חיפוש
קמטים

מה הם קמטים?

הקמטים הם אותם קפלים ופסים שנוצרים בעור שלנו ומתרבים ככל שאנחנו מתבגרים. הופעת קמטים היא בלתי נמנעת אבל ישנם לא מעט גורמים שמעודדים ומזרזים קמטים בעור.

למה נוצרים קמטים?

ביום ממוצע אנחנו מפעילים את שרירי הפנים אלפי פעמים. בכל מתיחה, תנועה ושחרור עור הפנים שלנו מתכווץ ונוצרים בו קמטים וקמטוטי הבעה. עם השנים העור מאבד מגמישותו והקמטים אינם נעלמים. במקביל וכתוצאה מנפילה של העור נוצרים קמטים יציבים החרוטים בעור ומעמיקים עם הגיל.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  מהם הגורמים וגורמי הסיכון לקמטים?

  • גנטיקה וקמטים – הנטייה לפתח קמטים עוברת בתורשה ואם ההורים היו חרושי קמטים כך גדל הסיכוי שגם לכם יהיו.
  • גיל וקמטים – עם ההזדקנות הגוף העור שלנו מאבד חומרים שחיוניים למראה הגמיש וההדוק של העור והוא הופך רפוי ומקומט.
  • עישון וקמטים – זהו אחד מגורמי הסיכון המובהקים להיווצרות קמטים. החומרים הרעילים שבסיגריות פוגעים בחלבון התורם לגמישות העור ובנוסף תנועות כיווץ הפה חורטות קמטוטים סביב השפתיים.
  • חשיפה לשמש וקמטים – מחקרים גילו כי השמש אחראית ל-80% מהזדקנות העור שלנו. קרינת השמש פוגעת ברקמות החיבור של העור ובגמישותו ובכך תורמת להיווצרות כתמי השמש הידועים ולהופעת קמטים.
  • סוג העור וקמטים – עור יבש נוטה להתקמט יותר, עור שמן אולי עושה צרות בגיל ההתבגרות אבל משתלם מאוחר יותר עם פחות קמטים.
  • תזונה וקמטים – מחסור בוויטמינים ומינרלים פוגע בחיוניות של העור ומזרז קמטים וקמטוטים. חסר של חלבון בתפריט פוגע בייצור קולגן וסיבי אלסטין ותפריט דל בנוגדי חמצון הנמצאים בפירות וירקות מאיץ תהליכי חמצון שגורמים נזק לרקמות העור.
  • דיאטה וקמטים – ירידה חדה במשקל פוגעת באיכות העור ויוצרת ריפיון ועודפי עור.

  טיפ יועצת

  סבתא תמיד אמרה שחשוב לישון כי אנחנו גדלים בשינה. אז אותו הורמון גדילה המופרש בשינה אחראי גם לשמירה על רקמות שונות בגוף ובהן העור, ואורח חיים הכולל מיעוט שינה מעודד היווצרות קמטים וקמטוטים. בנוסף תחשבו כמה הבעות אתם חוסכים בכל שעת שינה והנה לכם פחות קמטי הבעה.

  איזה סוגי קמטים יש?

  • קמטי הבעה – מאחורי כל צחוק עומד שריר ומאחוריו קמט. תנועות שרירי הפנים יוצרות קמטים בעור ועם ההזדקנות ואובדן גמישות העור הם אינם נעלמים ונשארים חרוטים. קמטי ההבעה העיקריים שלנו הם קמטי התמיהה במצח, קמטי הזעף בין הגבות, קמטי הצחוק ליד העיניים וקמטי החיוך סביב הפה.
  • קמטים יציבים – הקמטים הסטטיים נוצרים בעור כתוצאה מירידה ברמות הקולגן והאלסטין ואובדן גמישות העור והם נותרים על עורנו גם בזמן מנוחה. בנוסף היחלשות רקמות החיבור של העור ואובדן הנפח מובילים לריפיון כללי בעור והיווצרות קפלים וקמטים.
  • קמטוטים – הקמטוטים הם האחים הקטנים של הקמטים והם נוצרים כתוצאה מהזדקנות כללית של העור שהופך רפוי יותר והדוק פחות.

  טיפ היועצת

  אחרי שהשתכנענו שצריך לישון יותר כדי להפחית קמטים, מומלץ לאמץ את התנוחה הנכונה – על הגב. כל מפגש של הפנים שלנו עם המצעים תורמים להיווצרות קמטים – תחשבו על לילה שלם שבמהלכו הלחי נלחצת אל הכרית. שינה על הגב מאפשרת לעור הפנים מנח נוח ורגוע ולאורך שנים רואים את ההבדל.

  איפה מופיעים קמטים?

  • קמטים במצח – המצח שלנו הוא אזור רחב ושריר המצח שנקרא פרונטליס הוא שריר ההבעה הגדול ביותר שלנו. את הקמטים במצח נהוג לכנות קמטי תמיהה כיוון שהם נוצרים בעיקר בעת הרמת הגבות בשעת פליאה והם מופיעים לרוחב המצח בכמה מיקומים. טיפול בקמטים במצח מתבצע לרוב באמצעות הזרקת בוטוקס במצח.
  • קמטים בין הגבות – את הקמט המפורסם בין הגבות נהוג לכנות קמט הזעף מכיוון שהוא נוצר בעת תנועה חוזרת של שרירי הגלבלה, בעת שאנחנו מביעים כעס או אי שביעות רצון. הבעה זו יכולה להיווצר גם בעת חשיבה או מאמץ ולמעשה זהו שריר שמופעל פעמים רבות ביום. אצל גברים מדובר בשריר מסיבי יותר ולכן קמטים בין הגבות נפוצים מאד בגברים. טיפול בקמטים בין הגבות ניתן לבצע באמצעות הזרקת בוטוקס שמרפה את השריר ומטשטש את הקמט, וכאשר הוא עמוק במיוחד ניתן לבצע מילוי קמטים בין הגבות בעזרת חומצה היאלורונית.
  • קמטים בצידי העיניים – קמטים אלו נקראים רגלי עורב או רגלי תרנגולת בשל פריסה שמזכירה כף רגל של ציפור. מדובר בקמטי הבעה שנחרטים לאחר הפעלה חוזרת של שרירי העיניים ובעיקר צמצום שלהן בעת חיוך וצחוק. במקביל אליהם מופיעים סביב העיניים קמטים יציבים כתוצאה מהזדקנות העור. טיפול בקמטים בצידי העיניים ניתן לבצע בהזרקת בוטוקס להשטחת העור וככל שמתחילים טיפול בגיל צעיר ניתן להפחית את הופעתם.
  • קמטים מתחת לעיניים – עור הפנים שלנו מתחת לעיניים הוא דק מאד ועדין ונוטה להתקמט בקלות. עם השנים מופיעים קמטים מתחת לעיניים, לעתים מלווים בשקיות מתחת לעיניים. הטיפול היעיל בקמטים מתחת לעיניים הוא שילוב של בוטוקס וחומרי מילוי כגון חומצה היאלרונית היעילה גם בטשטוש העיגולים השחורים שמתחת לעיניים.
  • קמטים מתחת לאף – קמט זה נקרא הקמט הנזו-לביאלי והוא ממוקם בין האף לפה. קמט מתחת לאף הוא למעשה קפל של העור שנוצר כתוצאה מאובדן האלסטיות והקולגן בעור, היחלשות הרקמות במקום וירידה בנפח השומן בלחיים. טיפול בקמטים מתחת לאף ייעשה באמצעות הזרקת חומרים למילוי הקמט מתחת לאף.
  • קמטים בצידי הפה – אלה מכונים קמטי מריונטה מכיוון שהם משווים לפנים מרבה של בובה על חוטים, או קמטי הדאגה כי הם מייצרים הבעה עצובה ומודאגת. פעמים רבות אנשים בעלי קמטים בצידי הפה נשאלים מדוע הם עצובים בשעה שאינם חשים כך. מדובר בקפלי עור שנוצרים עקב תהליך צניחה של הלחיים המשולב עם איבוד נפח שומן ונסיגה בעצמות הפנים. הטיפול היעיל בקמטים בצידי הפה הוא באמצעות חומרי מילוי במקביל להחזרת נפח ללחיים באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית בצידי הפה עד להגעת התוצאה הרצויה, כאשר ניתן לשלב גם הזרקת בוטוקס.
  • קמטים מעל השפתיים – אלה נקראים קמטי ברקוד או בכינויים השני שמסגיר את הסיבה העיקרית להיווצרותם – קמטי עישון. אלה קמטוטים או קמטים אנכיים מעל השפה העליונה שנגרמים בשל תנועה חוזרת של כיווץ השפתיים, שנפוצה כמובן בקרב מעשנים. בקמטים מעל השפתיים נהוג לטפל באמצעות הזרקת בוטוקס מעל השפתיים בכמות קטנה שלא תפריע להנעת שרירי הפה.
  • קמטים בלחיים – אלה נקראים גם קמטי אקורדיון והם קפלים של העור שנוצרים בשל אובדן גמישות העור וירידה בנפח השומן בלחיים. בקמטים אלה ניתן לטפל באמצעות בוטוקס, הזרקת חומרי מילוי לקמטים בלחיים וכן באמצעות פילינג.
  • קמטים בסנטר – קמטי הסנטר הם חלק מתהליך התדלדלות קו הלסת שלנו בשל הזדקנות העור והם ניתנים לטיפול באמצעות הזרקת בוטוקס ומילוי קו הלסת בחומצה היאלורונית.
  • קמטים בצוואר – עור הצוואר שלנו הוא דק ומועד לפורענות ובשל כך הצוואר פעמים רבות מסגיר את הגיל. ישנן נשים רבות שמשקיעות זמן וכסף בטיפוח עור הפנים אבל מזניחות את הצוואר עד כדי היווצרות פער בעייתי. טיפול בקמטים בצוואר ניתן לעשות באמצעות טכנולוגיות אולטרסאונד למיצוק העור כגון ULTHERAPY  או HIFU, טיפול בלייזר בצוואר או באמצעות פילינג המיועד להצערת הצוואר.
   קמטים במחשוף – הדקולטה שלנו הוא אזור בעייתי בגלל היותו רגיש וחשוף לשמש ופעמים רבות ניתן לראות הופעת קמטים במחשוף במקביל לכתמי שמש והיפר פיגמנטציה. הטיפול בקמטים במחשוף הינו באמצעות טכנולוגיות להידוק ומיצוק העור בדומה לצוואר.
   קמטים בידיים – כפות הידיים שלנו הן כרטיס ביקור שמסגיר את הגיל. בשל העור הדק שעוטף אותן והחשיפה המוגברת לשמש, קמטים בידיים הם נפוצים מאד, במקביל להיפר פיגמנטציה. טיפול יעיל בקמטים בידיים הינו באמצעות פילינג לידיים וטכנולוגיות למיצוק העור והצערת עור הידיים.
  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   מניעת קמטים

   כיצד ניתן להפחית או להימנע מקמטים? כאמור לא ניתן כמובן לעצור לחלוטין את תהליך הזדקנות העור והופעת הקמטים אבל בהחלט ישנן כמה שיטות שמפחיתות ומאטות תהליך זה:

   • קרם הגנה – קשה להגזים בחשיבות של קרם הגנה בעל מקדם גבוה לשמירה על עור הפנים. כל חשיפה לשמש מאיצה את הזדקנות העור שלנו, שלא לדבר על נזקים מצטברים שהעור עוד זוכר משיזוף בגיל צעיר. עשי לך הרגל – קרם הגנה בכל בוקר כחלק משגרת הטיפוח, ללא קשר לעונה, גם בחורף יש קרינה.
   • כובע – החבר המשלים של קרם ההגנה. חבישת כובע מצמצמת משמעותית את חשיפת עור הפנים לשמש ובנוסף מפחיתה קמטי הבעיה שנוצרים כתוצאה משמש מסנוורת, רווח כפול.
   • תזונה – גם למזון שאנחנו צורכים ולמשקאות שאנחנו שותים יש משקל עצום במראה עור הפנים שלנו. תפריט מאוזן שיספק לנו נוגדי חמצון, חלבונים ושומן טוב יכול לעשות הבדל גדול, כפי שמיד נפרט.
   • שינה – השינה כאמור חשובה מאד לאיכות עור הפנים שלנו, כאשר שינה על הגב מומלצת ומפחיתה היווצרות קמטים.
    שגרת טיפוח – מריחה קבועה של קרם לחות, קרם עיניים, סרום לפנים וסרום לעיניים לא יכולה להילחם בגיל ובשמש אבל בהחלט יכולה לסייע לשמירה על עור מטופח והדוק יותר.
   • הימנעות מעישון – קשה לתאר כמה נזק העישון גורם לעור הפנים, בשל החומרים הרעילים שבסיגריות במקביל לקמטי ההבעה שנוצרים. אין כאן הרבה מה להרחיב – אל תעשנו.

   טיפ יועצת

   משקפיים. גם שמש וגם ראיה. משקפי שמש גם מגינים על העיניים אבל גם מצמצמים משמעותית את פעולות כיווץ העיניים בעת שאנחנו יוצאים לשמש. פעולות אלה אנחנו מבצעים גם בעת מאמץ לקרוא, לכן אם אתה מוצאים את עצמכם מצמצמים את העיניים במאמץ לקרוא מרחוק – זה כנראה רמז לגשת לאופטומטריסט, על הדרך תפחיתו קמטים בצידי העיניים וקמטים במצח.

   מאיזה גיל לטפל בקמטים?

   כדאי לדעת כי טיפול מוקדם בקמטים הינו הדרך הטובה ביותר למנוע התקבעות של קמטים על הפנים שלנו והעמקתם. אורח חיים הכולל פעולות למניעת קמטים אפשר לנהל כבר מגיל צעיר ובכך לדחות את הופעתם. החל מגיל 20 מתחיל תהליך הזדקנות של העור אשר מואץ מגיל 30 ומעלה. טיפולים להצערת עור הפנים ניתן להתחיל סביב גיל 35, עם זאת אין גיל מבוגר מדי להתחיל. גם אם הזנחת את העור כל השנים – טיפול בכל גיל יכול להצעיר אותו ולספק תוצאה משביעת רצון.

   איך מטפלים בקמטים?

   עולם הטיפול בקמטים הוא אחד העשירים בתחום האסתטיקה, החל מטיפולים טבעיים דרך טיפול שמרני ועד טכנולוגיות פולשניות וניתוחים.

   טיפול טבעי בעור הפנים

   מסכות פנים – כמעט מכל מרכיב בריא בטבע תוכלו למצוא מתכון למסכת פנים. פירות וירקות, קטניות, דבש ומה לא – כולם יכולים להימרח על הפנים לטובת מסכנה נחמדה ומרעננת. מסכת פנים אינה יכולה לטשטש קמטים כמובן אבל בהחלט שימוש שגרתי יכול לסייע בשמירה על עור פנים רענן וזוהר.
   עיסוי – כמו הגוף גם הפנים שלנו אוהבות מסז’ טוב. עיסוי לפנים מסייע בשחרור השרירים והזרמת הדם כאשר ניתן לעסות כל נקודה בפנים באמצעות הנחת האצבעות ותנועות סיבוב עדינות במשך כמה שניות.
   יוגה ומדיטציה – במסגרת תחום גוף נפש הידוע, כל תרגול שמרגיע את הנפש יכול לסייע לאורך זמן גם לעור הפנים. מצב מתמשך של סטרס איננו מומלץ לבריאות ולמראה האסתטי כאחד, אז נסו למצוא שיטת תרגול מרגיעה ומייצבת, וגם עור הפנים יודה לכם.

   תזונה לעור הפנים

   ישנם מספר מרכיבים שחיוניים לשמירה על עור פנים מוצק ומסייעים בהפחתת היווצרות קמטים:

   • ויטמין A – זהו כוכב העל שפותח את רשימת המרכיבים החיוניים לשמירה על עור הפנים. יש לו אפקט משולב של שיפור האלסטיות של העור, האצה של התחדשות תאי האפידרמיס, עיבוי הדרמיס ועידוד יצירת קולגן. כל החבילה. ניתן למצוא אותו כמרכיב עיקרי בקרמים שונים לעור כמו רטין A  או רטינול. אז מה לאכול? ויטמין A נמצא בכבד, מוצרי חלב, ביצים וירקות כתומים.
   • ויטמין E – זה החבר הנאמן של ויטמין A שמסייע גם הוא להתחדשות עור הפנים ומגן עליו מפני נזקי החמצון באמצעות נוגדי החמצון שבו המעודדים את שיקום העור. אז מה לאכול? ויטמין E נמצא בגרעיני חמניה, שקדים וירקות ירוקים.
   • חומצות שומן – כולנו מכירים את אומגה 3 ואומגה 6 שנלקחים פעמים רבות בתוספי מזון והם תורמים מאד לאלסטיות של העור. אין להיבהל מהשומן כיוון שמדובר בשומן חיוני ובריא כאשר נצרך במידה הנכונה. אז מה לאכול? דגים שמנים כמו סלמון, סרדינים ומקרל – פעמיים בשבוע.
   • אבץ – האבץ הוא מינרל חיוני בתהליכים אנזימטיים רבים בגוף בהם ומחסור באבץ תורם לפגיעה בייצור הקולגן. מעבר למראה האסתטי הוא מסייע בתהליך ריפוי פצעים ונמצא כמרכיב בתכשירי עור שונים. אז מה לאכול? בשר, דגים וקטניות.
   • ויטמין C – ויטמין זה מסייע לייצור קולגן ובכך מפחית היווצרות קמטים. אז מה לאכול? פירות הדר, קיווי ופלפל אדום.

   טיפ יועצת

   קחי לך כוס יין טוב. יין אדום הוא עשיר ברסברטרול – נוגד חמצון שמגן על העור מפני רדיקלים חופשיים. לא ניכנס לכימיה אבל כוס יין אדום פעמיים שלוש בשבוע גם מסייעת בהפחתת קמטים וגם טובה ללב. ואם את מחפשת רגע מתוק – שוקולד מריר ליד, שגם הוא בריא לעור.

   קרמים ותכשירים לעור הפנים

   מדף הקרמים השונים לפנים הוא כנראה העמוס ביותר בחנויות הפארם. כאן יש שתי אסכולות, האחת טוענת שחשוב להפציץ בקרם משובח, יקר איכותי והשניה גורסת שכל קרם לילה מטפח יעשה את העבודה. תתפלאו לשמוע שקרם יעיל לעור הפנים יכול לעלות שקלים בודדים – מדובר בקרמים רפואיים הניתנים במרשם רופא עור ומכילים ריכוז גבוה של ויטמין A. חשוב לדעת כי בעת השימוש בקרמים הללו אסור להיחשף לשמש כי הם מגבירים את רגישות העור לקרינה. בין אם אתם מתחברים לקרמים יוקרתיים או לקרמים רגילים לעור הפנים (מרבית הקרמים מכילים את המרכיבים החיוניים לשמירה על העור כגון נוגדי חמצון וחומצות אלפא-הידרוקסיות) – עצם שגרת הטיפוח היומי חשובה. יש להקפיד על הסרת האיפור בסוף כל יום, לנקות את הפנים בתחליב מרגיע ולמרוח קרם לשעות הלילה, ניתן להוסיף גם קרם לעיניים. ובבוקר כמובן – קרם הגנה. מחירי הקרמים נגד קמטים יכולים לנוע בין 50 שקלים ל-500 שקלים ויותר.

   בוטוקס לקמטים

   קשה לדבר על קמטים בלי להזכיר את הבוטוקס או הדיספורט – טיפול הפלא הכולל הזרקת בוטוליניום טוקסין לטשטוש והחלקת הקמטים. במסגרת הטיפול מוזרקת כמות קטנה של רעלן שחוסם את נתיב האותות לעצבים שמפעילים את השרירים ובכך גורם לשיתוק זמני שלהם. הרפית השריר מטשטשת ולעתים מעלימה את הקמט במקום. השפעת הבוטוקס נמשכת 3-6 חודשים, כאשר אם שומרים על שגרת טיפול ניתן להגדיל את המרווחים בין הטיפולים. תופעות לוואי להזרקה עלולות להיות סימנים כחולים, נפיחות או נדידת חומר למקום אחר. מחיר הזרקת בוטוקס כ-500-1,300 שקל לאזור.

   מילוי קמטים

   חומרי מילוי שונים כגון חומצה היאלורונית משמשים למילוי קמטים והעלמתם, וכאשר מטפלים באמצעות שילוב חומרים ובוטוקס יעילות הטיפול גדלה. הטיפול מתבצע באמצעות הזרקת החומר ישירות אל הקמט, כאשר אפקט חומרי המילוי מחזיק בין שנה לשנתיים. תופעות לוואי יכולות להיות אדמומיות, נפיחות, שטף דם או היווצרות גושים. מחיר מזרק של חומר מילוי הוא 1,000-2,000 שקלים.

   פילינג לטיפול בקמטים

   טיפולי פילינג לעור הפנים יכולים להתבצע בשלוש דרגות: פילינג קל, פילינג בינוני ופילינג כימי עמוק. מדובר בטיפול המתבצע באמצעות מריחת חומר הגורם לקילוף מבוקר של שכבות העור ומסייע בהתחדשותו. פילינג קל מתאים לקמטוטים, פילינג בינוני ועמוק מתאימים לקמטים עמוקים יותר, כאשר פילינג כימי הוא טיפול דרמטי יותר המתבצע בטשטוש וכרוך בתקופת החלמה של חודש. מחיר טיפול בפילינג נע בין 200 שקלים לפילינג קל ועד 10,000 שקלים לפילינג עמוק.

   טכנולוגיות לטיפול בקמטים

   • לייזר – טיפולי לייזר לעור הפנים מטפלים בקמטים ובקמטוטים באמצעות חימום העור ועידוד יצירת סיבי קולגן ואלסטין. בדרך כלל מומלץ לבצע סדרה של כמה טיפולים להצערה מיטבית של העור וטשטוש הקמטים. כל טיפול אורך כרבע שעה ותוצאות ניתן לראות לאחר הטיפול השלישי.
   • אולטרסאונד – טיפול בגלי קול לעור הפנים גורם לפגיעה מבוקרת בשכבת הדרמיס העליונה ומאיץ את ייצור הקולגן. תוצאות של מיצוק העור ניתן לראות לאחר מספר טיפולים כאשר התוצאה הסופית מתקבלת לאחר 4-6 חודשים.
   • גלי רדיו – טיפול RF בגלי רדיו גורם לפציעה מבוקרת את שכבות הדרמיס והאפידרמיס ומעודד תהליך של שיקום והתחדשות. יש לבצע סדרה של טיפולים כאשר תוצאות ניתן לראות לאחר הטיפול ה-4-6. הטיפול יכול להיות אבלטיבי – צורב ומשייף את שכבות העור  העמוקות יותר – או לא אבליטיבי הפועל על שכבה עליונה.

   טיפול או ניתוח למתיחת פנים

   טיפולי מתיחת פנים וטשטוש קמטים יכולים להתבצע בגישה של ניתוח מתיחת פנים או בשיטות חדשות כגון מתיחת פנים עם חוטים ללא ניתוח בשיטה הנפוצה והמוכרת אפטוס.

   מתיחת פנים ללא ניתוח

   בגישה זו נעזרים במגוון טכנולוגיות כמו אלה המפורטות לעיל, וניתן להיעזר גם בחוטים רפואיים להרמת פנים. הטיפול מתבצע במרפאה בהרדמה מקומית, כאשר באמצעות קנולה מוחדרים מספר חוטים באזורי הקמטים ואז נמתחים ומכוונים כך שיחליטו את הקמט וירימו את הפנים. עלות הרמת פנים בחוטים או בשם השני מתיחת פנים ללא ניתוח – 2,000-10,000 שקלים כתלות במספר החוטים.

   טיפול ניתוחי בקמטים

   במצבים של קמטים רבים ועמוקים ניתן לבצע הרמת פנים בניתוח. במסגרת ניתוח מתיחת פנים מבצעים חתך לאורך קו השיער או בצידי האוזניים, מקבעים שרירים, מסירים שומן או מוסיפים שומן ומותחים את עודפי העור. בסיום הניתוח תופרים את העור ומותירים נקזים לניקוז דם ונוזלים. בהזדמנות זו ניתן לבצע גם מתיחת צוואר. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה ולאחריו יש להישאר באשפוז של לילה להשגחה. לאחר הניתוח נותרות חבישות למשך כמה ימים, מומלץ לישון עם ראש מורם וניתן לשכך כאבים באמצעות תרופות. לאחר כשבוע ניתן לחזור לשגרה אבל להפחית בפעילות מאומצת. תוצאה סופית צפויה לאחר כחודש וחצי, הצלקות מוסתרות בקווי השיער ולרוב מדובר בשינוי משמעותי ושיפור ניכר במראה הפנים. הסיבוכים בניתוח מתיחת פנים יכולים להיות דימום, זיהום, פגיעה עצבית וצלקות בולטות. מחיר ניתוח למתיחת פנים 30,000-60,000 שקל.

   תמונות לפני ואחרי של קמטים

    1 לפני
    2 אחרי
    1 לפני
    2 אחרי
   מתיחת פנים ללא ניתוח 1 לפני
   מתיחת פנים ללא ניתוח 2 אחרי
   עיבוי ועיצוב שפתיים לפני לפני
   עיבוי ועיצוב שפתיים אחרי אחרי
   עיבוי ועיצוב שפתיים בחומצה היאלורונית
   מתיחת פנים ללא ניתוח 1 לפני
   מתיחת פנים ללא ניתוח 2 אחרי
   מילוי קמטים לפני לפני
   מילוי קמטים אחרי אחרי
   מילוי קמטים נאזלוביאל - יוון
   עיצוב סנטר לפני לפני
   עיצוב סנטר אחרי אחרי
   עיצוב סנטר
   מילוי שקעי עיניים לפני לפני
   מילוי שקעי עיניים אחרי אחרי
   מילוי שקעי עיניים חומצה היאלורונית
   מילוי שקעי עיניים לפני לפני
   מילוי שקעי עיניים אחרי אחרי
   שקעי עיניים חומצה היאלורונית
   עיבוי ועיצוב שפתיים לפני לפני
   עיבוי ועיצוב שפתיים אחרי אחרי
   עיבוי ועיצוב שפתיים
   מילוי שקעי עיניים לפני לפני
   מילוי שקעי עיניים אחרי אחרי
   מילוי שקעי עיניים
   הצג את כל התמונות
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה