חיפוש
תיקון ניתוח חזה

כשזה מגיע לגוף האישה, אין הרבה איברים טעונים כמו החזה. מעבר לתשומת הלב הרבה שהוא מושך (ולמרבה הצער, גם כזו שהיינו בשמחה מוותרות עליה), רבות מאיתנו מתעסקות לא מעט במראה שלו ושואפות למראה חזה שיחמיא לנו באופן המושלם ביותר. זוהי הסיבה שנשים רבות בוחרות לבצע ניתוח להגדלת, הקטנת או הרמת החזה ופונות לקליניקות המובילות בישראל כדי לעבור את השינוי הדרמטי.

בכל שנה, מבוצעים בישראל מעל 8,000 ניתוחי חזה. מדובר באחד מהטיפולים האסתטיים הנפוצים והפופולריים ביותר ובהרבה מובנים, הם הפכו כמעט לשם נרדף לניתוחים פלסטיים. עבור נשים רבות חזה יפה ומעוצב הוא חלק בלתי נפרד מהדימוי העצמי ומהווה מקור לגאווה. לכן, רבות מהן בוחרות לעבור הליך על מנת לעצב חזה שיהיה פרופורציונלי יותר לגופן ותואם יותר את טעמן. כיום יותר מאי פעם ישנם מומחים מעולים בישראל המציעים ניתוחי חזה ברמה גבוהה מאוד ולרוב, אם בחרנו באיש מקצוע מנוסה ומיומן, התוצאות יהיו מעולות. למרות העובדה הזו, כמו בכל הליך אסתטי, גם בניתוחי חזה קיים מרווח טעות ולעתים, אנו עשויות לגלות שהתוצאות רחוקות מאוד מהציפיות שלנו.

תיקון ניתוח חזה כושל פרופיל ניתוח:

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
2-3 שעות
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
אשפוז יום
דרגה ומשך כאב
כאב קל/בינוני למשך 2-3 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
להקפיד על חזיית תמיכה מיוחדת במשך חודש
תדירות מעקב
לאחר שבוע, חודש ו-3 חודשים
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר 3 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר חודשיים
טווח מחירים
10,000-30,000

תיקון ניתוח חזה כושל – למי זה מתאים?

ישנם לא מעט מקרים בהם יהיה צורך לבצע הליכים חוזרים אחרי הגדלת חזה. למעשה, גם כאשר תוצאות הניתוח מושלמות, ייתכן מאוד שלאחר מספר שנים נצטרך לחזור אל המנתח. עם השנים, השתלים עלולים להתיישן ולהתפרק ולגרום לנדידת שתלים. כדי להימנע מהמצב הזה, יש לעבור בדיקה כל שנה או שנתיים ולבחון את מצב השתלים. במידה והשתלים מתיישנים, חשוב לעבור הליך חוזר ולהחליף אותם לחדשים יותר.

כשאנחנו מדברות על ניתוח כושל, אמנם, הכוונה היא בעיקר לניתוחים שהביאו לתוצאות אסתטיות שנוגדות את הציפיות שלנו במקרה הטוב, או שהשאירו אותנו עם קטסטרופה במקרה הרע יותר. אלו כמה מהכשלים הרפואיים והקוסמטיים שעלולים להיגרם בניתוחים להגדלת חזה שעשויים להיות בעלי השפעות משמעותיות על הבריאות או על איכות החיים.

צניחת שתלים

במצבים מסוימים השתלים בשד עלולים לנדוד מטה אל האזור התחתון של החזה. הדבר יגרום לשתלים להיראות נמוכים מדי ולפטמות להיראות גבוהות מדי. התוצאות יבואו לידי ביטוי בפרופורציות מעוותות של השד ומראה לא טבעי.

התכווצות קפסולרית

מדובר בתהליך טבעי שעשוי להתרחש בגוף לאחר ניתוח שלא עלה יפה. סביב שתל השד המנותח, נוצרת רקמת צלקת נוקשה. ככל שיחלוף הזמן, רקמת הצלקת גדלה, מתעבה ונעשית קשה יותר. בסופו של דבר, אזור השתל ייעשה הדוק ונוקשה ועלול לגרום לכאבים ולעיוותים בצורת השד באפקט הדומה לשד טובולרי. במקרה כזה, יש להסיר את רקמת הצלקת שנוצרה ולמנוע את הכיווץ לפני שתחול החמרה.

פטוזיס (צמצום) נפח השד

כשמדובר בניתוחים להקטנת חזה, ובעיקר כשמדובר בהחלפת שתלים גדולים בקטנים יותר, עשויה להופיע תופעת לוואי מתסכלת. החלל שנוצר בשד גורם לעודפי עור בשד והשדיים נעשים נפולים ומדולדלים. תופעה זו מכונה פטוזיס ותדרוש הליך הרמת חזה להשלמת הטיפול האסתטי.

גבשושיות וגלים במבנה השד

אצל נשים רזות במיוחד, עשויים להופיע גלים קטנים או גבשושיות על פני העור. מדובר בבליטות בשתל הבולטות דרך השד. במקרה כזה, יהיה להוסיף ריפוד על מנת להסתיר את צורת השתל.

קרעים ופגמים בשתלים

בשלב כזה או אחר, השתלים בשדיים ידלפו או יקרעו. הדבר בלתי נמנע. מומלץ לשמור על ערנות, להגיע לביקורות ולבצע את ההחלפה לפני שהפגמים יופיעו. ניתן להסיר את השתלים הישנם בקלות ולהחליפם בשתלים חדשים ועמידים יותר.

סינמסטיה (מיזוג בין השדיים)

מצב זה מתרחש כאשר הכיסים בהם ממוקמים שתלי השד מתמזגים זה אל תוך זה לאורך אמצע בית החזה. מדובר לרוב בניתוח רשלני שגורם למבנה לא טבעי של החזה והנראות עשויה להיות רעה מאוד. במהלך תיקון סינמסטיה, תבוצע הפרדה בין כיסי השתלים וחיזוק ההפרדה ביניהם.

אסימטריה ותוצאות לא מדויקות

לעתים, ניתוח הגדלת החזה או שחזור החזה לאחר כריתה פשוט לא עלה יפה. ייתכן שקיימת אסימטריה בין השדיים, או שצורת השד נראית בלתי טבעית ו”מנותחת” במקרים אחרים עלול להתפתח זיהום או סיבוך.

בכל אחד מהמקרים האלו, נדרש ניתוח מתקן כדי לפתור את הבעיה ולספק את המראה המבוקש.

סוגי הניתוחים המתקנים

טווח ההליכים שניתן לבצע לתיקון ניתוח כושל הוא רחב מאוד. התיקון יותאם לרוב לכשל שהתרחש ולכן, יהיה נכון יותר להתייחס לתיקון הניתוח כסדרה מגוונת מאוד של הליכים ולא לטיפול יחיד.

מיקום מחדש של השתל

כדי לתקן מיקום שגוי של השתל שגורם למראה שד מעוות או נפול, הוא פתיחת כיס השתל, מיקום השתל מחדש וקיבועו למקום באמצעות מעטפת ביולוגית המספקת תמיכה לשתל.

תיקון התכווצות קפסולרית

לאחר הסרת רקמת הצלקת המכווצת, ניתן למקם מחדש את השתל במיקום אחר ביחס לשריר החזה כדי למנוע הישנות של התופעה.

הרמת חזה ותיקון פטוזיס

במקרים רבים, ניתוחי חזה כושלים גורמים למראה חזה נפול. במקרה כזה תיקון הניתוח יתמקד בעיקר בהרמת החזה על ידי הסרת העור העודף ומיקום מחדש של השתל על מנת לספק אפקט תמיכה והרמה שייצור חזה זקוף ומעוצב בפרופורציה לגוף.

הסתרת גלים וגבשושיות

מאחר ומדובר בתופעה הנובעת מגוף רזה הגורם לשתל להתבלט על פני העור, הפתרון הנפוץ ביותר הוא ריפוד החזה על ידי השתלת שומן. או באמצעות חומרי תמיכה ביולוגיים ייעודיים לניתוחי חזה.

החלפת שתלים

זו הזדמנות לבחור בשתלים איכותיים יותר, מחומרים עמידים ובעלי צורה פרופורציונלית יותר למבנה החזה. אם בעבר כשביצעת את הניתוח היית על תקציב מוגבל יותר ורכשת שתלי תמיסת מלח מאיכות ירודה, ניתן כעת לעדכן אותם בשתלים אנטומיים איכותיים שיחזיקו לאורך זמן.

הפרדת שתלים לאחר סינמסטיה

לרוב, התופעה מתרחשת עקב הסרה מופרזת של רקמת החזה בין השדיים. כדי לתקן את הכשל קיימות שתי אפשרויות עיקריות:

 • להשתמש ברקמת החזה הקיימת ולעצב אותה מחדש כדי ליצור הפרדה בין כיסי השתלים.
 • לעשות שימוש בחומר תמיכה ביולוגי על מנת לקבע את כיסי השתלים וליצור הפרדה מלאכותית שתיצור מראה טבעי ואסתטי של החזה.

טיפ היועצת

נשים רבות נבהלות לאחר ניתוח הגדלת החזה שלהן, מאחר והתוצאות אינן נראות מיד. במקרים מסוימים, עשויים לעבור חודשים לפני שנראה את התוצאות הקבועות של הניתוח. לכן, חשוב שלא נגיב מיד עם סיום הניתוח ונמתין לפחות חצי שנה לפני שנקפוץ למסקנות ונתחיל לשקול ניתוח מתקן.

ההכנה לקראת הניתוח

כבר בפגישה הראשונית, המנתח הפלסטי שבחרת יבחן את מצב החזה ויתחיל להעריך את התיקונים הנדרשים.

טיפ היועצת

חשוב שנזכור – גם אם מדובר במנתח פלסטי המתמחה בניתוחי חזה, הדבר אינו אומר בהכרח שהוא איש המקצוע המתאים ביותר לניתוחים מתקנים. תיקון ניתוחים כושלים עשוי להיות הליך מורכב הדורש ניסיון וידע מקצועי רב. רופא המבצע תיקונים לעתים קרובות נתקל בטווח רחב של מקרים ויוכל לייעד את הפתרונות המדויקים והיצירתיים ביותר כדי להבטיח לך תוצאות אופטימליות. חשוב שניקח את הנקודה הזו בחשבון ונוודא כי הרופא שבחרנו בו מכיר היטב את התחום וביצע מספר רב של תיקונים מוצלחים.

הערכה ראשונית

במהלך המפגש הראשוני עם הרופא המטפל, תבוצע הערכה של הפגמים האסתטיים וייבחנו הצעדים שניתן לבצע כדי לתקן אותם.

הרופא המנתח יבדוק את השדיים, ימדוד אותם ויבצע מספר צילומים למטרות תיעוד ולתכנון הניתוח המתקן. כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, יבחן הרופא מספר מדדים.

 • ממדי ומבנה השד הנוכחיים שלך.
 • סוג השתל הקיים בשד כרגע.
 • הצורה והגודל של השד להם שאפת.
 • האיכות והכמות של רקמת השד.
 • איכות העור סביב השתל.
 • מיקום הפטמות והעטרות.
 • במידה והשדיים נפולים, הרופא עשוי להמליץ ​​על הרמת חזה כחלק מהתיקון.

מה חשוב להביא לפגישת ההערכה?

יש להגיע לפגישת עם ההיסטוריה הרפואית המלאה של כולל, בין השאר:

 • מצבים רפואיים בעבר ובהווה
 • אלרגיות ותרופות קבועות
 • טיפולים רפואיים שעברת בעבר
 • ניתוחים קודמים, כולל ביופסיות בשד
 • היסטוריה משפחתית של סרטן השד
 • תוצאות ממוגרפיה נוכחיות
 • אם קיימת תוכנית לירידה אינטנסיבית במשקל, חשוב לעדכן על כך את הרופא. ירידה במשקל עשויה לשנות באופן משמעותי את גודל ומבנה השד ולעתים עדיף להמתין עד להתייצבות המשקל לפני ההתערבות הניתוחית.

יום הניתוח הגיע

תיקון הניתוח הכושל יבוצע בבית החולים או הקליניקה שבחרת ואורכו עשוי להשתנות בהתאם לאופי הטיפול, כפי שהוערך ונקבע על פי הרופא המטפל שלך. אלו שלבי התהליך בדרך לתיקון החזה.

ניקיון והכנות לניתוח

ברוב המקרים, נתבקש להתרחץ בבית עם סבון אנטיבקטריאלי. יש לשטוף את החזה היטב ולסבן ביסודיות. לניתוח יש להגיע ללא איפור ולא להשתמש בתכשירי טיפוח או בבשמים. מומלץ להגיע בליבוש קליל ונוח שנפתח מקדימה שיהיה קל לפשוט וללבוש לאחר הניתוח.

הרדמה

ברוב המקרים, יבחר הרופא לבצע את הניתוח בהרדמה מלאה, אך במקרים מסוימים הוא עשוי להסתפק בטשטוש. הרופא המרדים יסביר לך אודות ההליך ויכין אותך לקראת חוויית ההרדמה. גופך ינוטר לאורך כל הניתוח כדי לוודא שהמדדים החיוניים שלך תקינים.

במהלך הניתוח, הרופא המנתח עשוי להחליט לשלב טכניקות שונות או לשנות טכניקה כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר. חשוב שתרגישי בנוח ותפקידי את אמונך ברופא ובניסיונו המקצועי. הטכניקות עשויות לכלול הסרה של רקמת שריר חזה, שד או עור, הוספת מעטפת לתמיכה בשתלים, החלפת השתלים, השתלת שומן או כל צעד אחר שיבטיח עיצוב מחודש ומותאם יותר של החזה שלך.

לאחר הניתוח, תבוצע חבישה סביב השדיים והחזה ותועברי לחדר התאוששות. במידה וההתאוששות תעבור בצורה תקינה, ניתן יהיה לחזור הביתה באותו יום בליווי. חשוב שתתאמי מראש עם חברה קרובה או בן משפחה את החזרה הביתה על מנת שניתן יהיה להתאושש בבית. במקרים מסוימים, עשוי הרופא להמליץ על יום אשפוז לביקורת.

החלמה ותחזוקת הטיפול

אי הנוחות לאחר הניתוח וזמן ההחלמה יהיו ככל הנראה דומים לאלו שחווית בניתוח החזה הראשוני שלך. ברגע שהדבר אפשרי, מומלץ לקום ולנסות ללכת. הדבר יסייע לך להתאושש.

ביצוע הרמת חזה יאריך את זמן ההחלמה שלך. לעומת זאת, במידה ושתלי השד שלך הוסרו לחלוטין, ההחלמה ככל הנראה תהיה קצרה. בשבועיים הראשונים, חשוב להימנע מפעילות גופנית מאומצת, כולל יחסי מין. לאחר מכן, יש להימנע ממגע מיותר עם השדיים למשך החודש שלאחר הניתוח.

הנחיות לתקופת ההחלמה

הקפדה על ההנחיות תאפשר לך להחלים בצורה מהירה ובטוחה יותר ולהבטיח תוצאות מוצלחות יותר של הניתוח

 • במשך השבוע שלאחר הניתוח, יש לישון על הגב כדי להפחית את הלחץ על החזה. מומלץ להשתמש בכריות על מנת להגביה את הראש ולמנוע נפיחות בחזה. אפשרות נוספת, היא לישון בשבוע הראשון על כורסת טלוויזיה או ספה עם משענת המתקפלת אחורה.
 • תוך יומיים-שלושה לאחר הניתוח, ניתן יהיה להתקלח, אך עדיין מומלץ להתקלח בעדינות במים פושרים ולהימנע מטבילה באמבטיה או בג’קוזי למשך חודש לפחות. לפני המקלחת הראשונה, מומלץ להיוועץ במנתח ולוודא שניתן לעשות זאת.
 • גם הסרת התחבושות תיעשה אך ורק בתיאום עם הרופא.
 • במידה וחוברו צינורות ניקוז לשד, יש להימנע ממקלחת ב-24 השעות לאחר הסרתם.
 • במקרים מסוימים, ייתכן שתידרשי ללבוש חזיית פוש אפ רפואית שתשמור על מיצוב השד ומיקום השתלים, תשפר את קצב ההחלמה ותמנע הצטברות נוזלים.
 • במידה ולא נעשה שימוש בתפרים נמסים, יש להגיע למרפאה כשבוע לאחר הניתוח כדי להסיר אותם.
 • לרוב ניתן יהיה לחזור לעבודה תוך שבעה עד עשרה ימים, תלוי בסוג הפעילויות הנדרשות במסגרת העבודה. יש להתייעץ על חזרה לפעילות עם הרופא המטפל

אילו תופעות לוואי עשויות להופיע?

 • בימים הראשונים לאחר הניתוח, עשויים לחול שינויים בצבע השד וסביר להניח שתופיע נפיחות. מדובר בתופעה זמנית שתחלוף בשבועות הקרובים.
 • סביר מאוד להניח שתחווי כאבים באזור השד לאחר הניתוח. במידה ומשככי הכאבים שסיפק לך הרופא אינם מספיקים, יש לפנות אליו על מנת לקבל פתרון יעיל יותר.
 • בשבועות הראשונים, ייתכן שמראה השדיים ייראה בלתי תקין. עשויה לעבור תקופה לפני שהשתלים ישבו במקומם באופן תקין וחשוב שנשמור על סבלנות.
 • יתכן וייקח מספר שבועות או חודשים עד שהשתלים החדשים “יתיישבו” בעמדתם הסופית.
 • חוסר תחושה או עקצוצים עשויים לחול באזור החתך, אך התופעה אמורה להשתפר במהלך השבועות הקרובים.
 • אם נעשה שימוש בשתלים גדולים, העור סביב השדיים עשוי להרגיש מתוח והדוק בהתחלה. ככל שתהליך ההחלמה יתקדם, הגוף יסתגל לשתל והעור יתאים את עצמו.

האם קיימים סיכונים?

למרבה המזל, סיבוכים חמורים בתיקוני ניתוח שד הם נדירים מאוד. בכל שנה אלפי נשים עוברות ניתוחים שד בהצלחה. לכל סוג של הליך מתקן, עשויים להופיע סיכונים ספציפיים והרופא המנתח ישתף אותך בהם לקראת ההליך. עם זאת, ישנם סיכונים המופיעים בכל ניתוח אסתטי וחשוב שנזהה את הסימנים המקדימים ונפנה לרופא באופן מידי כדי למנוע סיבוכים בהמשך.

 • הצטברויות נוזלים או דם – עשויים להצטבר ברקמת השד עשויים להוות סיכון לקרישי דם ולבצקות. במידה ונחווים כאבים, נפיחות או שינוי בצבע שאינו משתפר עם הזמן, יש לפנות אל הרופא המטפל על מנת לבצע ניקוז.
 • זיהומים ודימומים – במידה וישנם דימומים, או אם חלה עלייה בחום, תחושת חולשה או הפרשות מפצעי הניתוח, יש לפנות למיון בדחיפות וליידע את הרופא המטפל.
 • תוצאות לקויות – הסבירות לכשלים אסתטיים נוספים בניתוח שני היא זניחה מאוד, אך תקלות וטעויות תמיד יכולות לקרות. חשוב לשמור על אצבע על הדופק ולעקוב אחר התוצאות אך תמיד לזכור – התוצאה הסופית עשויה לקחת זמן.

התוצאות שחיכית להן

בסופו של התהליך הארוך, תוכלי לעבור חוויה מתקנת חשובה ולזכות במראה החזה שתמיד רצית. במידה והניתוח עבר כמו שצריך והקפדת על כל ההנחיות לתקופת ההחלמה, התוצאות יחזיקו לכל החיים. אחרי מספר חודשים, כשתעמדי מול המראה ותתבונני בגוף החדש שלך, תוכלי לומר לעצמך שכל המאמצים, ההמתנה והעלויות היו שווים את הכול.

כמה עולה תיקון ניתוח חזה כושל?

מאחר ומדובר בטווח רחב מאוד של טיפולים, גם העלויות עשויות להשתנות מאוד. מעבר לאופי הניתוח, גם המחיר שגובה המוסד הרפואי על עלויות חדר הניתוח והאשפוז משפיעות על המחיר וכמובן – שכר המנתח הפלסטי. במקרים מסוימים, קופות החולים יספקו השתתפות מסוימת בתיקון, אך חשוב לברר היטב האם אנו עומדים בקריטריונים. בנוסף, כמו בכל ניתוח כושל, שווה לבחון האם קיימת עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית שתאפשר לנו לקבל פיצויים למימון הניתוח המתקן.

טווח המחירים, לפני השתתפות קופת החולים ינוע בין 10,000-30,000 ₪ ותלוי במידה רבה באופי הניתוח.

רופאים מומלצים לתיקון ניתוח חזה

הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

רופא מומלץ לתיקון ניתוח חזה ד
מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
הברזל 11, תל אביב
1 לפרטים
רופא מומלץ לתיקון ניתוח חזה ד
ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
הנחושת 3, תל אביב
2 לפרטים
רופא מומלץ לתיקון ניתוח חזה ד
מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
3 לפרטים
רופא מומלץ לתיקון ניתוח חזה ד תו אמון
מנתח פלסטי
שדרות בן גוריון 4, חיפה
4 לפרטים
לכל הרופאים
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה
פנייתך נשלחה בהצלחה