חיפוש
גניקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה לגברים

גדילת שדיים בקרב גברים היא תופעה שכמעט ואינה מדוברת. עם זאת, כמעט מחצית מאוכלוסיית הגברים יתמודדו עם התופעה בהיקף כזה או אחר.

לקבלת ייעוץ ראשוני מרופא מומלץ השאר פרטים

  נא להזין מספר טלפון תקין

  גניקומסטיה פרופיל ניתוח:

  סוג הליך
  ניתוח
  סוג הרדמה
  הרדמה כללית
  אורך הניתוח
  3 שעות
  היכן מבוצע
  בית חולים/מרכז רפואי פרטי
  סוג האשפוז
  לילה אחד
  דרגה ומשך כאב
  כאב קל/בינוני למשך 3-4 ימים
  מגבלות לאחר ניתוח
  להקפיד על חגורת לחץ למשך חודש
  תדירות מעקב
  לאחר שבוע, חודש ו-3 חודשים
  חזרה לשגרה יומית ולעבודה
  לאחר שבוע
  חזרה לפעילות ספורטיבית
  לאחר כחודשיים
  טווח מחירים
  12,000-20,000

  טיפ היועצת

  חזה בולט ונשי בקרב גברים, עשוי פעמים רבות להיגרם כתוצאה מהשמנת יתר. אז לפני שממהרים אל חדר הניתוח, שווה לנסות קודם את חדר הכושר, ולאמץ הרגלים חדשים שיאפשרו לצמצם משמעותית את הגניקומסטיה ללא הליכים פולשניים.

  כדאי לדעת שמחקרים מצביעים על כך שעישון מריחואנה ושתיית אלכוהול מופרזת באופן קבוע, עשויים לגרום לירידה ברמות הטסטוסטרון בגוף. מאחר וברוב המקרים צמיחת רקמת השד בקרב גברים מתרחשת בעקבות חוסר איזון הורמונלי, חשוב לקחת בחשבון את האופן שבו ההרגלים הללו יכולים להשפיע על התופעה. שינוי בהרגלים עשוי לגרום לשינוי משמעותי במראה החזה, ולכן, הפסקת השימוש בחומרים ממכרים היא תנאי הכרחי לפני פנייה לניתוח. גם שימוש בתרופות המכילות סטרואידים ותוספים אנאבוליים לביצועי ספורט באופן קבוע, עלולים לגרום לתופעה.

  מהו ניתוח הקטנת חזה (גניקומסטיה) לגברים?

  תופעת הגניקומסטיה (מיוונית: “שדי אישה”) קיימת משחר ההיסטוריה, אבל אורח החיים המערבי המודרני הגביר אותה משמעותית. בעידן בו גברים מפתחים מודעות הולכת וגוברת לטיפוח והקפדה על המראה החיצוני, תופעת הגניקומסטיה עשויה לגרום לבושה רבה ולירידה בביטחון והדימוי העצמי. במקרים רבים, גניקומסטיה עשויה להיות א-סימטרית – דבר שיכול לגרום למבוכה גדולה יותר. טיפולי הסרת שיער מהחזה, שנעשו נפוצים מאוד בשנים האחרונות בקרב גברים, הפכו את התופעה לבולטת עוד יותר. גברים רבים פונים היום לניתוח הקטנת חזה שמספק פתרון קבוע ויעיל. מטרת הניתוח היא הסרת עודף מרקמת החזה או שומן מהשד, וקבלת מראה אסתטי ויותר גברי. כיצד מתבצע הניתוח, לאיזו החלמה יש לצפות, והאם נשארות צלקות? היועצת עונה לכם על כל השאלות.

  ניתוח הקטנת חזה לגברים – איך מתחילים?

  פגישת ייעוץ ראשונית

  השלב הראשון והחשוב ביותר הינו השלב המקדים, בו תיפגש עם הרופא איתו בחרת לעבור את ההליך הרפואי. חשוב שתברר יחד עם הרופא את מידת ההתאמה שלך לניתוח, לדון בסיבות מדוע אתה מעוניין בניתוח, ומהי התוצאה הרצויה עבורך. לפני יציאה לניתוח, יידרשו בדיקות שמטרתן לוודא שאין גורמים נוספים לתופעה שניתן להתמודד איתם ללא הליך פולשני, ושעלולים לגרום לצמיחת השד מחדש. יש לבצע בדיקות דם רחבות היקף שיבדקו את פרופיל ההורמונים שלך – הבדיקות גם יפסלו מחלות ותופעות גופניות שונות שעשויות לגרום לתופעה, וניתנות לפתרון באופן תרופתי. במקרים מסוימים, יידרש צילום אולטרסאונד או אק”ג של החזה, שיספק מידע נוסף על מבנה החזה והתאמתו לניתוח. במקרים אחרים, ייתכן שיפנו אותך לאנדוקרינולוג שייבחן את פעילות בלוטות התריס. לעיתים, בעיות הורמונליות יכולות להתחיל מתפקוד בלתי תקין של מערכת הבלוטות, ולכן חשוב יהיה לטפל בהן לפני כל הליך אחר.
  לאחר מכן, יותאם לך סוג הניתוח המדויק ביותר עבורך, בהתאם לצרכים והרצונות שלך, מידות הגוף שלך ומאפייני החזה. חלק מהרופאים אף משתמשים בהדמיה תלת-ממדית, ויוכלו לדמות לך את תוצאות הניתוח באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ובכך לבצע תיאום ציפיות מקסימלי.

  כיצד מתבצע ניתוח הקטנת חזה לגברים?

  כעיקרון, ההליך בכל המקרים הוא זהה – הניתוח מיועד כדי להסיר את רקמת השד העודפת וליצור חזה שטוח. עם זאת, יש כמה דרכים לבצע את ההליך הזה בהתאם להיקף התופעה, להרכב הרקמה, ולעוד שיקולים נוספים. הרופא המנתח שייבחר על ידך, יבצע בדיקות וייתן לך ייעוץ מקיף על ההליך המותאם ביותר למצב שלך.
  רקמת השד מכילה מרכיבים נוקשים ורקמת שומן. ההבדל בין הליכי הניתוח שיינקטו תלוי במידה רבה בהרכב הרקמה, היקף התופעה, ומאפיינים אינדיבידואליים של המטופל כמו מחלות רקע, מבנה החזה ועוד.

  קיימות 3 דרכים עיקריות כדי להסיר את רקמת השד העודפת:

  • ניתוח “פתוח” בו תוסר הרקמה העודפת
  • הליך שאיבת שומן שאינו דורש חיתוך
  • שילוב של שני ההליכים יחד להסרת הרקמה

  שאיבת שומן

  במידה והגניקומסטיה נגרמת מרקמת שומן בלבד, הניתוח יבוצע על ידי שאיבת שומן בלבד. הרופא המנתח יבצע חתך זעיר ביותר תחת עטרת הפטמה, באורך מילימטרים בודדים בלבד, ויוחדר מתקן לשאיבת השומן. זהו ההליך הפשוט והבסיסי ביותר.

  הסרת רקמה עם או ללא שאיבת שומן

  במקרים רבים, הרכב רקמת השד יכיל גם רקמה נוקשה יותר שלא ניתן לשאוב. כאן יהיה צורך בתהליך מעט מורכב יותר. הרופא יבצע חתך גדול יותר – אך עדיין די קטן, ולאורך עטרת הפטמה בלבד. אחרי ביצוע שאיבת השומן, הרופא יוכל להסיר בקלות רקמת שד נוקשה ולמשוך אותה דרך החתך הקטן. לאחר מכן, הוא ייפטר מעודפי העור כדי להשאיר חזה נוקשה ומתוח. במקרים בהם רוב רקמת השד היא נוקשה, תבוצע רק הסרה של הרקמה בחיתוך.

  לאחר שמסירים את הרקמה העודפת, נתפר החתך בתפרים נמסים. אחרי התפירה, אזור החזה נחבש בלחץ כדי למנוע תנועה מיותרת, ולאפשר לרקמות להתאחות בצורה הטובה והיעילה ביותר. ברוב המכריע של המקרים, ניתן יהיה להשתחרר הביתה באותו היום.

  טיפ היועצת

  אם אתה שוקל ניתוח להקטנת חזה ואתה עדיין לא בטוח, קבע פגישה נוספת עם הרופא – חשוב שתרגיש בנוח, בטוח ושבע רצון מאיש המקצוע שיעבור איתך את התהליך הזה.
  בפגישת הייעוץ זה הזמן להעלות את כל החששות מול הרופא, ולקבל תשובות מפורטות לכל שאלה שעולה לך.
  חשוב לא להחסיר אף מידע על ההיסטוריה הרפואית שלך – רגישות לתרופות, ניתוחי עבר וכל פרט אחר שנראה לך משמעותי. בהצלחה!

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   אילו הכנות צריך לעשות לפני ניתוח הקטנת חזה לגברים?

   על מנת להגיע מוכנה לניתוח ככל האפשר, ישנן הנחיות שתצטרך לקיים עוד לפני מועד הניתוח.
   כחודש לפני הניתוח השתדל להימנע ככל האפשר מעישון או שתיית אלכוהול, על מנת להפחית את הדימום ולמנוע התרחבות של כלי הדם היוצרים דימום מוגבר.

   כעשרה ימים לפני הניתוח במידה והנך חווה סימפטומים כמו: פריחה, חום, שפעת ודברים חריגים נוספים – ידע את הרופא המנתח בהקדם. הימנע לחלוטין מנטילת תרופות המשפיעות על מערכת קרישת הדם כמו למשל: אדוויל, וולטרן, אספירין ועוד. תוספי תזונה ומולטי ויטמינים תוכל להמשיך ליטול כרגיל.

   ערב לפני הניתוח רחוץ היטב את גופך ובעיקר את אזור החזה באמצעות סבון אנטיספסטי מיוחד הניתן לרכוש בבתי המרקחת. במידה וקיבלת מהרופא תרופות לנטילה ערב לפני הניתוח, יש ליטול אותן. עלייך להיות בצום מוחלט, ללא אוכל ושתייה (גם בלי ללעוס מסטיק) 6 שעות לפני מועד הניתוח.
   ביום הניתוח הגיע כחצי שעה לפני הזמן הנקבע עם המלווה שלך לניתוח, והצטייד בכל תוצאות הבדיקה ההכרחיות. הגיע עם בגדים נוחים וקלילים להתאוששות לאחר הניתוח.

   איזו החלמה צפויה לאחר ניתוח הקטנת חזה לגברים?

   ההחלמה מהניתוח דורשת מנוחה של כשבוע עד עשרה ימים. אזור החזה יהיה רגיש ותהיה בו נפיחות קלה. בשבועות שלאחר הניתוח, עשויה עוד להיחוות רגישות קלה באזור החזה, וישנם מטופלים המדווחים גם על חוסר תחושה באזור. מדובר בתופעות נורמליות ותקינות לשבועות הראשונים. חשוב להימנע כמה שניתן מתזוזות מיותרות, ולאפשר לחתך ולרקמות החזה להחלים ביעילות. לרוב ניתן יהיה לחזור לעבודה מיד לאחר תקופת ההחלמה. במידה ופעילות גופנית היא חלק משגרת החיים שלך, מומלץ לחזור בהדרגה ובאופן מתון לאחר סיום תקופת ההחלמה.

   כדי לייעל את תקופת ההחלמה, מומלץ ללבוש לכל אורך התקופה בגד הדוק וצמוד מבד גמיש, שיסייע למתוח את העור אל מבנה החזה החדש. ניתן להתייעץ עם הרופא איזה בגד הכי יתאים.

   התפרים נמסים ולכן אין צורך לחזור אל המרפאה להסרת תפרים, או לכל ביקורת. כמובן שבמידה ואין כל הקלה בנפיחות, בכאבים או בשטפי הדם המקומיים לאחר תקופת ההחלמה, חשוב לפנות מיד לרופא. בכל מקרה, הרגישות אמורה להיעלם תוך מספר חודשים ועד חצי שנה. ככל שיעבור הזמן, הצלקות ייעשו פחות ופחות בולטות עד שיהיה כמעט בלתי נראות.

   ייתכן שבמקרים מסוימים, יש לבצע הליך משלים לניתוח לאחר שנה, כאשר קיימים מקרים נדירים בהם הליך הניתוח עלול להיות מורכב יותר. במידה והרופא מתרשם שעודפי העור עשויים להתכווץ מעצמם לאחר הניתוח, הסרת העודפים לא תבוצע בניתוח הראשוני, כדי למנוע סיכון לסיבוכים מיותרים בתהליך ההחלמה. אם לאחר שנה לא יחול שינוי, צריך לעבור הליך נוסף להסרת העודפים.

   טיפ היועצת

   לאחר ביצוע הניתוח, פעילות גופנית באופן קבוע תסייע לשמור על רקמות החזה בריאות וחזקות ותשמר בריאות כללית. השיפור המשמעותי בחילוף החומרים שמגיע עם פעילות גופנית, אף יתרום לאיזון ההורמונלי.
   בנוסף, חשוב להימנע מסטרואידים בתרופות ובתוספי ספורט, ומצריכה מופרזת של אלכוהול ומריחואנה, שעלולים לגרום לתופעה לחזור.

   מהם הסיבוכים האפשריים בניתוח הקטנת חזה לגברים?

   מדובר באחד הניתוחים בעלי אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר ולרוב לא חלים סיבוכים. במידה ומופיעות אחת התופעות הבאות, חשוב להגיע בדחיפות למרפאה ולקבל טיפול משלים:

   דימום מאזור הניתוח, נפיחות ובצקת שאינה מחלימה, אובדן תחושה לאחר מספר חודשים, וחזה שקוע או א-סימטרי (ידרוש ניתוח מתקן).

   הכאבים מהניתוח נמשכים מספר ימים ולרוב קלים מאוד. נטילת משככי כאבים סטנדרטיים יספיקו כדי להתמודד עם רוב תופעות הלוואי. אם בעקבות הניתוח מופיעים כאבים חזקים, נפיחות, רגישות יוצאת דופן, קשיי נשימה, פצעים, דלקת, חום או שינוי חריג בצורת השדיים – יש לפנות מיד לרופא.

   לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

    נא להזין מספר טלפון תקין

    מהו טווח המחירים לניתוח הקטנת חזה לגברים?

    המרכיבים העיקריים בעלויות הם שכר הרופא המנתח והוצאות חדר הניתוח. בעוד שהוצאות חדר הניתוח הן לרוב קבועות ונעות סביב 5,000 ₪, שכר המנתח משתנה מאוד מהמומחים השונים והקליניקות המציעות את השירות. חשוב לבצע השוואת מחירים מקיפה ולמצוא את המנתחים המקצועיים שמציעים את המחיר הכי משתלם.

    רוב קופות החולים מציעות במסגרת הביטוח המשלים השתתפות מסוימות בעלויות ניתוחי תיקון גניקומסטיה ושווה לבחון את גובה ההשתתפות העצמית והקליניקות המכוסות על ידי קופת החולים שלך.

    כשכל התנאים האלו נלקחים בחשבון, עלות סבורה לניתוח לתיקון גניקומסטיה נעה בטווח שבין ₪12,000-20,000.

    שאלות ותשובות – ניתוח הקטנת חזה לגברים

    ניתוח הקטנת חזה לגברים – למי זה מתאים?

    לגברים המעוניינים ליהנות מחזה שטוח וחלק, שהינם מעל גיל 18 ובריאותם תקינה. חשוב להדגיש שניתוח להקטנת חזה מתאים רק לגברים שתופעת הגניקומסטיה לא השתנתה אצלם באופן משמעותי בשנה שלפני הניתוח, ואינה תופעה חדשה. בנוסף, נדרשת בדיקה על ידי הרופא המטפל לפני הניתוח, כדי להבטיח שמבנה החזה הקיים יוכל להתאים את עצמו לשינויים שלאחר הטיפול.

    האם ניתוח הקטנת חזה לגברים הוא בהרדמה מלאה או חלקית?

    שיטת ההרדמה משתנה בהתאם לאופי הניתוח והמנותח. במידה ומדובר בניתוח הפשוט יותר המערב שאיבת שומן בלבד, הרדמה מקומית תספיק, ולעיתים תיעשה בשילוב עם זריקת טשטוש. בניתוחים מורכבים ופולשניים יותר, הרופא המנתח עשוי להחליט לבצע את הניתוח במסגרת הרדמה כללית. במידה ובחרת ברופא מנתח מקצועי ומנוסה, סביר להניח שהוא ניתח מטופלים רבים, וראה טווח רחב מאוד של מקרים. לכן, שיקול הדעת שלו בנושא ההרדמה הוא הסמכות הבלעדית.

    ניתוח הקטנת חזה לגברים – לכמה זמן זה “מחזיק”?

    החדשות הטובות הן שברוב המכריע של המקרים, תוצאות הניתוח הן קבועות ויאפשרו לך ליהנות מחזה שטוח לכל החיים. כמובן, כפי שנאמר, יש לוודא מעבר לכל ספק שאין גורמים נוספים שמשפיעים על התופעה, ועלולים לגרום לצמיחת שד חוזרת. במידה והכול התנהל בצורה תקינה ובחרת באנשי מקצוע מקצועיים ומיומנים, לעולם לא תצטרך להתבייש שוב להוריד חולצה בשום סיטואציה.

    תמונות לפני ואחרי של גניקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה לגברים

    ניתוח גניקומסטיה לפני לפני
    ניתוח גניקומסטיה אחרי אחרי
    גניקומסטיה

    רופאים מומלצים לגניקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה לגברים

    הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

    רופא מומלץ לגניקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה לגברים ד
    ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
    הנחושת 3, תל אביב
    1 לפרטים
    רופא מומלץ לגניקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה לגברים ד
    מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
    הברזל 11, תל אביב
    2 לפרטים
    רופא מומלץ לגניקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה לגברים ד
    מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
    מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
    3 לפרטים
    רופא מומלץ לגניקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה לגברים ד
    מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
    ברודצקי 43, תל אביב
    4 לפרטים
    רופא מומלץ לגניקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה לגברים הרמוניה - שערי צדק ירושלים
    מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
    ביה"ח שערי צדק, ירושלים
    5 לפרטים
    לכל הרופאים
    התמונה שהעלית גדולה מדי
    חיפוש רופאים
    נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
    נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
    הודעה נשלחה בהצלחה
    פנייתך נשלחה בהצלחה