חיפוש
הסרת קעקועים בלייזר

האם ניתן להסיר כל קעקוע בשיטה?

על פניו, ניתן להסיר כל סוג קעקוע מהגוף, כולל טיפולי מיקרו-פיגמנטציה כמו שחזור גבות, טשטוש צלקות או הדמיית שיער. עם זאת, ישנם פיגמנטים מסוימים המשמשים לקעקועים שעלולים להגיב בצורה לא טובה לקרן הלייזר ובמקרה כזה, לא ניתן יהיה להסיר את הקעקוע. במקרים אחרים, גם הגוף עשוי להגיב רע לקרן הלייזר. עם זאת, בכ-95% מהמקרים, לא תהיה כל בעיה להסיר את הקעקוע.

כדי להבטיח מעבר לכל ספק את יעילות הטיפול, חשוב לעבור בדיקת התאמה במכון שנבחר לפני תחילת הטיפול. במפגש ההיכרות נוכל כבר לדעת האם הסרת הקעקוע תהיה יעילה ולקבל החלטה מושכלת.

ברוב המקרים (95%) ניתן להעלים את הקעקוע. אולם לעתים נדירות, בכ-5 אחוזים מהמקרים, אין הדבר מתאפשר, למשל כאשר הפיגמנט של הצבע ששימש לקעקוע אינו מגיב בצורה טובה לבדיקת ההתאמה.

טיפ היועצת

לעתים, ייתכן שלא נרצה להסיר את כל הקעקוע, אלא רק לבצע בו תיקונים ועריכות. גם האפשרות הזו קיימת. ניתן לטשטש את הקעקוע או להסיר חלקים ממנו כדי להכין את העור לקראת קעקוע שיכסה את הישן.

אילו טכניקות קיימות להסרת הקעקועים?

לרוב, נדרשת סדרה של טיפולים כדי להגיע לתוצאות יעילות. בכל המקרים, תהליך הטיפול הוא די זהה: חשיפת העור לקרן לייזר מרוכזת גורמת לפירוק הפיגמנט ולטשטוש הקעקוע עד להעלמתו. כמות ואינטנסיביות הטיפולים תלויה במספר גורמים עיקריים:

  • גיל – ככל שאנו מתבגרים, כך הפיגמנט עשוי להיקלט בצורה עמוקה יותר בתאי העור ופירוקו עשוי להיות איטי יותר. לכן, ייתכן שנזדקק ליותר טיפולים ולהמתין זמן רב יותר ביניהם.
  • גוון וצפיפות הפיגמנט – צבעים שונים מורכבים מחומרים שונים ולכן גם מגיבים באופן שונה ללייזר. ככלל, ברוב המקרים הפיגמנטים הכהים מתפרקים יותר בקלות. מטבע הדברים, קווים יימחקו מהר יותר ממשטחי צבע נרחבים.
  • אזור הקעקוע בגוף – ככל שהאזור בגוף נמצא בסביבת יותר כלי דם, כך הפיגמנט מתפרק מהר יותר ומתפנה מהגוף. קעקועים באזור הבטן, הכתפיים והזרועות יוסרו ברוב המקרים הכי מהר.
  • הציוד העומד לרשות הקליניקה – מומלץ לוודא שהקליניקה בה נבחר משתמשת במכשור לייזר בעל יכולת ייצור ארבעה אורכי גל לפחות. טווח תדרים רחב יותר יאפשר להסיר גוונים רבים יותר ויסיר את הפיגמנט ביתר יעילות. בנוסף, ייתכן שעבור עור כהה נזדקק ללייזר מתאים שימנע את צריבת העור.

מה נדרש לעשות לקראת הטיפול

לפני שנתחיל בסדרת הטיפולים, נגיע אל המטפל למפגש ראשוני. המטפל יתשאל אותך אודות ההיסטוריה הרפואית שלך כולל אורח חיים, נטילת תרופות וניתוחים שעבר בעבר ויבחן את הקעקוע. לרוב, ירצה המטפל לדעת באיזו שנה בוצע הקעקוע ועל ידי מי. ככל שלא תימצא כל מניעה לעבור את הטיפול, תיקבע בדיקת התאמה.

טיפ היועצת

כחלק מסקר השוק שלך, חשוב לברר שהקליניקה שהגעת אליה מבצעת את הטיפול בליווי ופיקוח של איש רפואה מוסמך לצד מומחה טיפול הלייזר. על אף שהמכשור כיום מתקדם מאי פעם ואנשי המקצוע עוברים הכשרה מקיפה, מדובר בסופו של דבר בצריבת העור בקרן לייזר וישנם משתנים רפואיים רבים שיש לבחון לקראת הטיפול. לכן, ללא נוכחות רופא פשוט אסור לבצע שם את הטיפול.

בדיקת ההתאמה

לאחר מפגש ההיכרות, תבוצע בדיקת התאמה על מנת לבחון שניתן יהיה להסיר את הקעקוע וכי גופך מגיב לקרן הלייזר באופן תקין. הבדיקה נעשית על ידי סדרת הקרנות על אזור מצומצם של הקעקוע. על פי התגובה באזור, ניתן יהיה לקבוע את התאמתך לטיפול.

תוצאות בדיקת ההתאמה יאפשרו למטפל להעריך כמה טיפולים יידרשו בקרוב וניתן יהיה לקבוע את מועד הטיפול הראשון.

לאורך כל תקופת הטיפול, אין לבצע הסרת שיער בשעווה או בלייזר.

תהליך הטיפול

משך הטיפול עצמו לרוב לא עולה על מספר דקות ולפעמים גם נמשך רק כעשרים שניות. קרן הלייזר הממוקדת חודרת אל שכבת האפידרמיס ומפרקת את חלקיקי הפיגמנט. החלקיקים שפורקו מפונים עם הזמן על ידי מערכת הדם והחיסון הפולטות אותם מהגוף באופן טבעי. לרוב, תהליך פינוי הפיגמנט הטבעי נמשך כחודשיים עד שלושה ולכן, יש להמתין את כל משך התקופה כדי לקבוע אם נדרשים טיפולים נוספים. לאחר תקופת ההמתנה, מעריכים את התוצאה ומבצעים טיפולים נוספים במידת הצורך.

תקופת ההחלמה

למעשה, כמעט ולא קיימת תקופת החלמה. לאחר הטיפול, העור יהיה מגורה ואדמומי וניתן למרוח עליו מעט משחה נגד גירויים או קרם לחות. לרוב, התופעות יחלפו תוך מספר ימים.

טיפ היועצת

מאחר ותהליך פינוי הפיגמנט הוא טבעי, חשוב שנעזור למנגנוני ניקוי הרעלים שלנו לעבוד באופן אופטימלי. שתייה מרובה, הקפדה על תזונה עשירה בוויטמינים ומינרלים והימנעות מעישון יכולה לסייע מאוד לתהליך פינוי הפיגמנט מהגוף.

האם ישנן תופעות לוואי או סיכונים?

מעבד לאדמומיות, גירויים וכאב קל בימים הראשונים, לא אמורות להיות כל תופעות לוואי.

במקרים נדירים, עשויות להופיע צלקות, קלואידים או כתמי היפו-פיגמנטציה על העור ובמקרה כזה יש לפנות לרופא עור מומחה באופן מידי. מקרים אלו נדירים ולרוב אינם מתרחשים כלל במכונים מוסמכים המופעלים על ידי אנשי מקצוע אמינים.

עד כמה התוצאות יעילות?

לאחר שנסיים את סדרת הטיפולים ונניח לגוף לפנות את כל הפיגמנטים מגופינו, העור יחזור להיות חלק ונקי מקעקועים. ברוב המכריע של המקרים, הטיפול יעיל ומאפשר הסרה מלאה של הקעקוע.

כמה עולה הסרת קעקועים בלייזר?

מבחינת עלויות, אין ספק שהסרת קעקועים בלייזר זולה בהרבה מניתוח פלסטי וברוב המקרים, מחירה יהווה רק עשירית מזה של ניתוח פלסטי. טווח המחירים מושפע ממספר המפגשים שיידרשו על מנת להסירו ומשטח הקעקוע על פני הגוף. כלומר, על קעקוע קטן בצפיפות נמוכה נשלם את המחיר הזול ביותר ואילו על קעקוע גדול במיוחד המורכב ממשטחי צבע במספר גוונים שנמצא עם גופנו שנים רבות ייגבו מאיתנו העלויות הגבוהות ביותר.

באופן גורף טווח העלויות על הסרת קעקועים בלייזר יהיה סביב הסכומים הבאים:

  • עבור קעקוע קטן – כמו אות סינית, פרפר או צמיד קטן, נשלם לרוב בין 200-400 ₪ לכל טיפול.
  • עבור קעקוע בינוני – כמו דמות קטנה המכסה את הכתף או את החלק העליון של הזרוע, נשלם עד 800 ₪ לטיפול.
  • עבור קעקוע גדול – משרוולים ועד לחצי גב, נשלם עד 1,500 ₪ וייתכן שכשמדובר בשטחים נרחבים יותר, המחיר יעלה.

מספר הטיפולים יכול לנוע בין 3 ועד 15 בהתאם לכלל המאפיינים שמנינו. משמעות הדבר היא שטווח המחירים מתחיל בסכום צנוע של 600 ₪ עבור קעקוע קטן וכהה ולזנק עד כ-22,000 ₪ עבור קעקוע ענק וצבעוני.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה
פנייתך נשלחה בהצלחה