חיפוש
הצרת נרתיק

עד השנים האחרונות, האסתטיקה של איברי המין הנשיים הייתה אפופה בערפל של מסתורין. נשים חונכו לא להתייחס אל מראה איברי המין שלהן וברוב המקרים, הן גם לא הכירו אותם היטב. הנתונים מדברים בעד עצמם. במחקרים שנערכו בעשר השנים האחרונות נמצא שרוב הנשים לא ראו מעולם את איבר המין שלהן ומעל למחצית מהן, אפילו לא הצליחו לציין איפה הוא ממוקם מבחינה אנטומית. במציאות כמו זו, בו נשים כל כך מנוכרות מהגוף שלהן, טיפולים לשינוי מראה איבר המין לא היו דבר שגרתי.

לקבלת ייעוץ ראשוני מרופא מומלץ השאירי פרטים

  נא להזין מספר טלפון תקין

  כיום, כשיותר ויותר נשים מתוודעות לגוף ותובעות לעצמן זכות על המיניות שלהן, גם אזור הוואגינה מקבל תשומת לב. ניתוחים להצרת נרתיק ועיצוב שפתי הפות נעשים נפוצים מאי פעם ונשים רבות בוחרות לערוך שינויים כדי להרגיש יותר בנוח עם המראה שלהן. בין אם מדובר בטיפול לאחר לידה, או לשינוי המראה אתו נולדנו, קיימים היום מגוון פתרונות. אם רצית ללמוד עוד על ניתוח עיצוב הפות והצרת נרתיק, האפשרויות שעומדות לרשותך וכל השלבים במהלך הטיפול, “היועצת” עשתה את כל העבודה בשבילך ומזמינה אותך לעיין במדריך המקוצר הזה ללביופלסטיק

  למי מתאימים טיפולים להצרת נרתיק ועיצוב שפתי הפות?

  צורת שפתי הפות משתנה באופן דרסטי מאישה לאישה. היא תלויה במידה רבה במבנה האנטומי ובטיפוס הגוף שלנו. החתירה לאידיאל יופי אחיד וקבוע מתפרשת אל חלקים נרחבים יותר ויותר בגוף הנשי ולא פעם, אנו עשויות להיקלע למסע אחר מראה לא מציאותי. עם זאת, יש לא מעט מטרות ריאליות שטיפולי לביופלסטיקה לגמרי יכולים להשיג.

  • הצרת נרתיק לאחר לידה – במקרים מסוימים, מבנה הנרתיק לא חוזר לעצמו לחלוטין לאחר הלידה. כשהשינוי במבנה מגיע עד למצב של הפחתה משמעותי בחיכוך בעת קיום יחסי מין, ייתכן מאוד שההנאה תיפגע בצורה דרסטית. לעתים קרובות, מצבים כאלה מטלטלים את האינטימיות של בני הזוג. ניתוחים להצרת נרתיק מאפשרים להחזיר את המצב לקדמותו.
  • תיקונים פגמים אסתטיים – על אף שלכל ואגינה צורה ייחודית, ישנן נשים שסובלות מהמראה וחשות אי נוחות עם גופן. שפתיים בעלות מראה נפוח או מדולדלות ונפולות, עלולות להוות מקור לבושה ומקשות על נשים להיחשף במצבים אינטימיים. מראה השפתיים עלול להשתנות גם לאחר הלידה עקב מתיחות וקרעים. כיום, קיימים מגוון טיפולים לעיצוב שפתי הפות שמאפשרים ליצור מראה חדש.
  • השבת מראה הנעורים – כמו כל שאר איברי הגוף, גם אברי המין נעשים נפולים עם השנים ולפגוע משמעותית בדימוי העצמי ובחיי המין. טיפולי לביופלסטיקה יכולים להשיב מראה מתוח וצעיר יותר לשפתי הפות.

  טיפ היועצת

  הריון ולידה משאירים את הגוף בטראומה. מתיחת הרקמות, קרעים באזור הנרתיק ותופעות רבות אחרות עשויות לגרום לשינויים משמעותיים במראה. חשוב שנזכור שרוב השינויים לא יישארו איתנו לנצח. ברוב המקרים, רקמת הנרתיק הגמישה תחזור למבנה המקורי שלה. לכן, חשוב שנמתין כמה חודשים ואפילו עד שנתיים לפני שנבחר לבצע טיפולי לביופלסטיקה. תרגולי לחיזוק רצפת האגן כמו קיגל או פילאטיס יכולים לזרז משמעותית את התהליך ולמזער נזקים. אם אפשר להימנע מהוצאות וסיכונים מיותרים – לא שווה להמתין?

  אילו טיפולי לביופלסטיקה זמינים היום?

  לפני שנפנה אל הרופא לקבלת מידע על ניתוח עיצוב הפות, חשוב שנגיע מוכנות ונכיר את האפשרויות שלנו לעומק. בגדול, טיפולים בתחום הלביופלסטיקה ניתן לחלק לשני סוגים עיקריים:

  הצרת נרתיק

  ככל שהנרתיק התרחב לאחר לידה באופן שפוגע בהנאה מיחסי מין, ניתן להיעזר בניתוח עיצוב הפות להצרת הנרתיק. במהלך הניתוח מוסרים עודפי רקמה רפויים ומבנה הנרתיק נמתח על מנת להצר אותו.

  עיצוב שפתי הפות

  לאחר הערכת צורת שפתי הפות הקיימת ותכנון המראה הרצוי, מסיר הרופא חלקים מיותרים משפתי הפות ומעצב אותן מחדש.

  טיפולי לביופלסטיקה ניתן לערוך בשיטה המסורתית על ידי חיתוך רקמה עודפת, על ידי עיצוב מחדש של האזור באמצעות לייזר או על ידי הזרקת חומצה היאלורונית המאפשרת להוסיף נפח ולעצב מחדש את מראה הפות.

  כיצד מתבצעים טיפולי לביופלסטיקה?

  לכל אחד מסוגי טיפולי הלביופלסטיקה שציינו תהליך מעט שונה:

  תהליך ניתוח עיצוב שפתי הפות

  הבחירה לבצע את הניתוח בהרדמה כללית או מקומית נתונה לשיקול דעת הרופא ותלויה במורכבות התהליך ובנתונים האינדיבידואליים שלך. לאחר ביצוע ההרדמה, הרופא יסיר באמצעות אזמל או מכשיר לייזר את עודפי השפתיים הרפויים ויעצב אותן על פי התוכנית שהסכמתם עליה לפני הניתוח.

  עיצוב שפתי הפות בחומצה היאלורונית

  במקרים מסוימים, נדרשת דווקא תוספת נפח לשפתיים על מנת לספק אפקט מתיחה ועיצוב מחדש. במקרה כזה, ייתכן שניתן יהיה להפיק תועלת רבה יותר מטיפול מהיר ופשוט. הרופא יבצע מספר הזרקות של חומצה היאלורונית אל השפתיים כדי להוסיף להן נפח ויעצב את החומר הסמיך כדי להגיע לצורה הרצויה.

  תהליך הצרת נרתיק

  מדובר בניתוח אינטנסיבי ומורכב יותר ולכן הוא כרוך בהרדמה כללית. לאחר ביצוע ההרדמה, יבצע הרופא חתך על מנת לקבל גישה אל הנרתיק. המנתח יסיר רקמה עודפת שגורמת לרפיון הנרתיק וימתח את דפנות הנרתיק עד להצרת המבנה. לאחר מכן, ייסגרו החתכים בתפרים.

  טיפ היועצת

  הבחירה ברופא המתאים היא קריטית כשזה מגיע לטיפולי לביופלסטיקה. בידיים לא מיומנות, הסבירות לסיבוכים עולה משמעותית ומאחר ומדובר באזור רגיש, הסיכון הוא גבוה. חשוב שלמד היטב את השוק ונחפש אחר המלצות. איש מקצוע מנוסה ומיומן יוכל להציג בפניך רקורד הצלחות ויציג בפניך תמונות של טיפולי עיצוב שפתי הפות לפני ואחרי. כך, יהיה באפשרותך ללמוד עוד על התהליך ולהעריך את התוצאות שתוכלי ליהנות מהן.

  מעבר למיומנות המקצועית של הרופא, חשוב שנחפש איש מקצוע בעל יושרה. מקצוען אמיתי יידע גם לומר לך עד כמה תוכלי להפיק תועלת מניתוח עיצוב הפות ועד כמה זה בכלל מתאים לך. כשצורת השפתיים היא יחסית נורמטיבית וכשהשינויים בנרתיק לא קיצוניים, חשוב שיהיה שם את איש הרפואה האמין שיידע להמליץ לך לוותר או לנסות אפיקים אחרים ופחות פולשניים.

  האם קיימות תופעות לוואי לטיפולי לביופלסטיקה?

  ההחלמה מטיפולי לביופלסטיקה ארוכה לרוב ועשויה להימשך מספר שבועות. החתכים אמורים להחלים תוך כשבוע, אך עד שניתן יהיה לשוב לפעילות מינית, עשויים לחלוף עד חודשיים. כדי להבטיח החלמה אופטימלית, חשוב לשמור על ניקיון ולרחוץ את האזור לפחות פעמיים ביום עם סבון אנטיספטי. כל עוד העבודה שלך לא כוללת עבודה מאומצת מדי, ניתן לחזור לעבוד תוך כשבוע.

  כל עוד הדברים עוברים בצורה שגרתית, זהו תהליך ההחלמה. עם זאת, קיימות בניתוח לעיצוב שפתי הפות סכנות שחשוב שניקח בחשבון. כדי למנוע נזקים ארוכי טווח, חשוב לשים לב לתופעות הלוואי:

  • דימומים – מדובר בתופעה נדירה, אך אפשרית. לרוב, כל עוד נימנע מפעילות פיזית ומינית לאורך תקופה ההחלמה, הם לא אמורים להופיע. אם הופיע דימום, יש לפנות בדחיפות לרופא המטפל.
  • זיהום – כמו בכל ניתוח פולשני, תמיד קיים סיכון לזיהום. ככל שקיימת נפיחות וכאבים מתגברים, יש לפנות לרופא לקבלת טיפול אנטיביוטי.
  • אסימטריה – סימטריה מושלמת אינה קיימת בעולם הרפואה האסתטית. עם זאת, לעתים קורה שישנה אסימטריה קיצונית. כל עוד בחרנו ברופא מקצועי ובעל ניסיון, אין סיבה שמחדל כזה יקרה.
  • נפיחות ושטפי דם – נמשכים לאורך שלושת השבועות הראשונים ואמורים ברוב המכריע של המקרים להיעלם מעצמם לאורך תקופת ההחלמה. נפיחות ושטפי דם שאינם חולפים עשויים להעיד על סיבוכים שעלולים להסתיים בנמק וחשוב שנפקח עין.
  • אובדן תחושה – תחושת נימול או קהות תחושה באזור היא נפוצה בשבועות הראשונים. גם כאן, חשוב שנעקוב אחר השינויים בתחושה ונעדכן את הרופא.

  תוך כמה זמן נראה תוצאות?

  לאחר מספר שבועות, כשהנפיחות יורדת לחלוטין, נוכל לראות את התוצאות הסופיות. ברוב המקרים, התוצאות יישמרו לאורך כל החיים. הזרקת חומצה היאלורונית נצטרך, כמובן, לחדש כל מספר חודשים. אני אישית, ממליצה לבצע את הניתוח רק לאחר הלידה האחרונה, מאחר וכל לידה חדשה עלולה לשנות שוב את המראה ותדרוש טיפולים נוספים. בסופו של יום, התוצאות עשויות לחולל שינוי משמעותי בזוגיות, בחיי המין ובדימוי העצמי שלך.

  שאלות נפוצות

  כמה עולה ניתוח להצרת הנרתיק?

  טיפולי לביופלסטיקה אינם נכללים בסל הבריאות ונערכים בבתי חולים פרטיים ובקליניקות הרפואה האסתטית המובילות. הטיפול אינו זול ולרוב יעלה בין 10,000-15,000 ₪. במסגרת מסלולי האסתטיקה בביטוח המשלים והביטוחים הפרטיים, נוכל ליהנות מהשתתפות מסוימת המשתנה בהתאם לפוליסה שלך.

  האם ניתוח עיצוב הנרתיק מתאים לכולן?

  על פניו, כל אישה, ואפילו נערה, יכולה לעבור את הניתוח. חשוב להיוועץ ברופא מומחה כדי להעריך עד כמה מראה השפתיים או רוחב הנרתיק דורש תהליך פולשני כדי לקבל החלטה מושכלת. בסופו של דבר – הבחירה בידייך.

  האם ההחלמה מהצרת נרתיק קשה?

  בשבועיים הראשונים עשויה להיות הגבלה משמעותית בתנועה וחשוב לנוח היטב במהלך השבועות שלאחר הניתוח. כל עוד נשמור על ניקיון ולא נתאמץ, נוכל לחזור תוך כחודש וחצי לשגרה מלאה.

  האם קיימות בניתוח עיצוב שפתי הפות סכנות?

  חשוב לפקוח עין על שטפי דם ושינויים בתחושה כדי להבטיח שאין כל סכנה לקרישי דם או בעיות אחרות באספקת הדם לרקמות.

  כיצד נבחר במומחה ביופלסטיקה אמין ומקצועי?

  ניסיון והמלצות הם המפתח – כיום קל יותר מאי פעם לקבל מידע על מומחים מכל תחומי האסתטיקה ולבצע השוואת מחירים מהירה ויעילה. חוויות של מטופלי העבר ורקורד ההצלחות של הרופא המטפל הם האינדיקציות הטובות ביותר שלך.

  התמונה שהעלית גדולה מדי
  חיפוש רופאים
  נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
  נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
  הודעה נשלחה בהצלחה
  פנייתך נשלחה בהצלחה