חיפוש
הרמת גבות

שינוי מראה הגבות עם השנים

ככל שעוברות השנים מתחילה צניחה של העור במצח, שמובילה לצניחה של הגבות. זווית הגבות משתנות, ובכך מוקנה לפנים ולעיניים מראה עייף וזקן.

מהי הרמת גבות?

ניתוח הרמת גבות נועד להחזיר את המראה האסתטי והצעיר לגבות בפרט ולפנים בכלל. הניתוח גם להתאים לנשים צעירות אשר מטרתן היא להעניק מראה ‘אקזוטי’ לפניהן.

הרמת גבות – פרופיל טיפול

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה מקומית/כללית
אורך הניתוח
כשעה
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
ללא אשפוז
דרגה ומשך כאב
כאב קל 2-3 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
להימנע מצביעת שיער במשך חודשיים
תדירות מעקב
לאחר 3 ימים
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר 3-5 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר 3 שבועות
טווח מחירים
6,000-15,000

טיפ היועצת

אם אתם שוקלים ניתוח ואתם עדיין לא בטוחים, קבעו פגישה נוספת עם הרופא – חשוב שתרגישו בנוח, בטוחים ושבעי רצון מאיש המקצוע שיעבור איתכם את ההליך. לשם כך בידכם לבחור רופא מבין רופאים מומלצים להרמת גבות. פגישת הייעוץ היא הזמן להעלות את כל החששות מול הרופא, לעשות תיאום ציפיות ולקבל תשובות מפורטות לכל שאלה שעולה לכם.
חשוב לא להחסיר אף מידע על ההיסטוריה הרפואית שלכם – רגישות לתרופות, ניתוחי עבר וכל פרט אחר שנראה לכם משמעותי. בהצלחה!

מהן השיטות הנפוצות להרמת גבות?

קיימות שלוש שיטות עיקריות שמטרתן להרים ולמקם מחדש את הגבות. כמו כל הליך כירורגי, ניתן להשיג תוצאה טובה בכל שיטה, והתוצאה תלויה בניסיון וביכולת הטכנית של המומחה איתו תבחרו לעבור את התהליך.

ניתוח הרמת גבות אנדוסקופי

ניתוח זה משאיר צלקת קטנה, והוא מתבצע על ידי 3-5 חתכים קטנים. בניתוח זה מסירים את השריר הגורם לקמטים בין שתי הגבות, מה שגורם לשיפור משמעותי בקמטי הזעף לצמיתות. בשנות ה-90 זה היה הניתוח הנפוץ ביותר, אך כיום מומחים ממליצים בעיקר על ניתוח הצלקת הקצרה.

ניתוח הרמת גבות עם צלקת קצרה

כיום זו הטכניקה הנפוצה ביותר, בה המנתח מבצע שני חתכים בשני צדי הקרקפת. כל חתך מבוצע באורך מספר ס”מ, והצלקת ממוקמת בקו השיער או בתוך השיער עצמו. היתרון גדול בשיטה זו הוא החבאת הצלקת ברמה שכמעט ואינה נראית לעין.

ניתוח הרמת גבות עם חתך כתר

הניתוח האגרסיבי ביותר בו מבוצע “חתך כתר”. חתך זה משתרע לאורך כל הקרקפת, וזו הדרך היעילה ביותר לתיקון צניחת גבות חמורה במיוחד. ניתוח זה מיועד אך ורק למקרים קשים במיוחד, וזאת בעקבות החתך הארוך וחוסר התחושה באזור הקרקפת.

הרמת גבות

אילו הכנות צריך לעשות לפני הניתוח?

לפני הניתוח נדרשות מספר בדיקות רפואיות אצל הרופא המנתח. לעיתים כאשר קיימת גם צניחת עפעפיים עשויה להיות משולבת בהרמת הגבות גם הרמת עפעפיים, במצב כזה יש לעשות בדיקה של תפקוד שרירי העיניים האחראיים לתנועת העיניים, העפעפיים והגבות. בבדיקה זאת יוכל הרופא להעריך בדיוק את היקף הצניחה ולהתאים את הטיפול המתאים ביותר.

בשבוע וחצי שלפני הניתוח וכשלושה חודשים אחריו, יש להימנע מחשיפה לאור שמש ישיר.

בנוסף, בשבועיים שלפני הניתוח יש להפסיק ליטול משככי כאבים על בסיס אספירין ואיבופרופן כמו נורופן ואדוויל, וכן תוספים טבעיים המונעים קרישת דם כמו כמוסות ג’ינג’ר, שום או גינקו בילובה, העלולים לגרום לדימום יתר במהלך הניתוח. בנוסף, אין ליטול נוגדי דלקת העלולים לגרום לסיבוכים בניתוח.

כיצד מתבצע ניתוח הרמת גבות?

במהלך הניתוח יבוצעו החתכים בהתאם לשיטה הנבחרת, ולאחר הגעה לתוצאות הרצויות, ייסגרו החתכים. במקרים מסוימים יספיק השימוש בדבק כירורגי, כמו זה המשמש לחתכים עמוקים. עם זאת, ברוב המקרים יהיה צורך בתפרים. מדובר בתפירה עדינה מאוד שמשאירה צלקת זעירה, שלרוב בכלל לא ניתן להבחין בה.

כמה זמן אורך הניתוח?

ההליך כולו יימשך לרוב בין שעה לשעתיים. לאחר זמן התאוששות של שעתיים נוספות, לרוב תשוחררו מיד הביתה.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  איזו החלמה צפויה לאחר הניתוח?

  בימים שלאחר הניתוח, צפויים להיות נפיחות ושטפי דם מסביב למצח ולעיניים.

  לאחר עשרה ימים יהיה צורך להוציא את התפרים שנשארו מהניתוח. לעיתים, המנתח יחליט להשאיר למשך 24 שעות לאחר הניתוח, צינור ניקוז דק שייצא מאזור השיער ויגיע למיכל קטן שיאגור את הנוזלים העודפים. כמו כן, מנתחים רבים שמים על הראש של המטופל תחבושת שתעטוף אותו במשך כ-24 שעות לאחר הניתוח.

  עם הזמן, שטפי הדם והנפיחות ייעלמו. לרוב יידרשו כחודש-חודשיים עד לחזרה למראה רגיל. לאחר שלב ההחלמה, תוכלו באמת להעריך את התוצאות של הניתוח ולהתחיל להתרגל למראה החדש. צלקת הניתוח תיעלם תוך מספר חודשים ועד שנה אחת. כדי להאיץ את תהליך ההחלמה, חשוב להימנע בחודשים שלאחר הניתוח מאור שמש ישיר. 

  כדי למנוע בצקות, חשוב לשמור על הראש מורם בזמן השינה, כאשר ניתן להיעזר בכרית נוספת, או באמצעי תמיכה שונים. אם מופיעות אחת מהתופעות הבאות, חשוב לפנות מיד לרופא: דימום, לחץ בחזה או קוצר נשימה.

  הרמת גבות ללא ניתוח – יש דבר כזה?

  בהחלט כן, ניתן להרים את הגבות ללא ניתוח באמצעות השיטות הבאות:

  זריקות בוטוקס להרמת גבות

  הזרקות בוטוקס בגבות מתבצעת על ידי הזרקתו למספר נקודות שנבחרו בקפידה, על מנת לנטרל את השרירים שמורידים את החלק החיצוני של הגבה. בו זמנית, החומר מחזק את השרירים המושכים את הגבה למעלה. היתרון של שיטה זו הוא טיפול קצר במיוחד וחזרה מידית לשגרה. התוצאה נשמרת כחצי שנה, ואחריה ניתן לטפל באזור על ידי הזרקות נוספות.

  הרמת גבות עם חוטים

  שיטה זו מתבססת על החדרת חוטים, הנקראים חוטי “מזו” לנקודות מסוימות בפנים, כך שנוצרת משיכה כלפי מעלה של רקמות שצנחו מטה. חוטים אלה מעודדים ייצור של קולגן ואלסטין חדשים, ובכך תורמים גם למיצוק עור הפנים באופן כללי. בנוסף, שיטה זו יוצרת מראה מאוד סימטרי ומדויק. ההליך מתבצע באלחוש, לוקח זמן קצר וניתן לחזור לשגרה כמעט מלאה אחריו. התוצאות מידיות ואף מתחזקות עם הזמן, בזכות ייצור הקולגן והאלסטין המוגבר. הרמת גבות בחוטים מחזיקה מעמד בין 18 ל-36 חודשים, ולאחר מכן ניתן לחדש את הטיפול.

  הרמת גבות בעזרת חומרי מילוי

  כאשר צניחת הגבה נובעת בעיקר מהידלדלות שכבת השומן, ניתן להשתמש בחומרי מילוי, כמו למשל חומצה היאלורונית  המבוססת על מים ונמצאת בגופנו באופן טבעי. חומר המילוי מוזרק לקצה החיצוני של הגבה, וכך מרים אותה ומעניק נפח ועיבוי הפותח את אזור העיניים, ומקנה מראה אסתטי וצעיר לפנים.

  טיפ היועצת

  לפני ביצוע ניתוחים אסתטיים צריך לעשות שיעורי בית כמו שצריך. בדקו היטב מי המנתח, מה הניסיון שלו, באיזה ציוד הוא עומד להשתמש, והיכן מתבצע הניתוח.

  כמה עולה הרמת גבות?

   טווח המחירים נע בין 5000-12000 ₪. 

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   למי מתאימה הרמת גבות?

   הניתוח מתאים לנשים וגברים עם ירידה של רקמות בשליש העליון של הפנים, שרוצים לשפר את מראה העור באזור. כמו כן, הרמת גבות מטפלת במראה של גבות שמוטות, וכן במקרים בהם קיימת א-סימטריה בגבות ובעיניים, עור שקוע באזור עצמות הרקה, וקמטים במצח, בשקע האף ובקצה העיניים.

   האם הרמת גבות היא בהרדמה מלאה או חלקית?

   עם ההגעה לחדר הטיפולים או הניתוח, יבצע הרופא הרדמה. ברוב המכריע של המקרים, יהיה מדובר בהרדמה מקומית בלבד על ידי הזרקת חומר אלחוש לרקות. קיימים מקרים נדירים בהם הרופא יחליט לבצע הרדמה מלאה.

   מהן תופעות הלוואי האפשריות בהרמת גבות?

   יש לציין כי מדובר באחד מהניתוחים הפשוטים והבטוחים ביותר. סיבוכים נפוצים בניתוח כוללים הרמה לא נכונה של הגבה, נזק עצבי שמונע הרמת גבה ופוגע בהבעות הפנים, חוסר סימטריה בין שתי הגבות ואובדן שיער מסביב לחתכים.

   מתי רואים תוצאה סופית לאחר ניתוח הרמת גבות?

   עם סיום תקופת ההחלמה, תוכלו ליהנות מהתוצאות. הגבות המתוחות ישפיעו בצורה דרמטית על המראה הכללי של הפנים שלכם, ומטופלים רבים מדווחים על מראה צעיר בשנים רבות. את המראה הסופי יהיה ניתן לראות לאחר כ3-4 שבועות, בהם הגבות יתמקמו סופית במיקום החדש.

   הרמת גבות טבעית – האם יש דבר כזה?

   ניתן להרים את הגבות באופן טבעי אך בפועל התוצאות אינן דומות לתוצאות שניתן להשיג בעזרת טיפולים וניתוחים אסתטיים.

   רופאים מומלצים להרמת גבות

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ להרמת גבות ד
   טיפולים אסתטיים
   שדרות בן גוריון 2, נתניה
   1 לפרטים
   רופא מומלץ להרמת גבות ד
   טיפולים אסתטיים
   מידטאון, תל אביב
   2 לפרטים
   רופא מומלץ להרמת גבות ד
   טיפולים אסתטיים
   הברזל 11, תל אביב
   3 לפרטים
   רופא מומלץ להרמת גבות ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
   מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
   4 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה