חיפוש
הסרת כתמים בשיניים

אתחיל את הרשימה הזו בווידוי. חיוכים, בעיקר כשהם כנים ונמתחים מאוזן לאוזן, גורמים לי להתמוסס לשלולית קטנה של אושר. יש משהו במחווה הקטנה הזו שפשוט מכיל את כל הכוונות הטובות שיכולות להיות לנו ומעביר את המסר במהירות. במקרים רבים בחיים, חיוך רחב וחמים יכול לעשות את כל ההבדל ולפתוח בפנינו דלתות. לכן, רובנו נשקיע לא מעט מאמצים כדי לשמור על השיניים שלנו חיוניות, מבריקות ואחידות.

למרבה הצער, המשימה הזו לא תמיד פשוטה. גם לאחר שנים בהן נהנינו משיניים מושלמות, אנו עשויים להתעורר בוקר אחד ולגלות כתמים חדשים על השיניים שפשוט לא יורדים, לא משנה כמה טוב נצחצח. ישנן אינספור סיבות להיווצרות כתמים והתופעה יכולה מאוד להיות מתסכלת. למרבה המזל, קיימים היום שיטות רבות ומגוונות להסרת הכתמים. אם תהית איזו שיטה הכי מתאימה למצבך ואיך נוכל ליהנות משיניים לבנות במינימום הוצאה, המדריך הזה הוא במיוחד בשבילך.

איך אדע האם נדרש טיפול מיוחד?

כתמים בשיניים אינם מסתכמים בסוג אחד עם גורם קבוע. מדובר בשורה ארוכה של תופעות שעשויות להשפיע על השיניים שלנו ולכן, הצעד הראשון בקבלת ההחלטות שלנו יהיה לזהות באילו כתמים מדובר. אלו כמה מהגורמים העיקריים להופעת כתמים שידרשו יותר מביקור אצל השיננית.

מאפיינים גנטיים

לעתים, מדובר פשוט במבנה השן אתו נולדנו. עובי השן וצפיפות הפיגמנט הלבן ברקמת העצם יכולים להשפיע על גוון השן עם הזמן. ככל שהשיניים דקות ושקופות יותר כך הן ייעשו עמומות יותר עם הזמן וגם פגמים זעירים עלולים להתבלט ולבוא לידי ביטוי ככתמים כהים.

מאפייני גיל

כמו כל חומר קשיח אחר בטבע, גם השיניים נשחקות עם הזמן. ככל ששכבת האמייל המבריקה מתבלה, כך השיניים מצהיבות ומצטברות כתמים. ככל שיחלוף הזמן, הכתמים יתכהו ויהיה קשה יותר להסיר אותם. לכן, חשוב שנפעל מהר.

הרגלים ואורח חיים

ישנם שלל מזונות שעשויים לגרום להיווצרות כתמים אם נצרך אותם באופן קבוע:

 • משקאות עתירי קפאין כמו קפה, תה או קולה
 • יין אדום
 • גזר
 • בנוסף, פירות הדר, מזונות עשירים בחומץ ומזון בעל חומציות גבוהה באופן כללי, עשוי להגביר את קצב שחיקת האמייל וליצור שן דקה, שקופה וחשופה יותר לכתמים.
 • בנוסף, עישון קבוע עשוי לגרום להצהבה של השיניים ולדהיית הגוון הלבן.

טטרציקלין

תכשירים אנטיביוטיים המכילים תרכובת טטרציקלין הם נפוצים מאוד וכוללים תכשירים נגד אקנה וכדורי אנטיביוטיקה רחבי טווח. שימוש מוגבר בתרופות אלו יגרום לכתמים בולטים מכוערים בגוון אפרפר וחום.

נזקים פיזיים

חריקת שיניים, נפילות ותאונות עשויות לגרום לנזקים במבנה השן ולגרום להופעת כתמים.

עבור כל אחד מהנזקים הללו, נזדקק לפתרונות שונים בתכלית וחשוב שנפנה לגורם מקצועי שיסייע לנו לזהות את הבעיה ולטפל בה באופן מדויק.

טיפ היועצת

השוק מוצף היום בתכשירים להלבנת שיניים בטיפול עצמי. על אף שבטווח הקצר נראה תוצאות, הן לא יחזיקו לזמן רב ומצד שני, טיפול ארוך טווח בתכשירים האלו עשוי לגרום לנזקים משמעותיים לשכבת האמייל ולגרום לרגישות יתר בשיניים ושלל סיבוכים אחרים. לכן, לפני שנפנה לפתרונות דרסטיים, חשוב שנקבל ייעוץ ראוי מרופא שיניים ונפנה לטיפול שיננית אינטנסיבי. לעתים, טיפולי הלבנה בקליניקה ושינויים בדפוס הצחצוח יכולים לעשות הבדל משמעותי, בעיקר כשמדובר בנזקים הנגרמים מאורח החיים שלנו. גם אם נדרשים צעדים מקיפים יותר, רופא השיניים יוכל לפתוח בפנינו יותר אפשרויות שתמיד יהיו עדיפות על טיפולים מפוקפקים ובעייתיים שנמכרים כיום ללא מרשם.

אילו סוגי טיפולים קיימים?

מאחר שהגורמים לכתמים הם רבים ומגוונים, אפיקי הטיפול תלויים במידה רבה באופי הכתם. ניתן לחלק אותם באופן גורף לשני סוגים – טיפולי הלבנה וציפויי שן. במהלך הפגישה עם רופא השיניים המומחה, ניתן יהיה לזהות את אופי הכתמים ולבחור בטיפול המתאים ביותר.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  מירוק בסילון אוויר

  אם טיפול השיננית לא הצליח להסיר כתמים שטחיים, יידרש טיפול אינטנסיבי יותר. שילוב של זרם אוויר, מים וחלקיקי נתרן ביקרבונט יותז על השיניים עם ציוד ייעודי וברוב המקרים, ככל שמדובר בכתם שטחי, השיניים יחזרו לגוון הלבן שלהן.

  הלבנה בפרוקסיד

  במקרים אחרים, הכתמים עשויים לחדור אל מבנה השן ולצבוע את השכבות העמוקות יותר. עישון, צריכת קפה מוגברת ומזונות חומציים הם הסיבה העיקרית לכתמים מסוג זה. במקרה כזה, ההלבנה היחידה שתהיה יעילה לכתם ממקור חיצוני היא באמצעות שילוב פרוקסיד ולייזר. החומר חודר אל השכבות העמוקות של השן ומלבין אותה מבפנים וקרן הלייזר משדרגת את פעולת החומר.

  טיפולי ציפוי

  עד כאן, סקרנו את הטיפולים הפשוטים שיאפשרו לנו להשיב לשיניים את הגוון הלבן והחיוני שלהן תוך טיפול אחד או שניים. עם זאת, ככל שמדובר בנזקים תורשתיים או בכתמים שנובעים ממקור פנימי, ניאלץ להיעזר בטיפולים אינטנסיביים, יקרים וארוכי טווח. כתמי טטרציקלין, נזקי גיל וכתמים הנובעים משן שקופה, לא יוסרו באמצעות מירוק או הלבנה כימית. במקרים כמו אלו, הפתרון היחיד יהיה לצפות את השן ולמסך את הכתמים. טיפולי הציפוי מתחלקים לשני סוגים עיקריים:

  • ציפוי קומפוזיט אסתטי – חומר עמיד וחזק המופק משרף ומודבק על גבי השיניים בשכבה דקיקה. מאחר ומדובר בחומר זול, זהו טיפול הציפוי הזול יותר, אך הוא עשוי לדרוש תחזוקה רבה יותר.
  • ציפוי ווניר פורצלן – מדובר למעשה בחרסינה המעובדת לשימושים רפואיים ובעלת עמידות יוצאת דופן. הציפוי יחזיק מעמד לאורך שנים רבות ולא יצבור כתמים ולכלוכים לאורך השנים. זהו פתרון רב שימושי שיתאים לשיניים דקות, סדוקות ובעלות כתמים קשים ויספק לך גימור מבריק, לבנבן ושקוף למחצה שמעניק מראה טבעי יותר לשן לאחר הטיפול. הווניר פורצלן מגיע בשלל גוונים וגימורים ומאפשר לך להתאים את הציפוי במדויק למראה השיניים שלך.

  טיפ היועצת

  על אף שמדובר בטיפול היקר ביותר, הוא עשוי לחסוך לנו לא מעט לאורך השנים. ציפוי קומפוזיט עשוי במקרים רבים להישחק עם הזמן או לצבור כתמים חדשים וידרוש טיפולי פוליש ותיקוני מבנה. עם ווניר פורצלן יש לנו הזדמנות לטפל בשן אחת ולתמיד ולהבטיח שיישארו לבנות לכל החיים עם משטר צחצוח פשוט. המראה שלו טבעי יותר וניתן תמיד להסיר אותו אם נבחר בכך.

  ההכנה לטיפול

  טיפול המירוק וההלבנה אינם דורשים לרוב כל הכנה וניתן לעבור אותם במפגש סטנדרטי אצל רופא השיניים. לקראת טיפולי הציפוי, אמנם, יידרש מאיתנו לעבור סדרת בדיקות כדי לבחון התאמה לטיפול.

  לאחר ביצוע צילומי רנטגן מקיפים ותשאול על ידי הרופא, יקבע הרופא האם מצב השיניים שלנו דורש ציפוי. לאחר מכן, תילקח תבנית של מבנה השיניים שלנו על ידי חומר הטבעה דמוי גבס על פי ייצור הרופא את שכבת הציפוי שתודבק על השיניים. בקליניקות המובילות בארץ, ניתן כיום לצפות בהדמיה ממוחשבת בתוצאות המשוערות ולתאם ציפיות.

  תהליך הטיפול

  כאמור, את כל הטיפולים נוכל לעבור אצל רופאי שיניים המתמחים בטיפולי הלבנה וציפוי. כל אחד מהם, אמנם, ינהל בצורה שונה בתכלית. מאחר וטיפולי שיננית סטנדרטיים וניקוי בסילון אוויר אינם דורשים כל הכנה מיוחדת או אמצעים יוצאי דופן, נפרט כאן בעיקר את הטיפולים האינטנסיביים יותר.

  טיפול הלבנה בפרוקסייד ולייזר

  לאחר שנתמקם על כיסא המטופל, יונח סכר גומי על החניכיים – מגן ייעודי שמונע מגע של חומר ההלבנה עם הרקמות הרכות בפה. חומר ההלבנה יימרח על השיניים באמצעות מזרק מיוחד. לאחר מכן, עובר הרופא על השיניים באמצעות עט לייזר מיוחד. הלייזר יגרום לפרוקסייד להגיב ולתסוס. לאחר כמה דקות, יישאב החומר מהשיניים והרופא יחזור על התהליך עד להשגת התוצאות הרצויות.

  טיפולי ציפוי

  לאחר הכנת התבנית, התהליך פשוט מאוד ואינו דורש הרדמה או ביקורים ארוכים. לאחר מירוק אינטנסיבי של השן, הרופא פשוט מדביק את עלי הקומפוזיט או הווניר בדבק חזק אל השיניים. אם מדובר בקומפוזיט, יבוצע טיפול פוליש ולאחר מכן יצופה החומר באיטום מבריק מיוחד. ווניר פורצלן אינו דורש כל טיפול נוסף לאחר ההדבקה.

  טיפ היועצת

  טורקיה ידועה כבר שנים כמעצמת טיפולים אסתטיים ומציעה הרבה יותר מטיפולי השתלות שיער. גם בתחום ציפויי השיניים, ניתן ליהנות בטורקיה מטיפולים על ידי מומחים מובילים בתחום ב-30% מהמחיר הממוצע בארץ. כמו בכל טיפול אסתטי בחו”ל, גם כאן חשוב שנזכור כי לא תהיה לנו כתובת לפנות אליה בסיום הטיפול. מאחר ומדובר בטיפול אמין מאוד, ייתכן מאוד ששווה לקחת את הצ’אנס הזה וליהנות מהטיפול האיכותי וארוך הטווח ביותר שקיים לשיניים לבנות שילוו אותנו לכל החיים.

  החלמה והתאוששות

  ברוב המקרים, אין כל צורך בטיפולי אלחוש וחוץ ממעט רגישות בשיניים בימים הראשונים, לא נדרשת תקופת החלמה משמעותית. עם זאת, ישנם כמה הרגלים חדשים שחשוב שנאמץ כדי לשמר את תוצאות הטיפול.

  • יש להימנע ככל הניתן מכסיסת ציפורניים.
  • מומלץ לעבור ניקוי שיניים כל שלושה חודשים אצל השיננית.
  • מומלץ בחום להפסיק לעשן.
  • וכמובן, יש להקפיד על צחצוח השיניים ושימוש בחוט דנטלי.

  האם קיימות תופעות לוואי או סיכונים?

  ברוב המכריע של המקרים, מעבר לתחושת רגישות או צריבה קלה, לא אמורות להיות תופעות לוואי לתופעות ההלבנה. טיפולי הציפוי אמינים מאוד וכל עוד ייעשו על ידי איש מקצוע מיומן, לא יהיו כרוכים בכל סיכון או תופעת לוואי.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   מתי אוכל להעריך את התוצאות?

   מיד לאחר סיום הטיפול, נוכל להתבונן במראה, לפתוח את הפה ולראות את החיוך הלבן והנוצץ החדש שלנו. בעוד שטיפולי הלבנה עשויים להחזיק שנים ספורות בלבד, טיפולי ציפוי קומפוזיט יחזיקו לאורך שנים רבות אם נתחזק את הציפוי היטב ואילו ציפויי פורצלן, יחזיקו ברוב המקרים לכל החיים. ככל שנשמור על השיניים טוב יותר בהמשך החיים, כך ניהנה משיניים לבנות לטווח ארוך יותר.

   כמה עולה הסרת כתמים מהשיניים?

   טיפולי שיננית סטנדרטיים זמינים לרוב דרך קופת החולים במחיר מוזל ולרוב לא יעלו יותר מ-300 ₪ לטיפול. אם נזדקק לטיפולי הלבנה בפרוקסיד לייזר או בסילון אוויר, המחירים ינועו בין 1,500-3,000 ₪ לטיפול.

   עם זאת, המחירים נוסקים באופן משמעותי כשאנחנו מגיעים לטיפולי הציפוי. עבור ציפוי בקומפוזיט אסתטי נשלם כ-300-800 ₪ לכל שן ועבור ווניר פורצלן המחיר עשוי לזנק ל-2500 ועד ל-6,000 ₪ לכל שן. אם נדרש טיפול לכל הפה, נוכל לעבור בקלות את ה-100,000 ₪. מצד שני, למקרים קשים, הטיפול יספק פתרון מלא לכל החיים.

   טווח מחירים

   טיפולי שיננית סטנדרטיים זמינים לרוב דרך קופת החולים במחיר מוזל ולרוב לא יעלו יותר מ-300 ₪ לטיפול. אם נזדקק לטיפולי הלבנה בפרוקסיד לייזר או בסילון אוויר, המחירים ינועו בין 1,500-3,000 ₪ לטיפול. 

   עם זאת, המחירים נוסקים באופן משמעותי כשאנחנו מגיעים לטיפולי הציפוי. עבור ציפוי בקומפוזיט אסתטי נשלם כ-300-800 ₪ לכל שן ועבור ווניר פורצלן המחיר עשוי לזנק ל-2500 ועד ל-6,000 ₪ לכל שן. אם נדרש טיפול לכל הפה, נוכל לעבור בקלות את ה-100,000 ₪. מצד שני, למקרים קשים, הטיפול יספק פתרון מלא לכל החיים.

   רופאים מומלצים להסרת כתמים בשיניים

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ להסרת כתמים בשיניים ד
   טיפולים אסתטיים
   מנופים, הרצליה
   1 לפרטים
   רופא מומלץ להסרת כתמים בשיניים ד
   אסתטיקת שיניים
   לפסקי 1, תל אביב
   2 לפרטים
   רופא מומלץ להסרת כתמים בשיניים ד
   אסתטיקת שיניים
   ה' באייר 2 , תל אביב
   3 לפרטים
   רופא מומלץ להסרת כתמים בשיניים ד
   אסתטיקת שיניים
   ארלוזרוב 36, פתח תקווה
   4 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה