חיפוש
מתיחת פנים בחוטים

בשנים האחרונות חלה התקדמות טכנולוגית משמעותית בתחום הפלסטיקה לטיפולי אנטי אייג’ינג חדשניים כדוגמת מתיחת פנים ללא ניתוח בעזרת חוטים. בעבר הדרך היחידה להרים, למתוח ולפסל את עור הפנים הייתה רק באמצעות ניתוח פלסטי עם הרדמה כללית וזמן החלמה ארוך יחסית.

כיום בזכות ההתקדמות בתחום הרפואה האסתטית אפשר להגיע לתוצאה מאוד דומה של מראה עור פנים צעיר ומורם יותר ללא ניתוח ותוך חזרה מהירה לשגרה.

מה הוא טיפול מתיחת פנים בחוטים ללא ניתוח?

טיפול זה הוא טיפול אנטי אייג’ינג מהדור החדש שמאפשר בעזרת טכנולוגיה מתקדמת להעניק לעור הפנים מראה מוצק, צעיר, חלק ואף מתוח יותר באמצעות חוטים רפואיים.

מתיחת פנים בחוטים: למי זה מתאים?

מתיחת פנים בחוטים מתאימה לנשים וגברים שרוצים מראה עור פנים צעיר יותר.

מתאים לנשים שסובלות ממראה עור עייף, רפוי ומצניחה של העור לרוב בעקבות תהליך הזדקנות ומעוניינות במראה עור פנים מתוח, זוהר וצעיר, אך חוששות מניתוח פולשני, או לחילופין לא יכולות לעבור ניתוח בשל סיבה רפואית מחשש לסיבוכי הרדמה כללית כמו חולות סכרת, מעשנות, נשים שנוטלות תרופות מדללי דם כדוגמת אספירין וחולות במחלת לב-ריאה.

הליך מתיחת הפנים משמש גם כטיפול מניעתי לגיל צעיר ולצעירים שמעוניינים בשינוי מראה אנטומי מולד כמו הרמת קו לסת או הרמת גבות.

הטיפול לא מתאים לנשים בהריון, נשים מניקות ,מי שסובל/ת מאקנה ברמה קשה ולנשים עם מחלות אוטואימוניות. בנוסף הטיפול לא מתאים למי שמציג/ה נפילה קשה של הרקמות הרכות של הפנים עם עודפים משמעותיים של עור.

חשוב להגיע לפגישה עם רופא מומחה על מנת לוודא התאמה לטיפול ולתאם ציפיות מקצועיות.

מהן ההכנות למתיחת פנים בחוטים?

מכיוון שההליך די פשוט ביחס לפרוצדורות פלסטיות אחרות, לא נדרשות המון הכנות לפניו.יש להגיע לטיפול עם פנים נקיות מאיפור ולרחוץ את הפנים לפניו במים וסבון ייעודי.

אם ניתן רצוי להפסיק ליטול כדורים מדללי דם ותרופות טבעיות כמו אומגה.בכל מקרה אין להפסיק ליטול תרופות חיוניות! כמובן שנתאם ציפיות ואם נדרש שינוי בתרופות אותן המטופל נוטל מתואם מול הרופא המומחה בפגישת ייעוץ פרונטלית.

מתיחת הפנים בחוטים על התהליך עצמו

ההליך אורך בין 30-45 דקות ואינו כואב כמעט כלל.

הפרוצדורה נעשית בהרדמה מקומית של האזור (באמצעות זריקת הרדמה או בשילוב מריחת משחה מאלחשת- “אמלה”) ולאחר חיטוי של האזור.

התהליך עצמו מתבצע בעזרת חוטים כירורגיים דקיקים שעשויים מחומר רפואי סטרילי שבאמצעותם ניתן למתוח את מראה עור הפנים.

לאחר ביצוע ההרדמה המקומית, הרופא מחדיר את החוט (באמצעות מחט חד פעמית ארוכה) לשכבה התת עורית, מושך אותו כלפי מעלה ובכך מותח ומרים את מראה עור הפנים.

ישנם 2 סוגים של חוטים שמשמשים לטיפול מתיחת פנים ללא ניתוח:

  • חוטי מזו – חוטים שנספגים בעור: חוטים שעשויים מחומר סינטטי “פולדיאוקסינון” שנמס בעור, סטרילי, מוכר ומוכח כבטוח לשימוש לאורך שנים.

החוטים מתמוססים בגוף ללא כל סיבוךבמהלך הטיפול ראשית, הרופא מחדיר מתחת לדרמיס באזור הרצוי מחט שנקראת קנולה שבתוכה עובר החוט ולאחר מכן הוא מוציא את הקנולה והחוט נשאר בפנים, החוטים אינם מותירים סימן או צלקת על פני העור.

באמצעות חוטי המזו ניתן לעצב ,למצק את עור הפנים ולעודד ייצור קולוגן ואלסטין ששומרים על מראה עור צעיר וגמיש.כמו כן הטיפול בעזרת חוטי המזו מעודד התחדשות של רקמות העור.

  • חוטים מחומרים קבועים – סוג נוסף של חוטים לביצוע מתיחת הפנים ללא ניתוח הם חוטים העשויים מחומרים קבועים שבאמצעותם ניתן להרים את האף ואת קצה הגבות.

מהו תהליך ההחלמה הצפוי?

ההחלמה פשוטה ודי קצרה ביחס לטיפולים אסתטיים אחרים, חזרה לשגרה מהירה בתוך מספר ימים בדרך כלל עד שבועיים. לעיתים, לאחר הטיפול ישנם סימני מתיחה באזור שבו בוצע ההליך שחולפים לאחר שבועיים. לאחר מכן ניתן לחזור לפעילות רגילה.

במשך תקופת ההחלמה מומלץ להימנע מחשיפה מוגברת לשמש, מפעילות גופנית מאומצת ומעישון.
בנוסף, במידה וחשים בכאבים קלים באזור המתיחה לאחר ההליך ניתן לטפל בזה בעזרת כדורים נוגדי כאבים בתיאום עם הרופא המטפל.

תוצאות הרמת פנים ללא ניתוח ע”י חוטים

התוצאה להליך מתיחת פנים ללא ניתוח נראית באופן מיידי ואף משתבחת במשך 3-4 שבועות לאחר ביצוע ההליך.
מראה הפנים שמתקבל הוא טבעי,מתוח, מורם, הרמוני, צעיר ופרופורציונלי יחד עם שינוי ניכר ומשמעותי במראה הפנים.

סיכונים וסיבוכים במתיחת פנים ללא ניתוח

  • מראה לא סימטרי – שניתן לתקן בעזרת טיפול חוזר.סיבוך רפואי די נדיר הוא זיהום באזור הטיפול שאיתו ניתן להתמודד בעזרת אנטיביוטיקה או הסרת החוט.
  • פליטת החוט – סיבוך נדיר שקורה עקב דחייה של הגוף את החוט עצמו.

תופעות לוואי אפשריות

תופעות לוואי אפשריות הן נפיחות מקומית, שטפי דם שיעברו בדרך כלל תוך מספר ימי החלמה.
תופעה נוספת היא אי נוחות ורגישות באזור הטיפול שגם היא חולפת לרוב תוך כמה ימים עד שבוע.

לכמה זמן מחזיקה מתיחת פנים בעזרת חוטים ללא ניתוח?

עמידות התוצאה של מתיחת הפנים בעזרת חוטים הינה אישית ועשויה להשתנות ממטופל למטופל. בנוסף לכך עמידות התוצאה תלויה בסוג החוטים שבעזרתם נעשה הטיפול.

  • עמידות טיפול בחוטי מזו (מתמוססים) – חוטים אלו מתכלים בעור ונספגים אל הגןף תוך כשישה חודשים אולם, התוצאה שנוצרת בעור משתמרת לרוב כשנתיים בזכות עידוד ייצור הקולגן וחידוש תאי העור.
  • עמידות טיפול בחוטים קבועים – עמידות התוצאה ארוכה יותר ומשתמרת שנים ארוכות בדרך כלל.

לסיכום

הליך הרמת פנים בעזרת חוטים ללא ניתוח הוא הליך שמאפשר הצערת מראה עור הפנים תוך שמירה על מראה טבעי ללא התערבות כירורגית פולשנית שרבים חוששים ממנה.

התוצאה מעניקה מראה עור פנים מורם וצעיר יותר, החלקת קמטים, הדגשת תווי הפנים, מיצוק וחידוש תאי עור הפנים בעזרת עידוד ייצור קולגן ואלסטין- חלבונים ששומרים על עור פנים צעיר ומוצק.

תוצאה של הליך הרמת פנים בעזרת חוטים דומה לתוצאה של ניתוח פולשני למתיחת פנים אך ללא הסכנות הכרוכות בניתוח והתוצאה נשמרת לזמן מוגבל יותר ואף ברת תיקון אם יש צורך בכך.

ניתן לשלב בטיפול מתיחת הפנים ללא ניתוח גם הזרקות של חומרי מילוי (כמו בוטוקס, וחומצה הלארונית, שומן עצמי).

תמונות לפני ואחרי של מתיחת פנים בחוטים

מתיחת פנים ללא ניתוח על ידי חוטים נספגים לפני לפני
מתיחת פנים ללא ניתוח על ידי חוטים נספגים אחרי אחרי
מתיחת פנים ללא ניתוח על ידי חוטים נספגים
מתיחת פנים ללא ניתוח עם חוטי אפטוס נספגים לפני לפני
מתיחת פנים ללא ניתוח עם חוטי אפטוס נספגים אחרי אחרי
מתיחת פנים ללא ניתוח עם חוטי אפטוס נספגים
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה
פנייתך נשלחה בהצלחה