חיפוש
צלוליט

צלוליט או צלוליטיס?

ראשית הפתעה! צלוליטיס הוא לא מה שחשבתם. צלוליטיס זוהי דלקת חיידקית של העור המתבטאת באדמומיות, נפיחות, כאב ותחושת חום מקומי. הטיפול הינו בדרך כלל אנטיביוטיקה נגד צלוליטיס. לעומת זאת צלוליט הוא שמה של התופעה המתארת הצטברות תאי שומן תת עוריים וכתוצאה מכך מראה גלי ורופס של העור. בניגוד לצלוליטיס המחייב טיפול אקוטי – הצלוליט הוא אינו בעיה רפואית. הצלוליט בעיה אסתטית והטיפול בו נועד לשפר את המראה, בעיקר אצל נשים. הצלוליט נפוץ בכ90 אחוז מהנשים ברחבי העולם.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  מהו צלוליט?

  הצלוליט היא תופעה של הצטברות תאים שומנים ברקמות שנמצאות מתחת לעור. עקב כך נוצר מראה גלי, נקבובי, ורופס של העור. הצלוליט שכיח בעיקר באזור היריכיים והישבן, אך יכול להופיע באזורים נוספים כמו המותניים והבטן. יש לציין שלצלוליט יש מרכיב גנטי, ולפי הערכות הצלוליט מופיע בעוצמות שונות אצל כ-90% מהנשים. לעיתים צלוליט מופיע גם אצל גברים.

  למה יש לי צלוליט?

  הצלוליט מופיע כאשר הגוף מתקשה לפרק את תאי השומן, דבר היכול לנבוע ממספר סיבות:

  • גנטיקה: צלוליט, כמו דברים נוספים בגוף שלנו, מושפע על ידי הגנים.
   יש כאלו ברי מזל שאינם נוטים לפתח את הצלוליט ויש כאלו אשר הגנים שלהם והצלוליט חברים טובים וזהו דבר בלתי נפרד מחייהם.
  • עלייה במשקל: עלייה במשקל מביאה עימה חוסר איזון ביחס קלורי המוביל להיווצרות תאי שומן מוגברת מהפירוק שלהם, דבר המביא את הצלוליט במידה רבה.
  • שינויים הורמונליים: שינויים שכאלה, כל אחד מסיבתו, נוטים להפריע לפירוק תאי השומן, היוצרים עוד צלוליט.
   בין השינויים ההורמונליים המרכזיים ניתן למנות את גיל ההתבגרות, ההיריון והלידה.
  • שינויים בזרימת הדם: פירוק תאי השומן נעשה באופן יעיל כמו זרימת הדם לאזור בו התאים מצטברים. במידה ויש האטה באזורים מסוימים, הדבר עלול לעודד הופעת צלוליט. לעיתים אף ניתן לזהות זאת לפני שנוצר הצלוליט ולהקדים תרופה למכה.
  • עישון: מעשנים? עישון גורם להאטת מחזור הדם המגדילה את הסיכוי לזכות בצלוליט. בנוסף, עישון קבוע משבש את היווצרות הקולגן ומחליש את העור כך שהשומן גלוי וחשוף יותר. במידה ואתם לא מעשנים אך ישובים במשך שעות ארוכות, סביר להניח שמחזור זרימת הדם פגוע ואתם יכולים להקל אין סוף על ידי פעילות קלה במשרד כמו עמידה, מתיחות ועוד.
  • תזונה: לתזונה שלכם ולסדר אורח החיים שלכם, יש השפעה עצומה על איך אתם נראים ובייחוד על הופעת השומן התת עורי. תאכלו מסודר ונכון, עם תפריט המיועד לכם וחיו אורח חיים המשלב פעילות ספורטיבית מאוזנת.

  טיפ היועצת

  צלוליט – בעיה אסתטית לא בריאותית הצלוליט יכול להצטמצם באמצעות אורח חיים בריא אך אינו מעיד על בריאות לקויה או בעיה רפואית כאשר הוא מופיע. צלוליט נחשב לתופעה נורמטיבית לחלוטין ולא אחת הדורשת טיפול מיידי. הרצון לטפל בצלוליט נובע מהחברה התופסת אותו כפגם אסתטי, אך זו הזדמנות לזכור שאנו כבני אדם מלאים פגמים אסתטיים ולא את כולם אפשר לתקן. עלינו להיות אחראים לגופינו הבריאות הפיזית והנפשית שלנו כאחד, יש לזכור שטיפול אסתטי מוצלח מגיע ממקום של ביטחון עצמי ושל החלטה עצמאית ואותנטית.

  נתחיל מסקירה של הדברים שניתן לבצע לבד, נקרא להם השיטות הטבעיות

  • התעמלות –  התעמלות ממריצה את זרימת הדם לאזורים בעייתיים ולעיתים יכולה להועיל יותר מכל טיפול ממוקד. הגדלת מסת שריר בהדרגה יכולה גם כן להפחית את המראה של הצלוליט. אימוני כוח הם למעשה הדרך המהירה ביותר להגדלת מסת השריר בגוף. כמו כן חשוב לבצע תרגילים המתמקדים באזור שבו יש צלוליט.
  • תזונה – תזונה לקויה עלולה להחמיר את הצלוליט. כמו כן, גם אוכל מעובד. לכן, מומלץ לשלב בתזונה מזונות לא מעובדים כמו ירקות, פירות ודגנים מלאים. שתו מים והרבה – שתייה של מים רבים יבטלו החזקת מים ואגירת רעלים בתוך הגוף.
  • אלכוהול ועישון – הימנעו מאלכוהול וסיגריות ככל הניתן. אלכוהול הוא רע מאוד בעבור הצלוליטיס שלכם. זאת כיוון שהוא גורם להתייבשות, והאטה בתפקוד הסדיר של איברים שונים.

  טיפ היועצת

  הצלוליט מופיע בהתאם לתנאי הגוף בהתחשב במאזן הקלורי ואופן זרימת הדם – על מנת למנוע הופעתו יש צורך בהתמדה בטיפולים.טיפול חד פעמי, כמו אימון ספורטיבי חד פעמי לא יביא לתוצאות דרסטיות. הטיפול בצלוליט הוא עיקש ודורש סובלנות וזמן עד הגעה לתוצאה הרצויה.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   טיפולים נפוצים בצלוליט

   עיסוי לימפטי

   אחד האמצעים הוותיקים לטיפול בצלוליט הוא עיסוי לימפטי עמוק. זהו לא המסאג’ המוכר והנעים אלא עיסוי ידני חזק וממוקד באזורים בהם יש המון צלוליט, מטרתו של העיסוי הוא לשפר את זרימת הדם. חצי שעה אינטנסיבית של שיפור זרימת הדם לאזור במטרה להפחית את הצלוליט. את העיסוי ניצן לבצע לבד. עם זאת מומלץ לקבל עזרה מאיש מקצוע ולחזור על כך פעם בשבוע או שבועיים עד לפתרון הבעיה.

   מחיר עיסוי לימפטי

   עלות העיסוי נעה בין 200 ש”ח ל400 ש”ח תלוי בותק וניסיון המעסה, התוצאה דורשת תחזוק אחרת תעלם.

   מכשירי ואקום (מכשירי לישה)

   אני יודעת שזה נשמע לא כיף, אבל זה לא כזה נורא. העיקרון העומד בבסיס הטיפול בצלוליט באמצעות ואקום דומה לכוסות רוח. אולם הפעם הטיפול מתבצע על ידי מכונה (הסוג הנפוץ ביותר הוא LPG). בטיפול הזה תלבשי חליפת ניילון שמטרתה להגן על גופך משטפי דם וסימנים אחרים. זאת במשך 35 דקות, המכונה לשהאת עורך ומעודדת התחדשות של רקמות העור ומסלקת רעלים מהעור. השמועה אומרת שזה לא כואב ולעיתים אף יכול להיות נעים.
   יש לחזור על הטיפול בלישה פעמיים בשבוע למשך כשמונה עד עשרה שבועות, ולאחר מכן לעבור טיפול שבועי לשימור התוצאות. מדי פעם יש לחזור על הסדרה כולה לרענון האפקט.
   זהו טיפול שישאיר מעט שטפי דם ואדמומיות בעור לזמן קצר וכאבים קלים לאחר הטיפול, היעילות היא גבוהה למדי במידה ואכן מתחזקים את הטיפול השוטף.

   מחיר טיפול במכשירי ואקום

   מחיר הטיפול נע בין 250 ש”ח ל 500 ש”ח לטיפול בודד  ובד”כ תוצע חבילת טיפולים ב 2500 ש”ח.

   טיפול באולטרסאונד טיפול בלייזר או טיפול בגלי רדיו

   זהו מכשיר משולב למיצוק העור והצרת היקפים המבוסס על גלי רדיו חיצוניים. מיצוק הגוף מתבצע באופן בלתי פולשני כלל. גלי הרדיו פוגעים בשומן הקרוב ביותר לעור וגורמים לו להתפרק. לאחר מכן פוגעים בסיבי הקולגן וגורמים לכיווץ של העור.
   הטיפול מעודד את מערכות הצמיחה הטבעיות של הגוף. זאת בכדי ליצור שיפור של הצלוליט ורפיון העור בצורה אפקטיבית. במכשור זה קיים פטנט המגרה את סיבי הקולגן והאלסטין הקיימים וכך גורם להתעוררות הפיברובלסטים לייצור מוגבר של קולגן. פעולה זו מעניקה מראה עור מוצק ואלסטי יותר. הפעולה פשוטה ולוקחת כ-45 דקות, ומרבית המכונים ממליצים לחזור עליו לפחות 10 – 20 פעמים עד לקבלת תוצאות אופטימליות (ניתן לעבור טיפול או שניים בשבוע). אחרי סדרת הטיפולים הראשונה צריך לחזור למכון לטיפולים משמרים.
   גם כאן, זהו טיפול שישאיר מעט שטפי דם ואדמומיות בעור לזמן קצר וכאבים קלים לאחר הטיפול, היעילות היא גבוהה למדי במידה ואכן מתחזקים את הטיפול השוטף

   מחיר טיפול באולטרסאונד טיפול בלייזר או טיפול בגלי רדיו

   בין 2,500 ל-3,000 שקל לסדרת טיפולים של כ 15 טיפולים.

   המסת שומן

   בטיפולים אלו, הנקראים גם טיפולי המסת שומן, מתבצע טיפול באמזעות זריקה אל אזורי הצלוליט הממוקדים המכילה תערובת חומרים מיוחדת (לאחר הרדמה מקומית), וזו מפרקת את תאי השומן. הלכלוך והשומן שהיו אצורים בתא יוצאים החוצה, אל מערכת הדם, ומפונים מאוחר יותר מהגוף באמצעות מערכת הלימפה.
   בטיפולי מיזותרפיה, המתבצעים בטכניקה זהה, נעשה שימוש בחומרים (טבעיים ברובם) המיועדים לחידוש תאי העור, ולכן הוא יעיל גם בטיפול בצלוליט. הטיפול אורך פחות מחצי שעה, ניתן לחזור לתפקוד תקין מיד אחריו. יש לחזור על הטיפול כמה פעמים (בדרך כלל בין 5 ל-6), ובין טיפול לטיפול כדאי להמתין שבועיים.
   קשה לבדוק את יעילות הטיפול מכיוון שהשיטה חדשנית, אך התוצאות עד כה חיוביות.

   מחיר טיפול בהמסת שומן

   5,000 שקל עבור 5 עד 6 טיפולים.

   רופאים מומלצים לצלוליט

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ לצלוליט ד
   ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הנחושת 3, תל אביב
   1 לפרטים
   רופא מומלץ לצלוליט you-est clinic
   טיפולים אסתטיים
   יהודה המכבי 15 , הרצליה
   2 לפרטים
   רופא מומלץ לצלוליט ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הברזל 11, תל אביב
   3 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה