חיפוש
יישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף – למי זה מיועד?

חיוך אסתטי עם שיניים ישרות הוא כרטיס ביקור יקר ערך שרבים שואפים להשיג אותו. עם זאת אנשים רבים לא ניחנו בשתי שורות שיניים ישרות ופרופורציונליות וכדי להגיע למטרה הנכספת דרוש תהליך של יישור שיניים.

בעבר יישור שיניים היה בעיקר מנת חלקם של ילדים ומי שלא ניצל את חלון ההזדמנויות של גיל העשרה, התבייש מאוחר יותר לעבור טיפול של יישור שיניים שאורך מספר חודשים.

כיום התפתחו טכניקות רבות המאפשרות יישור שיניים בלתי נראה. כך ניתן לבצע יישור שיניים פנימי, יישור שיניים בלי גשר וטיפול הדגל הפופולרי בתור יישור שיניים למבוגרים הוא יישור שיניים שקוף בשיטת אינויזליין.

מעבר לרצון האסתטי, חשוב להדגיש כי שיניים לא ישרות, צפופות או מרווחות מדי, עלולות לתרום להתפתחות דלקות ומחלות חניכיים.

מאיזה גיל אפשר לעבור יישור שיניים שקוף?

ככלל יישור שיניים לילדים ניתן לביצוע לאחר שבקעו מרבית השיניים הקבועות וכאשר הילד בוגר דיו כדי לשמור על היגיינת הפה במהלך הטיפול. בטיפול יישור שיניים ישנה חשיבות גדולה לשיתוף הפעולה של המטופל שירכיב את הפלטה, יצחצח את שיניו ויקפיד על ביקורת אצל האורתודונט, ולכן חשוב לבצע את הטיפול כאשר הילד והוריו מוכנים לכך.

לפיכך במרבית המקרים יישור שיניים לילדים מתחיל סביב גילאי 11-12. עם זאת יש לציין שיישור שיניים שקוף הוא בדרך כלל טכניקת טיפול נפוצה יותר במבוגרים ואילו בקרב ילדים שכיח יישור שיניים קלאסי עם גשר.

איך מתבצע יישור שיניים שקוף בשיטת אינויזליין?

בתחילת טיפול יישור שיניים שקוף מתבצעת סריקה דיגיטלית של השיניים בטכנולוגיה ממוחשבת מתקדמת, ובעזרתה מייצרים הדמיה תלת מימד ממוחשבת של מערכת השיניים של המטופל. צילומי הפה מועברים לחברת אינויזליין לצורך הכנה של סדרת קשתיות שקופות המותאמות באופן אישי לכל מטופל. לצורך התאמה אידיאלית מתבצעים תיקונים ודיוקים רבים עד לתוצאה מיטבית.

הקשתיות בשיטת אינויזליין עשויות מפולימר רפואי דק ושקוף אשר כמעט ואינו נראה על השיניים, ובשל כך הטיפול מתאים בעיקר בתור יישור שיניים למבוגרים שאינם רוצים להסתובב עם גשר על השיניים. הקשתות מורכבות על השיניים במשך כל שעות היום והלילה למעט בשעת צחצוח השיניים והאוכל, כאשר מדי שבועיים מחליפים את הקשת לבאה בסדרה.

לקראת סוף הטיפול מתבצעת הערכה לגבי התוצאה ובמידת הצורך ניתן להוסיף עוד קשתיות כדי להשלים את הטיפול, כאשר ישנן מרפאות המבצעות את התוספת הזו ללא עלות נוספת כחלק מהטיפול.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  כמה זמן נמשך יישור שיניים שקוף?

  משך יישור שיניים שקוף בשיטת אינויזליין הוא בין חצי שנה לשנה וחצי, כתלות בהיקף הטיפול ובמצב ההתחלתי של השיניים.

  בתום הטיפול מודבק חוט על החלק הפנימי של השיניים כדי למנוע מהן לזוז ולהתעקם בחזרה, ומומלץ להמשיך ולישון עם פלטת יישור שיניים שקוף  בלילה.

  מהם יתרונות יישור שיניים שקוף אינויזליין?

  • הטיפול כמעט בלתי נראה ולכן נפוץ בתור יישור שיניים למבוגרים
  • רמת הדיוק גבוהה יותר בזכות התכנון הממוחשב
  • בניגוד ליישור שיניים קלאסי הפועל על כל השיניים באופן אחיד, יישור שיניים שקוף מאפשר הזזה של כל שן בנפרד לזווית הרצויה
  • הקשתות הנשלפות מאפשרות היגיינה טובה יותר וצחצוח נוח של השיניים
  • יישור שיניים בלי גשר הוא טיפול נוח ללא מתכות שפוצעות את הפה

  מהם חסרונות יישור שיניים שקוף אינויזליין?

  • הטיפול אינו מתאים לכל אחד
  • העלות גבוהה יותר ביחס לשיטה הקלאסית
  • יישור שיניים שקוף מחייב שיתוף פעולה של המטופל: הרכבת הקשתות לאורך שעות היממה, החלפת פלטת יישור שיניים בזמן ושמירה על היגיינת הפה

  כמה עולה יישור שיניים שקוף?

  מחיר יישור שיניים שקוף אינויזליין 10,000-15,000 שקל לכל לסת.

  היגיינת פה במהלך יישור שיניים שקוף

  בתהליך של יישור שיניים חשוב מאד להקפיד על היגיינת פה כדי שלא לסיים את הטיפול עם עששת, דלקות, מחלות חניכיים או שיניים צהובות. חשוב להקפיד לצחצח שיניים לאחר כל ארוחה ולנקות את השיניים עם חוט דנטאלי מיוחד המותאם למצבי יישור שיניים.

  יש להקפיד על ביקורת תכופה יותר אצל שיננית ומומלץ להשתמש במי פה או ולשטוף את השיניים עם סילונית. הקפדה על היגיינת הפה תמנע מכם למצוא את עצמם עם שיניים ישרות אבל חולות.

  התמונה שהעלית גדולה מדי
  חיפוש רופאים
  נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
  נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
  הודעה נשלחה בהצלחה
  פנייתך נשלחה בהצלחה