חיפוש
תיקון ניתוח חזה אסימטרי

החזה הינו מקור כוח לאישה, היכול להשפיע עמוקות על הביטחון העצמי שלה ועל התחושה הכללית ביום יום. הידעת שבקרב מעל 80% מהאוכלוסיה החזה אינו סימטרי? מפתיע, לא? מתי מגיע הזמן לשקול את השינוי? תלוי בך ובתחושות שלך בלבד.

אם את לא מרגישה טוב עם החזה שלך ותחושת הנשיות שלך נפגמת, או אם את מתקשה בבחירת חזייה ובגדים. במקרים קיצוניים חלוקת המשקל הבלתי שווה יכולה להשפיע על עמוד השדרה ולגרום לכאבי גב. הכי חשוב שתזכרי, שההחלטה היא בידיים שלך ושל בלבד – כיוון שמדובר על ניתוח מורכב יחסית בשל איזון החזה ויצירת תוצאה מושלמת יש צורך בדיוק רב ומוכנות רבה.

תיקון חזה אסמיטרי פרופיל ניתוח:

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
2-3 שעות
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
אשפוז יום
דרגה ומשך כאב
כאב קל/בינוני למשך 2-3 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
להקפיד על חזיית תמיכה מיוחדת במשך חודש
תדירות מעקב
לאחר שבוע, חודש ו-3 חודשים
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר 3 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר חודשיים
טווח מחירים
10,000-30,000

סוגי אסימטריה בחזה:

קיימים סוגים שונים של מצבי אסימטריה של החזה המובילים לצורך בניתוח מתקן:

 • מקרים בהם  קיים מום מולד שבו שד אחד לא התפתח ונותר קטן
 • מקרים בהם אחד מהשדיים נפול יותר מהשד השני
 • מקרים בהם אחד השדיים ממוקם, באופן טבעי, גבוה יותר מהשד השני
 • מקרים בהם קיימים הבדלים משמעותיים בגודלן של הפטמות או העטרות
 • מקרים בהם אחד מהשדיים, או שניהם, הוא שד טובולרי – שד צינורי וארוך, שבסיסו צר מהרגיל, והוא מאופיין במרבית המקרים בחוסר ברקמת שד, בעטרה רחבה, בפטמה נפולה, ולעיתים קרובות, משולב גם באסימטריה של השדיים

איזה שתלים משמשים בניתוח אסימטריה ומהי תוחלת חייהם?

רוב השתלים הנמצאים בשימוש הם שתלי סיליקון מהדור החדש הידועים בעמידותם ומיוצרים מהחומרים האיכותיים ביותר. כיום, הפיתוחים האחרונים בתחום מאפשרים שתלים במבחר צורות, כך שניתן להתאים את השתל למבנה גופה של המטופלת באופן האופטימלי ליצירת מראה ותחושה טבעיים. חשוב במהלך פגישת הייעוץ להתייעץ לגבי סוג השתל המאתים ביותר ליצירת החזה המושלם שאת רוצה לקבל.

סוגי שתלים נפוצים לחזה

קיימים כמה  סוגי שתלים עיקריים בניתוחי הגדלת חזה ותיקון אסימטריה בחזה והם שתלים עגולים ואנטומיים.

 • שתלים אנטומיים – צורת השתלים האנטומיים הינה מדמה צורת “טיפה” המזכירה יותר את צורת החזה הטבעית ועיקר הנפח בשתל זה הינו בחלק התחתון של השתדל. שתלים אלו מגיעים בשלוש דרגות אורך ומאפשרים התאמה מדויקת למבנה גוף האישה ומראה טבעי יותר. החיסרון בשתל האנטומי הוא שיש לו יכולת להסתובב על ציר החזה בתוך הגוף ומאחר והשתל אינו סימטרי – מראה השד עלול להיפגע. שתלים אנטומיים נחשבים ליוקרתיים יותר ויתרונם הגדול הינו התאמה מדויקת יותר למבנה הגוף.
 • שתלים עגולים – שתלים אלו הינם סימטריים ובצורה המדמה חצי כדור או חצי בועה. הם מקנים מראה מלא יותר בחלקו העליון של המחשוף אך עלולים להעניק מראה “עשוי” יותר ופחות טבעי מהשתלים האנטומיים. שתלים עגולים אלו מתאימים למבנה גוף צר יחסית ואילו שתלים עגולים בעלי בסיס רחב ופרופיל שטוח מתאימים לנשים בעלות מבנה גוף רחב יותר. לשתלים רמת צמיגות שונה ומידתם נעשית בבחירה לפי רצונך ובהתייעצות הרופא המנתח, בהתאם לתוצאה הרצויה כך תבחר מידת הצמיגות.
 • שומן עצמי – אופציה נוספת שקיימת היא העברה של שומן מחלק אחד של הגוף והזרקתו בחזה. מדובר בשיטה שמבטלת את הצורך בהשתלת שתלים חיצוניים והיא מתאימה למי שמעוניינת בניתוח טבעי שלא כולל סיכונים הכרוכים בהשתלת שתלים חיצוניים, כמו קרעים בשתל, דליפה או סיבוב של השתל בתוך הגוף.
 • השילוב – הגדלת חזה ותיקון אסימטריה באמצעות שתלים בשילוב הזרקת שומן עצמי – הליך נוסף המשלב את יתרונות כל השיטות ויוצר מראה טבעי יותר עם יכולת “לפסל” את החזה בהתאם לרצון המטופלת. בשיטה זו מומלץ לתקן א-סימטריה בחזה או דיפורמציה ולקבל מראה טבעי יותר.

בהליך משולב זה נעשה שימוש בשתל עגול בנפח קטן יותר מאשר בניתוח המבוסס אך ורק על שתלי הגדלת החזה ויתרת הנפח הרצוי משלימים באמצעות הזרקת השומן העצמי.

בעבר נעשה שימוש בשתלי סיליקון המלאים במי מלח אך שיטה זו נחשבת לשיטת העולם הישן בשל דיווחים על דליפות רבות.

כיום, כמעט כל השתלים הם שתלי סיליקון הנבדלים ביניהם במרקם הג’ל ובסוג מעטפת השתל.

מרקם ג’ל הסיליקון – השתלים בעלי מרקמים שונים הנמדדים על סוג ג’ל הסיליקון כאשר ככל שהסיליקון רך וגמיש יותר כך קיים מראה טבעי יותר ומדמה תחושת מגע של חזה אמיתי ואילו שתלים עם ג’ל נוקשה יותר מעניקים לחזה מראה ותחושה טבעית פחות אך מקנים מראה יותר “עומד” ויותר בולט.

סוג המעטפת – המעטפת של השתל עשויה לרוב מסיליקון או פוליאורית, בשנים האחרונות הצטרף סוג חדש הנקרא מוטיבה, ההבדל העיקרי בין סוגי המעטפות הוא רמת החספוס.

ישנם שתלים בעלי מעטפת חלקה בעוד שבאחרים המעטפת מחוספסת בדרגות חספוס שונות בהתאם לחברה המייצרת.

חספוס המעטפת נועד ללהפחית את הסיבוך השכיח ביותר בניתוחי הגדלת חזה והוא התקשות החזה, בשתלים אנטומיים החספוס מגיע גם על מנת להפחית את סיכויי תזוזת השתל בכך שמעודד את הרקמה להצמד אל השתל ומונע את הסיבוב שלו.

שתלי מוטיבה ( motiva implants)  בעלי מספר חידושים שכדאי לקחת בחשבון הג’ל בתוכם הוא מאד גמיש ולכן זז בצורה טבעית עם השד. מעטפת השתל בעלת חספוס עדין מאד אך במידות המתאימות במדויק לגודל תאי הגוף ולכן הסיכוי לדחיית השתל נמוך, מאד. ובשל הגמישות הרבה והמעטפת החזקה היותר ניתן להכניס את השתל דרך חתך קטן יותר המשאיר צלקת קטנה יותר ולפעמים בכלל לא.

למעשה שתל מוטיבה הינו השילוב האולטימטיבי בין שתל אנטומי לשתל עגול בשתל אחד המקנה לנו את היתרונות של שניהם.

המלצות לבחירת השתל וסוג הגדלת החזה \ תיקון אסימטריה

אין שתל אחד שמתאים לכולם! מהלך בחירת השתל צריכה להתבצע בייעוץ אישי עם מנתח פלסטי מיומן תוך התחשבות בנתונים האישיים של המטופלת.

סיבות לניתוח תיקון חזה אסימטרי

החזה מהווה סמל מפתח בגוף האישה ומשפיע אין סוף על הביטחון העצמי שלנו, כנשים.

קיימות לא מעט סיבות מדוע נשים רוצות לעבור ניתוח לתיקון החזה

 • חזה נפול כתוצאה ממשקל רב
 • כאבים כרוניים בגב, בצוואר ובכתפיים.
 • יציבות לקויה כתוצאה מפגיעה בעמוד השדרה.
 • פריחה מתמדת באזור הכפל התחתון של השד כתוצאה מחום והזעה
 • קשיים בפעילות ספורטיבית או פעילות גופנית.
 • חריצים עמוקים בכתפיים בגלל רצועות החזיות.
 • חוסר השלמה עצמית וחברתית

ועוד שלל סיבות, כל אחת וסיבותיה.

טיפ היועצת

ניתוח תיקון חזה הוא ניתוח שעושים מבחירה אישית משולבת באספקטים בריאותיים ולא מכורח ומטרתו שיפור תדמית הגוף, תחושת הנשיות והעלאת הביטחון העצמי. אז אם את חושבת שהחזה שלך נפול, גדול מדי או לא אסתטי ואת מעוניינת לשפר אותו, את זו שמחליטה האם זו בעיה משמעותית מספיק עבורך המצדיקה לעבור ניתוח לתיקון החזה.

מתי אי אפשר לבצע ניתוח תיקון אסימטריה לחזה ?

במקרים של השמנת יתר – BMI מעל 34 יש צורך באישור רופא מיוחד והרזיה טרם הניתוח. נשים מעשנות חייבת להפסיק לעשן שבועיים לפני הניתוח אחרת התוצאה תיפגע.

טיפ היועצת

עלות הניתוח אמורה להיות הפרמטר האחרון לשיקול בהחלטתך האם לעבור את הניתוח ובחירת הרופא – חשוב שתבחרי ברופא מנתח שמתאים לך, תוכלי למצוא כאן טיפים איך לבחור את המתאים ביותר עבורך.

תהליך הניתוח – מה יעשו לי?

הניתוח מחולק לכמה שלבים אשר משתנים בהתאם לסוג השתל הנבחר והתוצאה אותה תרצי לקבל.

השלב הראשון

השלב הראשון והחשוב ביותר הינו השלב המקדים, בו תפגשי לפגישת ייעוץ עם הרופא איתו בחרת לעבור את ההליך הרפואי. חשוב שתראי יחד עם הרופא את מידת ההתאמה שלך לניתוח ולדון בסיבות מדוע את מעוניינת בניתוח ומה התוצאה הרצויה עבורך.

תוך כדי שיחה – יותאם לך סוג הניתוח המדויק ביותר עבורך והתוצאה אותה תרצי לקבל בהתאם לצרכים והרצונות שלך, מידת הגוף שלך ומאפייני השדיים.

חלק מהרופאים אף משתמשים בהדמיה תלת ממדית ויוכלו לדמות לך את תוצאות הניתוח באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ובכך לבצע תיאום ציפיות מקסימאלי.

טיפ היועצת

אם אינך בטוחה, בצעי פגישה נוספת, חשוב שתרגישי בנוח, בטוחה ושביעת רצון מהרופא שיעבור איתך את התהליך הזה.

בפגישת הייעוץ – זהו הזמן לעלות את כל החששות מול הרופא ולקבל תשובות לכל שאלה שעולה.

במידה וגילך מעל 40 – מומלץ לבצע בדיקת ממוגרפיה לפני הפגישה, הפניה תוכלי לקבל מרופא המשפחה שלך או במידה והינך מטופלת מהרופא הכירורג שלך.

חשוב לא להחסיר אף מידע על ההיסטוריה הרפואית שלך- רגישות לתרופות, ניתוחי עבר וכל פרט אחר שנראה לך משמעותי.

שלב שני -הנחיות לפני ניתוח אסימטריה בחזה

על מנת להגיע מוכנה לניתוח ככל האפשר, ישנן הנחיות שתצטרכי לקיים עוד לפני מועד הניתוח.
כחודש לפני הניתוח – השתדלי להמנע ככל האפשר מעישון או שתיית אלכוהול על מנת להפחית את הדימום ולמנוע התרחבות של כלי הדם היוצרים דימום מוגבר.
כעשרה ימים לפני הניתוח – במידה והינך חובה סימפטומים כמו: פריחה, חום, שפעת ודברים חריגים נוספים -יידעי את הרופא המנתח בהקדם. הימנעי לחלוטין מנטילת תרופות המשפיעות על מערכת קרישת הדם כמו למשל: אדוויל, וולטרן, אספירין ועוד. תוספי תזונה ומולטי ויטמינים תוכלי להמשיך ליטול כרגיל.

1. ערב לפני הניתוח

 • בערב שלפני הניתוח עלייך להסיר כל איפור מהפנים שלך ותכשיטים מגופך, כולל פירסינגים מכל סוג שהוא.
 • רחצי היטב את גופך ובעיקר את אזור החזה באמצעות סבון אנטיספסטי מיוחד – הניתן לרכוש בבתי המרקחת.
 • הימנעי מלעיסת מסטיק.
 • אם קיבלת מהרופא תרופות לנטילה ערב לפני הניתוח, טלי אותן.
 • שמרי על צום מוחלט, ללא אוכל ושתייה, 6 שעות לפני מועד הניתוח.
 • דאגי שבידייך החזיה המיועדת לאחר הניתוח.

2. ביום הניתוח עצמו:

 • הגיעי כחצי שעה לפני הזמן הנקבע עם המלווה שלך לניתוח.
 • הצטיידי בכל תוצאות הבדיקה ההכרחיות.
 • הגיעי עם בגדים נוחים וקלילים להתאוששות לאחר הניתוח.
 • הצטיידי החזייה הרפואית המיוחדת שהרופא ביקש להביא עימך.
לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  שלב שלישי – ההרדמה

  את ניתוח תיקון האסימטריה ניתן לעבור בהרדמה מלאה או בהרדמה חלקית – החלטה זו תלויה בהחלטת הרופא המנתח והרופא המרדים, בהתאם למצבך הרפואי.

  • ניתוח בהרדמה מלאה – ניתוח תחת הרדמה מלאה מתבצע באמצעות חומרים שמרגיעים את הגוף, משתקים פעילות שרירית ומונעים תחושת כאב. הרדמה מלאה מתבצעת על ידי זריקה, ומלווה בהנשמה.
  • ניתוח בהרדמה חלקית – אופציה זו אינה קיימת אצל כל הרופאים המתעסקים בתחום ולא כל מנתח יציע לך אופציה של ניתוח חזה בהרדמה חלקית. הרדמה מקומית מבוצעת על ידי הזרקת חומרים שמרדימים את אזור החזה בלבד, ומונעים תחושה באיזור זה. חומרי ההרדמה המקומיים כוללים גם חומרים שמטרתם למנוע דימום תוך כדי הניתוח.  במידה ותתבצע החלטה לבצע הרדמה מקומית תוכלי לבקש זריקת טשטוש שמטרתה לערל את התודעה ללא הרדמה מלאה.

  שלב רביעי – הניתוח עצמו

  ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה נמשך בין שעה וחצי לשלוש שעות – בהתאם למידת המורכבות שלו.

  חשוב להבדיל בין ניתוח אסימטריה בחזה שנפול מעט לבין חזה שנפול מאד או הגודל אינו שווה, הפטמה אינה במקום הנכון ועוד.
  ניתוח תיקון אסימטרי יעשה  באמצעות חתכים קצרים ומעטים יותר ויתבצע לרוב בהרדמה מקומית.

  במקרה כזה המנתח עושה חתך מסביב למעטפת הפטמה, אוסף את העור הרופף באופן המרים את החלק התחתון של השד, בודק שהפטמה במרכז החזה ותופר את החתכים.
  בניתוחלתיקון אסימטריה בחזה שנעשה באופן הזה נותרת רק צלקת אחת: מסביב לעטרת הפטמה.
  במידה ומדובר בחזה נפול באופן משמעותי יותר, דרגה 2 ואילך – לא ניתן להסתפק בחתכים מסביב לפטמה. יש להוסיף חתך מעטרפת הפנימה כלפי מטה עד לקפל מתחת לשד וזאת על מנת להדק את מעטפת העור. ניתוח כזה מותיר 2 צלקות: מסביב לפטמה ולאורך השד.

   הליך החלמה וחזרה לשגרה – הוראות ליום שאחרי הניתוח

  ניתוח תיקון אסימטריה בחזה הוא אחד ההליכים הפלסטיים הפופולריים ביותר בעולם. מעבר לתרומה העצומה שלו לשיפור התחושה והבטחון העצמי, מדובר בניתוח מהיר ופשוט בעל החלמה מהירה עם תוצאות טבעיות ומדויקות כאשר מתבצע בידיים מיומנויות ומקצועיות אך כמו כל הליך כירורגי – נדרשת התאוששות וזמן החלמה.

  כדי שתוכלי להתאושש בצורה מוצלחת ולחזור במהרה לשגרת יומך, חשוב שתקפידי על ההנחיות במלואן.

  תוכלי למצוא כאן הוראות חשובות שיש להקפיד עליהן לאחר ניתוח אסימטריה בחזה.

  ביום הראשון אחרי הניתוח:

  • לאחר הניתוח, תישארי להשגחה של כמה שעות בקליניקת הניתוח או בבית החולים. לאחר זמן מה הרופא יבצע הערכת מצב ובמידה והכל תקין, תוכלי לחזור להמשך החלמה בבית.
  • בתום הניתוח האזור יחבש קלות, או שתקבלי הוראה ללבוש את החזיה המיוחדת שהותאמה לך. מומלץ להישאר עם החזיה המיועדת לאחר הניתוח לפחות שבוע ואף יותר, אם ביכולתך.
  • תקבלי מהרופא שלך הנחיות לטיפול אנטיביוטי על מנת למנוע התפתחות דלקת – אותו יש ליטול בהתאם להוראות הרופא. כמו כן, תוכלי ליטול משככי כאבים, לפי המלצת הרופא.

  כ-48 שעות ממועד הניתוח, תוכלי לשטוף את האזור בעדינות רבה, על ידי שימוש בסבון אנטיספטי מיוחד, או על ידי סבון עדין המיועד לתינוקות.

  אחרי הניתוח

  בשבוע הראשון את תרגישי את הנפיחות באזור החזה מגיעה לשיאה, אל דאגה! מכאן היא רק תתחיל לרדת. תוכלי לחזור לפעילות שגרתית אך חשוב שתקפידי על תזונה נכונה ומנוחה רבה – מומלצת לעיין במדריך כאן המקנה טיפים לתזונה נכונה לפני ואחרי ניתוח פלסטי.

  חשוב! בשבועיים הראשונים הימנעי משכיבה על הבטן והפעלת לחץ מכל סוג על החזה.

  בעשרת הימים הראשונים יחלפו רוב שטפי הדם, הנפיחות תרד וחוטי התפירה יתמוססו מעצמם אל תוך העור שלך. במידה וכן יישארו תפרים, בביקורך במרפאה במהלך השבוע הראשון – הם יוסרו.

  כעבור שלושה שבועות רוב התופעות אמורות לחלוף. בכל שלושת השבועות הראשונים, הימנעי מהרמת משאות כבדים. בששת השבועות הראשונים יש להימנע גם מחשיפה של האזור לשמש. לאחר מכן, הקפידי להשתמש בקרם הגנה, במיוחד על הצלקות אם יישארו כאלו.
  כמו כן, תוזמני על ידי הרופא לביקורות תקופתיות, בפרקי זמן קבועים מראש.

  טיפ היועצת

  רוצה להאיץ את תהליך ההחלמה? הקפידי על היגיינה גבוהה ביותר. שטפי ידיים בסבון, השתמשי בנוזל לחיטוי והשתמשי בסבון אנטיספסטי עד תום ההחלמה. הקפידי לשמור על סביבת החזה סטרילי ככל האפשר והמנעי מכל מגע ידיים או מגע אחר עם התפרים.

  תופעות לוואי וסיבוכים – לא להבהל, את בידיים טובות:

  תופעות לוואי

  תהליך ההחלמה שלך מהניתוח עשוי להיות מלווה בשינויים בגודל השדיים, ברקמה, בתחושתיות וברגישות שלהם. מדובר בתהליכים טבעיים שהינם חלק מהחלמת האזור לאחר הניתוח. התופעות צפויות לחלוף בתוך כמה ימים ואולי אפילו עד חצי שנה מיום הניתוח.

  את עלולה לחוות את התופעות הבאות לאחר הניתוח:

  •  נפיחות קלה או אודם מקומי.
  • כאבים באיזור בימים שלאחר הניתוח.
  • תחושה באזורים מסוימים קשים למגע בשדיים, כתוצאה מנפיחות או בצקת.
  • רגישות יתר בשדיים, או להפך- חוסר תחושתיות.
  • כמו כן, יכול להיות שכל שד יגיב בצורה שונה, או שרק אחד מהם יחווה תופעות מסוימות.
  • ריפוי פצע ממושך בחלקו החתון האורכי של השד, עולים להיווצר כיבים אשר ניתן להקל עליהם באמצעות חבישת אצות.
  • הצטלקות יתר – בעיקר בצלקת הרוחבית של חתך בצורת T. הצלקות הללו מטופלות בהזרקת סטרואידים וחבישות לחץ.
  • יכול להיות שתחווי כאבי שרירים באזור הידיים, הצלעות והחזה.
  •  הפטמות שלך עשויות להיות זקורות מהרגיל, לאחר הניתוח.
  •  את עלולה לחוש חוסר סימטריה בין השדיים, נפיחות עייפות ותשישות.

  ומה לגבי צלקות?

  תופעת לוואי נוספת של ניתוח לתיקון חזה הינה הצטלקות. עם זאת, בדר”כ הצלקות שנשארות לאחר ההחלמה הן קטנות ואינן בולטות. חשוב להקפיד על הימנעות מחשיפה לשמש והתמתחות יתר של העור, הקפדה על כללים אלו תתרום לטשטוש הצלקות באופן משמעותי. סיבוכים וסיכונים בניתוח תיקון אסימטריה בחזה’אם בעקבות הניתוח מופיעים כאבים, נפיחות ורגישות יוצאי דופן, קשיי נשימה, פצעים, דלקת, חום או שינוי חריג בצורת השדיים – יש לפנות מיד לרופא. אומנם הסיכויים נמוכים אך לעיתים רחוקות עלולים להיגרם סיבוכים מקומיים שבאים לידי ביטוי בהתקשות מסוימת של השדיים, בתחושה של קפלים או בצניחה של השדיים.

  • דליפה – במידה וביצעת תיקון חזה עם שתלים, את עלולה לסבול ממצב מאד נדיר של דליפת שתל הינו מצב נדיר במיוחד בשתלים המודרניים. אך עם זאת, יש מנתחים אשר ממליצים להחליף את השתל כל עשור אך בד”כ במידה ואין דליפה – אין בכך צורך.
  • הפרעה בתחושה – לאחר ניתוח תיקון אסימטריה בחזה, נשים לעיתים מתלוננות שלאחר ההליך התחושה בשדיים משתנה ובדגש על הפטמות והחתכים דרכם הוכנסו השתלים במידה והוכנסו. השינוי עשוי לנוע בין אובדן של התחושה לבין רגישות יתר. בדרך כלל מדובר בתופעה שחולפת מאליה בתוך כמה חודשים, והתחושות חוזרות להיות כפי שהיו לפני הניתוח.
   במקרים נדירים חוזרות התחושות רק לאחר שנה או יותר, ובמקרים נדירים עוד יותר התחושות לעולם אינן חוזרות להיות כפי שהיו – במיוחד באזור הפטמות. משמעות הדבר: אובדן קבוע של התחושה בפטמה או רגישות יתר קבועה בפטמה.
  • התקשות– הסיבוך הנפוץ ביותר בביצוע ניתוח להגדלת החזה הינו התקשות או התכווצות של קופסית השד, כלומר מעטפת השד. התחושה הזאת נגרמת משום שהגוף יוצר מעטפת מסביב לשתל – כמו מסביב לכל גוף זר שחודר לתוכו. המעטפת הזאת עלולה להתעבות, להתקשות או להתכווץ. התוצאה עלולה להיות התקשות של השד ותחושת אי־נוחות באזור החזה.
  • דימומים רבים – לעיתים לוקח זמן עד שדימום נרגע. מומלץ לשכב לישון בתנוחה אשר לא תלחץ על המקום המנותח ותחדש את הדימום או תגביר אותו. במקרים שבו הדימום רב ואינו מפסיק, יש לפנות באופן מיידי לרופא.
  • זיהומים שונים באזור החזה – כל חלק בגוף אשר נפתח עלול להזדהם. במקרה כזה יש לעדכן את הרופא ולקחת מרשם אנטיביוטי. ברוב המקרים הבעיה נפתרת לאחר פרק זמן קצר.
  • עיצוב לא תקין של השדיים היוצר אי סימטריה – במקרה כזה  של התהפכות השתל או מראה אי סימטרי שלו, יש לגשת אל הרופא לבירור וביצוע תיקון.
  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   תוצאות ניתוח תיקון חזה אסימטרי

   עם הזמן שעובר, בהתאם לקצב ההחלמה האישי של כל מטופלת, ניתן יהיה לשים לב בבירור בתוצאות הניתוח ולהנות מהחזה הקטן שתמיד רצית.
   התוצאות הסופיות נראות בדרך כלל לאחר כ-3-4 חודשים, למעט תהליך ההצטלקות שיכול להימשך כשנה וחצי. אך עם השנים החזה שוב נופל והתוצאה בדרך כלל מחזיקה מעמד לעד כ-10 שנים ולאחר מכן ניתן לחדשה.

   טיפ היועצת

   שמירה על תוצאות הניתוח לטווח הארוך – בתום תהליך ההחלמה, הקפידי על מריחת קרם לחות באופן קבוע באזור החזה. תפקידו של קרם הלחות הוא לעזור לעורך לשמור על לחות ומראה צעיר. התמדה במריחת הקרם תסייע ביצירת סביבה לחה ובטיפוח השד כל העת, דברים שיעניקו לו מראה זוהר ויעזרו לשמור על העור מתוח ורענן. אל תעשני סיגריות! עישון סיגריות הינו גורם סיכון משמעותי ביותר העלול להכשיל את הצלחת הניתוח. חשוב שתביני כי במידה והתחייבת שלא לעשן והחלטת לבצע ניתוח, כל סיגריה שתעשני בתקופה שאסור לך לעשן עלולה להיות הסיגריה שגרמה לניתוח שלך להיכשל.

   כמה עולה תיקון ניתוח חזה אסימטרי?

   קיימים משתנים רבים, כמו בכל הליך כירורגי, עלות שימוש בחדר ניתוח, אשפוז במידת הצורך, שטר טרחה לרופא המנתח ולרופא המרדים,עלות שתלים במידה והם נוספים. בניתוח אסימטריה שמגיע מסיבות רפואיות יש סיכוי גבוה להשתתפות קופת החולים בתשלום. טווח המחירים נע בין 10,000 ל 30,000.

   תמונות לפני ואחרי של תיקון ניתוח חזה אסימטרי

   ניתוח תיקון אסימטריה בחזה לפני לפני
   ניתוח תיקון אסימטריה בחזה אחרי אחרי
   תיקון אסימטריה

   רופאים מומלצים לתיקון ניתוח חזה אסימטרי

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ לתיקון ניתוח חזה אסימטרי ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים
   מנחם בגין 144, מידטאון, תל אביב
   1 לפרטים
   רופא מומלץ לתיקון ניתוח חזה אסימטרי ד
   ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הנחושת 3, תל אביב
   2 לפרטים
   רופא מומלץ לתיקון ניתוח חזה אסימטרי ד תו אמון
   מנתח פלסטי
   שדרות בן גוריון 4, חיפה
   3 לפרטים
   רופא מומלץ לתיקון ניתוח חזה אסימטרי ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   ברודצקי 43, תל אביב
   4 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה