חיפוש
ציפוי חרסינה לשיניים

מה הם ציפוי חרסינה לשיניים?

חיוך צחור ובוהק עם שיניים ישרות הוא כרטיס ביקור נפלא שלא יסולא בפז. אחת הדרכים המהירות והיעילות לחיוך מושלם היא באמצעות ציפוי חרסינה לשיניים. מדובר בטיפול למינייט מהיר ויעיל שהפך בשנים האחרונות לפופולרי במיוחד, בזכות היותו טיפול שמרני ולא דרסטי, אשר מוביל לאפקט בולט ומשמעותי.

ציפוי חרסינה לשיניים – פרופיל

סוג ההליך
טיפול
סוג ההרדמה
מקומית
משך הזמן
שעתיים
איפה מבוצע
במרפאה
סוג האשפוז
ללא
דרגה ומשך כאב
אי נוחות קלה
תדירות מעקב
מדי שנה
מחיר
1000-2500 לשן

למה לעשות ציפוי שיניים חרסינה?

החיוך הוא כרטיס הביקור שלנו. אנחנו אמורים להציג אותו בגאווה. חיוך יפה יכול לפתוח דלתות ולהותיר רושם עוצמתי עוד לפני שהתחלנו לדבר, אבל מה עושים כאשר השיניים לא נראות טוב? שנים של חיוך בפה סגור ומכווץ יכולות להוביל אתכם לפתרון היעיל והמהיר ביותר למהפך במראה הפה – ציפויי חרסינה. החיוך המושלם.

ההשפעה שיש לשיפור החיוך על הדימוי העצמי, הבטחון האישי ותחושת ההקלה המתלווה לתוצאה היפה – היא דרמטית. כל אלה הפכו את ציפוי החרסינה לטיפול נפוץ מאד בקרב שחקנים, פוליטיקאים ואנשי טלוויזיה המבקשים לשפר את מראה החיוך שלהם ולשדר מראה בריא ורענן. אז בפעם הבאה שאתם רואים חיוך הוליוודי מושלם – מאד יכול להיות שמאחוריו עומד רופא שיניים מקצועי במיוחד ☺

ד"ר ניר שחמוב על ציפוי חרסינה והיתרון שלהם לעיצוב החיוך

אחד היתרונות העיקריים של ציפויי חרסינה בהשוואה לסוגי ציפוי אחרים, כמו ציפוי קומפוזיט, הוא העמידות יוצאת הדופן והמראה הטבעי שלהם. ציפויי חרסינה עמידים מאוד בפני כתמים, סתתים ובלאי, ומספקים תוצאות לאורך זמן השומרות על יופיים לאורך זמן. בנוסף, החרסינה מחקה באופן מלא את השקיפות והברק של שיניים טבעיות. העמידות והאיכות האסתטית המעולה הזו הופכות את ציפוי חרסינה לבחירה הפופולרית ביותר לציפוי שיניים

למי מתאים ציפוי חרסינה לשיניים?

קיימות שלל פגיעות שהשן שלנו יכולה לספוג לאורך השנים וגורמות לשינויים בגוון השן:

 • מבנה השן – ככל שהשיניים בעלות שכבת אמייל דקיקה ועדינה מלידה או כשהרכב הפיגמנטים של השן דליל וגורם לשקיפות גבוהה בשן, גם כתמים ופגמים זעירים שלא היו נראים על שן נורמטיבית יכולים להתבלט.
 • חבלות – טראומות לשיניים ותאונות יכולות לגרום לשחיקת הזגוגית או שינוי גוון השן עקב סדקים ושברים זעירים.
 • טיפולים – טיפולי שורש וסתימות עשויים להתבלט מבעד לזגוגית השן ולגרום לשינויי גוון וכתמים כהים.
 • כתמים – כתמי שן קשים הנגרמים מטיפולים תרופתיים כמו טטרציקלין או שימוש מופרז בפלואוריד.
 • אורח חיים – שתיה ומשקאות אשר צובעים את השיניים עד כדי שיניים צהובות מאד, ולעתים טיפול הלבנת שיניים אינו מספק.

בכל המקרים הללו, ציפוי חרסינה של זגוגית השן ייצור שכבה אטומה ואחידה ויאפשר לנו ליהנות מחזית לבנה וישרה. ציפויי חרסינה יכולים לפתור בעיה של שיניים שבורות, סדוקות, עקומות, מרווחות או צהובות. למעשה בתחום הדנטאלי זהו אחד הטיפולים בעלי התוצאה המרשימה והמהירה ביותר, עם שינוי דרמטי בין “לפני” ו”אחרי”.

למי לא מתאים ציפוי חרסינה לשיניים?

כשמדובר בשיניים מתנדנדות. לאחר השחזת השן לכתר. כשקיימת בעיה של חריקת שיניים כרונית. כשהשן דקה מאוד או מתפוררת ואין די חומר כדי להשחיז את השן ולהדביק שכבה חדשה. כשקיים מנשך עמוק. כלומר, כשקיימת חפיפה מוגזמת בין השיניים העליונות והתחתונות.

איזה סוגים יש של ציפוי חרסינה לשיניים?

 • ציפוי חרסינה מונוליטי או מזירקוניה – אותם חומרי גלם שמשמשים ליצירת כתרים משמשים כיום גם לטיפולי ציפוי. לאחר סריקה תלת ממדית של השיניים. מעוצבות החזיתות במדפסת תלת ממדית בטכנולוגיית חריטה. אלו חומרי גלם חזקים ועמידים במיוחד, אבל לרוב יהיו עבים יחסית וידרשו השחזה אינטנסיבית.
 • ציפוי וניר פורצלן – מיוצר מאבקת חרסינה הנאפית בתנור בתבנית המותאמת למבנה השיניים. היתרון המשמעותי ביותר של וניר פורצלן הוא שהוא מאפשר לייצר חזיתות דקות במיוחד המאפשרות מראה טבעי ומחזיק למשך המון שנים ללא שחיקה.
לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  תהליך הטיפול

  איך מתבצע ציפוי חרסינה לשיניים?

  ציפוי חרסינה לשיניים מתבצע לרוב בשני שלבים. בשלב הראשון מתבצעת בדיקה ותכנון הטיפול, ולאחר מכן רופא השיניים משייף ומסיר מהשן חומר השווה לעובי הציפוי, כדי להבטיח שהחזית תהיה בעלת מראה טבעי. ניתן להסתייע בהרדמה בטיפול ההשחזה. לאחר מכן יוצר הרופא תבנית של השיניים מחומר או בסריקה תלת ממדית כדי לייצר את החזית שתודבק בשלב השני של הטיפול. עד לייצור הציפוי במעבדה צפויה רגישות בשן המושחזת. לאחר מספר ימים מתבצע השלב השני בטיפול, כאשר הרופא מניח את החזיתות על השן כדי לבחון את התאמת הצורה והצבע. ייתכן שתידרש השחזה נוספת עד להתאמה אופטימלית של השכבה החדשה. לאחר התאמה מושלמת נעשה שימוש בשרף שקוף ייחודי בגוון המותאם לשיניים הטבעיות. השחזת השן נעשית בגימור מחוספס כדי לשפר את ההדבקה. חומר ההדבקה יימרח ולאחר מכן יונחו החזיתות. השרף מתקשה במהירות ותוך זמן קצר ציפוי החרסינה מוכן.

  מה קורה לאחר ציפוי חרסינה לשיניים?

  התוצאות לאחר ציפוי חרסינה ניכרות מדי, בשיניים בוהקות ואסתטיות. ציפויי שיניים אינם דורשים טיפול מיוחד אבל חשוב להמשיך להקפיד על הרגלי היגיינת פה, כולל צחצוח, שימוש בחוט דנטלי ושטיפה במי פה. על אף שהחזיתות חזקות, מומלץ לא לנסות לפתח איתן אגוזים או לנגוס בחומרים קשים אחרים. במקרים קיצוניים, הציפוי עלול להישבר.

  האם יש סיכונים או תופעות לוואי בציפוי חרסינה?

  כל עוד הטיפול נעשה על ידי רופא שיניים מקצועי ובעל ניסיון בטיפולים מהסוג הזה וכשמדובר בשן בריאה ומותאמת לטיפול, אין כל תופעות לוואי או סיכונים מיוחדים.

  מה היתרונות של ציפוי חרסינה לשיניים?

  • טיפול בהתאמה אישית – עלי החרסינה מגולפים במיוחד עבור כל שן ושן
  • עמידות לאורך זמן – ציפויי חרסינה איכותיים יכולים להחזיק מעמד שנים רבות
  • שמירה על הצבע – בשונה מהשן הטבעית החרסינה אינה סופגת כתמי צבע והחיוך נשאר בוהק גם אצל מעשנים ומכורים לקולה ותה
  • מהיר ויעיל – התוצאה המתקבלת בציפויי חרסינה היא מהירה ואפקט השינוי דרמטי

  ציפויי חרסינה מספקים אפקט דרמטי בתוך זמן קצר. גם הלבנת שיניים איננה יכולה להביא לתוצאות מבהיקות לאורך זמן כמו ציפוי חרסינה. בנוסף, בשונה מהלבנת שיניים, הדבקת ציפוי חרסינה מאפשרת לשלוט בגוון המדויק של השן, להקפיד על התאמה מירבית בין השיניים ולמעשה לתקן כל פגם של צורה או צבע בשיניים. שיניים צהובות, מוכתמות, מרווחות מדי או שבורות, הופכות בן לילה לשתי שורות מושלמות של שיניים בוהקות. ציפוי החרסינה מחזק את השיניים ומחזיר להן מראה נעורים בריא. באמצעות ציפוי חרסינה השיניים הופכות צחורות, בריאות וחזקות לאורך שנים רבות.

  מהם חסרונות ציפוי חרסינה לשיניים?

  • עלות – מחירים של ציפוי חרסינה אינם זולים
  • התאמה הטיפול אינו מתאים בכל המצבים
  • לא הפיך הטיפול אינו הפיך בשל השחזת השיניים

  כמה זמן מחזיק ציפוי חרסינה לשיניים?

  ציפוי שיניים איכותי יחזיק עד 15 שנה ותמיד ניתן להסיר אותו ולהדביק ציפוי חדש בקלות.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   שאלות ותשובות

   האם השיניים לא נחלשות בעקבות ציפוי חרסינה?

   להיפך – ציפוי חרסינה מחזק את השן ומעניק לה עמידות.

   האם יש מגבלה לאחר ציפוי חרסינה לשיניים?

   אין מגבלה משמעותית לאחר ציפוי חרסינה, רק הקפדה על היגיינת הפה והימנעות מנגיסה בדברים קשים במיוחד, כמו עם שיניים טבעיות שעלולות להישבר.

   כמה עולה ציפוי חרסינה לשיניים?

   עלות ציפוי חרסינה לשיניים נע בין 1,000-2,500 שקל לשן.

   טווח מחירים

   הדבקת חזיתות חרסינה יכולה להגיע למחירים גבוהים מאוד ומתומחרים לפי שן. ברוב המקרים, מבוצע הטיפול על ארבע או שמונה שיניים קדמיות, אבל קיימים מקרים שבהם נצטרך טיפול מקיף יותר וכאן, נוכל להגיע לטיפולים של עשרות אלפי שקלים. באופן גורף, המחיר לכל שן נע בין 2,500-600 ₪, בהתאם לחומר שנבחר בו. מאחר ומדובר בפתרון ארוך שנים זו יכולה להיות השקעה משתלמת, אם יש לנו את היכולת לעמוד בתשלום.

   תמונות לפני ואחרי של ציפוי חרסינה לשיניים

   יישור ולהבנת שיניים לפני לפני
   יישור ולהבנת שיניים אחרי אחרי
   יישור ולהבנת שיניים

   רופאים מומלצים לציפוי חרסינה לשיניים

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ לציפוי חרסינה לשיניים ד תו אמון
   אסתטיקת שיניים
   סוקולוב 94, חולון
   1 לפרטים
   רופא מומלץ לציפוי חרסינה לשיניים ד
   אסתטיקת שיניים
   ה' באייר 2 , תל אביב
   2 לפרטים
   רופא מומלץ לציפוי חרסינה לשיניים ד
   אסתטיקת שיניים
   לפסקי 1, תל אביב
   3 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה