חיפוש
השתלת שיניים בזאלית

מהי השתלת שיניים בזאלית?

השתלת שיניים בזאלית היא טכניקה להשתלת שיניים שבמסגרתה שתלי השיניים מוחדרים ישירות אל עצם הבסיס של הגולגולת. בשנים האחרונות השתלת שיניים בזאלית צברה תאוצה כגישת טיפול במחוסרי עצם. יש אנשים העוברים השתלת שיניים בזאלית בטורקיה.

למי מתאימה השתלת שיניים בזאלית?

השתלת שיניים בזאלית מתאימה לאנשים הסובלים ממחסור בעצם הלסת, ואינם יכולים לעבור השתלת שיניים רגילה. מכיוון שהשתל הדנטאלי מוברג לתוך עצם בלסת, ישנה חשיבות לכמות העצם במקום. במצב בו המטופלים סובלים ממחסור בעצם בפה, כתוצאה מנסיגת חניכיים, דלקת מתמשכת, עצם שנספגה לאחר עקירה ישנה או מחלות רקע שונות שגרמו לשחיקת העצם בלסת, יש צורך בפתרונות אחרים ואחד מהם הוא השתלת שיניים בזאלית.

איך מתבצעת השתלת שיניים בזאלית?

העצם בלסתות שלנו מורכבת משתי שכבות. שכבה בסיסית (בזאלית) ושכבה שנייה,עצם אלבאולרית,  זוהי העצם שעליה יושבות השיניים. העצם האלבאולרית נוטה להיספג במצבים של מחסור בשיניים או מחלות שונות, ואז לא ניתן להחדיר אליה שתלים דנטאליים, לעומת העצם הבזאלית שאינה נספגת. במקרה זה ניתן לבצע השתלת שיניים בזאלית, שבמסגרתה השתלים לא מוברגים לעצם הלסת כמו בהשתלת שיניים רגילה, אלא מחוברים לעצם הבזאלית באמצעות שתלי דיסק. הצורה הייחודית של שתלים בזאלים מאפשרת לעגן אותם באופן יציב בעצם הלסת תוך פיזור עומסים בצורה אחידה שמבטיחה את יציבות השתל. השתלת שיניים בזאלית היא למעשה השתלת שיניים ממוחשבת, ותהליך האבחון ותכנון הטיפול מתבצע באופן דיגיטלי על גבי מערכת ממוחשבת מתקדמת. השתלת שיניים בזאלית היא סוג של השתלת שיניים ביום אחד כיוון שהמטופל יוצא עם סט שיניים זמניות מיד לאחר הטיפול.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  השתלת שיניים בזאלית – יתרונות

  • דיוק – השתלת שיניים ממוחשבת המאפשרת רמת דיוק גבוהה
  • איכות – שתלים בזאליים עשויים ממתכת טיטניום באיכות גבוהה
  • בטיחות – השתלת שיניים בזאלית מתבצעת רחוק מהעצב בלסת והסיכון לפגיעה עצבית נמוך
  • מהירותהשתלת שיניים ביום אחד המאפשרת שיקום פה מהיר שכולל העמסה של שיניים זמניות כבר באותו יום, כאשר השיניים הקבועות מורכבות לאחר שבוע
  • החלמה קלה – השתלת שיניים בזאלית אינה כרוכה בפעולה כירורגית כגון הרמת סינוס או השתלת עצם וההחלמה אחריה קלה יחסית
  • עמידות – השתלת שיניים בזאלית מתבצעת בעצם שאינה נספגת והיא יציבה לאורך שנים

  השתלת שיניים בזאלית – חסרונות

  •  לא לכל אחד – השתלת שיניים בזאלית אינה מתאימה לכל מטופל מחוסר עצם.
  • מורכבות הטיפול – בישראל ישנו מיעוט של רופאי שיניים המתמחה בביצוע השתלת שיניים בזאלית, שמצריכה טכניקה שונה מהשתלת שיניים רגילה. בנוסף טיפול להשתלת שיניים נחשב בעל אחוזי הצלחה גבוהים מאד הנעים סביב 95%, לעומת זאת סיכויי ההצלחה בהשתלת שיניים בזאלית נמוכים יותר.
  •  מחיר גבוה – עלות השתלה בזאלית הינו גבוה יותר מהשתלת שיניים רגילה

  איך נראית החלמה לאחר השתלת שיניים בזאלית?

  בשעות לאחר השתלת שיניים בזאלית יש להימנע מאכילה ושתייה ובמהלך היום לאחר מכן להקפיד על מזון קר ורך. כאב לאחר השתלת שיניים בזאלית ניתן לשיכוך באמצעות תרופות וכן נפיחות לאחר השתלת שיניים בזאלית שאותה ניתן להוריד מעט אם מצמידים שקית קרח עטופה במגבת אל הלחי. ביממה לאחר השתלת שיניים בזאלית יש להימנע מיריקה כדי שלא להגביר דימום בפה, ולצחצח שיניים רק לאחר יממה. לאחר השתלת שיניים בזאלית (וגם לפניה) יש להימנע מעישון שמגביר את הסיכון לדימום ולזיהום בפה. כמו כן להימנע מפעילות גופנית מאומצת בשבוע שלאחר השתלת שיניים בזאלית.

  סיבוכים לאחר השתלת שיניים בזאלית

  סיבוכים לאחר השתלת שיניים בזאלית עלולים לכלול דימום מוגבר, זיהום, בצקת או כשלון ההשתלה. כיום מתבצעות השתלות השיניים ביעילות ובטיחות רבה ויש להן אחוזי הצלחה גבוהים מאד.   בטווח הרחוק חשוב להקפיד על היגיינת הפה לאחר השתלת שיניים כדי למנוע את כשלון ההשתלה או התפתחות דלקת חניכיים סביב שתלים.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   כמה עולה השתלת שיניים בזאלית?

   מחיר השתלת שיניים בזאלית 40.000-60,000.

   רופאים מומלצים להשתלת שיניים בזאלית

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ להשתלת שיניים בזאלית ד
   אסתטיקת שיניים
   ארלוזרוב 36, פתח תקווה
   1 לפרטים
   רופא מומלץ להשתלת שיניים בזאלית ד
   אסתטיקת שיניים
   ה' באייר 2 , תל אביב
   2 לפרטים
   רופא מומלץ להשתלת שיניים בזאלית ד
   אסתטיקת שיניים
   לפסקי 1, תל אביב
   3 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה