חיפוש
הדמיית שיער

לרוב, אנו נוטים לקשר את אובדן השיער כחלק מתופעות ההזדקנות. עם זאת, הנתונים מראים אחרת. כ-18-49% מהגברים יתמודדו עם התקרחות בשיעור כזה או אחר לפני הגיעם לגיל 50 ולעתים, נסיגת קו השיער תתחיל כבר בגיל 18. מבחינה סטטיסטית, נראה שהגבר הישראלי חשוף במיוחד לתופעה זו. על אף שהגורמים לנטייה זו אינם חד משמעיים, נראה כי ישראל היא אחת מהמדינות המתקרחות בעולם.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  לעתים קרובות, התקרחות עוברת במשפחה ולכן, סביר להניח שכבר נערכת לפרידה מהשיער שלך לאחר שראית את גורלם של בני משפחה. לא מעט גברים מקבלים את המצב החדש בהשלמה ואפילו באהבה. חלקם בוחרים לגלח את הראש ולאמץ לוק חדש ואחרים פשוט מאמצים את הראש המקריח. עם זאת, ישנם לא מעט גברים שמתגעגעים לרעמת השיער השופעת שהייתה חלק בלתי נפרד מהקסם שלהם עוד מילדות. אלו פונים למומחים על מנת להיעזר באחד משלל הטיפולים הקיימים כיום לתופעת ההתקרחות. מטיפול בתכשירים והזרקות PRP ועד להשתלות שיער, קליניקות נבחרות בארץ ובעולם מגיעות היום להישגים מרשימים מאוד בתחום.

  לצד הטיפולים המורכבים והיקרים הללו, ישנו טיפול אחד שניתן כיום לעבור אצל קוסמטיקאיות מוסמכות שעברו הכשרה בטכניקה ומציע מענה נוסף לתופעה. טכנולוגיות המיקרו-פיגמנטציה מלוות אותנו כבר שנים ומאפשרות לשחזר גבות ולטשטש צלקות על ידי החדרת פיגמנט ייעודי מתחת לעור. כעת, קיים יישום של הטכנולוגיה להדמיית קו השיער. על אף שהטיפול לא יאפשר לנו מחלפות  שיער גולשות, יש בו לא מעט יתרונות. כמו תמיד, “היועצת” יצאה לחקור עד כמה הטיפול יעיל וכיצד ניתן להיתרם ממנו.

  למי מתאימים טיפולי הדמיית שיער?

  הדמיית שיער מלווה אותנו רק מספר שנים והיא כבר נחשבת לאחד הטרנדים החמים ביותר בתחום הטיפול בנסיגת קו השיער ונראה שהפופולריות שלו רק עולה. על אף שהטיפול נפוץ בעיקר בקרב גברים, הוא עשוי להיות יעים גם עבור נשים. עם זאת, המטרות עשויות להיות שונות בתכלית בשני המקרים.

  • לרוב, עבור גברים משמשת ההדמיה כדי ליצור קו שיער חדש ולמלא אזורי קרחת במפרצים ובאזור הקודקוד.
  • עבור נשים, משמשת ההדמייה על מנת לעבות את מראה השיער ולמלא אזורים דלילים בין השערות. מאחר ולרוב נשירת שיער בקרב נשים אינה באה לידי ביטוי בקו השיער הקדמי, השימושים שנעשים לגברים בשיטה אינם נפוצים בקרב נשים.

  טיפ היועצת

  חשוב שנזכור, הטיפול למעשה דומה מאוד למעין קעקוע. משמעות הדבר היא כי לא ניתן יהיה לשחזר שיער שנוכל לעצב בכל צורה שנרצה. התוצאה הסופית תיראה למעשה כשיער מגולח ומשמעות הדבר היא שנצטרך לשמור על התספורת הזו לתמיד. אם מדובר במשהו שנראה לך ישים לשנים הבאות, הטיפול הזה בהחלט יכול להתאים לך. כשמדובר בהתקרחות בשלבים מתקדמים, זהו פתרון יעיל מאוד מאחר וממילא נצטרך לגלח את הראש במצב הזה.

  כמה שיטות קיימות?

  תהליך הטיפול לרוב אינו משתנה. ברוב המקרים, ההבדל העיקרי יהיה בשני אפיקים עיקריים:

  • ייעוד הטיפול – בין תיקון קו השיער (לרוב לגברים) ובין מילוי חלקים ריקים (לרוב לנשים), הטיפול עשוי להשתנות במידת הצפיפות ובאופן הפיזור שיידרש.
  • גוון הפיגמנט – מטפל מיומן יידע כיצד לבחור בפיגמנט המושלם שידמה את השיער הטבעי שלך בצורה הטובה ביותר. כדי להגיע לתוצאות ברמה גבוהה, ייבחרו מספר פיגמנטים והמטפל ישלב ביניהם כדי ליצור טקסטורה בעלת מראה טבעי.

  השוק כיום מאוד פרוץ ושלל קליניקות נפתחות בתחום. חשוב שנוודא כי המטפל שנבחר בו עבר הכשרה במוסד ידוע וכי הוא עבר את כל ההסמכות המתאימות. בנוסף, יש לברר כי אנו מקבלים טיפול בפיגמנט מינרלי בעל תו תקן. לאיכות הפיגמנט יהיו השלכות קריטיות על התוצאה הסופית. פיגמנטים מאיכות ירודה עלולים עם הזמן לשנות את הגוון והתוצאה עלולה להיות עגומה מאוד.

  טיפ היועצת

  חשוב להבהיר זאת למען הסר כל ספק – הדמיית שיער יכולה להישאר איתך למשך שנים. משמעות הדבר היא שאם לא נהיה מרוצים מהתוצאות, אנו עשויים להיתקע איתן למשך תקופה ארוכה. מראה הזקיקים יישאר במידה כזו או אחרת לכל החיים וניתן יהיה להיפטר מהם רק על ידי הסרת שיער בלייזר. לכן, חשוב שנבחר בקפידה את איש המקצוע שיבצע את הטיפול. ישנם לא מעט מומחים בעלי מוניטין מעולה שמגיעים לתוצאות ברמה גבוהה מאוד. למרבה הצער, ישנם גם לא מעט חובבנים שיכולים להשאיר אותנו עם קטסטרופות. לכן, חשוב שנציב את המקצועיות ואיכות הציוד והחומרים מעבר לכל השיקולים האחרים.

  ההכנה להדמיית השיער

  תהליך ההכנה לטיפול אינו ארוך או מורכב. המפגש עם מומחה הדמיית השיער, תיערך שיחת תיאום ציפיות ובדיקה של הקרקפת. המומחה יבחן את גוון השיער שלך, את האזורים הדורשים טיפול ויחד תתכננו את צורת והיקף קו השיער המועדף עליך. כאן יתחיל המומחה להעריך באיזה פיגמנט יהיה עליו להשתמש. לאחר הבדיקה, ניתן יהיה לקבוע תור לביצוע הטיפול בקליניקה.

  כיצד מתבצעת הדמיית שיער?

  ההדמייה נעשית באמצעות מתקן המורכב ממחטים דקיקות ולמעשה פועל באופן דומה לקעקוע. המטפל יבצע סדרה של חתכים מיקרוסקופיים באמצעות המחטים שיזרקו את הפיגמנט מתחת לעור וייצור מראה זקיקים שיער זעירים. לעתים, הטיפול עשוי לדרוש מספר מפגשים וברוב המקרים לא יעלה על שלושה מפגשים. לעתים, נדרשים מספר מפגשים על מנת לשלב פיגמנטים אחרים כדי להגיע לתוצאה מדויקת וטבעית יותר. בכל אופן, על מנת לקבל תוצאות אידאליות כדאי לבחור רופאים מומלצים להדמיית שיער.

  האם הטיפול מלווה בכאבים

  ניתן להגדיר את התחושה במהלך הטיפול כאי נוחות מציקה המשתפרת ככל שהטיפול מתקדם. מדובר בתחושות דומות מאוד לקעקוע. מאחר ומדובר ברקמה רגישה מאוד ומשופעת בקצות עצבים וכלי דם, ייתכן שבאזורים מסוימים הכאב יהיה מעט מציק יותר. עם זאת, לרוב הכאב לא עולה בהרבה על קעקוע. ניתן, אם נרצה, להיעזר במשחת אלחוש במהלך הטיפול.

  כמה זמן נמשכת ההחלמה?

  הטיפול נכנס בקלות לקטגוריית טיפולי הפסקת הצוהריים. לאחר הטיפול הקרקפת תהיה מגורה ואדמומית, אך ניתן יהיה לחזור לשגרה באופן מידי. הגירוי יימשך יומיים לכל היותר רוב המקרים. כדי לאפשר לקרקפת להתאושש, מומלץ להמתין שבוע לפחות בין מפגש טיפולי אחד לשני.

  מומלץ להימנע מפעילויות שיגרמו להזעה מוגברת באזור הראש בימים הראשונים שלאחר הטיפול. כמו כן, יש להימנע מחפיפת השיער בתקופה זו. לאחר החלמה מלאה של הגלדים, לאחר כעשרה ימים, נוכל גם לגלח את הראש ולצפות בתוצאות הסופיות.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   האם קיימות תופעות לוואי או סיכונים?

   בסופו של יום, הטיפול כרוך בפציעת רקמת הקרקפת ולכן, נחווה תופעות האופייניות להגלדת פצעים כמו גירוד, רגישות וכאב קל. עם זאת, לרוב מדובר בתופעות כמעט בלתי מורגשות החולפות במהירות. גלדי הפצעים ינשרו בסופו של דבר מעצמם. כחלק מתהליך ההחלמה, צפיפות הפיגמנט עשויה להצטמצם והגוון עשוי להתבהר. זוהי גם הסיבה לכך שלרוב נדרשים מספר טיפולים. מעבר לכך אין סיכונים מיוחדים לטיפול.

   לכמה זמן יחזיקו התוצאות?

   לאחר תקופת החלמה קצרה ופשוטה, נוכל לגלח את השיער ולצפות בקו השיער החדש שלנו. חשוב שנתאזר בסבלנות, מאחר ולרוב רק לאחר הטיפול האחרון נוכל לצפות בתוצאות הסופיות והשלמות. לאורך השנים הקרובות, יהיה עליך לשמור על תספורת קצוצה כדי לשמור על נראות אופטימלית של הטיפול. תוצאות הטיפול ילוו אותנו למשך מספר שנים ולרוב יחזיקו עד כ-7 שנים. תמיד נוכל לבצע טיפולי ריענון נוספים ולתחזק את התוצאות.

   האם התוצאות המתקבלות לאחר הדמיית שיער הן טבעיות?

   כמובן שקיימת תלות גבוהה במקום בו אתם עושים את טיפול ההדמייה. במקרים רבים ניתן להגיע לתוצאות איכותיות וטובות, אשר נראות טבעיות לגמריי.

   האם הדמיית השיער יכולה לעזור גם כנגד צלקות?

   בקרקפות בעלי צלקות, ניתן לבצע טיפול מותאם שבו מטשטשים את הצלקות על ידי כיסוי שלהן בפיגמנטים.

   כמה עולה טיפול הדמיית שיער?

   טווח העלויות בטיפול הזה הוא אחד מהגדולים בעולם הקוסמטיקה והטיפולים האסתטיים. בעוד שסלוני קוסמטיקה עשויים לגבות כ-3,000 ₪ על טיפול בהיקפים קטנים, מכונים מובילים בארץ יוכלו לגבות גם עד 14,000 ₪, כאשר מדובר בטיפול מקיף. המחיר משתנה באופן ניכר בין המרכזים השונים בהם נעשה זאת ושטח הקרקפת שדורש טיפול.

   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה