חיפוש
פיגמנטציה

מהי פיגמנטציה?

פיגמנטציה היא השם לכתמים המופיעים על עורנו – השם המקצועי שלה הוא מלזמה (Melasma), והיא אחת מבעיות העור הנפוצות ביותר. הכתמים האלו יכולים להיווצר בכל מקום בגוף, אך הם נפוצים במיוחד בפנים, בצוואר, בשפם, בידיים ובכל אזור שברגיל חשוף לקרינת השמש. עם זאת חשוב לציין שקיימות מגוון דרכים בעזרתן ניתן לטפל בה.

סוגי הפיגמנטציה וכתמי העור הנפוצים

נמשים

הנמשים מופיעים בדרך כלל אצל ילדים בעלי עור בהיר ונטייה גנטית.  עם השנים הפיזור המנוקד והחמוד של הנמשים משתנה מעט כאשר הם נוטים להתלכד ולהפוך לכתמים חומים

כתמי שמש

זוהי למעשה התופעה הנפוצה של היפר-פיגמנטציה. אלו כתמים שמופיעים על עור שהיה חשוף לשמש באופן קבוע. מכיוון שלעור שלנו יש “זיכרון” טוב, הכתמים יכולים להופיע גם עשרות שנים לאחר החשיפה לשמש. לדוגמא אנשים שנהגו להשתזף עם שמן גזר בילדותם, יגלו בגיל 50 כתמי שמש רבים באזורים שחשופים לאור.

פיגמנטציה פוסט אינפלמטורית

זהו כתם על העור שאופייני לאנשים כהי עור ונגרם כתוצאה ישירה מפציעה או כוויה בעור, מחלה זיהומית כגון אקנה או פטרת, וסיבוך כלשהו של טיפולים קוסמטיים כגון הסרת שיער או פילינג. לרוב יקבל הכתם את צורת הפציעה, זוהי למעשה סוג של צלקת שהביטוי שלה הוא יתר פיגמנטציה. ללא חשיפה לשמש הכתם יכול להתבהר עד כדי היעלמות, אבל קרינת השמש מכהה אותו ומותירה אותו במקומו.

מלזמה

מופיעה אצל נשים בגיל הפוריות, בעיקר בעת היריון אבל לא רק. צורתה כעין פרפר על גבי הפנים – המצח, הלחיים, האף והשפה העליונה והסיבה העיקרית להיווצרותה היא אינטראקציה בין הורמונים נשיים לקרינת השמש.

הסרת כתמי פיגמנטציה
טיפול בפיגמנטציה
רוצים לטפל בפיגמנטציה? לייעוץ עם רופא מומלץ השאירו פרטים

  נא להזין מספר טלפון תקין

  טיפול בפיגמנטציה

  לכל סוג של פיגמנטציה מוצע טיפול שונה, אבל יש לציין שבכל אחד מסוגים הצלחת הטיפול תהיה תלויה באופן כזה או אחר בהימנעות מחשיפה לשמש. הסבר מלא אודות הטיפולים מפורט בהמשך.

  איך מאבחנים פיגמנטציה?

  לכאורה זה פשוט – מסתכלים ורואים כתם כהה על העור. אבל כאמור ישנם סוגים שונים ולכן והטיפולים בהם יהיו שונים. טיפול לא מתאים עלול דווקא לדרדר את המצב, כגון במצב של מלזמה, שעלולה להתרגז בשל טיפול לא מתאים כמו פילינג ודווקא להחריף. לכן חשוב להגיע לבעל מקצוע שיודע לאבחן את מקור יתר כתמי העור, ולתפור את הטיפול הנכון. בנוסף כיום ישנן טכנולוגיות מתקדמות לאבחון באמצעים ממוחשבים הסורקים את העור ויכולים לתת תמונת מצב גם של המתרחש בשכבות עמוקות יותר של העור.

  שיטות מומלצות להסרת כתמי עור

  קרמים להבהרת העור

  הדרך הקלאסית והפשוטה ביותר היא טיפול על ידי קוסמטיקאית שמבצעת הבהרה. הבהרת הפנים משפיעה על גוון הכתמים וגוון העור בפנים ובכך מביאה למעין טשטוש של הכתמים המופיעים על העור שלנו. הטיפול בהבהרה הוא טיפול פשוט ולא פולשני, אך תוצאותיו הן באיכות נמוכה יותר והכתמים לא נעלמים לחלוטין. זהו טיפול זול יחסית ופשוט לביצוע, שיכול להיעשות על ידי כל קוסמטיקאית שעברה הכשרה לכך.

  טיפול בכתמי שמש באמצעות פילינג

  טיפול בפילינג משמעותו קילוף (Peel) של שכבת עור באזור בו נרצה לטפל. על ידי כך מתאפשר קילוף של האזורים בהם יש ריכוז מלנין גבוה יותר, שהם האזורים עם כתמי העור. הטיפול בפילינג נעשה לרוב על ידי שימוש בחומרים כימיים (כמו פנול לדוגמא), וגורם לקילוף בין כמה ימים, שבסופו יישאר המטופל עם שכבת עור חדשה ורעננה, ועם מראה חלק.

  הטיפול באמצעות לייזר, הוא הטיפול המומלץ והמתקדם ביותר. הוא נעשה באמצעות מכשיר מיוחד וייעודי לטיפול, המשתמש באלומת אנרגיה בכדי לפגוע בפיגמנט המלנין באזור מסוים. פגיעה זו, מביאה בסופו של תהליך לדהיית הכתם, והשוואת הגוון באותו אזור לאזורים הקרובים אליו.  הטיפול באמצעות לייזר הוא טיפול לא פולשני ולא מסוכן, שתופעות הלוואי שלו מועטות עד לא קיימות, והוא משיג לרוב תוצאות משביעות רצון במחיר נמוך יחסית. מסיבה זו, הוא הנפוץ מבין אפשרויות הטיפול בכתמי העור, ומשכך, במאמר זה נתמקד בו.

  טיפול באור

  טכנולוגית טיפול בהבזקי אור שמתבייתים על כתמי הצבע ומעודדים את פירוקם

  הסרת פיגמנטציה בלייזר

  מתבצע באמצעות מכשירי לייזר מתקדמים ושונים כגון- לומינס M22, קליק ליפט, star walker. ששולחים גלים באורכים שונים אל התא, האנרגיה מחממת את המלנין והעור מתקלף ביחד עם הפיגמנט. חימום השכבות העמוקות של העור מגרה ייצור עור חדש, בריא ורענן. הטיפול יעיל ובטוח ומתבצע ללא סיכונים או תופעות לוואי מיוחדים.

  למי מיועד הטיפול?

  הטיפול מיועד לכל מי שמעוניין במראה עור חלק וללא כתמים. אין שום דרישת מינימום או מקסימום לגיל, וניתן לבצע את הטיפול על כל אזור בגוף ולכל גוון עור. כמובן שיש לבחון את ההתאמה לטיפול ואת אופן הטיפול בהתאם לאזור ולכמות הכתמים שבו.

  מה היתרונות של הטיפול

  • טיפול יעיל ובטוח ללא תופעות לוואי משמעותיות
  • זמן החלמה קצר
  • מחיר יחסית נמוך
  • תוצאות אפקטיביות ומשביעות רצון
  • הטיפול אינו פולשני ולא פוגע ברקמות לעומת שאר האלטרנטיבות

  מה החסרונות של הטיפול?

  • זהו לא טיפול מונע, ומשכך יכולים להיווצר שוב כתמי עור מסיבות שונות, כמו חשיפה לקרינת השמש או השפעות הורמונליות כמו גלולות או הריון.
  • לפרק זמן של כשבועיים, כתמי העור ייהפכו כהים ובולטים יותר, עד אשר יחלו לדהות וייעלמו כליל.

  מתי מומלץ לטפל בפיגמנטציה?

  בדרך כלל הסיבות הנפוצות לטיפול הן הנכונות והרצון להגיע למראה פנים חלק ואסתטי ללא כתמים, תוך שמירה על עור בריא.

  איך מתכוננים לטיפול?

  אין כל צורך או דרכים להתכונן. יש להקפיד על בחירת רופא מומחה שיודע לבצע את הטיפול בצורה נכונה ובטוחה. מדובר במכשיר הפולט אלומת אנרגיה חזקה שמסוגלת לפגוע בפיגמנט ושימוש לא נכון ורשלני בו יכול להוביל לתוצאות שאינן רצויות. לכן, אין כל צורך להתכונן, מלבד לבחור מטפל עליו אתם או אתן, סומכים.

  איך מתבצע הטיפול?

  הטיפול מתבצע באמצעות מכשיר הפולט אלומת אנרגיה בקרן לייזר הפוגעת בפיגמנט המלנין באזור הטיפול. בפעולה זו, המכשיר גורם לפגיעה בפיגמנט, שלאחר מכן מתכהה ובסופו של תהליך דוהה, עד להגעה לגוון העור הקרוב אליו, וכך נעלם הכתם באזור הטיפול.

  איך מתאוששים מהטיפול?

  זהו טיפול פשוט וללא סכנות מיוחדות. כמו כן, אין חשש לפגיעה ברקמות לרוב, וכמובן חשוב ללכת למטפל מומחה בתחומו. פרק הזמן הצפוי להחלמה הוא בדרך כלל יום אחד, בו ייתכנו אדמומיות ונפיחות קלות באזור הטיפול.

  תוצאות לאחר טיפול בפיגמנטציה

  התוצאות הצפויות לאחר הטיפול הן היעלמות מוחלטת של כתמי העור באזור הטיפול, כשבועיים לערך לאחר הטיפול. התוצאות הן קבועות ואין צורך לחדש את הטיפול בהמשך. עם זאת, כמובן שזה לא טיפול מונע, ויכולים להיווצר כתמי עור חדשים שידרשו טיפול חוזר נפרד במידת הצורך.

  תופעות לוואי לאחר טיפול בפיגמנטציה

  תופעות לוואי אפשריות לאחר הטיפול יכולות להיות אדמומיות ונפיחות קלות, שיעברו לרוב כיום לאחר הטיפול, ואף הן תופעות שלא בהכרח מופיעות.

  הסרת פיגמנטציה בלייזר מחירים

  הטיפול לא יקר באופן יחסי, והוא משתנה בהתאם לאזור הטיפול וכמות כתמי הפיגמנטציה שבאזור. עתה נרחיב על אזורים נפוצים לטיפול בפיגמנטציה.

  אזורים בהם מופיעה פיגמנטציה

  פיגמנטציה בפנים

  הפנים הם אזור החשוף רבות לקרינת השמש, כמו כן, השפעות הורמונליות מתבטאות פעמים רבות בפנים, כמו פצעי בגרות וכדומה, בשל סיבות רבות, עליהן לא נרחיב כאן. משכך, הפנים הם אזור הנמצא בסיכון גבוה יחסית לשאר האזורים, ולכן פיגמנטציה בפנים הינה נפוצה ביותר. בנוסף, הפנים הם אזור חשוב מבחינת הנראות והמראה שלנו, ומהווים “כרטיס הביקור” שלנו, באופן טבעי ומובן. לכן, כתמים בפנים יהיו לרוב משמעותיים וחשובים יותר למטופלים, כשהרצון להיפטר מהם, יהיה עז.

  כמה עולה טיפול בפיגמנטציה בפנים?

  המחיר ינוע בדרך כלל בין 700 ₪ ל1500 ₪, כתלות בגודל הכתמים, כמותם, וסוג המכשיר המשמש לטיפול.

  רוצים לטפל בפיגמנטציה בפנים? השאירו פרטים לייעוץ עם רופא מומלץ

   נא להזין מספר טלפון תקין

   פיגמנטציה בשפם

   טיפול בפיגמנטציה בשפם

   הופעת כתמי עור בשפם היא תופעה נפוצה מאד. התופעה של הופעת כתמים בפרט בשפם כה נפוצה, עד שהיא זכתה לשם משלה. בשפה המקצועית-  Chloasma (קלואזמה), שיכולה להיגרם מסיבות שונות ומרובות. סיבות כדוגמת הורמונים, בין אם מסיבות טבעיות ובין אם משימוש בתרופות, או חשיפה מרובה לקרינת השמש (קרני UV בפרט). סיבות אלו יכולים לגרום לכתמים הנראים כנקודות ואזורים כהים סביב הפה, מעליו ומתחתיו.

   כמה עולה טיפול בפיגמנטציה בשפם?

   המחיר ינוע לרוב בין כ300 ₪ עד 450 ₪.

   פיגמנטציה בעור

   טיפול בפיגמנטציה בעור

   העור שלנו הוא איבר חשוב החשוף רבות לקרינת השמש, ולכן נמצא בסיכון גבוה גם הוא להופעה של כתמי עור, באזורים רבים ושונים אותם קשה לחזות מראש.

   כמה עולה טיפול בפיגמנטציה בעור?

   טיפול באזור מסוים בגוף יכול לעלות בין מאות שקלים לאלפי שקלים, תלוי בגודל האזור, סוג המכשיר המשמש לטיפול וכדומה.

   פיגמנטציה בשפתיים

   טיפול בפיגמנטציה בשפתיים

   השפתיים הם אינם אזור בו פוטנציאל היווצרות הכתמים הוא גבוה מבשאר האזורים. זהו דווקא אזור בו הכתמים פשוט נראים יותר לעין. עובדה זו נכונה משום שגוון השפתיים לרוב הוא חום על גווניו או ורוד על גווניו. בנוסף, מדובר באזור בו יש מעט שכבות עור באופן יחסי. משכך זהו אזור עדין ורגיש יותר לשינויים. הופעת כתמי עור בשפתיים היא תופעה נפוצה ובדרך ככל גם בולטת לעין. משכך, טיפולים בשפתיים הולכים ונהפכים לנפוצים יותר ויותר עם השנים.

   כמה עולה טיפול בפיגמנטציה בשפתיים?

   טיפול בפיגמנטציה בשפתיים הוא טיפול מורכב יותר, משלל סיבות, ולכן מחירו יכול להגיע לעיתים גם ל1000 ₪, כתלות במכשיר בו עושים שימוש, ובכמות כתמי הפיגמנטציה.

   פיגמנטציה בבית השחי

   טיפול בפיגמנטציה בבית השחי

   בית השחי הוא אזור החשוף לקרינת השמש ולהשפעות הורמונליות. הופעה של כתמים כהים יכולה להיות מביכה ולא נעימה בעת שהייה בים, הליכה עם גופיות וכדומה. הטיפול בבית השחי אינו מסובך ויכול להיפטר על ידי טיפול בלייזר.

   כמה עולה טיפול בפיגמנטציה בבית השחי?

   המחיר נע בדרך כלל בין 600 ₪ לבין 1350 ₪.

   פיגמנטציה מתחת לעיניים

   טיפול בפיגמנטציה מתחת לעיניים

   פיגמנטציה מתחת לעיניים היא תופעה נפוצה בשל החשיפה הרבה של האזור לקרינת UV שנמצאת בקרני השמש. האזור הוא אזור מרכזי ובולט אשר ניתן להבחין בו בכתמים באופן מיידי. בנוסף, האזור נמצא “בסיכון גבוה” במיוחד, משום שהעור תחת העיניים דק פי 10 כמעט מהעור ברוב אזורי הגוף שלנו. סיבות אלו, הופכות את הטיפול מתחת לעיניים לטיפול נפוץ מאד.

   כמה עולה טיפול בפיגמנטציה מתחת לעיניים?

   המחיר ינועלרוב בין כ450 ₪ עד 700 ₪.

   פיגמנטציה בציפורן

   טיפול בפיגמנטציה בציפורן

   הפיגמנטציה בציפורן היא תופעה נפוצה יחסית. השם המדעי הוא מלנוניכיה, והוא מתייחס להצטברות של מלנין מתחת לציפורן הגורם להופעה של כתמים כהים. כתמים אלו יהיו לרוב מוארכים ויידמו כפסים מתחת לציפורן.

   כמה עולה טיפול בפיגמנטציה בציפורן?

   מחיר לטיפול בלייזר עתיד להיות בדרך כלל כ250 ₪ לטיפול, בשל מורכבותו של הטיפול.

   פיגמנטציה במפשעות

   טיפול בפיגמנטציה במפשעות

   המפשעות הן אזור הורמונלי ומועד לכתמי עור רבים, במיוחד אצל בנשים בהריון.

   כמה עולה טיפול בפיגמנטציה במפשעות?

   המחיר של טיפול בכתמי העור במפשעות יהיה לרוב בין 500 ₪ ל1200 ₪.

   פיגמנטציה ברגליים

   טיפול בפיגמנטציה ברגליים

   באופן שונה מאשר רוב האיזורים, פיגמנטציה ברגליים עשויה להיווצר גם מסיבות נוספות. כמו כתוצאה מדלקת אזורית (כמו זיהום, פגיעה יבשה), מחלת אדיסון (זוהי מחלה הגורמת להופעה של כתמי עור ברגליים, ולהופעה של עור כהה יותר על הברכיים, בפרט באזורים החשופים יותר לשמש), או מסרטן העור. לכן, קל לראות שאזור הרגליים הוא אזור עם פוטנציאל גבוה להופעת כתמים.

   כמה עולה טיפול בפיגמנטציה ברגליים?

   טיפול בלייזר ברגליים משתנה כאמור מעלה, בהתאם לגודל האזור בו מופיעים הכתמים, ובהתאם משתנה גם המחיר, שיכול לנוע בין 800 ₪ לבין 2000 ₪ לרוב.

   פיגמנטציה במצח

   טיפול בפיגמנטציה במצח

   כתמי עור במצח יכולים להופיע מאותן הסיבות שהם יכולים להופיע בשאר האזורים בגוף. עם זאת החשיפה הטבעית המרובה של המצח לקרינת השמש ולקרני הUV שבה, מעמידה את המצח כאזור ה”מועד לפורענות”.

   כמה עולה טיפול בפיגמנטציה במצח?

   הטיפול במצח אינו מסובך, ומחירו נע בדרך כלל בין ₪ 500 ל700 ₪.

   פיגמנטציה בגב

   טיפול בפיגמנטציה בגב

   הגב הוא אזור שבאופן טבעי חשוף פחות לקרינת השמש. למרות זאת יכולים להופיע על הגב כתמים כתופעה מסיבות הורמונליות כאלו ואחרות. חשיפה נוספת לשמש, יכולה להחמיר את המצב ולהדגיש את הכתמים שמופיעים עליו.

   כמה עולה טיפול בפיגמנטציה בגב?

   הגב הוא אזור נרחב, וכמות הכתמים בו יכולה להיות גדולה. בהתאם, מחיר לטיפול בכל הגב יכול להגיע עד ל2000 ₪ כתלות בגודל האזור ובסוג המכשור בו משתמש המטפל לצורך הטיפול.

   מה היא היפר-פיגמנטציה וממה היא נגרמת?

   זהו מושג המתאר כתם שנוצר בעור בעקבות ריכוז גבוה של מלנין במיקום ספציפי.

   • כתמי לידה – צברים מולדים
   • חשיפה לשמש – קרינת השמש מעודדת ייצור מלנין שיכול להתרכז במקום אחד
   • צלקות אקנה – לאחר אקנה עלולות להישאר צלקות בדמות כתמים כהים
   • היריון – התהליך ההורמונלי בהיריון תורם להיווצרות כתמי צבע בעור
   • טיפול תרופתי – ישנן תרופות שמעודדות  היווצרות כתמים בעור

   מה עושים כאשר יש פיגמנטציה בהיריון?

   מצב שכיח של יתר פיגמנטציה מתבטא במהלך היריון. הסיבה היא השינויים ההורמונליים שמתרחשים בגוף בתקופה זו ותורמים לעודף ייצור מלנין. ביטוי נפוץ של היפר-פיגמנטציה בהיריון הוא “מסיכת הפרפר”, או בשמה המדעי מלזמה. בנוסף הפטמות מתכהות בהיריון ונוצר קו פיגמנט מהטבור כלפי המפשעה.

   ישנם קרמים או שמנים טבעיים שיכולים לסייע מעט בהבהרת העור. למרות זאת הפיתרון העדיף הוא להימנע מחשיפה לשמש ולהתאזר בסבלנות עד לאחר הלידה, אז ניתן לטפל במגוון שיטות המפורטות.

   האם ניתן למנוע הופעת כתמי עור?

   אי אפשר למנוע היווצרות כתמי עור ב100%. עם זאת קיימות דרכים בעזרתן ניתן להפחית או לדחות את הופעת כתמי השמש על העור. ראשית, רצוי לא להיחשף לשמש בשעות שבהן הקרינה היא חזקה. בנוסף, ישנן תכשירים אשר עשויים לעורר היווצרות כתמי עור בגוף, ולכן כדאי להתייעץ לפני תחילת השימוש.

   מהם כתמי גיל?

   לעיתים עם ההתבגרות עשויים להופיע כתמי שמש באזורים אשר חשופים לשמש. לרוב, הכתמים הנ״ל מאפיינים מבוגרים שבצעירותם נחשפו המון לשמש.

   האם יש לי נטייה להיווצרות כתמי עור?

   אכן יש אנשים אשר הסיכוי שלהם לפתח כתמים בעור הינו גבוה יותר. טבלת פיצפטריק תעזור לנבא אילו סוגי עור יהיו חשופים יותר להשפעות השמש.

   תמונות לפני ואחרי של פיגמנטציה

   העלמת כתמי פיגמנטציה לפני לפני
   העלמת כתמי פיגמנטציה אחרי אחרי
   העלמת כתמי פיגמנטציה

   רופאים מומלצים לפיגמנטציה

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ לפיגמנטציה ד
   ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הנחושת 3, תל אביב
   1 לפרטים
   רופא מומלץ לפיגמנטציה you-est clinic
   טיפולים אסתטיים
   יהודה המכבי 15 , הרצליה
   2 לפרטים
   רופא מומלץ לפיגמנטציה ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הברזל 11, תל אביב
   3 לפרטים
   רופא מומלץ לפיגמנטציה ד
   טיפולים אסתטיים
   שדרות בן גוריון 2, נתניה
   4 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה