חיפוש
הלבנת שיניים

טיפולי הלבנת שיניים הפכו כבר מזמן לאחד מהטרנדים החמים ביותר בעולם הרפואה האסתטית. חיוך יפה ושיניים לבנות משדרים הצלחה, ואם בעבר הם היו נפוצים בעיקר בקרב סלבריטאים, הרי שהיום טיפולי הלבנת שיניים הם לגמרי ברי-השגה, וכולנו יכולים להשיג חיוך הוליוודי בוהק.

בין אם נלך על תכשירים להלבנת שיניים ביתית, או אם בחרנו להשקיע בטיפולים על ידי רופא מומחה, טווח האפשרויות הוא רחב מאוד. כדי לאפשר לך לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר להעדפות ולצרכים שלך, היועצת יצאה לחקור לעומק את עולם הלבנת השיניים, וחזרה עם כל המידע הדרוש כדי לבחור בטיפול האידיאלי.

הלבנת שיניים פרופיל טיפול:

סוג הליך
טיפול
סוג הרדמה
ללא הרדמה
אורך הטיפול
1-2 שעות
היכן מבוצע
מרפאה
סוג האשפוז
ללא אשפוז
דרגה ומשך כאב
ללא כאב
מגבלות לאחר ניתוח
להימנע ממאכלים ומשקאות שצובעים את השיניים
תדירות מעקב
תדירות מעקב לאחר שבוע
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
מיד
חזרה לפעילות ספורטיבית
מיד
טווח מחירים
הפעלת התמיכה בקורא מסך

מה זה הלבנת שיניים?

חיוך בוהק ובריא הוא כרטיס ביקור שקשה להגזים בחשיבותו. מעבר לרושם החיובי כלפי הסביבה, מחקרים מצאו שעצם החיוך מגביר את התחושה החיובית אצל האדם המחייך ומעלה את שמחת החיים שלו. אבל המוטיבציה לחייך יורדת משמעותית כאשר השיניים לא נראות יפה. שיניים צהובות, שבורות או עקומות עלולות לפגוע בביטחון העצמי ולגרום לאדם להימנע מלחייך או להסתיר את הפה. טיפול הלבנת שיניים יכול לשפר באופן דרמטי את מראה השיניים בהליך קצר ופשוט ולהחזיר את החיוך לפנים.

מה גורם לשיניים צהובות?

היגיינה ירודה – הרגלים לשמירה על היגיינת הפה צריכים להיות מיושמים כאורח חיים. צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי וביקורות אצל רופא השיניים והשיננית הם הכרח לשיניים בריאות. כאשר שגרה זו אינה נשמרת, עלול להיווצר מצב של שיניים צהובות או שיניים עם כתמים.
גנטיקה – גם צבע השיניים שלנו מושפע מההורים. מבנה שן בעל שכבה חיצונית דקיקה המאפשרת לדנטין להיראות תחתיה יוצר אפקט של שיניים צהובות. אם לבני משפחתכם יש מבנה כזה ושיניים צהובות – סיכוי גבוה שגם לכם יהיה.
גיל – עם ההתבגרות וההזדקנות שכבת האמייל בשן נשחקת והופכת דקיקה יותר והצבע הצהוב של הדנטין משתקף דרכה ומעניק לשיניים צבע צהוב.
אבנית – הצטברות של אבנית על השיניים גורמת לכתמים צהבהבים ומראה עכור ולא בריא.
עישון – טבק הוא גורם עיקרי המשפיע על צבע השיניים ושיניים צהובות מעישון הן תופעה נפוצה מאד. עישון או לעיסת טבק משאירים כתמים חיצוניים על השיניים וגורמים בהדרגה להצהבתן.
חומציות הקיבה – רמת חומציות תקינה בפה היא תנאי לשיניים בריאות וישנו קשר ישיר בין חומציות הקיבה והפה. כאשר רמת החומציות בקיבה עולה מעל 7 PH בשל מחלות שונות היא עלולה לגרום לשחיקה מוגברת של האמייל בשן ולשיניים צהובות.
תזונה ומשקאות – ישנם מאכלים ומשקאות המכילים פיגמנט שנדבק לשיניים ומשפיע על צבע השן ובצריכה קבועה גורמים לשיניים צהובות כגון דובדבנים, קפה, תה, קולה ויין.
טיפול תרופתי – ישנן תרופות שנטבעות במבנה האמייל ומכתימות אותו כמו האנטיביוטיקה דוקסיצילין או טטראציקלין או אנטי היסמינים. כאשר הן נצרכות בגיל צעיר של הילד או אפילו ע"י האם כאשר היא בהיריון, הן יכולות להשפיע על צבע השן של הילד כאשר ייוולד.
טיפול כימותרפי – טיפול כימי כנגד סרטן עלול לשנות את השיניים לצבע צהוב.
טראומה – חבלה בשן או מכה חזקה הפוגעות בשכבה הפנימית של השן עלולות לפרק את רקמת המוך שחודרת אל הדנטין ומכתימה אותו.
יישור שיניים – שיניים צהובות אחרי גשר הן מראה שכיח מאד. בתקופת של מיכשור אורתודונטי על השיניים חשוב להקפיד מאד על ניקיון השיניים ולמנוע הצטברות מזון וחיידקים בין הגשר או הריבועים על השיניים. יש לאמץ מברשת שיניים ייעודית ולבקש מהאורתודונט המלצה על חוט דנטאלי ייעודי לתקופה זו.

איך מלבינים שיניים?

השיטה הפופולרית ביותר להלבנת שיניים מתבצעת במרפאה, באמצעות הלבנת שיניים בלייזר. במסגרת הטיפול מניח הרופא על החניכיים סכר גומי ייחודי שימנע זליגה של חומר הטיפול ולאחר מכן מורח על גבי החניכיים שכבה אחידה של תמיסת פרוקסיד – תרכובת לחמצון השיניים. אור לייזר או LED שמכוון אל השיניים גורם לריאקציה כימית של הפרוקסיד, שמתחיל לתסוס על פני השטח של השן במשך מספר דקות. לבסוף, החומר נשאב מהשן והתהליך יחזור על עצמו במידת הצורך ועל פי שיקול הדעת של רופא השיניים.

על ידי חשיפת פרוקסיד המרוח על גבי השיניים לקרן לייזר המופקת במכשור ייחודי, ניתן ליצור אפקט הבהרה עוצמתי שיחזיק מעמד לאורך זמן. היתרון העיקרי של הלבנת שיניים בלייזר הוא שחומר ההלבנה חודר עד לשכבת שנהב השן ומאפשר תוצאות עמוקות וארוכות טווח. הלבנת שיניים בלייזר היא ללא ספק אחד מהטיפולים הפופולריים ביותר כיום, המציע תוצאות יעילות.

מחיר טיפול להלבנת שיניים במרפאה הוא 2,000-3,000 שקלים.

האם הלבנת שיניים מזיקה לשן?

על אף שהלייזר מציע תוצאות אפקטיביות מאוד שיחזיקו לאורך זמן, ההשפעות ארוכות הטווח של הטיפול עוד נחקרות, וייתכן שחשיפת השיניים לקרן לייזר עלולה לגרום נזק לרקמות החניכיים ומוך השן בהמשך החיים. עם זאת, כיום טכנולוגיות LED ולייזרים מדויקים ועדינים יותר, מציעים טיפולים בטוחים ומתונים שמפחיתים משמעותית את הסיכון.

ציפוי חרסינה להלבנת שיניים

האפקט הדרמטי ביותר לשיפור במראה השיניים וקבלת חיוך הוליוודי בוהק הוא באמצעות ציפויי חרסינה. במסגרת הטיפול מדביקים שכבות חרסינה דקיקות על השיניים בהתאמה אישית והשיניים עוברות חידוש דרמטי. ציפויי החרסינה יכולים להחזיק שנים רבות ותחזוקה נדרשת בשל תחלואה כלשהי בפה.

מחיר לציפויי חרסינה הינו 2,000-5,000 שקל לשן.

הלבנת שיניים ביתית

שיטה נוספת להלבנת שיניים היא באמצעות חומר המסופק ע"י המרפאה והטיפול מבוצע בבית. בתחילת ההליך רופא השיניים ימדוד את השיניים ויזמין בהתאם סדים אישיים המעוצבים ע"פ מבנה השיניים שלכם. את הסדים תצטרכו למלא בחומר פעיל שיינתן לכם ע"י הרופא, ולהניח על השיניים למשך שעתיים עד שלוש מדי יום במשך 6 ימים רצופים ולאחר מכן יום הפסקה. תהליך זה נמשך 8 שבועות כאשר בתקופה זו יש להימנע ממאכלים ומשקאות שצובעים את השיניים. בתום חודשיים אלה ניתן לראות שינוי משמעותי בגוון השיניים, שיכול להחזיק מספר שנים.

מחיר ערכת רפואית להלבנת שיניים הוא 1,000-2,000 שקלים.

ערכה ביתית להלבנת שיניים

במצב שבהן השיניים צהובות רק במעט ניתן לנסות להבהיר אותן בבית, כאשר ישנו מגוון גדול של תרופות סבתא נגד שיניים צהובות. צחצוח עם מלח, לימון וסודה לשתייה יכול לסייע מעט לצבע השן אבל אינו מומלץ לבריאות השיניים ולכן כדאי להימנע. ישנן ערכות הלבנה הנמכרות בפארמים השונים שיכולים להבהיר מעט את השיניים. ערכה להלבנה שיניים ביתית כוללת חומר מלבין ונורת לד שאיתה יש להאיר על השן, בדומה לטיפול המתבצע אצל רופא השיניים אבל עם אפקט פחות דרמטי. המחיר לערכה ביתית להלבנת שיניים נע סביב 600 שקלים.

בנוסף הרשת מוצפת במידע וטיפים על פחם להלבנת שיניים, כאשר מדובר בעיקר בפחם פעיל שעבר תהליך המאפשר לו למשוך אליו את הרעלנית שעל גבי השן ולספוג אותם. אם כי חשוב לציין כי יעילותו של טיפול בפחם פעיל להבהרת השיניים עדיין לא הוכחה מחקרית.

טיפ היועצת

על אף הזמינות הגבוהה לתכשירים להלבנת שיניים, מדובר בהליך שמוטב לעשות אותו תחת פיקוח רפואי. שימוש לא נכון עלול לגרום לנזקים לשכבת האמייל, לרגישות יתר ולהחלשת השיניים. שיניים צהובות אצל ילדים הן תופעה שכיחה מאד אבל חשוב לזכור שטיפול ההלבנה בתכשירים אסורים לשימוש מתחת לגיל 16. לסיכום – עדיף לבצע הלבנת שיניים בסיוע רופא שיניים לתוצאות מיטיביות לאורך זמן.

מהן תופעות הלוואי לאחר הלבנת שיניים?

לאחר טיפול בהלבנה עלולה להיגרם רגישות יתר בשיניים בעיקר לקור ותחושת צריבה בחניכיים בשל מגע עם חומר פעיל. תופעות אלה חולפות מאליהן ובכל מקרה של תופעה חריגה יש לפנות לרופא השיניים.

איך שומרים על תוצאות לאחר הלבנת השיניים?

כיוון שהשיניים הופכות רגישות יותר להצהבה בגלל מי החמצן, שמירה על היגיינת פה נכונה חשובה כפליים לאחר הלבנת שיניים:

שטיפת הפה – אמצו לכם הרגל קבוע של שטיפת הפה, בעיקר לאחר צריכת מאכלים ומשקאות הידועים כמשפיעים על צבע השיניים.
קשית – מכורים לקולה? זה כבר לא טוב אבל לפחות נסו לשתות אותה באמצעות קש.
משחת שיניים – הקפידו להשתמש במשחת שיניים מתאימה בהמלצת רופא ולא משחות שיניים השוחקות את השיניים וגורמות להן להצהיב.
ריכוז ארוחות – ככל שהשיניים מגיעות במגע עם אוכל חומצי כך הן עלולות להישחק ולהצהיב. עדיף לרכז את הארוחות ל-3 ביום ולהקטין חשיפה של השיניים למאכלים.
היגיינת הפה – שמרו על שגרה הכוללת צחצוח השיניים לפחות פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטאלי וביקורים קבועים אצל רופא השיניים והשיננית.

טיפ יועצת

במצבים שבהם ישנם כתמי צבע על השיניים כתוצאה מפיגמנטים חיצוניים, לעתים קרובות ניקוי שיניים אינטנסיבי אצל השיננית יכול להביא לשיפור משמעותי. תתפלאו לגלות עד כמה תחזוקה שוטפת אצל שיננית יכולה לשפר את צבע השיניים והמראה שלהן.

 

שאלות ותשובות

כמה עולה הלבנת שיניים?

מחיר הלבנת שיניים נע בין 500 שקלים לערכה ביתית, דרך 2,000 שקלים לטיפול הלבנת שיניים בלייזר ועד 2,500 שקלים לכל שן בציפוי חרסינה.

כמה זמן נמשך טיפול הלבנת שיניים?

טיפול הלבנת שיניים במרפאה מתבצע במפגש אחד ונמשך כשעה וחצי. הליך הלבנת שיניים ביתית נמשך כחודשיים.

האם הלבנת שיניים בלייזר כואב?

כיום קיים מכשור עדין ומדויק שמאפשר טיפול באי נוחות מינימלית. לרגישים במיוחד ניתן להיעזר במשחת אלחוש.

האם משחת שיניים מלבינה היא יעילה?

ברוב המקרים הלבנת שיניים טבעית עם סודה לשתיה או שימוש במשחת שיניים מלבינה תספק תוצאות קלות ושטחיות בלבד. הלבנת שיניים מומלצת מתבצעת באמצעות חומרים מורשים ואיכותיים ובפיקוח רופא שיניים.

כמה זמן מחזיקה הלבנת שיניים?

טיפולי הלבנת שיניים יכולים להחזיק שנים רבות, בתנאי שנשמרת היגיינת פה טובה.

מתי כדאי להימנע מטיפולי הלבנת שיניים?

בעלי שיניים רגישות, ילדים מתחת לגיל 16, נשים בהיריון, או הסובלים משחיקה וסדקים בשיניים חייבים להיוועץ ברופא שיניים לפני ביצוע הטיפול, ובאופן כללי מומלץ להם להימנע ממנו.

 

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש מומחים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה