חיפוש
הרמת עפעפיים

שינוי מראה העפעפיים עם הגיל

ככל שעוברות השנים מתחילה צניחה של העפעפיים העליונים. כך, נוצר מראה עייף ומבוגר. בנוסף, על העפעפיים התחתונות מתפתחים קמטים, ונוצרים עיגולים שחורים מתחת לעיניים. יש לציין שבמקרים מסוימים המראה העייף נוצר מצניחת הגבות וקמטים במצח – ולכן, הטיפול המתאים עשוי להיות בוטוקס במצח והרמת גבות.

מהו ניתוח הרמת עפעפיים?

הרמת עפעפיים הינו ניתוח כירורגי נפוץ המאפשר להסיר את עודפי העור מעל או מתחת לעיניים, ובכך להשיג מראה צעיר ורענן יותר.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  הרמת עפעפיים – פרופיל ניתוח

  סוג הליך
  ניתוח
  סוג הרדמה
  הרדמה מקומית/כללית
  אורך הניתוח
  כשעה
  היכן מבוצע
  בית חולים/מרכז רפואי פרטי
  סוג האשפוז
  ללא אשפוז
  דרגה ומשך כאב
  כאב קל 3-4 ימים
  מגבלות לאחר ניתוח
  להימנע ממאמץ
  תדירות מעקב
  תדירות מעקב
  חזרה לשגרה יומית ולעבודה
  לאחר 2-3 ימים
  חזרה לפעילות ספורטיבית
  לאחר 3 שבועות
  טווח מחירים
  5000-20000

  למי מתאים ניתוח הרמת עפעפיים?

  הניתוח מתאים לנשים וגברים עם עפעפיים נפולים או שקיות מתחת לעיניים, שרוצים לשפר את מראה העור באזור.
  בנוסף, חשוב לדעת שניתוח להרמת עפעפיים לא תמיד נעשה לצורך אסתטי. במקרים מסוימים עפעפיים נפולים עלולים לפגוע בשדה הראייה. העפעף העליון נעשה כבד, רפוי ונפול יותר עם הזמן ומתחיל לצנוח אל העין – כלומר בפועל העיניים שלנו הולכות ונעצמות. במקרים כאלה, הניתוח יכול לשפר את איכות החיים בצורה משמעותית.

  הרמת עפעפיים
  הרמת עפעפיים

  מהן השיטות הנפוצות להרמת עפעפיים?

  ניתוח להרמת עפעפיים יכול להתבצע בכמה דרכים. סוג הניתוח תלוי בעיקר במוקד הבעיה (באיזה עפעף), ובאופי הבעיה (מה גורם לצניחה שלו). במקרים רבים, יהיה צורך לבצע ניתוח בעפעפיים העליונות והתחתונות גם יחד.

  ניתוח עפעפיים העליונים

  כשמדובר בצניחה של העפעפיים העליונים בלבד, הניתוח יהיה ממוקד בהם.

  • תיקון צניחת עפעפיים – במקרה בו העפעף צונח עקב שרירים חלשים, מבוצע ניתוח לתיקון רקמת העפעף ומתיחה שלה למעלה.
  • הסרת עודפי עור – הניתוח הנפוץ יותר, המתמקד בעיקר במצבורי השומן ועודפי העור. המתיחה נעשית על ידי הסרת העור והשומן העודף.

  ניתוח עפעפיים התחתונים

  • הסרת שקיות מתחת לעיניים – כדי למנוע את מראה ה”שקיות”, מסירים בניתוח עודפי עור ומצבורי שומן באזור שמתחת לעין.

  אילו הכנות צריך לעשות לפני ניתוח הרמת עפעפיים?

  לפני הניתוח נדרש לבצע מספר בדיקות רפואיות אצל הרופא המנתח, כדוגמת בדיקה של תפקוד שרירי העיניים האחראיים לתנועת העיניים, העפעפיים והגבות. בבדיקה זאת יוכל הרופא להעריך בדיוק את היקף הצניחה ולהתאים את הטיפול המתאים ביותר. כמו כן, ידרשו בדיקת ראייה ובדיקת היכולת לייצור דמעות. בנוסף לבדיקות, יערוך המנתח הפלסטי סדרה של צילומים באזור העיניים כדי להעריך את ההליך הנדרש.

  בשבועיים שלפני הניתוח יש להפסיק ליטול משככי כאבים על בסיס אספירין ואיבופרופן כמו נורופן ואדוויל, וכן תוספים טבעיים המונעים קרישת דם כמו כמוסות ג’ינג’ר, שום או גינקו בילובה, העלולים לגרום לדימום יתר במהלך הניתוח. בנוסף, אין ליטול נוגדי דלקת העלולים לגרום לסיבוכים בניתוח.

  כיצד מתבצע ניתוח להרמת עפעפיים?

  במידה ומדובר בהרמת עפעפיים פשוטה יחסית, כמו הסרת עודפי עור, ייתכן שהרופא המנתח יבחר לבצע את הניתוח בחדר טיפולים רגיל ולאו דווקא בחדר ניתוח.

  במידה ונדרש ניתוח בשני העפעפיים, יתחיל הניתוח בעפעף העליון, אולם ההליך די זהה בעליון ובתחתון. תחילה יבוצע חתך לאורך קפל העור של העפעף, והרופא המנתח יסיר את כמות העור העודף. בנוסף, יוסרו מצבורי שומן, ובמקרים מסוימים גם חלק מרקמת השריר הרפויה. זהו חלק מורכב בניתוח, בו על הרופא להחליט בדיוק כמה רקמת שומן להסיר כדי “לפסל” באמצעותה את מראה העפעפיים החדש.

  במידה והעפעף שמוט מאוד וקיים גם סיכון לפגיעה בעצב הראייה, יהיה צורך גם בהליך פטוזיס. הרופא יקצר את רקמת שריר העפעף וישתמש בה כדי לתקן את הצניחה.

  לאחר ההגעה לתוצאות הרצויות, ייסגר החתך. במקרים מסוימים יספיק השימוש בדבק כירורגי, כמו זה המשמש לחתכים עמוקים. עם זאת, ברוב המקרים יהיה צורך בתפרים, כאשר מדובר בתפירה עדינה מאוד שמשאירה צלקת כל כך זעירה, שלרוב בכלל לא ניתן להבחין בה.

  כמה זמן לוקח ניתוח להרמת עפעפיים?

  ההליך כולו יימשך לרוב בין שעה לשעתיים.

  הרמת עפעפיים
  הרמת עפעפיים

  איזו החלמה צפויה לאחר ניתוח להרמת עפעפיים?

  בימים שלאחר הניתוח, סביר להניח שיישאר “פנס” בעיניים ותהיה נפיחות משמעותית שעלולה לגרום לכאב. כדי להקל על התופעות, מומלץ להכין קומפרסים קרים ולהניח על העין כדי להרגיע את הכאב והנפיחות. תחבושות מקוררות או שקיות קרח יעשו את העבודה. עם הזמן, שטפי הדם והנפיחות ייעלמו. לרוב יידרשו כחודש-חודשיים עד לחזרה למראה רגיל.

  בשבועות הבאים, חשוב לשמור את העיניים לחות. הרופא המנתח יספק לכם משחה וטיפות לעיניים, וחשוב להשתמש בהן לפי הצורך. לאחר כארבעה ימים, יש להגיע אל הקליניקה כדי להוציא את התפרים.

  כדי להימנע מסיבוכים וכדי לשמור על העיניים והבריאות הכללית, חשוב להקפיד על כמה הנחיות בשבועיים הראשונים שלאחר הניתוח. ראשית כדאי להימנע משחייה בבריכה או בים, לוותר על פעילות גופנית אינטנסיבית כמו ריצה או משחקים תחרותיים, ולא להרים משאות כבדים. בנוסף, חשוב להשתמש בכל תכשירי הלחות והניקוי שקיבלתם מהרופא לאורך כל התקופה.

  לאחר שלב ההחלמה, תוכלו באמת להעריך את התוצאות של הניתוח ולהתחיל להתרגל למראה החדש. צלקת הניתוח תיעלם תוך מספר חודשים. כדי להאיץ את תהליך ההחלמה, חשוב להימנע בחודשים שלאחר הניתוח מאור שמש ישיר.

  מתי יש לפנות לרופא?

  אם מופיעות אחת מהתופעות הבאות, חשוב לפנות מיד לרופא: דימום, לחץ בחזה או קוצר נשימה. טשטוש בראייה או “ראייה כפולה” הם סבירים בשלושה-ארבעה ימים אחרי הניתוח, אבל אם הבעיה נמשכת למשך תקופה ארוכה יותר, חשוב לקבל מענה רפואי בהקדם.

  טיפ היועצת

  אם יצא לכם לתהות האם בכלל יש לכם צורך בניתוח כזה, יש בדיקה שניתן לבצע בעצמכם בבית: עוצמים עין אחת ולוחצים בזהירות עם האצבע על גלגל העין העצומה. אם צצות בליטות קטנות, הן מהוות אינדיקציה ל”שקיות” בעפעפיים. שומרים על העין עצומה, תופסים את עור העפעף בין האצבעות ומושכים בעדינות. החלק שיימשך הוא העור העודף בעפעף. בדיקה כזו תעזור לכם להעריך עד כמה מדובר בעודפים משמעותיים. בכל מקרה, מומלץ להיוועץ ברופא ולקבל חוות דעת האם הניתוח נחוץ לכם, ועד כמה יהיה יעיל במקרה שלכם.

  מהן תופעות הלוואי האפשריות בניתוח להרמת עפעפיים?

  יש לציין כי זהו ניתוח פשוט ובטוח.

  לאחר הניתוח העיניים עשויות לדמוע, ולהיות רגישות במיוחד לאור. ייתכן ותרגישו טשטוש מסוים בראייה, אבל לרוב התופעות יחלפו לאחר כמה ימים.

  לעתים, העפעפיים עלולים להישאר סגורים מעט בימים הראשונים, או לא להיעצם עד הסוף. גם זו תופעה שגרתית שחולפת תוך מספר ימים, וניתן להקל על התופעה על ידי שימוש בטיפות עיניים. כדי לשמור על העיניים עצומות במהלך השינה, ניתן להדביק את העפעף בפלסטר רפואי עד שהתופעה תחלוף.

  סיבוכים בניתוח הרמת עפעפיים

  במידה והקפדתם על כל הנחיות הרופא לפני הניתוח, לא אמורים להיות סיכונים משמעותיים. אולם תמיד ישנן כמה תופעות נדירות שעשויות לקרות. במידה והבחנתם באחת מהתופעות הבאות, חשוב לפנות למרםאה: תנועה לא תקינה או חוסר תחושה בעפעפיים, צניחת העפעף התחתון, יובש וגירויים שנמשכים לאורך זמן, פגיעה בראייה לאורך זמן, צלקות שאינן מחלימות ודימום מהעיניים.

  כמה עולה ניתוח הרמת עפעפיים?

  המחיר משתנה לפי פרמטרים שונים, כגון סוג הניתוח, השתתפות קופת החולים, הוותק והמומחיות של הרופא המנתח ועוד. טווח המחירים הממוצע של ניתוח להרמת עפעפיים ינוע בין 8,000  ל-20,000 ₪. ניתוח בעפעפיים העליונות הוא לרוב זול יותר בכ-3,000 ₪ בממוצע מאשר בעפעפיים התחתונות. במידה והניתוח ידרוש הרדמה או אשפוז, המחיר כמובן יעלה.

  לכמה זמן מחזיק ניתוח הרמת עפעפיים?

  ברוב המוחלט של המקרים, בעיקר כאשר מדובר בניתוח בעפעפיים העליונים, התוצאות נשמרות לכל החיים. עם זאת, בחלק מין המקרים לאחר עשר שנים יש צורך בניתוח חוזר.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   הרמת עפעפיים ללא ניתוח – יש דבר כזה?

   בהחלט כן! אנשי מקצוע מנוסים ובעלי הכשרה יוכלו להעריך בצורה מדויקת את הגורם לעפעפיים הנפולים. ייתכן מאוד שיהיו מקרים בהם הגורם למראה הנפול יהיה עקב שקעים או קמטים באזור הפנים – זוהי תופעה נפוצה ככל שמתבגרים, וקשורה להתדלדלות מצבורי הקולגן בעור וברקמות החיבור של הפנים.

   •  חומצה היאלורונית – על ידי הזרקה מתחת לגבה ניתן להרים את העפעפיים
   • בוטוקס – הזרקת בוטוקס תגרום לשרירים שאחראיים על הגבות להרפות ואז השרירים שאחראיים על הרמתם יפעלו בפעילות יתר.
   • פיליניג – ע״יי קילוף העור ניתן להרבים את הגבות

   תמונות לפני ואחרי של הרמת עפעפיים

   ניתוח עפעפיים תחתונות לפני לפני
   ניתוח עפעפיים תחתונות אחרי אחרי
   ניתוח עפעפיים תחתונות
   הזרקת בוטוקס לפני לפני
   הזרקת בוטוקס אחרי אחרי
   הזרקת בוטוקס להרמה של עפעפיים והורדת נגע מעל העפעף
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה