חיפוש
טיפול בצלוליט

כ90 אחוז מהנשים ברחבי העולם סובלות מבעיה משותפת הנקראת צלוליט. 

צלוליט או בשמה המורחב, רקמות חיבור דבוקות לשכבות עמוקות בשריר וחודרות דרך השומן אל העור. למעשה צלוליט הוא השם שניתן לגושים ובליטות המופיעים על העור, בדרך כלל באזורי הירכיים והמותניים, אזור הישבן, אזור הבטן, הרגליים והחלקים בזרועות. צלוליט לא פוסח על עור שמן ורזה כאחד, הוא מטריד ומשרה חסור ביטחון עוצמתי במיוחד בכל הנוגע למערכת היחסים עם הגוף שלנו. הטיפול בו הוא רחב ומשתנה, כל אחת והטיפול המיועד לה.

הסיבות להופעת צלוליט

הצלוליט מופיע כאשר הגוף מתקשה לפרק את תאי השומן, דבר היכול לנבוע ממספר סיבות:

 • גנטיקה: צלוליט, כמו דברים נוספים בגוף שלנו, מושפע על ידי הגנים.
  יש כאלו ברי מזל שאינם נוטים לפתח את הצלוליט ויש כאלו אשר הגנים שלהם והצלוליט חברים טובים וזהו דבר בלתי נפרד מחייהם.
 • עלייה במשקל: עלייה במשקל מביאה עימה חוסר איזון ביחס קלורי המוביל להיווצרות תאי שומן מוגברת מהפירוק שלהם, דבר המביא את הצלוליט במידה רבה.
 • שינויים הורמונליים: שינויים שכאלה, כל אחד מסיבתו, נוטים להפריע לפירוק תאי השומן, היוצרים עוד צלוליט.
  בין השינויים ההורמונליים המרכזיים ניתן למנות את גיל ההתבגרות, ההיריון והלידה.
 • שינויים בזרימת הדם: פירוק תאי השומן נעשה באופן יעיל כמו זרימת הדם לאזור בו התאים מצטברים. במידה ויש האטה באזורים מסוימים, הדבר עלול לעודד הופעת צלוליט. לעיתים אף ניתן לזהות זאת לפני שנוצר הצלוליט ולהקדים תרופה למכה.
 • עישון: מעשנים? עישון גורם להאטת מחזור הדם המגדילה את הסיכוי לזכות בצלוליט. בנוסף, עישון קבוע משבש את היווצרות הקולגן ומחליש את העור כך שהשומן גלוי וחשוף יותר. במידה ואתם לא מעשנים אך ישובים במשך שעות ארוכות, סביר להניח שמחזור זרימת הדם פגוע ואתם יכולים להקל אין סוף על ידי פעילות קלה במשרד כמו עמידה, מתיחות ועוד. 
 • תזונה: לתזונה שלכם ולסדר אורח החיים שלכם, יש השפעה עצומה על איך אתם נראים ובייחוד על הופעת השומן התת עורי. תאכלו מסודר ונכון, עם תפריט המיועד לכם וחיו אורח חיים המשלב פעילות ספורטיבית מאוזנת.

כל השיטות לטיפול בצלוליט

נתחיל מסקירה של הדברים שניתן לבצע לבד, נקרא להן השיטות הטבעיות: 

 • התעמלות – זה לא חדש שנתייחס לגוף שלנו בצורה הנכונה לנו, כך הוא יתייחס ויראה אלינו בחזרה, התעמלות ממריצה את זרימת הדם לאזורים בעייתיים ולעיתים יכולה להועיל יותר מכל טיפול ממוקד. בייחוד כאשר מדובר בהגדלת מסת שריר בהדרגה יכולים להפחית את המראה של צלוליטיס. אימוני כוח הם למעשה הדרך המהירה ביותר להגדלת מסת השריר בגוף, כמו כן חשוב לבצע תרגילים המתמקדים באזור שיש בו צלוליטיס.
 • תזונה – תזונה לקויה עלולה להחמיר את הצלוליטיס. כמו כן, גם אוכל מעובד – מומלץ לשלב בתזונה מזונות לא מעובדים כמו ירקות, פירות ודגנים מלאים. שתו מים והרבה – שתייה של מים רבים יבטלו החזקת מים ואגירת רעלים בתוך הגוף.  לא רק ששינוי הדיאטה שלכם עשוי לעזור להיפטר מצלוליטיס, הוא אף יכול גם להילחם בדלקות ולהפחית שומן בבטן.
 • אלכוהול ועישון – הימנעו מאלכוהול וסיגריות ככל הניתן, אלכוהול הוא רע מאוד בעבור הצלוליטיס שלכם, כיוון והוא גורם להתייבשות, גורם להאטה בתפקוד הסדיר של איברים שונים. נסו להימנע משימוש באלכוהול או סיגריות, אם זה בלתי אפשרי, בחרו להשתמש בהם במתינות.

טיפ היועצת

אצות ידועות כבר שנים רבות בעלות תכונות מרפא וסוגלות רבות… אחת מהן היא היכולות לסיוע בקילוף העור. טיפול באצות יוכל לסייע לקילוף העור (פילינג) באזור המבוקש ויוביל להסרת תאי עור מתאים.בנוסף לכך, באצות קיימים חומרים אשר מגבירים את קצב חילוף החומרים בגוף ועוזרים לנקות אותו מרעלים ובכך מפחיתים צלוליט.

אז זה הרגע לקנות אות, להתחיל לשלב אותן בתזונה ככל האפשר ואפשר גם לקנות אבקת אצות להכנת מסכות לגוף ולפנים.

פגישת ייעוץ

תחילה, לפני התחלת הטיפול, כל טיפול – אנו ממליצים תמיד על קיום פגישת ייעוץ.
ולפני קיום פגישת ייעוץ, כמו בכל טיפול, גם כאן מומלץ להיבדק על ידי הרופא המטפל – לפני שמתחילים כדי לוודא שאיכות העור שלכם והמצב הבריאותי אכן מתאים להליך זה.
הפגישה נועדה לבחון התאמה לטיפול, למדוד את אזור היקף הטיפול והמשקל על מנת לאמוד התוצאה בצורה נכונה ומדויקת.
כמו כן,חשוב לוודא את המצב הרפואי של המועמד\ת לטיפול על מנת להגיע לתוצאה מקסימלית.

טיפ היועצת

הצלוליט מופיע בהתאם לתנאי הגוף בהתחשב במאזן הקלורי ואופן זרימת הדם – על מנת למנוע הופעתו של הצלוליט יש צורך בהתמדה בטיפולים.
טיפול חד פעמי, כמו אימון ספורטיבי חד פעמי לא יביא לתוצאות דרסטיות.
הטיפול בצלוליט הוא עיקש ודורש סובלנות וזמן עד הגעה לתוצאה הרצויה.

צלוליט – בעיה אסתטית לא בריאותית

הצלוליט יכול להמנע באמצעות אורח חיים בריא אך אינו מקנה על בריאות לקויה או בעיה רפואית כאשר הוא מופיע.

צלוליטיס נחשב לתופעה נורמטיבית לחלוטין ולא אחת הדורשת טיפול מיידי. 

הרצון לטפל בצלוליט נובע מהחברה התופסת אותו כפגם אסתטי, אך זו הזדמנות לזכור שאנו כבני אדם מלאים פגמים אסתטיים ולא את כולם אפשר לתקן. עלינו להיות אחראים לגופינו הבריאות הפיזית והנפשית שלנו כאחד, יש לזכור שטיפול אסתטי מוצלח מגיע ממקום של ביטחון עצמי ושל החלטה עצמאית ואותנטית.

מה המחיר לטיפול בצלוליט?

 • עיסוי לימפטי – אחד האמצעים הוותיקים לטיפול בצלוליט הוא עיסוי לימפטי עמוק. לא מדובר על המסאג' המוכר והנעים אלא עיסוי ידני חזק וממוקד באזורים בהם יש המון צלוליט, מטרתו של העיסוי הוא לשפר את זרימת הדם. חצי שעה אינטנסיבית של שיפור זרימת הדם לאזור במטרה להפחית את הצלוליט. את העיסוי ניצן לבצע לבד אך מומלץ לקבל עזרה מאיש מקצוע ולחזור על כך פעם בשבוע או שבועיים עד לפתרון הבעיה ולהמשיך בטיפול חיזוק מדי תקופה. 

עלות העיסוי נעה בין 200 ש"ח ל400 ש"ח תלוי בותק וניסיון המעסה, התוצאה דורשת תחזוק אחרת תעלם. 

 • מכשירי ואקום (מכשירי לישה) – אני יודעת שזה נשמע לא כיף, אבל זה לא כזה נורא. העיקרון העומד בבסיס הטיפול בצלוליט באמצעות ואקום דומה לכוסות רוח, אולם הפעם הטיפול מתבצע על ידי מכונה (הסוג הנפוץ ביותר הוא LPG). בטיפול הזה תלבשי חליפת ניילון שמטרתה להגן על גופך משטפי דם וסימנים אחרים ובמשך 35 דקות, המכונה לשהאת עורך ומעודדת התחדשות של רקמות העור ומסלקת רעלים מהעור.  השמועה אומרת שזה לא כואב ולעיתים אף יכול להיות נעים.
  יש לחזור על הטיפול בלישה פעמיים בשבוע למשך כשמונה עד עשרה שבועות, ולאחר מכן לעבור טיפול שבועי לשימור התוצאות. מדי פעם יש לחזור על הסדרה כולה לרענון האפקט.
  מדובר על טיפול שישאיר מעט שטפי דם ואדמומיות בעור לזמן קצר וכאבים קלים לאחר הטיפול, היעילות היא גבוהה למדי במידה ואכן מתחזקים את הטיפול השוטף.
  מחיר הטיפול נע בין 250 ש"ח ל 500 ש"ח לטיפול בודד  ובד"כ תוצע חבילת טיפולים ב 2500 ש"ח.
 • אולטרסאונד / לייזר / גלי רדיו –  מדובר על מכשיר משולב למיצוק העור והצרת היקפים המבוסס על גלי רדיו חיצוניים. מיצוק הגוף מתבצע באופן בלתי פולשני כלל: גלי הרדיו פוגעים בשומן הקרוב ביותר לעור וגורמים לו להתפרק, פוגעים בסיבי הקולגן וגורמים לכיווץ של העור.
  הטיפול מעודד את מערכות הצמיחה הטבעיות של הגוף בכדי ליצור שיפור של הצלוליט ורפיון העור בצורה אפקטיבית. במכשור זה קיים פטנט המגרה את סיבי הקולגן והאלסטין הקיימים וכך גורם להתעוררות הפיברובלסטים לייצור מוגבר של קולגן. פעולה זו מעניקה מראה עור מוצק ואלסטי יותר. הפעולה פשוטה ולוקחת כ-45 דקות, ומרבית המכונים ממליצים לחזור עליו לפחות 10 – 20 פעמים עד לקבלת תוצאות אופטימליות (ניתן לעבור טיפול או שניים בשבוע). אחרי סדרת הטיפולים הראשונה צריך לחזור למכון לטיפולים משמרים.
  גם כאן, מדובר על טיפול שישאיר מעט שטפי דם ואדמומיות בעור לזמן קצר וכאבים קלים לאחר הטיפול, היעילות היא גבוהה למדי במידה ואכן מתחזקים את הטיפול השוטף.
  מחיר: בין 2,500 ל-3,000 שקל לסדרת טיפולים של כ 15 טיפולים.
 • ליפותרפיה / מיזותרפיה – בטיפולים אלו, הנקראים גם טיפולי המסת שומן, מתבצע טיפול באמזעות זריקה אל אזורי הצלוליט הממוקדים המכילה תערובת חומרים מיוחדת (לאחר הרדמה מקומית), וזו מפרקת את תאי השומן. הלכלוך והשומן שהיו אצורים בתא יוצאים החוצה, אל מערכת הדם, ומפונים מאוחר יותר מהגוף באמצעות מערכת הלימפה.
  בטיפולי מיזותרפיה, המתבצעים בטכניקה זהה, נעשה שימוש בחומרים (טבעיים ברובם) המיועדים לחידוש תאי העור, ולכן הוא יעיל גם בטיפול בצלוליט. הטיפול אורך פחות מחצי שעה, ניתן לחזור לתפקוד תקין מיד אחריו. יש לחזור על הטיפול כמה פעמים (בדרך כלל בין 5 ל-6), ובין טיפול לטיפול כדאי להמתין שבועיים.
  מדובר על טיפול בו חומרי ההרדמה והחומרים המוזרקים עלולים ליצור אלרגיה המתבטאת בעקצוצים, גירוי ואדמומיות העור ואף תגובה דלקתית, זהו טיפול שדורש בדיקה מעמיקה ובדיקת התאמה מול הרופא המטפל.
  קשה לבדוק את יעילות הטיפול מכיוון שהשיטה חדשנית, אך התוצאות עד כה חיוביות.
  המחיר נע בין : 5,000 שקל עבור 5 עד 6 טיפולים.
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה