חיפוש
גאמי סמייל (Gummy Smile)

גאמי סמייל הוא כינוי שנשמע חמוד אבל הייתם מעדיפים להימנע ממנו, מדובר בכינוי לחיוך שבו עולה השפה העליונה יתר על המידה וחושפת את החניכיים העליונים. מדובר על תופעה נפוצה בקרב נשים וגברים ויכולה לגרום למבוכה רבה ופגיעה בביטחון העצמי. אך אל חשש! בתופעה הזו אפשר לטפל בעזרת מספר טיפולים פשוטים שיכולים להרגיע את המצב.

מה זה גאמי סמייל Gummy smile?

גאמי סמייל הוא כינוי שנשמע חמוד אבל הייתם מעדיפים להימנע ממנו. מדובר במצב שבו בעת חיוך השפה העליונה עולה יתר על המידה וחושפת את החניכיים העליונים. זוהי תופעה נפוצה בקרב גברים ונשים ובשנים האחרונות חלה עליה במודעות אליה ובפניות לטיפול, בעיקר בשל עידן הסלפי והרשתות החברתיות.

מהם הגורמים לגאמי סמייל?

 • שפה עליונה קצרה – כאשר השפה העליונה קצרה מדי היא אינה מכסה את החניכיים והן נחשפות יתר על המידה
 • פעילות שרירית מוגברת בשפה העליונה – כאשר שרירי השפה העליונה מושכים אותה בחוזקה כלפי מעלה, היא מתרוממת וחושפת מידה רבה מדי של החניכיים
 • חניכיים גבוהות מדי – כאשר ישנו עודף של רקמת חניכיים השיניים נראות קצרות וביחס אליהן החניכיים ארוכים מדי
 • לסת עליונה מפותחת מדי – זהו מצב של לסת מוארכת בהשוואה לשאר הפנים ובעת חיוך השפה מתרוממת גבוה מדי
 • שיניים עליונות קצרות – כאשר היחס בין השיניים לחניכיים אינו מאוזן נוצר מראה לא פרופורציונאלי
 • מחלת חניכיים – במצב זה יש גם משמעות רפואית כיוון שמדובר בדלקת שגורמת להתעבות של החניכיים

מה המשמעות של גאמי סמייל?

חיוך חושף חניכיים איננו בעיה רפואית אלא אסתטית. במרבית המקרים הוא אינו בעייתי מבחינה תפקודית, אבל אנשים עם גאמי סמייל מתביישים לעתים לחייך, הם נוהגים להסתיר את הפה עם היד וחשים תסכול ובושה. מצב זה יכול להוביל לפגיעה בביטחון העצמי ולדימוי עצמי נמוך.

איך מאבחנים גאמי סמייל?

גאמי סמייל מוגדר כאשר בעת חיוך נחשפת רקמת חניכיים של 3 מ”מ ומעלה מעל כותרות השיניים העליונות

איך מטפלים בגאמי סמייל?

ישנן מספר טכניקות לטפל בחיוך חושף חניכיים – החל מטיפולים שמרניים ועד ניתוחים.

טיפול לא ניתוחי בגאמי סמייל

יישור שיניים – ישנם מצבים שבהם מראה חשיפת היתר של החניכיים נובע משיניים שאינן מיושרות. טיפול ליישור השיניים יכול למקם אותן בצורה סימטרית בהשוואה לקו החניכיים ולמנוע את הגאמי סמייל. עלות הליך של יישור שיניים יכולה להגיע לכ-20.000 שקלים כתלות בהיקף הטיפול, ותוצאה מלאה צפויה בתוך כשנה.
עיבוי שפתיים – לעתים ניתן לעבות את השפתיים באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית ובכך לטשטש את אפקט החניכיים החשופות. מחיר הזרקה אחת נע סביב 1,000 שקלים והטיפול מחזיק מעמד בין שנה לשנתיים.
טיפול בבוטוקס – הזרקת בוטוליניום טוקסין היא טיפול יעיל ביותר למניעת גאמי סמייל. במסגרת הטיפול מוזרק בוטוקס או דיספורט לאזור השפה העליונה ומרפה את כיוון השריר במקום. השפה משתחררת מעט מטה ובכך פותר את בעיית החניכיים החשופות. טיפול זה מחזיק מעמד 3-4 חודשים ויש לחדש אותו בשגרה. עלות כל טיפול כ-1,000 שקלים.

טיפ יועצת

נכון, גאמי סמייל הוא לא בעיה רפואית, אבל למה להסתיר את החיוך עם כף היד? לעתים טיפול פשוט יחסית יכול לאפשר לכם לחייך בשמחה ובגאווה ואם צודקת האימרה הסינית שכל חיוך מוסיף לנו יום לחיים – זה בוודאי שווה את העלות ☺

לייעוץ ראשוני עם רופא מומלץ השאירו פרטים:

  נא להזין מספר טלפון תקין

  טיפולי ניתוחי בגאמי סמייל

  • הרמת חניכיים – בניתוח זה מסירים רקמה של החניכים מסביב לכותרת השן וממקמים אותה מחדש בעמדה גבוהה יותר כך שהפרופורציה בין אורך השן לבין החניכיים שמעליה מסתדרת. הניתוח נקרא ג’ינג’יבקטומי והוא יכול להתבצע באמצעות חיתוך החניכיים או צריבתם בלייזר. במקרים שבהם נדרש גם סילוק של חלק מהעצם כדי לקבל תוצאה מספקת, הניתוח נקרא הארכת כותרת. יש לקחת בחשבון שקיצור העצם מחליש את כוח האחיזה של שורש השן בעצם הלסת ולכן תנאי חשוב לביצועו הוא שורשים ארוכים של השיניים. מחיר ניתוח להרמת חניכיים נע בין 1,500-2,500 שקל.
  • ניתוח פרנולום – בהליך זה מנותקת רצועת הרקמה המחברת בין השפה העליונה לחניכיים העליונות ובכך נוצר טווח תנועה רחב יותר לשפה והיא יכולה לכסות את החניכיים במידה רבה יותר. ההחלמה מהניתוח אורכת מספר ימים והוא נחשב הליך כירורגי פשוט יחסית.
  • ניתוח lip repositioningשמושכת את החיוך מעלה מדי ובכך ממקם את השפה העליונה נמוך יותר בעת חיוך. הניתוח מתאים במצבים שאין עיוות של הלסת ויש לקחת בחשבון כי מדובר בהליך כירורגי דנטאלי משמעותי יחסית. לאחר הניתוח יש לצפות לשבוע של החלמה שבמהלכו יורגש כאב ותחושת מתח בשפתיים ולעתים קושי בדיבור.
  • ניתוח אורתוגנטי – פרוצדורה זו נדרשת כאשר יש בעיה במיקום ובתפקוד של הלסת ולמעשה הגאמי סמייל נוצר בגלל יחס לא נכון במיקום הלסתות. במסגרת הניתוח הלסתות נחתכות ומורכבות מחדש באמצעות פלטות וברגים באופן שמתקן את קו הסגר של השיניים. מדובר בניתוח מורכב המתבצע בביה”ח ומצריך מספר ימי אשפוז, כאשר החלמה מלאה צפויה לאחר מספר שבועות.

  איך נראית החלמה לאחר ניתוח גאמי סמייל?

  ככלל משך ההחלמה מניתוח לתיקון חיוך חושף חניכיים תלויה בשיטה הכירורגית שנבחרה. אבל באופן כללי יש לצפות לכמה ימים של כאבים קלים עד בינוניים שניתנים לשיכוך באמצעות תרופות, כאשר מומלץ להימנע ממשקאות ומאכלים חמים. אין לעשן ואין לבצע פעולות של יניקה, כיווץ השפתיים או חיוך רחב. לאחר מספר ימים יפחתו המגבלות וניתן לשוב לשגרה.

  טיפ יועצת

  שמתם לב שכמעט לאחר כל ניתוח מומלץ שלא לעשן (ובאופן כללי עדיף לא לעשן…) כדי שלא לפגוע בהחלמה? אז במקרה של גאמי סמייל עישון פשוט יגרום לכישלון של הניתוח בגלל פעולות כיווץ השפתיים וכמובן הנזק הכרוך בחומרי העישון עצמם. אז הנה הזדמנות להיגמל

  מה הסיבוכים לאחר ניתוחי גאמי סמייל?

  כמו בכל פרוצדורה כירורגית גם בניתוח גאמי סמייל עלולים להיגרם דימומים, זיהומים או  פגיעה עצבית. אלה סיבוכים נדירים שלרוב ניתנים לטיפול.

  שאלות ותשובות

  מתי נוצר גאמי סמייל?

  כאשר בעת חיוך השפה העליונה עולה 3 מ”מ ויותר מעל קו כותרת השיניים העליונות – נוצר אפקט גאמי סמייל

  מה השכיחות של גאמי סמייל?

  ע”פ הנתונים לכ-10% מהאוכלוסייה יש חיוך חושף חניכיים

  האם גאמי סמייל הוא בעיה של נשים או גברים?

  לא, גברים ונשים סובלים מגאמי סמייל באותה מידה

  האם חייבים ניתוח כדי לתקן גאמי סמייל?

  ממש לא, יש מספר פרוצדורות לא פולשניות שיכולות להביא לתוצאה יפה ומספקת

  האם הגאמי סמייל יכול לחזור?

  ישנם טיפולים שמחזיקים מעמד מספר חודשים כגון הזרקת בוטוקס או חומצה היאלורונית, אבל טיפול ניתוחי לרוב פותר את הבעיה אחת ולתמיד

  רופאים מומלצים לגאמי סמייל (Gummy Smile)

  הרופאים המוצעים להליך זה נבחרו בקפדנות על פי סטנדרטים גבוהים המאפשרים לך לסמוך על הרופא.

  רופא מומלץ לגאמי סמייל (Gummy Smile) ד
  ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים
  הנחושת 3, תל אביב
  1 לפרטים
  רופא מומלץ לגאמי סמייל (Gummy Smile) ד
  טיפולים אסתטיים
  מנופים, הרצליה
  2 לפרטים
  לכל הרופאים
  התמונה שהעלית גדולה מדי
  חיפוש רופאים
  נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
  נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
  הודעה נשלחה בהצלחה
  פנייתך נשלחה בהצלחה