חיפוש
ניתוח סנטר

עיצוב הסנטר פרופיל ניתוח:

סוג הליך
ניתוח
סוג הרדמה
הרדמה כללית
אורך הניתוח
כשעתיים
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
לילה אחד
דרגה ומשך כאב
כאב קל למשך 2-3 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
להימנע ממאכלים קשים או חמים
תדירות מעקב
לאחר שבוע
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר שבוע
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר כחודשיים
טווח מחירים
8,000-15,000

ניתוח לעיצוב הסנטר – איך מתחילים?

שלב ראשון – פגישת ייעוץ!

השלב הראשון במהלך תכנון הניתוח לעיצוב הסנטר, מתחיל בפגישת הייעוץ הראשונית עם המנתח הפלסטי שבחרנו. זוהי הזדמנות חשובה ללמוד על כל התהליך, לבחון מהן האפשרויות שעומדות לרשותנו ובעיקר – להבין מה נוכל להפיק מהניתוח ומה לא. בנוסף, נוכל להכיר מקרוב את הרופא שיטפל בנו. מומלץ לבקש מהרופא תמונות של ניתוחי סנטר לפני/ואחרי שעשה, וכך תהיה לכם המחשה טובה יותר למה שניתן להפיק מהניתוח. כמו כן, הרופא יבחן את הפנים שלכם ויבצע צילומים כדי להעריך את העבודה הנדרשת. רופאים רבים יכולים לעשות הדמיה ממוחשבת של התוצאות הצפויות. בהמשך, הרופא ישלח אתכם לבצע צילומים ו-CT של הגולגולת, ותיבחן כל ההיסטוריה הרפואית שלכם. לאחר שייקבע מהלך הניתוח כולו, יישאר לכם רק לקבוע תאריך ולהגיע ביום הניתוח אל המרכז הרפואי.

מהן השיטות הנפוצות לניתוח לעיצוב הסנטר?

המנתח הפלסטי עורך שינויים מבניים בעצם ובסחוס של הסנטר, לעיתים על ידי שילוב שתל ברקמת הסנטר הטבעית. מטרת הניתוח היא לרוב זהה – התאמה של מראה הסנטר לתווי הפנים בצורה אסתטית יותר. אלו שלושת סוגי הניתוח העיקריים:

ניתוח סנטר עם שתל

כשנדרשת הוספה של רקמה לסנטר, המנתח הפלסטי יעשה שימוש בשתל בהתאמה אישית שיאפשר לעצב מחדש את מבנה הסנטר. השתל מיוצר מחומרים סינתטיים, כמו סיליקון או פוליאתילן.

ניתוח סנטר ללא שתל

במקרה בו אין צורך להוסיף לנפח הסנטר, אלא רק לעצב מחדש או להסיר רקמה מיותרת, עצם הסנטר תשויף או תנוסר ותעוצב מחודש עד ליצירת המראה הרצוי.

ניתוח סנטר משולב

לעתים קרובות, ייעשה שימוש גם בעיצוב עצם הסנטר וגם בשתל כדי להגיע לתוצאה המדויקת.

כיצד מתבצע ניתוח לעיצוב הסנטר?

ברוב המקרים, ניתוח הסנטר ייעשה בהרדמה מלאה. לאחר שההרדמה תתחיל להשפיע, יבוצע חתך בחלקה הפנימי של השפה התחתונה, מתחת לחניכיים, כדי לחשוף את אזור עצם הסנטר. לאחר מכן, ייערכו שינויים בעצם הסנטר על פי התוכנית שבנה הרופא המנתח.

במקרים מסוימים, ייעשה רק שיוף של עצם הסנטר בנקודות מסוימות כדי להגיע לצורה הרצויה.

במקרים אחרים, תידרש הסרה מלאה של עצם הסנטר כדי לעצב אותה מחדש, ורק לאחר מכן היא תקובע למקום על ידי הברגה.

במקרים אחרים, יהיה צורך להזיז את עצם הסנטר קדימה או אחורה כדי להפוך את הסנטר לבולט או מכונס יותר. בהמשך, אם הדבר נדרש, ישלב הרופא את השתל שהוכן מראש בהתאמה אישית. לבסוף, השתל והעצם המקורית יקובעו למקום, והחתך ייסגר בתפרים נמסים.
ברוב המקרים, החתך נעשה בחלק הפנימי של השפה ולכן הניתוח לא משאיר צלקת נראית לעין.

 

טיפ היועצת

אחד מהחלקים הבעייתיים ביותר בתהליך של ניתוח לעיצוב סנטר, הוא קיבוע השתל והעצם למקומם באמצעות ברגים ממתכת. הברגים עלולים לא להיקלט היטב במקרים מסוימים, ולעתים הם עלולים לגרום לכאב עם הזמן, בעיקר במעברי עונות. כיום, מציעים רופאים מסוימים קיבוע מתכלה שייספג עם הזמן בגוף לאחר ההחלמה המלאה של העצם, ויאפשר לכם להימנע מסיבוכים מיותרים.

כמה עולה ניתוח לעיצוב הסנטר?

המחיר משתנה לפי פרמטרים שונים, כגון סוג הניתוח, השתתפות קופת החולים, הוותק והמומחיות של הרופא המנתח ועוד. טווח המחירים הממוצע של ניתוח לעיצוב הסנטר ינוע בין 12,000 ל-22,000 ₪. דרך מסלולי הרפואה האסתטית של הביטוח המשלים והביטוחים הפרטיים, ניתן לקבל כיסוי חלקי בשיעורים משתנים – החל מ-10% ועד עשרות אחוזים, בהתאם לפוליסה שיש לכם.

שאלות ותשובות ניתוח לעיצוב הסנטר

ניתוח לעיצוב הסנטר – למי זה מתאים?

הניתוח מתאים לאנשים שיש להם חוסר שביעות רצון ממראה הסנטר או הפנים שלהם. לעיתים יש סנטרים מחודדים, פחוסים או בולטים – ובעוד שבמבנה פנים מסוים הם יכולים להוסיף חן, במקרים אחרים הם עשויים להפריע. לעיתים, במהלך השנים חלים שינויים במבנה הסנטר בעקבות הגיל – הסחוס הוא הרקמה היחידה שממשיכה לצמוח לאורך רוב שנות החיים שלנו (זוהי גם הסיבה שלעתים קרובות חלק ממאפייני הגיל כוללים הגדלה של האוזניים והאף) ועם הזמן, הפרופורציות של תווי הפנים עם הסנטר עשויות להשתנות, והצורך בשינוי מתעורר. כמו כן, פגיעה בפנים עקב תאונה עשויה לשנות את מראה הסנטר.

כמה כיסוי נוכל לקבל לניתוח סנטר מהביטוח המשלים?

עד 30% השתתפות, בהתאם למסלול בו אנחנו נמצאים.

האם נשארת צלקת לאחר הניתוח?

ברוב המקרים, החתך נעשה בחלק הפנימי של השפה ולכן הניתוח לא משאיר צלקת נראית לעין.

איזו החלמה צפויה לאחר ניתוח לעיצוב הסנטר?

ברוב המקרים, תידרש עבור ניתוח סנטר החלמה של כחודשיים. לאחר הניתוח, חשוב לשמור על מנוחה במשך מספר שבועות. בחתך המחלים מטפלים על ידי גרגור מי-פה, ולעתים תידרש גם אנטיביוטיקה. ניתן לחזור בהדרגה לפעילות גופנית אחרי כשישה שבועות.

ניתוח לעיצוב הסנטר– מתי רואים תוצאה סופית?

לאחר שהנפיחות תרד וניתן יהיה לראות את הסנטר בצורה ברורה – לרוב זה ייקח כ-4-6 שבועות. השינוי עשוי להיות דרמטי תוך כמה שבועות של החלמה.

לכמה זמן ניתוח לעיצוב הסנטר "מחזיק מעמד"?

תוצאות הניתוח מחזיקות לכל החיים ולכן, חשוב להבהיר לרופא בדיוק מה הציפיות שלנו, כדי שנגיע לניתוח בביטחון שנקבל בדיוק את התוצאה שרצינו.

תמונות לפני ואחרי של ניתוח סנטר

שאיבת שומן מהסנטר ופיסול קו לסת לפני לפני
שאיבת שומן מהסנטר ופיסול קו לסת אחרי אחרי
שאיבת שומן מהסנטר ופיסול קו לסת
ניתוח שאיבת שומן בסנטר וקו לסת לפני לפני
ניתוח שאיבת שומן בסנטר וקו לסת אחרי אחרי
ניתוח שאיבת שומן בסנטר וקו לסת
התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה