חיפוש
השתלת שיניים ביום אחד

מה הוא ניתוח השתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים היא טיפול רפואי המיועד למי שאיבדו שיניים או כאלה שצריכים לעקור אותן, ולמעשה מדובר בפתרון יעיל המחליף את השיניים החסרות. השתלת שיניים מתבצעת כאשר רופא השיניים מבריג שתל לתוך עצם הלסת, המחליף את שורש השן. לאחר מספר חודשים של ריפוי ואיחוי המקום, ניתן להרכיב על גבי השתל את בסיס השן, ועליו את כתר החרסינה שמחליף את השן עצמה. בשנים האחרונות התפתחו טכניקות שונות המאפשרות לקצר את ההליך ולמעשה לבצע את העקירה, ההשתלה והעמסת גשר זמני ביום אחד. כך יכול המטופל לצאת עם שיניים מתפקדות ביום הטיפול.

למי מיועד ניתוח השתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים ביום אחד מתאימה לאנשים עסוקים שמעוניינים לחסוך זמן, לוותר על מספר ביקורים במרפאה ולבצע את כל הליך שיקום הפה בביקור אחד. עם זאת ישנן התוויות נגד השתלת שיניים ביום אחד, ולא ניתן לבצע את הטיפול באנשים עם עצם לא איכותית בצפיפות נמוכה אשר לא תעמוד בעומס השתל, באנשים בעלי מחלות רקע הפוגעות בהליך איחוי העצמות כגון סוכרת לא מאוזנת ואוסתאופרוזיס, במעשנים ובאנשים שזקוקים לטיפול כירורגי מורכב.

איך מתבצעת השתלת שיניים ביום אחד?

תחילתו של טיפול השתלת שיניים ביום אחד הוא בדרך כלל בעקירת השיניים החולות (אלא אם הן ממילא חסרות), ולאחר מכן החדרה של שתל דנטלי מתכתי אל עצם הלסת, שלמעשה מחליף את שורש השן המקורית. בהשתלת שיניים מסורתית מאפשרים לעצם להחלים ולהתאחות סביב השתל למשך 2-4 חודשים, אבל במסגרת השתלת שיניים ביום אחד מבצעים העמסה מיידית – כלומר מחברים כתרים זמניים אל השתלים והמטופל יוצא עם שיניים מתפקדות כבר באותו יום.

 • יתרונות השתלת שיניים ביום אחד – קיצור משמעותי של משך הטיפול, קבלת שיניים מתפקדות כבר באותו יום ותוצאה אסתטית יפה יותר במהירות.
 • חסרונות השתלת שיניים ביום אחד – מכיוון שמדלגים על הליך החיבור הביולוגי בין השתל לעצם, יש לוודא שהשתל יכול לשאת בעומס שמורכב עליו וההשתלה תהיה יציבה דיה. טיפול זה, כאמור, אינו מתאים לכל אחד ויש להקפיד שאיכות העצם תהיה טובה.

כמה עולה השתלת שיניים ביום אחד? מחיר השתלת שיניים ביום אחד 30,000-60,000 ללסת.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  אילו סוגי השתלות שיניים ביום אחד קיימות?

  מהי השתלת שיניים All on 4?

  אחת השיטות להשתיל שיניים ביום אחד היא השתלת שיניים All on 4. טיפול זה מתאים בעיקר לאנשים שאיבדו את כל השיניים בלסת התחתונה, העליונה או בשתיהן ומבקשים טיפול משקם ולא שיניים תותבות. על המטופל להיות בריא וללא מחלות רקע שעלולות לפגוע בסיכויי הטיפול. מדובר בהשתלת שיניים ממוחשבת, כאשר בתחילת הטיפול מתבצעת סריקה ממוחשבת וצילומים של הפה כדי לקבוע את מהלך הטיפול. לאחר מכן הרופא מתכנן בניית סד ע”פ צילומי ההדמיה, שבעזרתו הוא יוכל לתכנן את המיקום, הקוטר והאורך של כל שתל ואת הזווית שבה השתלים ימוקמו. לאחר מכן מוחדרים השתלים הקדמיים בזווית של 90 מעלות והאחוריים ב-45 מעלות. הזווית של השתלים האחוריים תורמת לעיגון חזק יותר של השתל בעצם ומספקת תמיכה ויציבות לשיניים החדשות. מיד לאחר מכן ממקמים שיניים זמניות על גבי השתלים והמטופל יוצא עם סט שיניים ביום אחד. לאחר מספר חודשים כאשר הריפוי מושלם, מורכבות השיניים הקבועות.

  השתלה בזאלית

  השתלת שיניים בזאלית היא טכניקה נוספת של השתלת שיניים ביום אחד והיא מתאימה לאנשים הסובלים ממחסור בעצם בלסת התחתונה ואינם יכולים לעבור השתלת שיניים רגילה בשל הקושי לעגן את השתל בבסיס יציב. לצורך כך פותחה גישת ההשתלה הבזאלית, שבמסגרתה מוברג השתל לחלק הבסיסי של עצם הלסת שאיננו נספג ונעלם. השתלת שיניים בזאלית מתאימה לאנשים ללא מחלות רקע כגון מחלות לב, אוסתאופרוזיס וסוכרת, שזקוקים להשתלה של מספר שיניים רצופות בלסת.

  • יתרונות השתלת שיניים בזאלית – יציבות ההשתלה ומהירות הטיפול, כאשר את השיניים הזמניות מרכיבים כבר באותו יום ואת השיניים הקבועות כשבועיים לאחר מכן.
  • חסרונות השתלת שיניים בזאלית – בשל מורכבות הטיפול ישנם בישראל מעט רופאי שיניים המיומנים בביצוע השתלת שיניים בזאלית, מחירה גבוה יותר מהשתלה רגילה ואחוזי ההצלחה נמוכים יותר.

  כמה עולה השתלת שיניים בזאלית? מחיר השתלת שיניים בזאלית 40,000-60,000.

  השתלת שיניים ביום אחד בהרדמה מלאה

  ניתן לבצע טיפולי שיניים ביום אחד בהרדמה מלאה, כאשר הטיפול מבוצע במרפאות ייעודיות ותחת פיקוח מלא של רופא מרדים, ששוהה כל העת ליד המטופל.

  טיפולי שיניים ביום אחד בהרדמה מלאה מתאימים לכמה אוכלוסיות:

  • לסובלים מחרדה דנטאלית
  • לבעלי צרכים מיוחדים המתקשים לעבור טיפול שיניים רגיל
  • לסובלים מאפקט הקאה מוגבר
  • למטופלים שזקוקים לטיפול מורכב במיוחד

  קיימים יתרונות וחסרונות בביצוע השתלות שיניים בהרדמה מלאה:

  • יתרונות השתלת שיניים בהרדמה מלאה – האפשרות לבצע טיפול שיניים גדול ומורכב, מבלי לגרום סבל למטופל. למעשה חווית הטיפול הינה “שקופה” למטופל, יתרון חשוב במיוחד עבור החוששים מטיפול דנטאלי ולעתים נמנעים ממנו ומזניחים את הפה עד כדי נזק גדול.
  • חסרונות השתלת שיניים בהרדמה מלאה – הרדמה כללית אינה מתאימה לכל אחד ויש התוויות נגד לקשישים ואנשים הסובלים ממחלות לב קשות. בנוסף יש לבצע הכנה לפני הטיפול הכוללת בדיקות דם ואק”ג וההתאוששות מההרדמה עלולה לכלול תופעות לוואי כגון בחילה ושיעול ממושך.

  השתלת שיניים ביום אחד בטורקיה

  בשנים האחרונות חלה תנופה גדולה בתחום השתלות השיניים בטורקיה, שהפכה למעצמת טיפולי אסתטיקה באופן כללי. בין השאר ניתן לבצע בטורקיה השתלות שיניים מורכבות הכוללות הרמות סינוס והשתלות עצם, ציפויי חרסינה מכל סוג, כתרים, שיניים תותבות, ניתוחי חניכיים וטיפולים לשיקום הפה מכל סוג. המרפאות הטורקיות מבטיחות רופאים מומחים וציוד טכנולוגי מתקדם המאפשרים חווית טיפול מקצועית וטובה, וחברות הנסיעות מארגנות דיל הכולל שהייה במלון ומדריך צמוד.

  • יתרונות השתלת שיניים בטורקיה – מחיר זול יותר וחוויה קבוצתית.
  • חסרונות השתלת שיניים בטורקיה – הצורך לשהות במלון והקושי לשמור על רצף טיפול לאחר מכן בגלל החזרה למדינת המוצא.

  כמה עולה השתלת שיניים בטורקיה? מחיר השתלת שיניים בטורקיה כ-350 דולר לשן והשתלת לסת שלמה בכ-5500 דולר.

  החלמה לאחר השתלת שיניים ביום אחד

  ככלל משך ההחלמה וההתאוששות לאחר השתלת שיניים תלויים בטכניקת הטיפול. ביומיים שלושה הראשונים לאחר ההשתלה צפוי דימום קל, כאבים ונפיחות אשר עתידים להירגע בימים שלאחר מכן. חשוב להקפיד על היגיינת המקום, לצחצח שיניים בעדינות באזור הטיפול וניתן לשטוף עם מי מלח. כדאי להקפיד על מנוחה, להימנע מהתכופפות ומפעילות גופנית בימים שלאחר הטיפול. מה מותר לאכול לאחר השתלת שיניים? עדיף להתמקד במאכלים רכים וקרים כדי למנוע דימום וכאב.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   סיבוכים לאחר השתלת שיניים ביום אחד

   סיבוכים לאחר השתלת שיניים ביום אחד עלולים לכלול דימום מוגבר, זיהום, בצקת, פגיעה בעצב או כשלון ההשתלה. בגלל ההעמסה המיידית המתבצעת על גבי שתל שטרם עבר הליך איחוי ביולוגי עם העצם, אחוזי ההצלחה בהשתלת שיניים ביום אחד נמוכים יותר מאשר בהשתלת שיניים מסורתית.

   בטווח הרחוק חשוב להקפיד על היגיינת הפה לאחר השתלת שיניים כדי למנוע את כשלון ההשתלה או התפתחות דלקת חניכיים סביב שתלים.

   תמונות לפני ואחרי של השתלת שיניים ביום אחד

   השתלת שיניים ביום אחד 1 לפני
   השתלת שיניים ביום אחד 2 אחרי
   השתלת שיניים ביום אחד 1 לפני
   השתלת שיניים ביום אחד 2 אחרי
   השתלת שיניים ביום אחד 1 לפני
   השתלת שיניים ביום אחד 2 אחרי

   רופאים מומלצים להשתלת שיניים ביום אחד

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ להשתלת שיניים ביום אחד ד
   אסתטיקת שיניים
   ארלוזרוב 36, פתח תקווה
   1 לפרטים
   רופא מומלץ להשתלת שיניים ביום אחד ד
   אסתטיקת שיניים
   ה' באייר 2 , תל אביב
   2 לפרטים
   רופא מומלץ להשתלת שיניים ביום אחד ד
   אסתטיקת שיניים
   לפסקי 1, תל אביב
   3 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה