חיפוש
הזרקת בוטוקס בשפתיים

הזרקת בוטוקס בשפתיים – ממש לא, אין דבר כזה.

מחפשת פתרון איכותי לפיסול שפתיים, כפי שמסביר ד”ר דוד מור יוסף אין דבר כזה “עיבוי שפתיים, יש פיסול שפתיים..” כאשר הטיפולים הנפוצים ביותר להליך פיסול השפתיים הוא באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית.

אלו טיפולי בוטוקס יש (אם אין בשפתיים)?

אזורי טיפול בוטוקס בפנים

אזורי טיפול בוטוקס בפנים

 

עם השנים בעודנו מתבגרים, מחייכים, כועסים, אוכלים ושותים – מראה השפתיים שלנו משתנה. העור מאבד מהאלסטיות שלו בשל ירידה בייצור הקולגן ולעתים הפרופורציה בין השפה העליונה לתחתונה והמרחק של השפה העליונה מהאף גדל. בזוויות הפה מופיעים קמטים ופינות הפה נוטות לשקוע כלפי מטה ולשוות לנו מראה עצוב. בעידן ריבוי הסלפי והרשתות החברתיות וככל שאנחנו מצליחים להשתחרר ממסכות הקורונה – הרצון לשפר את מראה השפתיים הופך נפוץ יותר ויותר.

מה זה בכלל בוטוקס?

בוטוקס הינו טיפול אסתטי לא כירורגי, המבוצע באמצעות הזרקת חומר בשם בוטוליניום טוטקסין שהוא סוג של רעלן שמשתק זמנית פעילות שרירית. לבוטוקס (או דיספורט) שימושים רבים מאד ברפואה בכלל ובאסתטיקה רפואית בפרט.

פיסול שפתיים למראה חושני – טיפולים נפוצים

מראה שפתיים חושני הוא חלומה של כל אישה. שפתיים מלאות, פרופורציונליות, בעלות יחס מתאים ביניהן ובמרחק מותאם ביחס לאף משוות לפנים מראה מואר וסקסי. אחד הקריטריונים לשפתיים מושלמות הוא זווית הפה ביחס לפנים ולאלה יש נטייה לצנוח עם הגיל והגנטיקה. הזרקה עדינה של בוטוקס בצידי הפה יכולה להחזיר את המראה הרצוי.

בנוסף הזרקת בוטוקס יכולה לשפר מאד מראה של גאמי סמייל – מצב שבו החיוך חושף את החניכיים יתר על המידה. טיפול בבוטוקס ישחרר את שריר השפה העליונה ובכך יאפשר לה לכסות חלק גדול יותר מרקמת החניכיים לטובת חיוך פרופורציונאלי ויפה.

הזרקת בוטוקס יכולה לסייע גם במצבים של מום מולד שיוצר אסימטריה בין השפה העליונה והתחתונה.

טיפ היועצת

בעיה נפוצה בשפתיים היא הופעת קמטוטים, בעיקר בשפה העליונה ובעיקר אצל מעשנים ומעשנות. חשוב להבין כי הזרקת בוטוקס לא אמורה למלא קמטים סביב השפתיים מאחר ואינו נחשב לחומר מילוי, אך ביחד עם בוטוקס להרמת הפה ניתן לשלב טיפול בחומרי מילוי כגון חומצה היאלורונית לתוצאה מיטבית.

איך מתכוננים להזרקת בוטוקס בשפתיים?

חשוב לדווח על כל בעיה רפואית, אלרגיה או רגישות שקיימת לחומר כזה או אחר ולעדכן את הרופא בדבר תרופות שאתם נוטלים.
מי שסובלת מהרפס – מומלץ לבצע טיפול מונע כ-3 ימים לפני ההזרקה ובכל מקרה כמובן שאין להזריק במקרה של פצע פעיל.
כדאי להימנע מעישון ושתיית אלכוהול על מנת למנוע דלילות בדם ודימומים מיותרים.

איך מזריקים בוטוקס לשפתיים?

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של הזרקה בבוטוקס הוא שהטיפול בו אינו פולשני. הזרקת בוטוקס נעשית באמצעות מחט דקה וללא הרדמה, במספר דקירות קטנות בצידי הפה. הטיפול נמשך כרבע שעה. את הזרקת הבוטוקס ניתן להשלים בהזרקת חומרי מילוי, הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים יכולה לשפר מאד את המראה שלהן. למי שמעוניינת בתוצאה בולטת יותר ניתן להוסיף לטיפול הזרקת בוטוקס במצח והזרקת בוטוקס בצידי העיניים – שני אזורים שמועדים להיווצרות קמטי הבעה.

איך פועל הבוטוקס?

מיד עם ההזרקה נקשר החומר הפעיל אל עצבי השריר וחוסם את האותות העצביים המועברים אליהם. השריר נחלש וכבר למחרת תתחילו להבחין שזוויות הפה מתחילות להימשך כלפי מעלה ולשוות לשפתיים מראה יפה יותר.

מה קורה לאחר הזרקת בוטוקס בשפתיים?

מיד לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרה ולעבוד. בשעות שלאחר מכן תיתכן נפיחות קלה באזור ההזרקה ולעיתים יופיעו שטפי דם קלים. תיתכן תחושת עקצוץ במקום המוזרק – זה טבעי ומעיד שהחומר פועל.

מהן תופעות הלוואי לאחר הזרקת בוטוקס?

החזרה לשגרה אחרי הטיפול היא מהירה ותופעות הלוואי הן מינימליות אבל חשוב לקחת אותן בחשבון. תופעות הלוואי של טיפול בבוטוקס הינן לרוב מקומיות, קלות ונדירות וכוללות:

  • “סימנים כחולים” במקום ההזרקה
  • נפיחות במקום ההזרקה החולפת תוך מספר דקות
  • קושי בדיבור או תחושה שהשפתיים תפוסות
  • ריור
  • כאבי ראש שחולפים מאליהם
  • נדידת חומר למקום אחר, תופעה לא נעימה אך חולפת

קיימות תופעות לוואי מסובכות יותר הבאות לידי ביטוי כחולשה בשרירים או באזורים לידם, תחושת שיתוק בפנים או באזורים ליד. תופעה נדירה יותר מדמה שפעת בשל תגובה מערכתית של הגוף והיא חולפת מאליה.

 

 לאחר הזרקת בוטוקס בשפתיים

תוצאות לאחר הטיפול מתחילים לראות כבר למחרת ההזרקה, כאשר הן הולכות ומתעצמות ומגיעות לשיא לאחר 3-4 ימים. בזמן זה השפתיים יתרוממו מעט כלפי מעלה ומראה פנים יחזור להיות שמח ונעים. למראה מיטבי ניתן להשלים את הטיפול עם הזרקת חומרי מילוי לקמטוטים שמעל השפה העליונה ולעתים לשפתיים עצמן להוספת נפח.

כמה זמן משפיע הבוטוקס?

השפעתו של הבוטוקס נמשכת 4-6 חודשים, כאשר ככל שמרבים בטיפולים ההשפעה מתארכת. בנוסף חשוב לשמור על שגרת טיפול כי כך ניתן להגיע לאפקט מצטבר והקמט אינו חוזר לקדמותו גם כאשר החומר מתפוגג.

מה אסור לעשות אחרי בוטוקס?

ביום שלאחר ההזרקה יש להימנע מפעילות מאומצת ובימים שלאחר מכן מומלץ להימנע מעיסוי או מגע באזור ההזרקה, על מנת למנוע זליגה של החומר ולהימנע מפעילות מאומצת ביום ההזרקה. בשבוע שלאחר הזרקת הבוטוקס יש להיזהר משמש ישירה או המצאות בטמפרטורות גבוהות, ובכל יציאה החוצה להשתמש בקרם הגנה עם SPF גבוה ככל הניתן, כאשר ישנם קרמים ייעודיים לשפתיים.
הקפדה מלאה על ההוראות הן לפני הטיפול והן אחריו, תקטין משמעותית את הסיכוי לתופעות לוואי לא נעימות.

כמה עולה טיפול הזרקת בוטוקס לשפתיים?

מחירו הממוצע של הטיפול 500-1,000 שקלים

שאלות ותשובות

האם הזרקת בוטוקס מעבה את השפתיים?

לא, הבוטוקס מטפל רק בהרמת זוויות הפה והחלקת קמטים בצידי הפה. לצורך הוספת נפח לשפתיים ניתן להשתמש בחומרי מילוי.

למי אסור להזריק בוטוקס בשפתיים?

לנשים בהיריון, לאנשים בעלי רגישות ידועה לחומר ולחולים במחלות שריר או עצב אסור להזריק בוטוקס.

כמה זמן מחזיקות התוצאות בשפתיים?

התוצאה נשמרת 4-6 חודשים ולאחר מכן יש לחזור על ההזרקה. שמירה על שגרת טיפולים תוכל להגדיל את טווח הזמן בין הזרקה להזרקה.

איך נמנעים מהרמת יתר של זוויות הפה?

יש לבחור ברופא מיומן שיודע איזו כמות להזריק ובאילו נקודות בדיוק. ובכל מקרה גם במצב של הזרקת יתר החומר יתפוגג לאחר כמה שבועות.

האם הזרקת בוטוקס בשפתיים כואבת?

כיוון שמדובר במחט דקיקה ובכמות קטנה מאד של חומר שמוזרק – הטיפול כמעט שאינו כואב כלל.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה
פנייתך נשלחה בהצלחה