חיפוש
הרמת גבות

הגבות מהוות חלק חשוב במסגרת הפנים שלנו, ולכן החשיבות שלהן היא עצומה. עם הגיל, מתרחש רפיון טבעי של העור שמוביל איתו צניחה של הגבות, שיוצרות מראה מבוגר ועייף. עולם הרפואה האסתטית מציע שיטות שונות להרמת הגבות, וליצירת מראה צעיר ורענן יותר.

הרמת גבות – איך מתחילים?

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה מקומית/כללית
אורך הניתוח
כשעה
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
ללא אשפוז
דרגה ומשך כאב
כאב קל 2-3 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
להימנע מצביעת שיער במשך חודשיים
תדירות מעקב
לאחר 3 ימים
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר 3-5 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר 3 שבועות
טווח מחירים
6,000-15,000

שלב ראשון – פגישת ייעוץ!

השלב הראשון והחשוב ביותר הינו השלב המקדים, בו תיפגשו עם הרופא איתו בחרתם לעבור את ההליך הרפואי. הפגישה מאפשרת לרופא לעבור על ההיסטוריה הרפואית שלכם, ולוודא שאין דברים שיכולים לגרום לסיבוכים במהלך הניתוח. מחלות רקע שונות בעבר או בהווה, בעיות כרוניות ואפילו תוספי תזונה שונים, עלולים להשפיע על מהלך הניתוח ועל תוצאותיו. חשוב שתבררו יחד עם הרופא את מידת ההתאמה שלכם לניתוח, ומהי התוצאה הרצויה עבורכם. בפגישת הייעוץ יותאם לכם סוג הניתוח המדויק ביותר עבורכם, בהתאם לצרכים והרצונות, ולמאפייני הפנים שלכם.  

טיפ היועצת

אם אתם שוקלים הרמת גבות ואתם עדיין לא בטוחים, קבעו פגישה נוספת עם הרופא – חשוב שתרגישו בנוח, בטוחים ושבעי רצון מאיש המקצוע שיעבור אתכם את התהליך הזה.  בפגישת הייעוץ זה הזמן להעלות את כל החששות מול הרופא, לעשות תיאום ציפיות ולקבל תשובות מפורטות לכל שאלה שעולה לכם.
חשוב לא להחסיר אף מידע על ההיסטוריה הרפואית שלכם – רגישות לתרופות, ניתוחי עבר וכל פרט אחר שנראה לכם משמעותי. בהצלחה!

מהן השיטות הנפוצות להרמת גבות?

קיימות שלוש שיטות עיקריות שמטרתן להרים ולמקם מחדש את הגבות. כמו כל הליך כירורגי, ניתן להשיג תוצאה טובה בכל שיטה, והתוצאה תלויה בניסיון וביכולת הטכנית של המומחה איתו תבחרו לעבור את התהליך:

ניתוח הרמת גבות אנדוסקופי

ניתוח זה משאיר צלקת קטנה בשיער הקרקפת, והוא מתבצע על ידי 3-5 חתכים קטנים. בניתוח זה מסירים את השריר הגורם לקמטים בין שתי הגבות, מה שגורם לשיפור משמעותי בקמטי הזעף לצמיתות. בשנות ה-90 זה היה הניתוח הנפוץ ביותר, אך כיום מומחים ממליצים בעיקר על ניתוח הצלקת הקצרה.

ניתוח הרמת גבות עם צלקת קצרה

כיום זו הטכניקה הנפוצה ביותר, בה המנתח מבצע שני חתכים בשני צדי הקרקפת. כל חתך מבוצע באורך מספר ס"מ, והצלקת ממוקמת בקו השיער או בתוך השיער עצמו. היתרון גדול בשיטה זו הוא החבאת הצלקת ברמה שכמעט ואינה נראית לעין.

ניתוח הרמת גבות עם חתך כתר

הניתוח האגרסיבי ביותר בו מבוצע "חתך כתר". חתך זה משתרע לאורך כל הקרקפת, וזו הדרך היעילה ביותר לתיקון צניחת גבות חמורה במיוחד. ניתוח זה מיועד אך ורק למקרים קשים במיוחד, וזאת בעקבות החתך הארוך וחוסר התחושה באזור הקרקפת.

הרמת גבות ללא ניתוח – יש דבר כזה?

בהחלט כן! ניתן להרים את הגבות ללא ניתוח באמצעות השיטות הבאות:

זריקות בוטוקס להרמת גבות – הרמת גבות בבוטוקס מתבצעת על ידי הזרקתו למספר נקודות שנבחרו בקפידה, על מנת לנטרל את השרירים שמורידים את החלק החיצוני של הגבה. בו זמנית,  החומר מחזק את השרירים המושכים את הגבה למעלה. היתרונות של שיטה זו הוא טיפול קצר במיוחד וחזרה מידית לשגרה, וכן תוצאה במראה טבעי. התוצאה נשמרת כחצי שנה, ואחריה ניתן לטפל באזור על ידי הזרקות נוספות.

הרמת גבות עם חוטים – שיטה זו מתבססת על החדרת חוטים, הנקראים חוטי "מזו" לנקודות מסוימות בפנים, כך שנוצרת משיכה כלפי מעלה של רקמות שצנחו מטה. חוטים אלה מעודדים ייצור של קולגן ואלסטין חדשים, ובכך תורמים גם למיצוק הפנים באופן כללי. בנוסף, שיטה זו יוצרת מראה מאוד סימטרי ומדויק. ההליך מתבצע באלחוש, לוקח זמן קצר וניתן לחזור לשגרה כמעט מלאה אחריו. התוצאות מידיות ואף מתחזקות עם הזמן, בזכות ייצור הקולגן והאלסטין המוגבר. הרמת גבות בחוטים מחזיקה מעמד בין 18 ל-36 חודשים, ולאחר מכן ניתן לחדש את הטיפול.

הרמת גבות בעזרת חומרי מילוי – כאשר צניחת הגבה נובעת בעיקר מהידלדלות שכבת השומן, ניתן להשתמש בחומרי מילוי, כמו למשל חומצה היאלורונית המבוססת על מים ונמצאת בגופנו באופן טבעי. חומר המילוי מוזרק לקצה החיצוני של הגבה, וכך מרים אותה ומעניק נפח ועיבוי הפותח את אזור העיניים, ומקנה מראה אסתטי וצעיר לפנים.

טיפ היועצת

לפני ביצוע ניתוחים אסתטיים צריך לעשות שיעורי בית כמו שצריך – בדקו היטב מי המנתח, מה הניסיון שלו, באיזה ציוד הוא עומד להשתמש, והיכן מתבצע הניתוח.

אילו הכנות צריך לעשות לפני הרמת גבות?

לפני הניתוח נדרשות מספר בדיקות רפואיות אצל הרופא המנתח. אם תשולב בהרמת הגבות גם מתיחת עפעפיים, יש לעשות בדיקה של תפקוד שרירי העיניים האחראיים לתנועת העיניים, העפעפיים והגבות. בבדיקה זאת יוכל הרופא להעריך בדיוק את היקף הצניחה ולהתאים את הטיפול המתאים ביותר. כמו כן, ידרשו בדיקת ראייה ובדיקת היכולת לייצור דמעות. בנוסף לבדיקות, יערוך המנתח הפלסטי סדרה של צילומים באזור העיניים כדי להעריך את ההליך הנדרש. לאחר הערכת המנתח הפלסטי, חשוב שתקבלו חוות דעת שנייה ובלתי תלויה. מומלץ לפנות לרופא עיניים מומחה מקופת החולים או ממרפאה פרטית אחרת, שיוכל לתת לכם הערכה נוספת על ההתאמה לניתוח.

בשבוע וחצי שלפני הניתוח וכשלושה חודשים אחריו, יש להימנע מחשיפה לאור שמש ישיר.

בנוסף, בשבועיים שלפני הניתוח יש להפסיק ליטול משככי כאבים על בסיס אספירין ואיבופרופן כמו נורופן ואדוויל, וכן תוספים טבעיים המונעים קרישת דם כמו כמוסות ג'ינג'ר, שום או גינקו בילובה, העלולים לגרום לדימום יתר במהלך הניתוח. בנוסף, אין ליטול נוגדי דלקת העלולים לגרום לסיבוכים בניתוח. 

כיצד מתבצעת הרמת גבות?

בתהליך הניתוח יבוצעו החתכים בהתאם לשיטה הנבחרת, ולאחר הגעה לתוצאות הרצויות, ייסגרו החתכים. במקרים מסוימים יספיק השימוש בדבק כירורגי, כמו זה המשמש לחתכים עמוקים. עם זאת, ברוב המקרים יהיה צורך בתפרים, אך מדובר בתפירה עדינה מאוד שמשאירה צלקת זעירה, שלרוב בכלל לא ניתן להבחין בה.

ההליך כולו יימשך לרוב עד שעתיים, ובדרך כלל לא יארך יותר משעה. לאחר זמן התאוששות של שעתיים נוספות, לרוב תשוחררו מיד הביתה. השחרור מהקליניקה דורש ליווי, ולכן חשוב להיערך מראש עם מלווה שייקח אתכם הביתה.

טיפ היועצת

קיימים היום לא מעט "בעלי מקצוע" ללא הכשרה רפואית, שיתחייבו להרמת גבות ללא ניתוח במגוון שיטות מפוקפקות ומכשור אלקטרוני שעלול להיות מסוכן מאוד. חשוב להבהיר – ניתוחים בפנים עושים אך ורק אצל מנתח פלסטי מומחה!

איזו החלמה צפויה לאחר הרמת גבות?

בימים שלאחר הניתוח, צפויים להיות נפיחות ושטפי דם מסביב למצח ולעיניים. לאחר עשרה ימים יהיה צורך להוציא את התפרים שנשארו מהניתוח. לעיתים, המנתח יחליט להשאיר למשך 24 שעות לאחר הניתוח, צינור ניקוז דק שייצא מאזור השיער ויגיע למיכל קטן שיאגור את הנוזלים העודפים. כמו כן, מנתחים רבים שמים על הראש של המטופל תחבושת שתעטוף אותו במשך כ-24 שעות לאחר הניתוח.

עם הזמן, שטפי הדם והנפיחות ייעלמו. לרוב יידרשו כחודש-חודשיים עד לחזרה למראה רגיל. לאחר שלב ההחלמה, תוכלו באמת להעריך את התוצאות של הניתוח ולהתחיל להתרגל למראה החדש. צלקת הניתוח תיעלם תוך מספר חודשים ועד שנה אחת. כדי להאיץ את תהליך ההחלמה, חשוב להימנע בחודשים שלאחר הניתוח מאור שמש ישיר. 

מומלץ לבחור כמלווה הביתה מהניתוח בן משפחה שחי אתכם בבית (במידה והדבר האפשרי), מכיוון שמומלץ מאוד שמישהו ילווה אתכם גם בלילה שלאחר הניתוח. בכל מקרה, חשוב שלא תישארו לבד. 

כדי להימנע מסיבוכים, חשוב להקפיד על כמה הנחיות בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח, כמו להימנע משחייה בבריכה או בים, לוותר על פעילות גופנית אינטנסיבית כמו ריצה או משחקים תחרותיים, ולא להרים משאות כבדים.

בנוסף, חשוב להשתמש בכל תכשירי הלחות והניקוי שקיבלתם מהרופא לאורך כל התקופה.

כדי למנוע בצקות, חשוב לשמור על הראש מורם בזמן השינה, כאשר ניתן להיעזר בכרית נוספת, או באמצעי תמיכה שונים. אם מופיעות אחת מהתופעות הבאות, חשוב לפנות מיד לרופא: דימום, לחץ בחזה או קוצר נשימה.
רוב המנותחים חוזרים לעבודה תוך פחות משבוע, ואם העבודה היא פיזית תיאלצו להיעדר 4 שבועות כדי להחלים ולשוב לעבודה. בממוצע רוב האנשים חוזרים לעבוד לאחר 7 ימים.

כמה עולה הרמת גבות?

הרמת גבות ללא ניתוח באמצעות חומרי מילוי ובוטוקס עולה בין 600-1500 ₪, ואילו הרמת גבות באמצעות חוטים נעה בין 200-600 ₪ עבור מתיחת חוט אחד, כאשר טיפול מלא עלול להגיע לבין
2500-5000 ₪. במקרה של ניתוח, יש משתנים רבים כמו הניסיון של המנתח והקליניקה בה הניתוח מתבצע, אך טווח המחירים נע בין 5000-12000 ₪. 

שאלות ותשובות הרמת גבות

הרמת גבות – למי זה מתאים?

הניתוח מתאים לנשים וגברים עם ירידה של רקמות בשליש העליון של הפנים, שרוצים לשפר את מראה העור באזור. כמו כן, הרמת גבות מטפלת במראה של גבות שמוטות, וכן במקרים בהם קיימת א-סימטריה בגבות ובעיניים, עור שקוע באזור עצמות הרקה, וקמטים במצח, בשקע האף ובקצה העיניים.

האם הרמת גבות היא בהרדמה מלאה או חלקית?

עם ההגעה לחדר הטיפולים או הניתוח, יבצע הרופא הרדמה. ברוב המכריע של המקרים, יהיה מדובר בהרדמה מקומית בלבד על ידי הזרקת חומר אלחוש לרקות. קיימים מקרים נדירים בהם הרופא יחליט לבצע הרדמה מלאה. חשוב לקבל על החלטה כזו חוות דעת נוספת לפני הניתוח.

מהן תופעות הלוואי האפשריות בהרמת גבות?

יש לציין כי מדובר באחד מהניתוחים הפשוטים והבטוחים ביותר. סיבוכים נפוצים בניתוח הרמת גבות כוללים הרמה לא נכונה של הגבה, נזק עצבי שמונע הרמת גבה ופוגע בהבעות הפנים, חוסר סימטריה בין שתי הגבות ואובדן שיער מסביב לחתכים.

הרמת גבות – מתי רואים תוצאה סופית?

עם סיום תקופת ההחלמה, תוכלו ליהנות מהתוצאות באופן מידי. הגבות המתוחות ישפיעו בצורה דרמטית על המראה הכללי של הפנים שלכם, ומטופלים רבים מדווחים על מראה צעיר בשנים רבות. את המראה הסופי יהיה ניתן לראות לאחר כ3-4 שבועות, בהם הגבות יתמקמו סופית במיקום החדש.

טווח מחירים

.

תמונות לפני ואחרי של הרמת גבות

תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין  1 לפני
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין  2 אחרי
הצמדת אוזניים
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין  1 לפני
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין  2 אחרי
הצמדת אוזניים
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין  1 לפני
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין  2 אחרי
הצמדת אוזניים
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין  1 לפני
תמונות ניתוח הצמדת אוזניים דוקטור גוברין  2 אחרי
הצמדת אוזניים
הצג את כל התמונות
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה