 מריכוזם הטבעי בגוף, ומוזרקת בחזרה אל הקרקפת.

מהן טסיות דם?

טסיות דם הן אחד המרכיבים שנמצאים בנוזל הדם. הן מפרישות חלבונים המשמשים כגורמי גדילה. למשל, במקרים של פציעות – הטסיות נכנסות לפעולה. הן יפרישו חלבונים אשר אלו יגרמו לצמיחה של תאי עור ודם חדשים. בנוסף, מפחיתות דלקות, וגורמות לכך שיופיעו תאים פיברולסטיים אשר אחראיים על יצירת סיבי קולגן.

אז איך טסיות הדם קשורות לטיפול?

אמנם, ככלל, הן נכנסות לפעולה רק כאשר הגוף צריך לרפות פציעות. עם זאת טיפול PRP מבצע מניפולציה על הטסיות ומשתמש ביתרונן על מנת לעודד חידשות רקמות.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  למי מתאים טיפול בנשירת שיער בשיטת PRP?

  הטיפול מתאים לנשים וגברים הסובלים מהתקרחות. היתרון הגדול של טיפול PRP הוא בכך שהוא מהווה גם טיפול מונע. גם אם טרם התחילה אצלכם נשירה וידוע לכם שאיבוד שיער עובר במשפחה, הטיפולים יאפשרו לכם להרוויח לא מעט שנים של שיער מלא. 

  טיפ היועצת

  אם ההתקרחות נובעת מגורמים תורשתיים, אין ספק שהטיפול יעיל בכל שלב. עם זאת, חשוב שתוודאו שאכן זהו המצב. איבוד שיער עלול להיגרם מתזונה לקויה, מגורמי מתח שונים או ממחלות כרוניות, ובמקרה כזה, ייתכן שטיפולי PRP לא יהיו יעילים. תמיד חשוב לטפל בשורש הבעיה לפני שניגשים לפתרונות מנע. בנוסף, כדאי לדעת שלמעוניינים בפתרון לעידוד צמיחת שיער לאחר טיפולי כימותרפיה, חשוב לסיים לחלוטין את סדרת הטיפולים ולהתייעץ עם הרופא המטפל לפני שמתחילים בתהליך.

  אילו הכנות צריך לעשות לפני טיפול PRP למניעת התקרחות?

  לפני הטיפול, יבצע הרופא המטפל אבחון של הקרקפת ויאמוד את היקף ההתקרחות. בשלב זה, יוכל הרופא לומר בוודאות האם זוהי התקרחות ממקור טבעי ותורשתי, ולא כתוצאה מגורמים חיצוניים. יבוצעו מספר צילומים של הקרקפת במצלמה רגילה, וכן באמצעים מיקרוסקופיים שיאפשרו לראות את צפיפות הזקיקים ומצבם. באמצעים אלה יוכל הרופא לאבחן את עומק הבעיה ולייעד את הפתרון המתאים.

  כיצד מתבצע טיפול בנשירת שיער PRP?

  השלב הראשוני בטיפול, הוא לקיחת מנת דם מווריד הזרוע. לאחר מכן, יועבר הדם למכשיר צנטריפוגה מיוחד שמיועד לא רק לבידוד רכיבי הדם השונים כמו במעבדת דם סטנדרטית, אלא לריכוז מקסימלי של טסיות דם בפלזמה. לאחר שתרכובת ה-PRP מוכנה, ניתן להתחיל בסדרת ההזרקות.

  מאחר ואלו הזרקות פשוטות ושטחיות, התהליך כולו יהיה מלווה לרוב אך ורק באי נוחות קלה. במידה ונעשה שימוש באקדח הזרקה, התהליך יהיה אפילו מהיר יותר וכמעט ולא יורגש כאב. לאלה שרגישים לדקירות, קיימת האפשרות להיעזר במשחת אלחוש. באמצעות המזרק או האקדח, יוזרק החומר המוכן אל הקרקפת במאות נקודות שונות בכמויות זעירות ומדויקות. התהליך דומה מאוד לטיפולי מזותרפיה, וההזרקה מיועדת לשכבת הדרמיס העליונה של העור.

  כמה זמן לוקח טיפול PRP לנשירת שיער והתקרחות?

  התהליך כולו אורך לרוב כשעה לכל טיפול, ובין כל סדרת הזרקות, ראוי להמתין כ-3 חודשים. יש לציין כי היקף הטיפול, כמות ההזרקות והשטח עליו יבוצע הטיפול, תלוי באופי ההתקרחות. הטיפול יבוצע על ידי רופא מוסמך.

  טיפ היועצת

  בעוד שרוב הקליניקות מבצעות את ההזרקות באמצעות מזרק סטנדרטי, קיימת האפשרות לבצע את הטיפול באמצעות אקדח הזרקה ייעודי לPRP, באמצעותו ניתן להזריק באופן אחיד במאות ועד אלפיים נקודות שונות, בסדרת טיפולים אחת ובמינימום כאב וזמן. האקדח מבטיח עבודה מדויקת, ומוודא כי המחט הוחדרה לעומק האופטימלי להצלחת הטיפול. כדאי לברר מול הקליניקה שבחרתם, אם הטיפול נעשה באמצעות אקדח הזרקה ייעודי לPRP.

  טיפול PRP לנשירת שיער או טיפול השתלת שיער

  למעשה אין קשר/מקום להשוות בין הטיפולים במצב של נשירת שיער. אנשים רבים שעברו השתלת שיער, בוחרים לשלב לאחר סיום ההשתלה גם הזרקות PRP כדי לעודד צמיחה צפופה ואיכותית. קליניקות מובילות להשתלת שיער, לרוב יציעו את טיפול ה-PRP במחירים אטרקטיביים למטופלים שיבצעו אצלן השתלות שיער. 

  טיפול PRP למניעת התקרחות – האם מספיק טיפול אחד?

  למרות שסדרת טיפולים תבטיח יעילות גבוהה ותעודד צמיחה משמעותית, גם טיפול חד פעמי יכול לספק תוצאות טובות. כדאי לקחת בחשבון שבהתחייבות לסדרת טיפולים, מוצעת לרוב הנחה. כבר מהטיפול הראשון, השיער ייעשה צפוף יותר, אבל מהטיפול החמישי והלאה, תראו צמיחה משמעותית.

  טיפ היועצת

  קליניקה רצינית ומקצועית המציעה טיפולי PRP תתמקד בעיקר בתחום שיקום השיער. בקליניקות שמציעות טיפולים מסוג זה לצד טיפולים קוסמטיים, מזותרפיה וטיפולי איפור קבוע, עדיף שנטיל ספק. בכל מקרה, חשוב להדגיש – טיפולי PRP עושים אך ורק אצל רופא מומחה!

  כמה עולה ניתוח טיפול PRP למניעת התקרחות?

  בשנים האחרונות טורקיה הולכת והופכת לבירת שיקום השיער העולמית.

  רופאי עור טורקים מפגינים אחוזי הצלחה גבוהים מאוד, ומציעים טיפולים ברמה גבוהה, במכשור מתקדם, ובמחירים משתלמים. כשמדובר בהשתלות שיער בטורקיה, ההפרש במחיר הוא משמעותי מאוד ויכול להגיע לעשרות אלפי שקלים. עם זאת, בטיפול PRP ההפרשים פחות גבוהים. בעוד שבישראל טיפול אחד יעלה בין 1500 ל-3800₪, בטורקיה המחירים נעים בין 800 ל-2200 ₪. 

  טיפ היועצת

  על אף שברוב המסלולים עדיין אין כיסוי לטיפולי PRP, חלק מקופות החולים מציעות בכמה מהמסלולים השתתפות חלקית בהוצאות הטיפול. חשוב לבחון כל מקרה לגופו ולבדוק מה היקף ההשתתפות.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   איזו החלמה צפויה לאחר טיפול PRP בנשירת שיער?

   מאחר והטיפול אינו כולל כל אמצעי פולשני או אמצעי הרדמה, ניתן לחזור לפעילות מיד לאחר סדרת ההזרקות ללא כל קושי.

   מהן תופעות הלוואי בטיפול PRP בנשירת שיער?

   בעוד שטיפולים תרופתיים לשיקום צמיחת השיער כמו מינוקסידיל או פרופסיה גורמים לתופעות לוואי, ה-PRP המופק מדם שיצא מהגוף, אינו גורם לתופעות לוואי. מאחר ואין שימוש בחומרים זרים במהלך הטיפול, מובטחות מינימום תופעות לוואי ומקסימום קליטה. מעבר לרגישות או עקצוצים באזורים בקרקפת בהם בוצעו ההזרקות ב-48 השעות הראשונות, לא צפויות כלל תופעות לוואי.

   מהם הסיכונים האפשריים בטיפול PRP בנשירת שיער?

   נכון להיום, לא התגלו סיכונים משמעותיים בטיפולי PRP. עם זאת, חשוב לזכור כי זהו טיפול חדשני שהשלכותיו עוד נחקרות. מחקרים עכשוויים רבים מוצאים את הטיפול כבטוח ויעיל.

   טיפול PRP למניעת התקרחות – מתי רואים תוצאה סופית?

   במדגם רחב במיוחד שנעשה במסגרת ניסוי מבוקר באיטליה, נבדק מצב שיערם של מטופלים שקיבלו טיפול יחיד לאורך תקופה של שנתיים. התוצאות הראו באופן מובהק שיפור בשיעור הנשירה של עד 65% מטיפול יחיד. כבר לאחר שבוע אחד, נראתה בקרב כמה מהמשתתפים צמיחת שיער חדשה.

   תמונות לפני ואחרי של טיפול prp

   טיפול לפני
   טיפול prp 2 אחרי
   טיפול PRP לשיער
   טיפול PRP בשיער לפני לפני
   טיפול PRP בשיער אחרי אחרי
   טיפול PRP בשיער
   טיפול PRP לנשים לפני לפני
   טיפול PRP לנשים אחרי אחרי
   טיפול PRP בהתקרחות נשית
   טיפול PRP לפני לפני
   טיפול PRP אחרי אחרי
   טיפול PRP לשיער
   הצג את כל התמונות

   רופאים מומלצים לטיפול prp

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ לטיפול prp ד
   השתלות שיער, טיפולים אסתטיים
   מרפאת רם, עכו
   1 לפרטים
   לכל הרופאים

   שאלות ותשובות

   מהן תופעות הלוואי בטיפול PRP בנשירת שיער?

   בעוד שטיפולים תרופתיים לשיקום צמיחת השיער כמו מינוקסידיל או פרופסיה גורמים לתופעות לוואי, ה-PRP המופק מדם שיצא מהגוף, אינו גורם לתופעות לוואי. מאחר ואין שימוש בחומרים זרים במהלך הטיפול, מובטחות מינימום תופעות לוואי ומקסימום קליטה. מעבר לרגישות או עקצוצים באזורים בקרקפת בהם בוצעו ההזרקות ב-48 השעות הראשונות, לא צפויות כלל תופעות לוואי.

   מהם הסיכונים האפשריים בטיפול PRP בנשירת שיער?

   נכון להיום, לא התגלו סיכונים משמעותיים בטיפולי PRP . עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בטיפול חדשני שהשלכותיו עוד נחקרות. מחקרים עכשוויים רבים מוצאים את הטיפול כבטוח ויעיל.

   טיפול PRP למניעת התקרחות – מתי רואים תוצאה סופית?

   על אף שהטיפול עדיין נחקר, בוצעו כבר לא מעט מחקרים שהניבו תוצאות חסרות תקדים. במדגם רחב במיוחד שנעשה במסגרת ניסוי מבוקר באיטליה, נבדק מצב שיערם של מטופלים שקיבלו טיפול יחיד לאורך תקופה של שנתיים. התוצאות הראו באופן מובהק שיפור בשיעור הנשירה של עד 65% מטיפול יחיד. כבר לאחר שבוע אחד, נראתה בקרב כמה מהמשתתפים צמיחת שיער חדשה.
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה