חיפוש
הזרקת שומן עצמי

הזרקת שומן עצמי היא פרוצדורה אסתטית למילוי אזורים שונים בגוף כמו חזה, פנים, ישבן וכפות ידיים. בעולם הכירורגיה הפלסטית קיימות שיטות רבות למילוי קמטים בפנים ובידיים, והגדלת חזה וישבן, אולם במקרים רבים ניתן לדחות את ההליך הניתוחי, ולבצע אותם באמצעות שומן עצמי.
בשנים האחרונות, יותר ויותר רופאים החלו להזריק שומן עצמי במקום את חומרי המילוי הרגילים, מכיוון שהשומן העצמי מתאים למילוי בכל אזור, ונשאר לזמן רב יותר. בתהליך זה נשאב שומן ממקומות שונים בגוף, עובר עיבוד מיוחד ומוזרק לאזור הנבחר, ואינו כולל תהליך החלמה ארוך.

הזרקת שומן עצמי – פרופיל טיפול

סוג הליך
טיפול
סוג הרדמה
הרדמה מקומית/כללית
אורך הניתוח
1-3 שעות
היכן מבוצע
בית חולים/מרכז רפואי פרטי
סוג האשפוז
ללא אשפוז
דרגה ומשך כאב
קל ל-3 ימים
מגבלות לאחר ניתוח
חבישה אלסטית לחודש באזור השאיבה
תדירות מעקב
לאחר 3 ימים
חזרה לשגרה יומית ולעבודה
לאחר 5-7 ימים
חזרה לפעילות ספורטיבית
לאחר כחודשיים
טווח מחירים
8,000-15,000

מה היא הזרקת שומן עצמי?

הזרקת שומן עצמי היא פרוצדורה אסתטית למילוי אזורים שונים בגוף כמו חזה, פנים, ישבן וכפות ידיים. בעולם הכירורגיה הפלסטית קיימות שיטות רבות למילוי קמטים בפנים ובידיים, והגדלת חזה וישבן, אולם במקרים רבים ניתן לדחות את ההליך הניתוחי, ולבצע אותם באמצעות שומן עצמי.

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  למי מתאימה הזרקת שומן עצמי בפנים?

  אנחנו נולדים עם עור פנים חלק, מתוח וגמיש ומבנה פנים שופע ומלא. ככל שחולפות השנים, ובתהליך שמואץ החל מגיל 30, עור הפנים מאבד את גמישותו, רמת ייצור הקולגן יורדת ונוצרים קמטים וקמטוטים. בנוסף מצבורי השומן בגוף מדלדלים וכתוצאה מכך הפנים מאבדות נפח, ותהליך ספיגת העצמות גורם למראה פנים נפול ומבוגר. הטיפול מתאים למי שמעוניינים למתוח את העור, לפסל את תווי הפנים ולהוסיף נפחים בהליך פשוט יחסית וללא ניתוח מתיחת פנים. באמצעות הזרקת שומן עצמי ניתן למלא לחיים שקועות, להוסיף נפח לעיניים שקועות, לפסל את הסנטר וקו הלסת ולעבות את השפתיים. בנוסף השומן העצמי המוזרק כולל גם תאי גזע אשר משביחים את איכות הרקמות ומקנים לפנים מראה בריא ורענן.

  איך מתכוננים לטיפול?

  יש לדווח לרופא על כל תרופה הניטלת באופן כרוני, בעיקר תרופות אנטיביוטיות לטיפול נגד זיהום, תרופות הקשורות למחלות לב או המשפיעות על קצב הלב, ותרופות שנועדו לטפל במחלות אוטואימוניות.
  מומלץ לבצע טיפול מונע נגד הרפס כ-3 ימים לפני ההזרקה
  חולים במחלות רקע כרוניות צריכים אישור מהרופא המטפל כי הם כשירים לניתוח
  מטופלים הנוטלים מדללי דם צריכים לברר עם הרופא המטפל האם עליהם להפסיק זמנית את נטילת התרופה והאם יש צורך בטיפול מחליף
  כדאי להימנע מעישון ושתיית אלכוהול בשבועות שלפני הטיפול כדי למנוע דלילות בדם ודימומים מיותרים
  במידה והטיפול מתבצע בהרדמה מלאה יש להיות בצום מוחלט החל מ-6 שעות לפני תחילתו, כולל מים, עישון או מסטיק

  איך מתבצע טיפול בהזרקת שומן עצמי לפנים?

  טיפול בהזרקת שומן עצמי לפנים יכול להתבצע בהרדמה מלאה או חלקית, תלוי בהיקף האזור שממנו נשאב השומן והאזור שאליו הוא מוזרק. בשלב הראשון שואבים שומן בפרוצדורה זעיר פולשנית מהאזור התורם המכיל ריכוז גבוה של תאי שומן – לרוב אלה הירכיים, הזרועות, הגב או הישבן. בשלב השני עובר השומן תהליך של ניקוי וסינון באמצעות צנטריפוגה. בתהליך זה ממצים את האיכויות של השומן שנשאב ומעשירים את תאי הגזע שבו. לאחר מכן מוזרק השומן לאזור המיועד בפנים באמצעות קנולה עדינה, וכדי שהשומן ייקלט בצורה מיטבית יש לבצע את ההזרקה בצורה מבוקרת ומדויקת. ניתן להשלים את הטיפול גם בתוספת הזרקת בוטוקס למקומות של קמטי הבעה וכן מילוי באמצעות חומצה היאלורונית.

  איך נראית ההחלמה לאחר הזרקת שומן עצמי לפנים?

  בתום הטיפול חובשים את האזור שממנו נשאב השומן בחבישה אלסטית שאמורה להישאר במשך כחודש ימים לאחר ההליך.
  ניתן לחזור לשגרה מלאה, אולם מומלץ להימנע מעיסוי או מגע באזור ההזרקה על מנת למנוע זליגה של החומר, ולהימנע מפעילות מאומצת ביום ההזרקה.
  בשבוע שלאחר הזרקת השומן יש להימנע מחשיפה לשמש וטמפרטורות גבוהות העלולה להוביל לנפיחות. במידה ואין אפשרות להימנע, יש להשתמש בקרם הגנה עם SPF גבוה ככל הניתן. בנוסף, מומלץ להימנע משתיית אלכוהול שתורם להתרחבות כלי הדם, וכן מגביר נפיחות, סימנים כחולים ואדמומיות.

  אילו סיבוכים עלולים להיווצר לאחר הזרקת שומן עצמי בפנים?

  בדרך כלל, לכל הזרקה יש תופעות לוואי קלות החולפות תוך מספר שעות או ימים בודדים. תופעות הלוואי האפשריות הן אדמומיות ונפיחות, כאב מקומי או שטפי דם סביב אזור השאיבה וההזרקה. במקרים נדירים עלול להיגרם זיהום או דימום מוגבר. חשוב מאד להימנע מהזרקה במקומות דלקתיים או עם הרפס פעיל.

  לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

   נא להזין מספר טלפון תקין

   איזה תוצאות צפויות לאחר הזרקת שומן עצמי לפנים?

   מיד לאחר טיפול ההזרקה ניתן לראות עיבוי הנפח במקום המוזרק, מתיחה של העור ואפקט של פיסול האזור. בימים שלאחר מכן תחול ירידה בנפיחות ובבצקת ונפח השומן יירד בתהליך שיימשך כשלושה חודשים לאחר הטיפול. יש לקחת בחשבון שבערך מחצית מהשומן המוזרק נספגת בגוף ואפקט הטיפול יורד, אבל בטיפול מדויק בידיים מיומנות ניתן להגיע לתוצאות יפות לאורך זמן.

   טיפ  היועצת

   חשוב מאד להימנע ממצבים של הזרקת יתר וכתוצאה מכך אפקט מוגזם של הטיפול. מכיוון שידוע שחלק מהשומן נספג יש הסבורים שעדיף להזריק כמות גדולה יותר אבל התוצאה עלולה לצאת מעוותת. עדיף להזריק פחות ובמידת הצורך לחזור על הטיפול כמה חודשים לאחר מכן.

   מה היתרונות של טיפול הזרקת שומן עצמי לפנים?

   היתרון המשמעותי ביותר של הזרקת שומן עצמי היא עובדת היותו חומר הנלקח מגוף המטופלים ולכן הסיכון לתגובה אלרגית נמוך ביותר. לרוב תוצאות הטיפול נראות טבעיות ושביעות רצון המטופלים גבוהה. בנוסף בטיפול הזרקת שומן עצמי יש רווח כפול בעצם שאיבת שומן מאזורים שבהם יש עודף מיותר, וכך “פיסול כפול”.

   עם זאת יש לזכור כי בשונה משימוש בחומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית, מדובר בהליך מורכב יותר בשל הצורך לשאוב את השומן ולעבד אותו, והוא נמשך כשעתיים שלוש. גם ההחלמה מעט ממושכת יותר ויש להקפיד על חבישה אלסטית באזור שנשאב.

   טיפ היועצת

   כדאי לקחת בחשבון שהזרקת שומן עצמי היא טיפול שאינו מתאים לאנשים רזים כיוון שלא ניתן לשאוב מהם שומן. בנוסף חשוב לשמור על משקל קבוע לאחר הזרקת שומן כדי שלא לגרום לשינויים במבנה האזור המוזרק.

   כמה עולה טיפול הזרקת שומן עצמי לפנים?

   מחיר הזרקת שומן עצמי לפנים 5,000-18,000 שקלים.

   איפה עוד ניתן להזריק?

   • הגדלת חזה בהזרקת שומן עצמי – שיטה זו מבטלת את הצורך בהשתלת שתלים חיצוניים, והיא מתאימה למי שמעוניינת בניתוח טבעי שלא כולל סיכונים הכרוכים בהשתלת שתלים חיצוניים. בנוסף קיים שילוב של הגדלת חזה באמצעות שתלים בשילוב הזרקת שומן עצמי – בהליך זה נעשה שימוש בשתל עגול בנפח קטן יותר מאשר בהגדלת חזה קלאסית, ואת יתר הנפח הרצוי משלימים באמצעות הזרקת שומן עצמי. שיטה זו יוצרת מראה טבעי יותר, עם יכולת “לפסל” את החזה בהתאם לרצון המטופלת, ומומלצת במקרים של תיקון א-סימטריה או דפורמציה בחזה.
   • הגדלת ישבן באמצעות שומן עצמי – שיטה זו מתאימה לנשים וגברים המעוניינים בישבן מלא, עגול ומורם יותר (“ישבן ברזילאי”). לאנשים רבים יש ישבן “שטוח”, נפול או מדולדל כתוצאה מהגיל, משינויים הורמונליים או מירידה במשקל, והם מעוניינים להוסיף לישבן נפח ולתת לו מראה מתוח ומוצק יותר. שיטה זו נחשבת מועדפת מכמה סיבות – ההליך הניתוחי הפשוט, אחוזי ההצלחה הגבוהים, והיכולת לחטב בו-זמנית אזור אחר בגוף ממנו נשאב השומן.

   רופאים מומלצים להזרקת שומן עצמי

   הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

   רופא מומלץ להזרקת שומן עצמי ד
   ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הנחושת 3, תל אביב
   1 לפרטים
   רופא מומלץ להזרקת שומן עצמי ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   הברזל 11, תל אביב
   2 לפרטים
   רופא מומלץ להזרקת שומן עצמי ד
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   ברודצקי 43, תל אביב
   3 לפרטים
   רופא מומלץ להזרקת שומן עצמי הרמוניה - שערי צדק ירושלים
   מנתח פלסטי, ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
   ביה"ח שערי צדק, ירושלים
   4 לפרטים
   לכל הרופאים
   התמונה שהעלית גדולה מדי
   חיפוש רופאים
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
   הודעה נשלחה בהצלחה
   פנייתך נשלחה בהצלחה