חיפוש
ניתוח אף

האף תופס חלק עיקרי בפנים שלנו, ואנשים רבים לא מרוצים מהגודל, האורך והצורה שלו, או מהאופן שהוא נראה בפרופיל. ניתוח אף נחשב לאחד הניתוחים הנפוצים ביותר בתחום האסתטיקה, יחד עם זאת, הוא נחשב לניתוח פלסטי מורכב הדורש ניסיון ומיומנות של הרופא המנתח. ההחלטה על ביצוע ניתוח אף מעלה איתה שאלות רבות: עבור מי הניתוח מתאים? מאיזה גיל אפשר לעשות ניתוח אף? האם ניתן לעצב את האף ללא ניתוח. היועצת עונה לכם על כל השאלות.

פרופיל ניתוח אף:

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
1-2 שעות
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
ללא אשפוז
דרגה ומשך כאב
כאב בינוני למשך 4-5 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
סד פלסטיק על האף למשך שבוע
תדירות מעקב
לאחר 3 ימים, שבוע, חודש ו-3 חודשים
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר 7-10 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר כחודש
טווח מחירים
5,000-15,000

ניתוח אף – איך מתחילים?

יש לקבוע פגישת ייעוץ עם הרופא המנתח הנבחר, שנועדה לתת לו לבחון את פרופורציות האף על מנת להמליץ כיצד לעצבו מחדש.

כמו כן, הרופא המנתח יבדוק אם קיימת בעיה כלשהי במחיצת האף, שעלולה לגרום בעקבות הניתוח לבעיה בזרימת האוויר.

בפגישת הייעוץ חשוב לעשות תיאום ציפיות, וכן לעדכן את הרופא בכל מחלה או בעיה בריאותית ידועה, רגישות מסוימת, נטייה לדימומים או קשיי נשימה כלשהם. אצל מנתחים מסוימים ניתן לבצע הדמיה מיוחדת בה ניתן לבחון כיצד תראו לאחר ניתוח.

 

טיפ היועצת

לפני פגישת הייעוץ, מומלץ לעבור על כל ההיסטוריה הרפואית ולוודא שכל הידע נמצא בידייך על מנת לוודא שהרופא יכיר אותך בצורה המיטבית ביותר. בכך הניתוח יהיה כרוך בכמה שפחות סכנות ותופעות לוואי אחריו.

 

כיצד מתבצע ניתוח אף?

בניתוח כירורגי באף קיימות שתי שיטות: ניתוח אף פתוח וניתוח אף סגור.

ניתוח אף סגור

בשיטה זו, הנפוצה יותר מבין השתיים, מבצע הרופא חתכים פנימיים בחללים הפנימיים של האף, ובכך הצלקות שנוצרות הן פנימיות בלבד ולא ניתן להבחין בהן.

השיטה הסגורה מאפשרת עיצוב דרך הנחיריים הנעשה דרך שלד האף, תוך התאמה אוטומטית של העור לעיצוב החדש.

 

ניתוח אף פתוח

בשיטה הפתוחה, הנפוצה בניתוחים מורכבים יותר, מבצע הרופא חתך קטן בבסיס האף המשאיר בדרך כלל צלקת חיצונית קטנה שנעלמת עם הזמן שעובר.

ההליך הפתוח מתאים גם עבור מי שזקוק לתיקון זוויות במחיצת האף, או שסובל מקשיי נשימה וזיהומים. השיטה הפתוחה כוללת בדרך כלל שני חתכים שמהם אפשר לשנות צורה של סחוס ועצמות, ולבצע שינוי ועיצוב על פי הצורך.

 

בשתי השיטות, הליך הניתוח חושף את שלד האף, העצמות והסחוסים השונים, והמנתח מעצב אותם בהתאם לצורך. את השלד חושפים באמצעות יצירת רווח בין העור לעצם ולסחוס.

בעת חשיפת שלד האף, ניתן לשייף ולעצב את השלד לקבלת התוצאה הרצויה. לקראת תום הניתוח מניחים סד מתכת או גבס על גבי הסחוס, כדי לאפשר תמיכה ושמירה של העיצוב שנעשה, תוך עצירת הדם על ידי צמר הסופג ועוצר את הדימום.

הניתוח אורך בין שעה לשעתיים, ובדרך כלל נשארים אחריו להשגחה במסגרת אשפוז ל-24 שעות לפחות.

 

האם ניתן לעצב את האף ללא ניתוח?

בהחלט כן! כיום קיימות מספר שיטות נוספות לעיצוב האף על ידי חומרי מילוי, כמו בוטוקס וקולגן, כאשר המובילה בהן היא מילוי ועיצוב האף באמצעות חומצה היאלורונית.

טיפולים כאלה נעשים ללא ניתוח ובפרוצדורה זריזה, אולם חשוב לדעת כי אלה טיפולים זמניים שאינם עמידים לאורך זמן וצריך לתחזק אותם. ממוצע התחזוקה הינו כל 3-6 חודשים.

 

 

טיפ היועצת

ניתן להוזיל עלויות על ידי פניה לקופת החולים בבקשת סיוע במימון הניתוח.
במידה והניתוח מתבצע עקב סיבה רפואית – יהיה לכם קל יותר לקבל סיוע מקופת החולים.
טווח המחירים לאחר קבלת הסיוע עומד כיום על בין 5,000 עד 8,000 ₪, אך בחירת הרופאים תהיינה מצומצמת יותר בהתאם לרופאים שעובדים עם הקופה.


אילו הכנות צריך לעשות לפני ניתוח אף?

כחודש לפני הניתוח מומלץ להימנע מעישון וחשיפה לשמש ככל הניתן. בנוסף, יש לבצע בדיקות דם, בדיקה של דרכי הנשימה העליונות וכל בדיקה שהרופא הפנה לעשות.

כשבועיים לפני הניתוח מלבד עישון, יש להימנע גם משתיית אלכוהול, ויש להפסיק לקחת מדללי דם ותרופות טבעיות העלולות לגרום דילול דם.

ערב לפני הניתוח יש להתרחץ היטב, לשמור על צום של 6 שעות (כולל לעיסת מסטיק), להכין בגדים נוחים ורפויים (חולצה מכופתרת הניתנת ללבישה בקלות ללא פגיעה באף) ולהסיר לק מהציפורניים ותכשיטים העלולים להפריע בניתוח.

במידה ואתם מרגישים לא טוב ביום הניתוח, ידעו את הרופא המנתח.

 

טיפ היועצת

מומלץ להיות בתזונה קלה לקראת הניתוח ואחריו, על מנת למנוע כמה שיותר תופעות לוואי ולהקל על הגוף ותהליך ההחלמה.

 

האם ניתוח אף הוא בהרדמה מלאה או חלקית?

ברוב המקרים ניתוח אף מתבצע תחת הרדמה כללית, אך לעיתים מתבצע בטשטוש עם הרדמה מקומית. במידה ואכן הניתוח שלך יתבצע תחת הרדמה מלאה, כמה ימים לפני הניתוח הרופא המרדים יפגוש אותך במרפאה – זמן מצוין להעלות בפניו את כל השאלות ולהפיג את החששות.

איזו החלמה צפויה לאחר ניתוח אף?

ההחלמה לאחר ניתוח אף לוקחת כעשרה ימים. האף יהיה נפוח בימים הראשונים ואולי אף בחודשים הראשונים לניתוח.

ביממה הראשונה לאחר הניתוח מרגישים כאב ותחושות לא נעימות, הנגרמות מהצמר הסופג המקשה על הנשימה.

לאחר שלושה ימים, עלולים להופיע שטפי דם סביב העיניים והעפעפיים.

אחרי שבוע מורידים את הגבס, ובאותו השלב כבר כמעט שאין סימנים כחולים. לאחר הניתוח ייתכנו גם גירוד באף, רגישות יתר, שינויים בקול והפרשות נוזלים – כל אלה חולפים לרוב בתוך כמה ימים, ולכל המאוחר תוך כמה שבועות.

כשבוע לאחר הניתוח, יש להגיע לביקורת על מנת להוריד את הגבס שעל האף, לנקות את קרישי הדם מהנחיריים, ולוודא שהתוצאות יצאו כרצוי ואין בעיות חריגות.

בשבועיים אחרי הניתוח יש להימנע מהרכבת משקפיים על גשר האף, קינוח האף ופעילות מאומצת. בנוסף, יש להימנע מחשיפה משמעותית לשמש ולחום במשך שלושה עד ארבעה חודשים לאחר הניתוח.

 


טיפ היועצת

לאחר הניתוח, מומלץ לשים כרית נוספת מתחת לראש ולישון על הגב עם ראש מורם – על מנת להפחית את הדימום והנפיחות באזור האף המנותח.

 

מהן תופעות הלוואי האפשריות בניתוח אף?

קשיי נשימה – בימים הראשונים לאחר הניתוח קשה לנשום דרך האף. מעבר לצמר הסופג שנמצא באף בימים הראשונים, כל אזור האף והחללים הפנימיים בו נפוחים ועלולים לסבול מבצקות. 

זאת הסיבה שבשבועות הראשונים שלאחר הניתוח, הנשימה דרך האף תהיה קשה במיוחד. בנוסף, קרישי הדם היבשים מצטברים בפתח הנחיריים ומקשים על הנשימה.

עם חלוף הזמן הבצקות הפנימיות ירדו באופן הדרגתי, ובהתאם לכך הנשימה תשתפר.

חשוב לזכור! למרות ההרגשה הלא נעימה, אין לנקות את הנחיריים לבד בבית!

בביקורת הראשונה לאחר הניתוח, הרופא ינקה ויחטא את הנחיריים, ויפתח את הנשימה באופן חלקי.

שטפי דם, בצקת ונפיחות – החלמה של כל ניתוח מלווה בשטפי דם ובנפיחות ובצקת ברקמות. ביום לאחר הניתוח, יהיה ניתן להבחין בשטפי דם סביב האף, העיניים והלחיים אשר יגיעו לשיאם ביום השני והשלישי לאחר הניתוח.

שטפי דם הם הצטברות של דם מתחת לעור – תופעה טבעית לאחר כל הליך כירורגי. הנפיחות באזור הינה תגובה טבעית ותקינה של הגוף, אשר עוזרת בתהליך ההחלמה של האף. אל דאגה, שטפי הדם ייעלמו לאחר כמה ימים והנפיחות ברובה תרד בעשרת הימים הראשונים.

כאבים – חדשות משמחות! ההחלמה שלאחר ניתוח אף אינה מלווה בכאבים רבים, והסיבה לכך היא כיוון שבחודש הראשון אין תחושה בכלל בעור של האף, ולכן כמעט ולא חשים כאב. במידה ויופיעו כאבים, ניתן ליטול אקמול או אופטלגין בלבד!

מצב רוח ירוד –  התופעות הפיזיות יכולות לגרום לדכדוך ומצב רוח ירוד. יש לזכור שאלה תופעות זמניות והפיכות לחלוטין, אך הכרחיות על מנת להשלים את התהליך. זכרו שהכל יעבור, ולאחר מכן תוכלו ליהנות מתוצאות הניתוח.

אם בעקבות הניתוח – מופיעים כאבים, נפיחות ורגישות יוצאי דופן, קשיי נשימה, פצעים, דלקת, חום או שינוי קיצוני פתאומי בצורת האף – יש לפנות מיד לרופא.

 

טיפ היועצת

במידה והאף מציק ואתם חייבים לקנח את האף, ניתן להקל על התחושה על ידי טפטוף מי מלח בתוך הנחיריים. שתי טיפות בכל נחיר, עד שש פעמים ביום, יספיקו להשאיר אותם פתוחים יחסית.

 

מהם הסיבוכים האפשריים בניתוח אף?

ניתוח אף הינו הליך כירורגי נפוץ אך מורכב, והסיכוי לסיבוכים אינו גבוה אך אפשרי.

דימום משמעותי וזיהום קיצוני הינם אירועים נדירים ביותר, אך יש לשים לב אליהם ולהביא אותם בחשבון. כמו כן, עלולה להיווצר בעיה בזרימת האוויר דרך האף, שניתן לתקן אותה בניתוח נוסף המתבצע כשנה לאחר הניתוח, לאחר שצורת האף התגבשה בצורה סופית.

בכל מקרה, על הרופא המנתח להסביר לך לפני הניתוח על הסיבוכים האפשריים. בנוסף, חשוב לקבל הנחיות לתסמינים העלולים להתפתח לאחר הניתוח, שמחייבים פנייה מידית לרופא.

 

טיפ היועצת

מומלץ לבצע את הניתוח באביב – לאחר תקופת החורף אך עדיין כאשר השמש אינה בשיא עוצמתה. כך ההקפדה על המגבלות תהיה פשוטה יותר.

שאלות נפוצות

כמה עולה ניתוח אף?

טווח המחירים של ניתוח אף נעים החל מ-5000 ₪ עד ל-18 אלף ₪ וזאת ממספר סיבות: הרופא המנתח הנבחר, סוג הניתוח הדרוש, המרכז הרפואי בו הוא יבוצע ועוד. ניתן לומר שהממוצע לניתוח אף הינו 11,000 ₪.

למי מתאים ניתוח אף?

לאנשים שאינם מרוצים מהאף שלהם מבחינה אסתטית או סובלים מחוסר ביטחון בעקבותיו, ורוצים לתקן ולעצב אותו כך שיתאים לפנים שלהם. לעיתים יידרש ניתוח אף מסיבה רפואית, כמו למשל תיקון סטייה במחיצות האף שעלולה ליצור קשיים בנשימה, או ניתוח להקטנת קונכיית האף על מנת לשפר את סינון האוויר ולפתור בעיות אלרגיה או קשיי נשימה. במקרים מסוימים כאשר יש בעיה רפואית באף, ניתן לשלב את הניתוח עם ניתוח אסתטי בהתאם לרצון המטופל.

מאיזה גיל אפשר לעשות ניתוח אף?

ההמלצה הרשמית היא להמתין עם הניתוח עד לסיום התפתחות השלד והסחוס של האף באזור גיל 16. חשוב לזכור שככל שהשנים עוברות האף חווה שינויים רבים, וככל שהגיל מתקדם יהיה קשה יותר לעצב אותו.
כדאי לדעת! לעיתים נערות יכולות לבצע את הניתוח שנתיים לאחר קבלת הווסת, בממוצע בגיל 14, וזאת לאחר אישור הרופא המנתח. אצל נערים ההתפתחות הפיזית איטית יותר מאשר אצל בנות, ולכן הגיל המומלץ לניתוח עבור נערים הוא גיל 16. לאחר סיום ההתפתחות, התוצאה של הניתוח תהיה קבועה ולא תשתנה.

מתי רואים תוצאה סופית בניתוח אף?

את המראה הסופי והתוצאה של הניתוח יהיה ניתן לראות רק כשנה לאחר הניתוח, וזאת כיוון שהנפיחות הגדולה שנוצרת בעקבות ההליך אומנם נעלמת לאחר מספר ימים, אך נפיחות מסוימת נשארת עד שנה אחרי הניתוח.

לכמה זמן ניתוח אף "מחזיק מעמד"?

ברוב המקרים שינוי המבנה של האף נותר למשך כל החיים.
יש מקרים בהם דרוש שינוי של המבנה או ניתוח נוסף, אך מקרים כאלה נחשבים נדירים.

 

תמונות לפני ואחרי של ניתוח אף

תמונות ניתוח אף דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח אף דוקטור גוברין 2 אחרי
ניתוח אף
תמונות ניתוח אף דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח אף דוקטור גוברין 2 אחרי
ניתוח אף
תמונות ניתוח אף דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח אף דוקטור גוברין 2 אחרי
ניתוח אף
תמונות ניתוח אף ד לפני
תמונות ניתוח אף ד אחרי
ניתוח אף
תמונות ניתוח אף דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח אף דוקטור גוברין 2 אחרי
ניתוח אף
תמונות ניתוח אף דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח אף דוקטור גוברין 2 אחרי
ניתוח אף
תמונות ניתוח אף דוקטור גוברין 1 לפני
תמונות ניתוח אף דוקטור גוברין 2 אחרי
ניתוח אף
הצג את כל התמונות

רופאים מומלצים לניתוח אף

המומחים המוצעים לניתוח זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על המומחה הרופאי המוצע להליך זה.

רופא מומלץ לניתוח אף דוקטור גוברין תו אמון
מנתח פלסטי
שדרות בן גוריון 4, חיפה
1 לפרטים
רופא מומלץ לניתוח אף דוקטור נועם חי
מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
2 לפרטים
לכל הרופאים
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה