חיפוש
השתלת אשכים

מידע עשיר ואיכותי זמין לנו כיום יותר מאי פעם בכל נושא שרק נבחר. עם זאת, כשזה מגיע לטיפולי רפואה אסתטית, אשך חסר הוא כנראה אחד הנושאים שהכי פחות מרבים לדבר עליו. הדבר לא אמור להפתיע אותנו עד כדי כך. על אף שבושה ופגיעה בדימוי העצמי היא המכנה המשותף של רבים מהמטופלים בתחום האסתטיקה, סביב האיברים המיניים ומערכת הרביה הגברית קיימת רגישות יתרה. זוהי כנראה הסיבה שרבים אינם מודעים כלל לקיומו של הניתוח המשמעותי הזה ואלו שאינם מתמודדים עם המצב, אינם מבינים לשם מה הוא נחוץ.

אתה, שהגעת לרשימה הזו כדי לקבל מידע על אפשרויות הטיפול שלך, בוודאי מכיר מקרוב את החוויה הבלתי נעימה הזו. אני שמחה לבשר לך שניתוח השתלת אשכים הוא יחסית בטוח ופשוט וגם אם לא יהיה באפשרותו להשיב את תפקודו של האשך, הוא יכול לגמרי לספק נראות טבעית לאזור. על ידי השתלת תותב מסיליקון בשק האשכים, ניתן לייעד פתרון שילווה אותך לכל החיים.

אז כיצד זה עובד ומה יידרש מאיתנו עד שנגיע לחדר הניתוח? "היועצת" כהרגלה הפשילה שרוולים, נכנסה אל עומק הנושא וחזרה עם כל הנתונים.

למי מתאים הניתוח?

מבחינה רפואית, אשך אחד יכול לתפקד באופן מלא הן מבחינה הורמונלית והן מבחינת התפקוד המיני והרבייה. אובדן אשך לא אמור ברוב המקרים לפגוע ביכולתו של אדם להביא ילדים לעולם או לחוות חיי מין מלאים ומספקים. עם זאת, מדובר בחוסר בולט לעין שעשוי להביך מאוד בסיטואציות בהן אנו ממילא חשים חשופים. בין אם מדובר במפגש עם פרטנרים שאיננו מכירים היטב, תוך שימוש במקלחת ציבורית או בסיטואציות דומות בהן אנו עומדים חשופים בפני אנשים, מראה האשך האחד יכול לפגוע משמעותית בדימוי העצמי.

למרבה הצער, ישנן הרבה סיבות שבעקבותיהן אדם עשוי להעביר שנים רבות מחייו עם אשך אחד.

  • גורמים תורשתיים – במקרים לא נדירים, אדם עשוי להיוולד עם אשך אחד ולמעשה מתמודד עם התופעה כל חייו.
  • תסביב האשך – מצב זה יכול להופיע ב-1 מכל 100 לידות עקב פגם תורשתי ולעתים כתוצאה מחבלות. במצב זה האשך מסתובב סביב עצמו וכלי הדם נכרכים סביבו, מה שעשוי להוביל בסופו של דבר לנמק. על אף שבמקרים רבים ניתן לפתור את המצב ללא כריתה של האשך, לעתים אין מנוס מכך.
  • מחלות ניווניות – עקב דלקות חמורות או חזרת שעשויות לגרום להתכווצות וניוון האשכים.
  • חבלות – עקב תאונות ופציעות באזור.
  • סרטן האשכים – ככל שנדרשה כריתה של האשך כדי להסיר את הגידול.

ברוב המכריע של המקרים, נדרשת השתלה של אשך אחד בלבד. עם זאת, ככל שמדובר באובדן של שני האשכים, קיימת אפשרות להשתיל שניים.

האם קיימים מספר סוגי ניתוחים קיימים?

הליך הניתוח עצמו די פשוט ונכון להיום, כולל סוג ניתוח אחד בלבד. ברוב המקרים יבוצע הניתוח בהרדמה מקומית בלבד, אך יש מקרים בהם יהיה צורך בהרדמה כללית. הליך ההרדמה נתון לשיקול דעת הרופא ותלוי בנתונים הרפואיים הייחודיים שלך. לרוב, בגיל מבוגר יבוצע ההליך בהרדמה מקומית בלבד.

טיפ היועצת

לשלב את ההשתלה עם ניתוח ההסרה.

ככל שהצורך בתותב הינו סביב ניתוח לכריתת האשך עקב מחלות או חבלות, ניתן לתכנן מראש את השתלת התותב. ברוב המקרים, נוכל לקבל את ההשתלה במחיר משתלם בהרבה ולחסוך לעצמנו הליכים נוספים שיגררו עוד תקופת החלמה ועלויות מיותרות.

לקראת הניתוח

בפגישה הראשונית עם האורולוג המומחה, תבוצע בדיקה בה יעריך האם הטיפול נחוץ. הרופא יסביר על מהלך הניתוח ועל סיכונים אפשריים. כדי להבטיח התאמה אופטימלית, האורולוג יעריך את גודל וצורת האשך הקיים כדי לבחור בתותב שיאפשר נראות כמה יותר טבעית של שק האשכים. התותבים מגיעים במספק גדלים ונפחים ולמרות ש לעתים יכול להיות הפרש קל בגודל האשכים, רופא שמנוסה בסוג ההליכים הללו, יידע איך לבחור בתותב המתאים ביותר.

תהליך הניתוח

תהליך הניתוח עצמו אורך לרוב כ-20-30 דקות ואם הוא נעשה בהרדמה מקומית, ניתן לחזור הביתה תוך זמן קצר. המנתח יבצע חתך קטן במפשעה וייצור כיס קטן בשק האשך. אל הכיס הייעודי, יוכנס תותב האשך, שעשוי לרוב ממעטפת סיליקון המלאה במי מלח פיזיולוגיים. כדי להבטיח שהאשך המלאכותי יישאר במקומו, יבוצע קיבוע על ידי תפר לחלקו הפנימי של שק האשכים. כך אין כל סכנה כי האשך יעלה או "ינדוד" במהלך פעילות מאומצת. עם הזמן, תיווצר סביב התותב רקמה רכה שתעטוף ותחזיק אותו במקומו ולאחר מכן, יישאר האשך במקומו באופן יציב ללא כל חשש.

ההחלמה מהניתוח

במשך הימים הראשונים שלאחר ביצוע הניתוח, סביר להניח כי תיחווה אי נוחות באזור האשכים מלווה בכאבים קלים. הרופא המנתח ישלח אותך הביתה עם משככי כאבים ייעודיים שישמשו אותך בימים הראשונים. לרוב, נעשה שימוש בתפרים נמסים ולכן, אם ניתן להרגיש את התפרים מבעד לעור שק האשכים, אין כל חשש – תוך זמן מה התפר יתפרק והתחושה תעבור.

לאחר כשישה-שמונה שבועות, נחזור אל האורולוג לבדיקה שגרתית כדי לבחון את התוצאה ולוודא שהכול תקין.

לאחר הניתוח, מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת ומיחסי מין למשך חודש וחצי לכל הפחות.

האם קיימות תופעות לוואי?

מעבר לכאבים בימים הראשונים, תהליך ההחלמה הוא לרוב די מהיר ופשוט. לעתים, המנח של האשך התותב עשוי להיות גבוה או נמוך יותר מהאשך הטבעי ולשנות את מיקומו בהתאם לטמפרטורה ומזג האוויר. חשוב שנזכור שגם כשמדובר בשני אשכים טבעיים, סימטריה מלאה היא כמעט ובלתי אפשרית.

מהם הסיכונים?

ככל שהניתוח נעשה במרכז רפואי אמין ועל ידי אורולוג מומחה עם ניסיון בהשתלת תותבים, לא אמורים להיות סיבוכים מיוחדים. במקרים נדירים, אמנם, עשויים לחול זיהומים ודימומים באזור החתך. תופעות אלו ידרשו לרוב ניתוח חוזר והסרה של התותב.

בכל מקרה בו קיים דימום, הפרשות, כאבים מתגברים, חום גבוה, אדמומיות או תחושת כאב "פועם" באזור הניתוח, יש לפנות בדחיפות לחדר מיון וליצור קשר עם האורולוג שביצע את הניתוח.

התוצאות

אם הכול עבר באופן תקין והתותב הותאם כמו שצריך, התוצאות ישרתו אותך לאורך כל החיים. התותב חזק ועמיד ולא יהיה כל צורך להחליף אותו במשך השנים. אם בעבר התותב היה עשוי מסיליקון קשיח, השילוב של מי המלח יותר מגע כמעט טבעי של האשך וברוב המקרים, אין כל דרך להבחין בהבדל.

עבור מטופלים רבים מדובר בחוויה משמעותית ומעצימה המשקמת את הביטחון העצמי והמיני. לאחר תקופת ההחלמה, יהיה באפשרותך לחזור לשגרה ומהיום, לא יהיה עוד כל צורך להתבייש ולהסתיר את גופך.

כמה עולה ניתוח השתלת אשכים?

החדשות הטובות הן שביטוח ניתוחים בארץ ובחו"ל בפוליסות ביטוח הבריאות מכסה את הטיפול ונחשב כטיפול אורולוגי נחוץ. בנוסף, ברוב קופות החולים קיימת השתתפות כזו או אחרת בעלויות הטיפול. ברוב המקרים, שכר הרופא על הניתוח יהיה כ-4,000-5,500 ₪ והוצאות בית החולים ועלויות התותב ינועו בין 3,000-8,000 ₪, כאשר רק התותב לבדו עולה בין 2,000-3,000 ₪. אם נפנה לגורם פרטי ללא כל כיסוי ביטוחי, הניתוח יעלה לנו בין 8,000-12,000 ₪ ברוב המקרים, אך כאמור, אפשרויות הכיסוי הן מגוונות.

התמונה שהעלית גדולה מדי
חיפוש רופאים
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
נסו איות שונה, לא נמצאו תוצאות עבור החיפוש
הודעה נשלחה בהצלחה