חיפוש
טיפול בהזעת יתר

טיפול בהזעת יתר בבית שחי

אנשים הסובלים מהזעת יתר חשים רטיבות וכתמי זיעה שעשויים לגרום להם לעיתים קרובות למבוכה, ולהימנע מלחיצות ידיים או מגע עם אנשים אחרים. כמובן שכולנו מזיעים בקיץ, ויש כאלה שמזיעים קצת יותר. זיעה היא הפרשה של נוזל שמטרתו היא לצנן את הגוף. אז כמובן, שהזעה חיונית על מנת שהגוף יתפקד בצורה נכונה, אך עם זאת הזעת יתר אינה הליך שקשור בהכרח לחום.

מהן הסיבות להזעת יתר?

מצבי לחץ, חוסר איזון הורמונלי, שתיית אלכוהול, שימוש בתרופות מסוימות, עודף משקל וגנטיקה. כמו כן הזעת יתר עלולה להיות סימפטום למחלות מסוימות.

האם אני מזיע בצורה מוגזמת?

 • הזעה נורמלית – מופיעה בעיקר בבית השחי, ואינה מפריעה לתפקוד היומיומי. כמובן שיכולה להופיע במקומות נוספים פרט לבית השחי.
 • הזעה נסבלת – הזעה שמפריעה מדי פעם, אך לרוב נוצרת רק בפעילות מאומצת.
 • הזעה תמידית – הזעה שגורמת להפרעה בתפקוד היומיומי.

סוג ההזעה האחרון עשוי להצדיק טיפול בהזעת היתר. חשוב להדגיש שאם אתם חווים את סוגי ההזעה האחרים, לא כדאי לבצע טיפולים למניעת ההזעה, שכן, כמו שהסברנו ההזעה חשוב לגוף.

אילו שיטות נפוצות יש לטיפול בהזעת יתר?

ישנן כמה שיטות לטיפול בהזעת יתר, ואלו העיקריות מבניהם:

 • טיפול בבוטוקס עבור הזעת יתר – זהו הליך בטוח ללא סיבוכים משמעותיים. הזרקת הבוטוקס מביאה לחסימת המעבר של הגירוי העצבי אל בלוטת הזיעה, וכך נמנעת ההזעה. הטיפול מתבצע על ידי סדרת דקירות באמצעות מחט עדינה, בעזרתה מוחדר הבוטולינום טוקסין לאזור המזיע (בתי שחי, כפות ידיים ורגליים). הוא מתבצע תוך כדי אלחוש מקומי או הרדמת העצב המעצבב. הטיפול אינו מתאים לנשים הרות או מניקות, ולאנשים הסובלים ממחלות נוירולוגיות כמו חולשת שרירים.
 • ניתוח להעלמת הזעת יתר – ניתוח מומלץ לאזור ספציפי בו הבעיה קיימת באופן קיצוני במיוחד. במקרים של הזעת יתר בידיים וברגליים קיים ניתוח סימפטקטומיה אנדוסקופית, במהלכו מנתקים חלק מהעצבים הסימפתיים הגורמים לזיעה. קיים ניתוח נוסף שמתאים יותר להזעת יתר בבית השחי, והוא ניתוח בו מגורדות בלוטות הזיעה ונשאבות מהאזור.
מתלבט איזה טיפול מתאים לך? לייעוץ חינמי עם רופא מומלץ השאר פרטים

  נא להזין מספר טלפון תקין

  טיפ היועצת

  מעניין לדעת כי בישראל 1% מהאוכלוסייה הכללית סובל מהזעת יתר. מחקרים מראים כי ל-25% מהסובלים מהזעת יתר, יש קרוב משפחה נוסף הסובל מהבעיה.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   אילו הכנות יש לעשות לקראת הטיפול?

   לפני הטיפול יש לשלול סיבות רפואיות להזעת היתר, אין למרוח דאודורנט, וחשוב לא לבצע מאמת גופני, כדי שבלוטות הזיעה יהיו במצב מנוחה.

   כמה עולה טיפול בהזעת יתר?

   הזרקת בוטוקס הפעילה לחצי שנה עולה כ-3000 ₪ לטיפול באזור מסוים – למשל בית השחי, כפות הידיים, הרגליים ועוד. כדאי לדעת כי המחיר נקבע לפי סדרת טיפולים, ויכול שיהיה מכוסה ידי קופות החולים בהתאם למטופל. לדוגמא, ניתוח הזעת יתר הינו כלול בסל הבריאות ולרוב קופת החולים תממן אותו.

   באיזה גיל אפשר לעשות טיפול בוטוקס להזעת יתר?

   ניתן לבצע את הטיפול מגיל 18.

   כמה זמן נמשך הטיפול?

   הטיפול נמשך בין 20 דקות לחצי שעה.

   למי מתאים הטיפול?

   לנשים וגברים הסובלים מהזעה שגורמת סבל בתפקוד היומיומי. הזעה שהינה תקינה מופיעה בעיקר בבית השחי, לרוב אינה נראית לעין, ואינה מפריעה לפעילות היומיומית.

   מהן תופעות הלוואי האפשריות אחרי טיפול בהזעת יתר?

   בהזרקת בוטוקס, בחלק קטן מהמקרים עלולה להופיע חולשה בשרירי כפות הידיים והיא חולפת זמן קצר אחרי ביצוע הפעולה. כמו כן, ייתכנו שטפי דם זעירים או תחושת צריבה קלה בסמוך למועד ההזרקה. תופעת לוואי נוספת היא מקרה בו מתחילה “הזעת יתר מפצה”, כלומר ההזעה “נודדת” למקום אחר הגוף.

   רופאים מומלצים לטיפול בהזעת יתר

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ לטיפול בהזעת יתר ד
   טיפולים אסתטיים
   הברזל 11, תל אביב
   1 לפרטים
   רופא מומלץ לטיפול בהזעת יתר ד
   ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הנחושת 3, תל אביב
   2 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה