חיפוש
טיפולי שיניים בלייזר

כיום, טכנולוגיות לייזר משולבות במגוון רחב של תהליכים רפואיים. כבר מזמן לא מדובר רק באמצעי להסרת שיער או משקפיים. הדיוק הגבוה ובטיחות השימוש הופכים אותו לאחד מהאמצעים הנפוצים ביותר לשימוש כיום בקליניקות ובבתי חולים. ככל שהשנים חולפות, מתקני לייזר נעשים חדשניים ומתקדמים יותר וניתן להגיע לתוצאות ברמה גבוהה ולעשות בטכנולוגיית לייזר שימוש לטיפולים מורכבים.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  מבין שלל הטיפולים שניתן ליישם בהם את כל היתרונות של הלייזר, אין ספק שטיפול שיניים בלייזר הוא אחד מהיישומים היעילים ביותר. כיום, כבר אין צורך לעבור טיפולים ארוכים ומכאיבים. במקום להשתמש במקדחת השיניים או באמצעי שיוף גסים, ניתן לעבור בקלות טיפולי ניקוי, השחזת וציפוי שיניים ואצל המומחים המתאימים נוכל אפילו לעבור טיפול שורש בלייזר בתהליך קצר ובטוח מאי פעם. כאן, “היועצת” אספה בשבילך את כל מה שכדאי לדעת על השימוש בציוד לייזר ברפואת שיניים, אילו יתרונות נוכל להפיק מהטכניקה החדשה ובעיקר – מה לא נוכל להפיק ממנה.

  מתי נדרש טיפול שיניים בלייזר?

  טיפולי שיניים בלייזר כבר זמינים בקליניקות רבות בישראל ויש הרבה התרגשות סביב הטכניקה החדשנית שמבטיחה טיפולי שיניים קצרים ונוחים יותר. בחלק מהתכנים השיווקיים, נפוצה הסיסמה “טיפולי שיניים ללא כאב”. חשוב שנעמיד את הדברים על דיוקם ונבין למה בדיוק נוכל לצפות מהטיפול.

  אז כן, ניתן לבצע תהליכים רבים באמצעות לייזר ברפואת שיניים. ככל שמדובר בהסרת רקמה כמו חיתוכים, קדיחות או שיופים, ייתכן מאוד שקרן הלייזר יכולה לספק תוצאות מהירות ומדויקות יותר ובמקרים מסוימים גם הכאב יהיה מינימלי. עם זאת, חשוב שנזכור שברוב הטיפולים עדיין ייעשה שימוש גם באמצעים המכאניים. עקירות שיניים, למשל, עדיין נעשות באמצעות הציוד המסורתי, גם אם פעולת החיתוך הראשונית יכולה להיעשות בלייזר. מדובר בכלי חדש בקליניקת רופא השיניים, אבל בהחלט לא מדובר בטיפול חדש שעבר שינוי מהיסוד.

  אז למי טיפול לייזר הכי יכול להתאים?

  על אף כל ההסתייגויות האלו, אין ספק שיש לא מעט אוכלוסיות שיכולות להיתרם משמעותית מהטיפול החדש:

  • בעלי שיניים רגישות – מעבר לעובדה שקיים טיפול שיניים בלייזר שנועד להפחית את הרגישות, הלייזר מאפשר לקדוח ולשייף ללא תחושת הרטט שרבים אינם מסוגלים לסבול בזמן טיפולי שיניים.
  • הטיפולים סטריליים יותר – טכנולוגיית הלייזר מאפשרת לחטא גם באזורים קשים ומבטיחה טיפול מעמיק ויסודי. להבדיל ממברשות וכלים מכאניים אחרים, הלייזר משמיד לחלוטין את החיידקים ובעל אפקט מחטא, ולא רק מסיר את הזיהום מהרקמה, או במקרה הגרוע יותר פשוט מפזר אותו.
  • טיפולים הדורשים דיוק מקסימלי – העבודה עם קרן הלייזר נעשית באמצעים ממוחשבים שמבטיחה עבודה מדויקת במיוחד. רק הרקמה שדורשת טיפול תושפע מפעולת הקרן והנזק לרקמות בריאות מסביב יהיה מינימלי.
  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   אילו סוגי טיפול שיניים בלייזר קיימים?

   למעשה, ניתן ליישם מכשור לייזר כמעט בכל טיפולי השיניים – מניקוי ותחזוקה ועד טיפולים משקמים מורכבים. גם אם הטיפול עדיין דורש שימוש במכשור מסורתי, ניתן לשלב את מכשירי הלייזר כדי למזער כאב ותופעות לוואי. אלו כמה מהטיפולים הנפוצים ביותר:

   • טיפול ברגישות יתר בשן – ניתן להשתמש בטכנולוגיית לייזר כדי לסתום שורשים חשופים. לאחר הטיפול, נחווה הקלה משמעותית ברגישות לקור או חום בשיניים.
   • ניקוי שיניים – ניתן להסיר אבנית, כתמי פיגמנטציה בחניכיים ואפילו למנוע כתמים והצהבה בשיניים במהירות על ידי שימוש בלייזר.
   • ציפוי שיניים בלייזר – לעתים, כאשר קיים נזק אסתטי משמעותי לשיניים עקב מומים מולדים, כתמים, תאונות ופגיעות פיזיות שונות, הפתרון היעיל ביותר הוא ציפוי בחזיתות חרסינה. על אף שלא ניתן לבצע ציפוי שיניים בלייזר מא’ ועד ת’, תהליך השיוף בלייזר לקראת הדבקת החזיתות הוא מדויק יותר וכרוך בפחות כאבים ומומלץ לוודא שנוכל לקבל אותו בתהליך הדבקת החזיתות.
   • הסרת כיבים בריריות הפה – ניתן להסיר בקלות ובמהירות אפטות, כיבים, הרפס ופצעים רבים אחרים בנזק מינימלי.
   • כריתת חניכיים – כדי לחשוף יותר את השיניים ולטיפול במגוון מחלות חניכיים, ניתן להסיר רקמת חניכיים בתהליך פשוט ובכאב מינימלי באמצעות חשיפה ללייזר.
   • טיפול שורש בלייזר – על אף שרוב התהליך עדיין מכאני, ניתן לבצע את הקדיחה באמצעות לייזר ולחטא את התעלות הפנימיות ביעילות. מדובר ביתרון משמעותי. עד היום, כשהעששת הייתה מגיעה עד לשורש ודרשה טיפול מעמיק, ניקוי השורש היה נעשה בעיקר בתעלות הראשיות שהיה ניתן להגיע אליהן. בלא מעט מקרים, היה נשאר זיהום בתעלות הפנימיות שהגישה אליהן מורכבת. על ידי שימוש בלייזר ניתן לחטא גם באזורים שקשה להגיע אליהם ולהבטיח שהשתל מורכב על אזור נקי ובריא יותר מאי פעם.

   טיפ היועצת

   בגדול, ניתן לחלק סוגי טיפול שיניים בלייזר לשתי קטגוריות עיקריות:

   טיפולים ברקמות קשות – שיוף ומירוק השיניים, קדיחה בשכבת האמייל וטיפולי שורש דורשים לייזר שיפעל ביעילות על רקמות קשות. ברוב המקרים, ייעשה שימוש בלייזר מסוג Er-Yag בעל אורכי גל גבוהים יותר. בתדרים אלו, הלייזר משפיע על החומרים המינרליים המרכיבים את רקמת העצם.

   טיפולים ברקמות רכות – כאשר הטיפול מבוצע על החניכיים או ריריות הפה, נזדקק ללייזר מסוג שונה שיעיל לרקמות רכות. לרוב, ייעשה שימוש ב-Nd-Yag בעל תדרים נמוכים יותר. זהו לייזר שמשפיע בצורה משמעותית יותר על כדוריות הדם והפיגמנטים ברקמות הרכות ולכן יספק תוצאות יעילות ומדויקות יותר.

   אחת האינדיקציות שלנו שבחרנו באיש מקצוע אמין ומיומן, היא התאמת המכשור הנכון. חשוב שנוודא בדיוק באילו מכשירי לייזר הולכים לטפל בנו כדי להבטיח שנמצה את המיטב מכל היתרונות.

   מה צפוי לי במהלך הטיפול?

   תהליך הטיפול משתנה מאוד בהתאם לסוג הטיפול שנבחר בו. כפי שאמרנו, מדובר בטיפולים דנטליים שאנו מכירים, כאשר מכשור הלייזר משמש בו כאמצעי שמשפר משמעותית את חוויית הטיפול. הכנה לטיפול היא זהה לטיפול ללא לייזר. הרופא יסביר לך על האופן בו משפיע הלייזר על רקמות הפה ויספק לך חומרי אלחוש, בהתאם לאופי הטיפול. ברוב המכריע של המקרים, לא יהיה צורך בביצוע הרדמה עם לייזר. בין אם הלייזר משמש להסרת העששת, לקדיחה, לחיתוך או להסרת רקמות רכות, ההחלמה לאחר הטיפול היא לרוב מהירה יותר, בעיקר מכיוון שהלייזר מותיר את הכמות הגבוהה ביותר של רקמה בריאה ותקינה סביב האזור הפגוע.

   האם קיימים בטיפול שיניים בלייזר תופעות לוואי וסיכונים?

   על אף כל היתרונות שנוכל לקבל עם טיפול שיניים בלייזר תופעות לוואי אכן קיימות. חשוב שנזכור כי ישנן גם לא מעט תופעות לוואי של השיטות המסורתיות שמתבטלות עם הלייזר כמו תחושת הפה הרדום עקב ההרדמה המקומית, או הפחד והזעזוע שרבים מאיתנו חשים מצליל המקדחה. בגדול, ישנם שני סיכונים עיקריים בטיפול:

   • נזקים למוך השן – ביד לא מיומנת, לייזרים לרקמות קשות עשויים להפעיל אנרגיה חזקה מדי באופן נקודתי ולגרום לסדקים בשן. לרוב, יידרשו שתלים וטיפולים שיקומיים כדי לתקן את הנזק. כל עוד נבחר במטפל מיומן, הסבירות לנזק נמוכה.
   • פציעות חניכיים – גם כאן, מדובר בעיקר בשימוש לא נכון ובלתי מקצועי בציוד הלייזר. עבודה לא מדויקת עשויה להסב נזק לרקמות בריאות ותדרוש גם היא טיפולים מתקנים.

   תוך כמה זמן אראה תוצאות?

   עקב האפקט המחטא ומעודד קרישת הדם של הלייזר, ההחלמה לרוב מהירה יותר. מטיפולי ניקוי והלבנת שיניים נוכל ליהנות מיד עם היציאה מהקליניקה וככל שמדובר בטיפולים מורכבים יותר, כמו טיפול שורש בלייזר, התוצאות יהיו ברורות לאחר תהליך ההחלמה. את היתרונות של הלייזר, אמנם, נחווה בזמן אמת, על כיסא הטיפולים.

   לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

    נא להזין מספר טלפון תקין

    כמה עולה טיפול שיניים בלייזר?

    המחיר נע על טווח רחב מאוד ותלוי בסוג הטיפול שנבחר בו ובמרפאה אליה נלך. מכמה מאות שקלים עבור טיפולי ניקוי שיניים בלייזר ועד 3,500 ₪ עבור טיפול שורש בלייזר, טווח המחירים רחב.

    חשוב שלא ניתן למחיר להנחות את הבחירה שלנו. הניסיון והמיומנות של רופא השיניים עם ציוד לייזר הם קריטיים לתוצאות איכותיות. חשוב שנבחן את המוניטין והניסיון המקצועי שלו. אם מדובר בטיפולי הלבנה או תהליכים אסתטיים אחרים, חשוב שנבקש לראות תמונות טיפול שיניים בלייזר לפני אחרי כדי להעריך את איכות העבודה.

    האם טיפולי שיניים בלייזר יעילים יותר?

    בעוד שישנם טיפולים רבים שבהם לייזר לא מספק הבדל משמעותי, ככל שמדובר בטיפולים שדורשים דיוק וחיטוי עמוק יותר, לייזר מספק יתרונות משמעותיים.

    האם טיפול שיניים בלייזר כואב?

    במקרים מסוימים עשוי להיחוות כאב ומומלץ להסתייע בחומרי אלחוש. רוב המטופלים, מדווחים כי לא חוו כאב.

    האם הביטוח המשלים מכסה את הטיפול?

    קליניקות פרטיות רבות עובדות מול קופות החולים ונוכל לקבל השתתפות משמעותית דרך הביטוח המשלים אם נבחר לעבור בהן טיפול. חשוב שנעבור על רשימת המרפאות הזמינות לנו ונברר שנוכל לקבל דרכן טיפול שיניים בלייזר.

    מה היתרונות בביצוע טיפול שורש בלייזר?

    השימוש בלייזר מאפשר לעבור את הטיפול בכאב מינימלי ומספק אפקט מחטא עמוק ויסודי יותר מהשיטה המסורתית.

    רופאים מומלצים לטיפולי שיניים בלייזר

    הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

    רופא מומלץ לטיפולי שיניים בלייזר ד
    טיפולים אסתטיים
    מנופים, הרצליה
    1 לפרטים
    רופא מומלץ לטיפולי שיניים בלייזר ד
    אסתטיקת שיניים
    ארלוזרוב 36, פתח תקווה
    2 לפרטים
    רופא מומלץ לטיפולי שיניים בלייזר ד
    אסתטיקת שיניים
    ה' באייר 2 , תל אביב
    3 לפרטים
    רופא מומלץ לטיפולי שיניים בלייזר ד
    אסתטיקת שיניים
    לפסקי 1, תל אביב
    4 לפרטים
    לכל הרופאים
    התמונה שהעלית גדולה מדי
    חיפוש רופאים
    נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
    נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
    הודעה נשלחה בהצלחה
    פנייתך נשלחה בהצלחה