חיפוש
שחזור קרום הבתולין

את תוצאות הניתוח לא ניתן לראות ישר בתום הניתוח, וצריך לדעת כי האזורים שבהם בוצע ההליך יהיו נפוחים בימים הראשונים, ואפילו בשבועות הראשונים. רק לאחר מספר שבועות מתחילים לראות השינוי. המראה הסופי יגיע לאחר כשלושה חודשים – לאחר שחולפת כל הנפיחות.

אז מהו בעצם קרום הבתולין?

קרום הבתולין נוצר בתהליך ההתפתחות של העובר, בחודש חמישי והוא נמצא בפתח של הנרתיק. למעשה, הקרום הוא רקמה רירית, דקה וגמישה, המהווה שריד של רקמת תאים המצויה בנרתיק. צורתו של הקרום דומה לצורה של סהר – חצי ירח. 

למה הקרום בעצם נקרע?

קרום הבתולין נקרע לרוב בעת קיום יחסי מין בפעם הראשונה, כאשר גבר חודר לראשונה אל הנרתיק. יכולות להיות סיבות נוספות לקרע של קרום בתולין כמו למשל התעסקות אינטנסיבית בספורט, החדרת טמפון או גביעונית בצורה לא נכונה או לפני קיום יחסי מין ואף יש נשים שיכולות להיוולד בלעדיו. 

ניתוח איחוי קרום הבתולין

מדובר על הליך קצר של כ- 20 דקות שמבוצע תחת הרדמה מקומית, בניתוח למעשה מתבצעת תפירה של דופן הנרתיק ומטרתה ליצור קרום חדש או לחילופין שימוש בקפסולה המדמה את הרירית של הקרום. הניתוח מתבצע עם חוטי תפירה דקים מאד ולכן לאחר ההליך – אין צורך להגיע למרפאה להסרתם. לאחר הניתוח, יש לתת לגוף התאוששות קצרה אך מעבר לכך אין מניע לחזור לשגרה. 

שיטות הניתוח

קיימות שתי שיטות לניתוח והן: 

  • שיטת התפירה – שיטת התפירה מתבצעת על ידי חיתוך השוליים של הקרום ותפירה מחדש בחוטים שנמסים לבד. לרוב שיטה זו תתאים לנשים שהקרום נקרע בצורתו הטבעית, מאמץ רב או תאונה.
  • שיטת ייצור קרום בתולין חדש – בשיטה מתבצע שימוש בקפסולה רירית מלאכותית אשר דומה במרקם שלה לדם והיא מתבססת על ידי הורדת חלק קטן מקירות הנרתיק מייצרים קרום חדש.
    שיטה זו מתאימה לנשים שנולדו ללא קרום בתולין או כאלה שעוברות את הניתוח מסיבות קוסמטיות.
    בשיטה זו החתכים והתפרים מינמליים ואינם נראים לעין או מורגשים בכלל. 

תופעות לוואי

כמו בכל תהליך כירורגי – גם לניתוח זה עשויות להיות תופעות לוואי.
לרוב, זהו ניתוח שאינו גורר אחריו תופעות לוואי אך יכול בהחלט לכלול תחושות אי נוחות ואף להשאיר כאבים שבוע לאחר ההליך. החלמה מלאה לאחר כחודש שבמהלכו ניתן לחוות אי נעימות או כאבים במקרים מסוימים. בזמן ההחלמה אין לקיים יחסי מין או להשתמש בטמפון.
הסיכונים הם נדירים אך קיימים. ביניהם: דימום קל או זיהום מקומי. מצבים אלו יטופלו באופן מידי אצל המנתח.

טיפ היועצת

כיוון שמדובר על ניתוח שאינו שגרתי ואף אישי או פרטי יותר מניתוחים אחרים – היועצת ממליצה לבצע פגישה מוקדמת ולבחור את הרופא או הרופאה שהכי נוח לך בחברתם. 

תהליך דיסקרטי

הניתוח הוא שלך, הוא דיסקרטי לחלוטין ולא יהיה ניתן לדעת שביצעת את ההליך הזה אלא אם כן תספרי. תהליך של איחוי קרום בתולין הוא תהליך דיסקרטי לחלוטין. חשוב שתדעי שאם את בוחרת לעבור את ההליך הזה – את יכולה להיות רגועה, סמוכה ובטוחה שלא ניתן יהיה לדעת בשום צורה כי עברת את ההליך, ובעת קיום יחסי המין תהיה תחושה הזהה לתחושה של קריעת קרום בתולין מקורי.

מי יכולה לעבור את ההליך

רוב הנשים המעוניינות בהליך הזה יכולות לעבור אותו בלי בעיה אך חשוב לדעת שזהו הליך שמתבצע לאחר בדיקה. מרבית הנשים החפצות בכך יכולות לעבור את ניתוח זה ללא קושי. יחד עם זאת, ניתוח זה מתקיים לאחר בדיקה של המטופלת, על מנת לוודא כי היא אכן מתאימה לביצוע ההליך. בתום הבדיקה יוכל הרופא לומר למטופלת באם קיימת המלצה לקיום הניתוח או להמנע ממנו.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה